ER dijagram-Bolnica

poruka: 5
|
čitano: 22.864
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
ER dijagram-Bolnica

Pozdrav,

Moze li neko da mi pomogne.treba mi  ER dijagram za ove inf. zahtjeve bolnice:

 

- U bolnici rade lijecnici opce prakse i lijecnici specijalisti. Za svakog lijecnka se vodi evidencija o njegovom ID broju, imenu, prezimenu, visini strucne spreme, zvanju i drugim diplomama, dok se za lijcnike specijaliste vodi evidencija i o zavrsenoj specijalizaciji, mjestu specijalizacije i datumu zavrsetka specijalizacije.

- Za svakog pacijenta vodi se evidencija o imenu, prezimenu, broju zdravstvene knjizice, adresi i kontakt telefonu, kao i odabranom lijecniku (jedan lijecnik opce prakse koji je izabrani lijecnik pacijenta).

-Lijecnik pregleda pacijenta, postavlja dijagnozu i po potrebi propisuje terapiju. Za svaki pregled vodi se evidencija o tacnom datumu i vremenu pregleda.

-Sve dijagnoze i terapije su sifrirane i pod svakom sifrom se vodi samo jedna dijagnoza, odnosno terapija. Za terapiju se vodi sifra i naziv terapije, dok se za dijagnozu vodi sifra i naziv bolesti i grupa bolesti.

-Za svaku dijagnozu je odredjeno koje terapije mogu da se propisuju. Isto tako, za svaku dijagnozu je odredjeno koji lijekovi mogu da se propisuju za nju.

-Za svaki lijek se vodi evidencija o sifri lijeka, nazivu lijeka i proizvodjacu.

-U skladu sa postavljenom dijagnozom lijecnik propisuje lijekove koji se izdaju na recept. Na svakom receptu moze biti propisana samo jedna vrsta lijeka, ali lijecnik moze da propise vise kutija (pakovanja) iste vrste lijeka na jednom receptu.

-Svaki pacijent ima zdravstveni karton u kom se vode podaci o pacijentu - dijagnosticka evidencija, sve propisane terapije, kao i podaci o svim pregledima koje je pacijent obavio.

 

Ja sam pokusao ustanoviti entitete...Molim vas pomozite, hitno mi je...

bolnica bolnica
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 2:00 (mare1986).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ER dijagram-Bolnica

Da li sam utvrdio dobre entitete: LIJECNIK, PACIJENT, DIJAGNOZA, TERAPIJA, LIJEK, RECEPT, ZDRAVSTVENI KARTON. 

13 godina
neaktivan
offline
ER dijagram-Bolnica

Mislim da ti treba i entitet specijalizacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ER dijagram-Bolnica

Sta mislite o ovome. Radio mi je prijatelj. Moze li neko da prokomentarise.

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
neaktivan
offline
Re: ER dijagram-Bolnica
Pozdrav potreban mi je ER dijagram na temu prodavnica kućnih ljubimaca ukoliko neko može da mi pomogne
DM
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2023 7:55 (Duškica).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice