Cijena Bug časopisa

poruka: 288
|
čitano: 112.254
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Cijena Bug časopisa

Dakle, što se tiče poskupljenja - da, veliko je i potpuno razumijem sve one koju su ljuti zbog toga. Kakvo god objašnjenje dali, dugogodišnjem kupcu ono neće biti drago, pa nismo ni pisali neke javne proglase (osim mog osvrta u uvodniku tiskanog izdanja) - toliko sve cijene oko nas luduju na dnevnoj bazi, proizvodni troškovi rastu izvan svake kontrole, inflacija je već dvoznamenkasta, pa svakome svjesnom realnosti poskupljenje Buga nije šok.

 

U trenutku ukidanja Bug DVD-a imali smo veliku dvojbu - ostaviti istu cijenu ili je smanjiti, a već tada je bilo financijski opravdano da ostanemo 35kn. I evo nekih cca dvije godine poslije vraćamo se na približno tu razinu, uz manju korekciju...

 

No, bitno je naglasiti da smo odlučili do daljnjeg zadržati cijene pretplata potpuno nepromijenjene, nema čak ni zaokriživanja ni za cent!

 

Tako da uz godišnju pretplatu, jedan primjerak tiskanog Buga stoji - 3,22 eura (24,27 kn)

 

Uz dvogodišnju pretplatu, jedan primjerak tiskanog Buga stoji - 2,70 eura (20,40 kn)

 

A oni koji se liše komoditeta čitanja s papira i pređu samo na digitalna izdanja - mogu čitati Bug uz cijenu od 2,65 eura mjesečno (odnosno 2,21 euro mjesečno ako uzmu godišnju pretplatu).

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 19:18 (Miro).
Moj PC  
11 0 hvala 5
16 godina
moderator
offline
Re: Cijena Bug časopisa
bunker kaže...

Može pitanje o emisiji tech radar, neznam da li griješim ali već se jako dugo svaku nedjelju na n1 reprizira ista emisija ??

 Ljetna pauza, kao i svake godine...

 

Bez brige kolega drpetric s velikim veseljem i elanom priprema već nove nastavke za jesenju shemu (kako se to kaže )!

...
5 godina
offline
Cijena Bug časopisa

Ne kupujem bug vec neko vrijeme iz nekih drugih razloga, ali od cega ste napravili problem, svaka vam cast. Gori ste od baba...

Poskupio je kazete za 9 kuna ?!?!? Jebote, pa za to ni pivo ne mozes popiti u birtiji. Nista, nemojte kupovati i gotovo. Ustedjeti cete taman za jednu ratu za grijanje preko zime .

Nekada sam bio za to da se dijele kartoni, ali izgleda da su krivi ljudi pokupili kartone. Boze dragi. Ovoliko laprdanja zbog jebenih 9 kuna za kojih danas ni kuglu sladoleda gotovo ne mozes kupiti. Izvinite na rjecniku, ali... Svarno ga kenjate...

 
3 6 hvala 0
4 godine
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Miro kaže...
zelenapaprika kaže...

Danima gledam u Tisku uz Konzum i ne vidim BUG. I baš sam si mislio, jesu li odustali od tiskanog izdanja. I večeras naletim na ovu temu i cijenu od 38 kuna. Ako je to tako, nažalost neću više moći kupovati BUG na kiosku. Bilo je lijepo dok je trajalo.

 Baš si me nasmijao s ovom bajkom! Danima obilaziš prodajna mjesta i ne možeš pronaći Bug, koji je izašao prije skoro dva tjedna?

 

Bit će da se rasprodao kada ga nigdje nema...

 

zelenapaprika kaže...
Zaporožac kaže...
ti bi trebao naučiti koristiti opciju MultiQuote, a ne svakome odgovarati pojedinačno..

 I onda 2 sata prekrajati odgovore meni i pisati nekakve natuknice u svojim odgovorima, kao što to često radim. Taj multiquote je nešto najgore što postoji na ovom forumu. Nekada odgovorim samo na jednu poruku, a ne planiram unaprijed odgovoriti na njih pet. I zato ne koristim multiquote ili ga koristim rijetko i tako ću i nastaviti dok sam na ovom forumu.

 

 

 Osnovno višestruko citiranje je jednostavno, kao što vidiš. Daleko od toga da je savršeno, ali u ovakvim situacijama dobro dođe.

 1.) Ne, ne vidim BUG. Oprosti, ali ne obilazim 10 kioska u potrazi za nečim. Ako BUG-a nema tamo gdje idem svaki dan, onda ću ga možda potražiti drugdje, a možda i neću. I gledam već tjednima. Ali konkurentski VIDI je uredno istaknut. Sada mi se ne da ići ponovno u taj Tisak, ali ako odem sutra, fotkat ću policu s časopisima da i sam vidiš. I nije prvi put da BUG nije dostupan na nekim mjestima. Nismo li se nas dvojica već dopisivali o tome?

 

2.) Multiquote je bezveze. Kao što vidiš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 17:37 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Miro kaže...

 

 

U trenutku ukidanja Bug DVD-a imali smo veliku dvojbu - ostaviti istu cijenu ili je smanjiti, a već tada je bilo financijski opravdano da ostanemo 35kn.

 I trebali ste. Kao čitatelj od prvog broja, još uvijek imam dojam da ste nekim stvarima debelo zakasnili. Kao npr. s ukidanjem DVD-a i digitalim izdanjem. A cijena je mogla biti na 35 kuna uz neku povlasticu na BUG Online svakome, pa poslije samo za pretplatnike. Dio pretplatnika tiskanog izdanja sigurno bi prešao na digitalno jer bi se navikao na povlasticu čitanja digitalnih sadržaja KOJIH NEMA u tiskanom izdanju. Uz današnju dostupnost interneta, časopis mora ponuditi nešto više.

4 godine
offline
Re: Cijena Bug časopisa
SamoPitam3 kaže...

Ne kupujem bug vec neko vrijeme iz nekih drugih razloga, ali od cega ste napravili problem, svaka vam cast. Gori ste od baba...

Poskupio je kazete za 9 kuna ?!?!? Jebote, pa za to ni pivo ne mozes popiti u birtiji. Nista, nemojte kupovati i gotovo. Ustedjeti cete taman za jednu ratu za grijanje preko zime .

Nekada sam bio za to da se dijele kartoni, ali izgleda da su krivi ljudi pokupili kartone. Boze dragi. Ovoliko laprdanja zbog jebenih 9 kuna za kojih danas ni kuglu sladoleda gotovo ne mozes kupiti. Izvinite na rjecniku, ali... Svarno ga kenjate...

Gadno je kada ti u životi fali baš tih 9 kuna za nešto. Široke smo ruke, pa svakodnevno ostavljamo kune (lipe više nitko ne spominje) svakome. Konobaru, na kiosku, u trgovini... Skupi se. A kada meni fale 2 kune, misliš da mi na kiosku žele prodati BUG? Moš' mislit. Tada se perspektiva odjednom mijenja. Nemojmo druge gledati s visoka. Danas jesi, sutra nisi, to sam naučio još u vrijeme rata. Ni danas nije puno drugačije.

10 godina
offline
Cijena Bug časopisa

 

BUG je konstanta. On, BUG nije samo medij, nego institucija koja postavlja standarde. Ne, bave se samo nakladništvo, nego organiziraju stotine konfi godišenje...BFS, Debug, Idea Knockout, oni su žila kucavia našeg IT. 

 

To je jednostavno tako. Ako nema na nekome prodajnom mjestu BUG/Mreže to je zato što se jednostavno prodalo ili to prodajno mjesto nije kvalitetno za tako kvalitetni sadržaj-

 

BUG je poskupio, jer je to morao učiniti. BUG je uvijek, ama baš uvijek na strani čitaljelja.

 

Zato, kao samo neki od razloga:

BUG, rula nadmoćno!!

dzg
Moj PC  
1 11 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cijena Bug časopisa
PzKpfw kaže...

 

BUG je konstanta. On, BUG nije samo medij, nego institucija koja postavlja standarde. Ne, bave se samo nakladništvo, nego organiziraju stotine konfi godišenje...BFS, Debug, Idea Knockout, oni su žila kucavia našeg IT. 

 

To je jednostavno tako. Ako nema na nekome prodajnom mjestu BUG/Mreže to je zato što se jednostavno prodalo ili to prodajno mjesto nije kvalitetno za tako kvalitetni sadržaj-

 

BUG je poskupio, jer je to morao učiniti. BUG je uvijek, ama baš uvijek na strani čitaljelja.

 

Zato, kao samo neki od razloga:

BUG, rula nadmoćno!!

 Zato si ti pretplatnik.

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
8 godina
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Sta pretplatnik....

Vjerujem da kolega ima barem 10 pretplata, plus pretplate ukucana.... ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cijena Bug časopisa
zelenapaprika kaže...
Miro kaže...
zelenapaprika kaže...

Danima gledam u Tisku uz Konzum i ne vidim BUG. I baš sam si mislio, jesu li odustali od tiskanog izdanja. I večeras naletim na ovu temu i cijenu od 38 kuna. Ako je to tako, nažalost neću više moći kupovati BUG na kiosku. Bilo je lijepo dok je trajalo.

 Baš si me nasmijao s ovom bajkom! Danima obilaziš prodajna mjesta i ne možeš pronaći Bug, koji je izašao prije skoro dva tjedna?

 

Bit će da se rasprodao kada ga nigdje nema...

 

zelenapaprika kaže...
Zaporožac kaže...
ti bi trebao naučiti koristiti opciju MultiQuote, a ne svakome odgovarati pojedinačno..

 I onda 2 sata prekrajati odgovore meni i pisati nekakve natuknice u svojim odgovorima, kao što to često radim. Taj multiquote je nešto najgore što postoji na ovom forumu. Nekada odgovorim samo na jednu poruku, a ne planiram unaprijed odgovoriti na njih pet. I zato ne koristim multiquote ili ga koristim rijetko i tako ću i nastaviti dok sam na ovom forumu.

 

 

 Osnovno višestruko citiranje je jednostavno, kao što vidiš. Daleko od toga da je savršeno, ali u ovakvim situacijama dobro dođe.

 1.) Ne, ne vidim BUG. Oprosti, ali ne obilazim 10 kioska u potrazi za nečim. Ako BUG-a nema tamo gdje idem svaki dan, onda ću ga možda potražiti drugdje, a možda i neću. I gledam već tjednima. Ali konkurentski VIDI je uredno istaknut. Sada mi se ne da ići ponovno u taj Tisak, ali ako odem sutra, fotkat ću policu s časopisima da i sam vidiš. I nije prvi put da BUG nije dostupan na nekim mjestima. Nismo li se nas dvojica već dopisivali o tome?

 

2.) Multiquote je bezveze. Kao što vidiš.

 Ako ga nije bilo na tom kiosku prije deset dana, pa naravno da ga neće biti ni svakog idućeg dana, bez obzira na tvoje ponovne dolaske - valjda su prodali što su dobili. Doista ne znam što bi mi dokazao slikajući policu na kojoj - nema Buga? Pitaš na nekom drugom mjestu, nekoj drugoj trgovini... Uostalom, najlakši način, a i najpovoljniji je - pretplatiti se. Tko ima problema s dostavom (na žalost ima i takvih loših iskustava), postoji digitalno izdanje...

 

...
2 godine
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Miro kaže...
 Ako ga nije bilo na tom kiosku prije deset dana, pa naravno da ga neće biti ni svakog idućeg dana, bez obzira na tvoje ponovne dolaske -

  , dobra.... 

 

 

inače, svi izdavači traže/nude da se pretplatimo, jer tako imaju "odmah" čisti keš za obrt kapitala. sve mi je to razumljivo s vaše strane.

 

pogledajte našu stranu..

pretplata za Jutarnji List, ženama pretplata za Gloriju, meni za Bug, (ne, nemam, kupim na kiosku) "kreditići " sa strane za "bitnije" stvari, kreditići na Dinersu, Visi za kućni namještaj, televizore, grafičke, procesore, eto, zbog vaših reklama u časopisu i na forumu ...malo, malo, nešto kupim .

 

eto, pošto sam prestao duvaniti prije 5 godina, uvijek gledam na to da ću bug kupiti uvijek na kiosku unatoč cijeni, jer nikada nisam bio pretplaćen, a imam nekakav poseban filing, kada bug izađe, ja odem na Tisak i kupim..

tko puši "samo" kutiju cigareta npr Winstona na dan, kao što sam ja pušio, to je mjesečno preko 600kn.

mogu s tim novcima svaki mjesec kupiti jednu manju računalnu komponentu, i još ostane za Bug.

 

"ma ko nama to može zaminit", što bi rekli u jednoj našoj seriji.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
4 godine
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Miro kaže...

 Ako ga nije bilo na tom kiosku prije deset dana, pa naravno da ga neće biti ni svakog idućeg dana, bez obzira na tvoje ponovne dolaske - valjda su prodali što su dobili. Doista ne znam što bi mi dokazao slikajući policu na kojoj - nema Buga? Pitaš na nekom drugom mjestu, nekoj drugoj trgovini... Uostalom, najlakši način, a i najpovoljniji je - pretplatiti se. Tko ima problema s dostavom (na žalost ima i takvih loših iskustava), postoji digitalno izdanje...

 

Oduzmi 10 dana od dana kada sam napisao komentar, pa napiši ponovno da je BUG bio prodan. Hint: tek bi trebao stići na kioske. Na istom mjestu ga gledam već duže i kupujem kada mi se svidi tema broja. Sada ga uopće nema. Jedino ako je došao u 2-3 primjerka.

11 godina
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Miro kaže...
zelenapaprika kaže...
Miro kaže...
zelenapaprika kaže...

Danima gledam u Tisku uz Konzum i ne vidim BUG. I baš sam si mislio, jesu li odustali od tiskanog izdanja. I večeras naletim na ovu temu i cijenu od 38 kuna. Ako je to tako, nažalost neću više moći kupovati BUG na kiosku. Bilo je lijepo dok je trajalo.

 Baš si me nasmijao s ovom bajkom! Danima obilaziš prodajna mjesta i ne možeš pronaći Bug, koji je izašao prije skoro dva tjedna?

 

Bit će da se rasprodao kada ga nigdje nema...

 

zelenapaprika kaže...
Zaporožac kaže...
ti bi trebao naučiti koristiti opciju MultiQuote, a ne svakome odgovarati pojedinačno..

 I onda 2 sata prekrajati odgovore meni i pisati nekakve natuknice u svojim odgovorima, kao što to često radim. Taj multiquote je nešto najgore što postoji na ovom forumu. Nekada odgovorim samo na jednu poruku, a ne planiram unaprijed odgovoriti na njih pet. I zato ne koristim multiquote ili ga koristim rijetko i tako ću i nastaviti dok sam na ovom forumu.

 

 

 Osnovno višestruko citiranje je jednostavno, kao što vidiš. Daleko od toga da je savršeno, ali u ovakvim situacijama dobro dođe.

 1.) Ne, ne vidim BUG. Oprosti, ali ne obilazim 10 kioska u potrazi za nečim. Ako BUG-a nema tamo gdje idem svaki dan, onda ću ga možda potražiti drugdje, a možda i neću. I gledam već tjednima. Ali konkurentski VIDI je uredno istaknut. Sada mi se ne da ići ponovno u taj Tisak, ali ako odem sutra, fotkat ću policu s časopisima da i sam vidiš. I nije prvi put da BUG nije dostupan na nekim mjestima. Nismo li se nas dvojica već dopisivali o tome?

 

2.) Multiquote je bezveze. Kao što vidiš.

 Ako ga nije bilo na tom kiosku prije deset dana, pa naravno da ga neće biti ni svakog idućeg dana, bez obzira na tvoje ponovne dolaske - valjda su prodali što su dobili. Doista ne znam što bi mi dokazao slikajući policu na kojoj - nema Buga? Pitaš na nekom drugom mjestu, nekoj drugoj trgovini... Uostalom, najlakši način, a i najpovoljniji je - pretplatiti se. Tko ima problema s dostavom (na žalost ima i takvih loših iskustava), postoji digitalno izdanje...

 

Postavio sam pitanje ali valjda osoba nije aktivna precesto pa nisam dobio odgovor.

Kakva je situacija sa pretplatom iz De,dali je uopce moguca?

6 godina
offline
Re: Cijena Bug časopisa

poštomEuropa (ostale zemlje) 399 kn

avionom Europa (ostale zemlje) 586 kn

 

 

Sve piše, samo treba dva puta kliknuti mišem

11 godina
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Cri.Lu99 kaže...

poštomEuropa (ostale zemlje) 399 kn

avionom Europa (ostale zemlje) 586 kn

 

 

Sve piše, samo treba dva puta kliknuti mišem

Hvala,sad sam nasao 🥂

15 godina
offline
Cijena Bug časopisa

Mene je Bug časopis već odavno razočarao. Kolumne mi budu ok, no recenzije hardware su slabe i često preskupog hardvera.

Kada su i recezirali jeftiniji hardver, mehaničke tipkovnice do 400kn, nisu ispali pouzdani. Na njihovu preporuku sam kupio White Shark mehaničku tipkovnicu i neugodno se iznenadio. U recenziji je sve super, a ja kad sam je počeo koristiti imao sam problema s tipkom space koja bi se često zaglavila, tipkovnica je bila dosta bučna itd. O tome nije bilo riječi u recenziji. Nekako ne vjerujem više njihovim preporukama. Rijetko kojim recenzijama i s youtubea se može vjerovati, velika većina su plaćene.

Nekad bi recenzirali Genius zvučnike i slične marke, sada gotovo isključivo zvučnike koji koštaju po minimalno par tisuća kuna. Ok je to za entuzijaste, ali bilo bi dobro da su više usmjereni na ljudi s normalnom kupovnom moći. Većina hrvata radi za 4000 - 6000kn. Teško da će kupiti dva zvučnika za npr. 5000kn. Po meni bi trebali više recenzirati proizvode koji su jeftiniji i koji su dostupni u trgovinama tipa Pevex, Elipso itd. Ako bi recenzirali televiziju to bi sigurno bio raspon od 5000 - 20000. Ne vjerujem da bi recenzirali one od 800 - 3500 koje bi većina ljudi kupila. Nekako mi se čini da rade više časopis za sebe nego za narod. To je moj opći dojam.

Što se softvera tiče nekad su mi bili super, sad teško nađem nešto zanimljivo. Uglavnom po meni časopis ne vrijedi 35kn, no za 20kn uzeti digitalno izdanje je ok cijena. To je jedna piva, a ima ok kolumni i ponekad nečeg drugog.

Da je najbolji informatički časopis u hrvatskoj to definitivno je, no po meni to puno više govori o stanju novinarstva informatičke indrustrije nego o kvaliteti Buga.

Također, ostao sam jako iznenađen kad sam dobio ban jer sam komentirao guranje homoseksualnosti u sve pore društva. Nisam to očekivao, očito bug prati suvremene trendove u tom smislu. Možda i zbog ovog komentara dobijem ban. Tko zna.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Alfredo nr.2 kaže...

Mene je Bug časopis već odavno razočarao. Kolumne mi budu ok, no recenzije hardware su slabe i često preskupog hardvera.

Kada su i recezirali jeftiniji hardver, mehaničke tipkovnice do 400kn, nisu ispali pouzdani. Na njihovu preporuku sam kupio White Shark mehaničku tipkovnicu i neugodno se iznenadio. U recenziji je sve super, a ja kad sam je počeo koristiti imao sam problema s tipkom space koja bi se često zaglavila, tipkovnica je bila dosta bučna itd. O tome nije bilo riječi u recenziji. Nekako ne vjerujem više njihovim preporukama. Rijetko kojim recenzijama i s youtubea se može vjerovati, velika većina su plaćene.

Nekad bi recenzirali Genius zvučnike i slične marke, sada gotovo isključivo zvučnike koji koštaju po minimalno par tisuća kuna. Ok je to za entuzijaste, ali bilo bi dobro da su više usmjereni na ljudi s normalnom kupovnom moći. Većina hrvata radi za 4000 - 6000kn. Teško da će kupiti dva zvučnika za npr. 5000kn. Po meni bi trebali više recenzirati proizvode koji su jeftiniji i koji su dostupni u trgovinama tipa Pevex, Elipso itd. Ako bi recenzirali televiziju to bi sigurno bio raspon od 5000 - 20000. Ne vjerujem da bi recenzirali one od 800 - 3500 koje bi većina ljudi kupila. Nekako mi se čini da rade više časopis za sebe nego za narod. To je moj opći dojam.

Što se softvera tiče nekad su mi bili super, sad teško nađem nešto zanimljivo. Uglavnom po meni časopis ne vrijedi 35kn, no za 20kn uzeti digitalno izdanje je ok cijena. To je jedna piva, a ima ok kolumni i ponekad nečeg drugog.

Da je najbolji informatički časopis u hrvatskoj to definitivno je, no po meni to puno više govori o stanju novinarstva informatičke indrustrije nego o kvaliteti Buga.

Također, ostao sam jako iznenađen kad sam dobio ban jer sam komentirao guranje homoseksualnosti u sve pore društva. Nisam to očekivao, očito bug prati suvremene trendove u tom smislu. Možda i zbog ovog komentara dobijem ban. Tko zna.

A gle ja sam svoju G915 Lightspeed wireles platio 1800+ kuna a kupio sam ju radi generalno fantasticnih recenzija da bi mi pukla ESC tipka tojest plasticna kvacica koja ide u tipkovnicu a u pitanju je najadnije i najeftinije rijesenje koje moze postojat.

Znacio uzeo bih ju nikad vise a recenzije su ju dizale u nebo.....

 

8 godina
neaktivan
offline
Cijena Bug časopisa

Mislim kako ništa od navedenog ne stoji što cijenjeni gospon Miro kaže. Vlada oskudica, 38kn je preskupo. Gluposti oko skupoće papira neću ni komentirati. Je li lakše bilo smanjiti debljinu BUGa za 10 stranica ili poskupljeti cijenu za 9kn. Vama nije jasno da BUG kupuju učenici, studenti, nezaposleni, umirovljenici, ljudi s malim plaćama... Nije jedan put bio da se odreknem cijelog kruha, kupim pola, kako bi imao za BUG, cigarete ili nešto treće. Ljudi su s pravom ogorčeni. Važno je spomenuti i NAGRADNU IGRU koja je bez obrazloženja ukinuta, a koja nam je bila neko opravdanje da kupimo BUG iako smo znali da 90% časopisa nećemo ni pročitati jer nas zanima samo 10%.

MOLIM VAS. Vratite cijenu BUGa na 29 ili 30kn, vratite NAGRADNU IGRU(poklon može biti i miš ili tipkovnica, ne mora PREDATOR konfiguracija od 22000kn)... Ako vam je poskupio papir smanjite broj stranica. Većina ljudi čita samo oko 10% časopisa, a ostalo samo preleti pogledom. Napravite anketu o tome što ljude zanima. Vidim da je uređivačka politika sadržaja časopisa obrnuto proporcionalna interesu čitatelja za određenim temama. Ljude zanimaju nove i stare igre, recenzije novih konfiguracija PCa i komponente koje si priuštive prosječnom čitatelju. Podržavam orijentaciju i na android TVe i Mobitele jer su i oni postali digitalne platforme i svakako da zanimaju gledatelje, pogotovo njihove recenzije. Bilo kako bilo vratite cijenu na 29 ili maksimalno 30kn za tiskani časopis. Ako treba smanjite broj stranica. Vjerujte, ima nas mnogo koji jedva sklapaju kraj s krajem i kojima je 38kn stvarno jako mnogo novca za odvojiti. Pogotovo u ova krizna vremena.

 

Pozdrav i nadam se kako će se cijena smanjiti bar na 29-30kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2022 20:20 (MimiXXX).
 
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice