Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.238.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BlackDwarf kaže...

da li se isplati uzet auto od zubaka iz leasinga?

 

auti su im do 30k km, stari dvije godine, oprema bolja nego da se novi uzima, a cijena srusena za 40-90k kuna u odnosu na novi kojeg ionak nemaju na lageru

 Cak i ti auti su precjenjeni, ali opet isporuka novih auta je vrlo "skrta" ove godine. Tako da i Tomic i Zubak i svi ostali dizu cijene godisnjacima jer ekipa ne ide preko granice toliko koliko je isla 2019.

 

Bitno da auto nije bio razbijen ili u rent a caru, a takvih nazalost ima puno kod nas jer malo privatnih osoba kupuje/vraca auto nakon godinu dana, za razliku od Njemacke gdje je to normalnije.

 

 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
BlackDwarf kaže...

da li se isplati uzet auto od zubaka iz leasinga?

 

auti su im do 30k km, stari dvije godine, oprema bolja nego da se novi uzima, a cijena srusena za 40-90k kuna u odnosu na novi kojeg ionak nemaju na lageru

 Cak i ti auti su precjenjeni, ali opet isporuka novih auta je vrlo "skrta" ove godine. Tako da i Tomic i Zubak i svi ostali dizu cijene godisnjacima jer ekipa ne ide preko granice toliko koliko je isla 2019.

 

Bitno da auto nije bio razbijen ili u rent a caru, a takvih nazalost ima puno kod nas jer malo privatnih osoba kupuje/vraca auto nakon godinu dana, za razliku od Njemacke gdje je to normalnije.

 

 

 2.0 TDI BMT Life, 30000km, +/- 140k kn (ovisi o datumu kada ga stavljaju u prodaju)

 

auto je iz leasinga kod Zubaka. nekim modelima izlazi ove godine, a nekima pocetkom iduce.
ovi sto ove godine izlaze datum prve registracije je 9/2020

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

ja se bas i ne razumijem u aute, ali imam jedno pitanje.

 

koji je po vama bolji i zasto?

 

Audi Q2 2019 - 2021

 

VW T-Roc 2019 - 2021

 

cura i ja gledamo da uzmemo neki od ta dva, sto se tice Audija, on je 1.6 mislim i tu smo malo skepticni, znam da je Audi ajmo reci ' jaca ' marka od VW ali ono, zanima me vase misljenje.

 

hvala unaprijed.

 

pozzzzz

 

U toj klasi bi radije uzeo HR-Va - veci gepek, vise mjesta za noge naprijed i natrag,

visi automobil pa ima i vise mjesta ako vozis nekog tko je 190cm+.

 

Ili Suzuki SX4 (S-Cross). No osobno bi isao na HR-Va.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

ja se bas i ne razumijem u aute, ali imam jedno pitanje.

 

koji je po vama bolji i zasto?

 

Audi Q2 2019 - 2021

 

VW T-Roc 2019 - 2021

 

cura i ja gledamo da uzmemo neki od ta dva, sto se tice Audija, on je 1.6 mislim i tu smo malo skepticni, znam da je Audi ajmo reci ' jaca ' marka od VW ali ono, zanima me vase misljenje.

 

hvala unaprijed.

 

pozzzzz

 

U toj klasi bi radije uzeo HR-Va - veci gepek, vise mjesta za noge naprijed i natrag,

visi automobil pa ima i vise mjesta ako vozis nekog tko je 190cm+.

 

Ili Suzuki SX4 (S-Cross). No osobno bi isao na HR-Va.

 Čovjek pita koja od ta DVA modela da uzme i ti mu nudiš japance (znači lik pita o dva doslovno ista auta)???? Da se ti dvoumiš između toyote i honde da li bi poslušao mystika pa išao pogledat vw??????

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Rimac danas možda objavi da preuzima Bugatti.

 

Znakovito je da je postavio Porsche i Bugatti Chiron na dubrovačku tvrđavu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 13:25 (superJozo).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haha a što bi drugo moglo biti nego preuzimanje bogatija. Nije valjda utrka po zidinama 😀

Eto poslije infobipa imamo i drugog konjova s rogom. Najs.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Porsche preuzima Rimca, a Rimac preuzima Bugatti-a. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 13:38 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BlackDwarf kaže...

 

 

 2.0 TDI BMT Life, 30000km, +/- 140k kn (ovisi o datumu kada ga stavljaju u prodaju)

 

auto je iz leasinga kod Zubaka. nekim modelima izlazi ove godine, a nekima pocetkom iduce.
ovi sto ove godine izlaze datum prve registracije je 9/2020

 90% da su onda auti od firme. Ako je servis obavljen kako treba, unutar te kilometraze ne znam sto moze poci po krivu. Probaj izvuci sto bolju cijenu, pogotovo ako mozes do Njemacke protegnut. Realno ti polovnjaci su sada zanimljivi radi slabog lagera, inace bi isli oni i nize.

 

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

ja se bas i ne razumijem u aute, ali imam jedno pitanje.

 

koji je po vama bolji i zasto?

 

Audi Q2 2019 - 2021

 

VW T-Roc 2019 - 2021

 

cura i ja gledamo da uzmemo neki od ta dva, sto se tice Audija, on je 1.6 mislim i tu smo malo skepticni, znam da je Audi ajmo reci ' jaca ' marka od VW ali ono, zanima me vase misljenje.

 

hvala unaprijed.

 

pozzzzz

 

U toj klasi bi radije uzeo HR-Va - veci gepek, vise mjesta za noge naprijed i natrag,

visi automobil pa ima i vise mjesta ako vozis nekog tko je 190cm+.

 

Ili Suzuki SX4 (S-Cross). No osobno bi isao na HR-Va.

 Suzuki je poluproizvod. Kvaliteta je na razini  Limex tački iz Donjeg Miholjca... 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Cuj, ja sam ga provozao i bio mi je sasvim simpatican i udoban.

Nije skupa koza kao na Lexusu, ali nije ni tvrda plastika kao na FIAT-u,

nesto srednje, recimo da je bolje opremljen i elegantniji od Dacia modela (makar je i Dacia sve bolja).

S obzirom na cijenu i motorizaciju, te velicinu, pun pogodak.

 

Makar kazem, HR-V je u toj klasi kralj. Jos Magic Seats su pun pogodak ako treba prevest dva bicikla bez nosaca:

 

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Suzuki je odlično napravljen, ako je iz Japana, samo je napravljen s jeftinijim materijalima unutrašnjosti...

 

ali će njegov strojček raditi, dok ćeš ti palamuditi pod haubom svog TDIja jedanput tjedno zagarantirano...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Suzuki je odlično napravljen, ako je iz Japana, samo je napravljen s jeftinijim materijalima unutrašnjosti...

 

ali će njegov strojček raditi, dok ćeš ti palamuditi pod haubom svog TDIja jedanput tjedno zagarantirano...

  Koliko ono kostaju dijelovi za te japance a koliko za fauve? A ak kupite nekaj kaj nije original i ne kosta 8000 kn to vam dura mjesec dana.. Samo naprijed 

14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
kikicacool kaže...

pa valjda veyron!Belji se

 Uskoro u Konzumu

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

ja se bas i ne razumijem u aute, ali imam jedno pitanje.

 

koji je po vama bolji i zasto?

 

Audi Q2 2019 - 2021

 

VW T-Roc 2019 - 2021

 

cura i ja gledamo da uzmemo neki od ta dva, sto se tice Audija, on je 1.6 mislim i tu smo malo skepticni, znam da je Audi ajmo reci ' jaca ' marka od VW ali ono, zanima me vase misljenje.

 

hvala unaprijed.

 

pozzzzz

 Oba sam vozio unazad par tjedana u par navrata, oba mlađa od godinu dana (rent a car) i ne znam jel sam se razmazao al ti auti su krš u puno toga.

Unutrašnjost, plastičarija, izolacija ko u Daciji, vjerojatno koštaju, dosadna vožnja, infotainment bezveze, mjenjač ko kod Logitecha (automatic je, nadam se, ugodniji). Sve u svemu ne ono kaj sam očekivao od te dve marke (od svake posebno)

 

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koji bi preporucili manji hatchback za grad i ponekad autocestu

Da je Njemački ili Japanski

 

Trenutno gledam Opel Corsa F edition i nekako mi se najviše sviđa, isto Toyota Yaris ali je puno skuplja

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Corsa je sada na akciji za 99k kn. Clio je dobar ali sve je poskupilo.

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Yaris ili 208 iako nije njemački ni japanski.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Ima tko preporuku s cim odrzavati volan automobila?

Treba mi preporuka s cim ga ocistiti a zatim i zastititi, ljeti se dosta znoje ruke pa se vidi na kozi

 

Hvala

 

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 6:51 (simeparanoja).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ima u Pevexu za kupiti.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
FeeDzOR kaže...

Koji bi preporucili manji hatchback za grad i ponekad autocestu

Da je Njemački ili Japanski

 

Trenutno gledam Opel Corsa F edition i nekako mi se najviše sviđa, isto Toyota Yaris ali je puno skuplja

 Suzuki Swift. Imao ga, odličan, malo troši, ali mu je izolacija loša na autocesti. Ali mjenjač, volan i komande za gas i kočnicu odlične, punoooo udobniji i lakši za voziti od 208-ce koju punac ima.

 

Da mi nije trebao veći auto ne bi ga ni prodavao. Moj je bio 2013. godište. Nikakvih kvarova, samo redoviti servis i toči i vozi.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
FeeDzOR kaže...

Koji bi preporucili manji hatchback za grad i ponekad autocestu

Da je Njemački ili Japanski

 

Trenutno gledam Opel Corsa F edition i nekako mi se najviše sviđa, isto Toyota Yaris ali je puno skuplja

 Meni je novi 208 fora i dosta je popularan model u Europi, ima razloga zasto. (ne trazis, ali uzmi u obzir)

 

Yaris je fora, ali su im cijene otisle u nebo, pogotovo hibrida. Corsa ili Fiesta od jeftinijih, jer za 100k kuna Corsa je no brainer imo.

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

I ja sam za Swifta, al on je dosta manji od Corse/208 (braca blizanci).

 

 

 

Ja bi tu radije gledao Fiestu/Fiestu Active:

 

 

Takodjer tu imas i i20/Micru/C3/A1/Clio/Rio/Polo/Ibiza - stvarno u toj klasi ne fali nicega.

 

Osobno bi cak razmislio i o Pumi - ako ti dodatnih 20cm ne stvara problem.

 

Ili apsolutnom prvaku prostora u toj klasi - Honda Jazz.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 11:58 (Čitatelj).
2 godine
offline
Auti - ultimativna tema

kia Rio je cijenovno s popustom najpovoljniji, osobito jer uzimaju i krševe pod cijenu, stare i 20 godina.

@ihush--nema imuniteta bez imuniteta, preboljevanja, neovisno jel prirodno-virus ili cijepivo koje izazove reakciju kao virus. Tako da jedino imunitetom stječeš imunitet-antitijela, ne cijepljenjem
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Naravno da uzimaju sve, samo znaj da onda nećeš dobiti cijenu koju želiš za njega ako se ide staro za novo.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Naravno da uzimaju sve, samo znaj da onda nećeš dobiti cijenu koju želiš za njega ako se ide staro za novo.

dobro, ja sam imao fiat Stilo 1.8 2002 i procijenili su ga na 1000 €

 

bio je na indexu 3 mjeseca i ni jedan jedini poziv.

@ihush--nema imuniteta bez imuniteta, preboljevanja, neovisno jel prirodno-virus ili cijepivo koje izazove reakciju kao virus. Tako da jedino imunitetom stječeš imunitet-antitijela, ne cijepljenjem
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa meni su za swifta nudili 30ak tisuća, ali su rekli da realno vrijedi 42-45 000. Stavio ga za 45 i mogao sam ga odmah prodati za 4 dana jer sam imao 3 kupca koji bi odmah došli po njega. Ali sam ga šogiju prije obećao pa sam odustao od oglasa.

 

Sve ovisi u kakvom je stanju auto, koliko tražiš za njega, što drugi traže i tako...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jucer mi je drugi puta krepao karcher k5 full control.  Nakon 10 min se ugasi i nemres ga upaliti.  Vjerojatno opet nema ulja. 

Garancija istekla u 4 mjesecu.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato ja nikada više neću kupiti Karcher, kvaliteta im je drastično opala, isto za Philips i Bosch. Prvo pošteno pranje nakon jednog mjeseca.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 21:27 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zato ja nikada više neću kupiti Karcher, kvaliteta im je drastično opala, isto za Philips i Bosch. Prvo pošteno pranje nakon jednog mjeseca.

 Imam K2 jedno 7g vec, kao i god dana njihov usisavac WD5 koji rade svaki dan valjda, nikad problema. I jednog Puzzija koji ceka vise vremena 

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni se pokvario nakon 3g dok sam prao fasadu. Kupio neki Black&Decker koji ima alu. pumpu i radi 4g bez problema za sada.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice