Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.349
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može preporuka za neku firmu u ZG koja može zamjeniti kompletan audio sustav u autu? Zanima me isključivo HiFi nikakav boombox. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Je li Clio V TCE 100, 01/2020., 20tkm s Intens opremom i malo R.S. Line opreme uz 7" multimediju za 110K kn iz salona i 2g jamstva okej odabir za auto te klase? Sa kamatama i ucescem bi ispalo 115K kn kroz 4g. Naravno da mi je Megan pozeljniji, ali za grad i iducih 5g mislim da bi ovaj bio skroz dobar. Znam da trenutno ima ponuda s 0% kamata i 5g jamstva za nova vozila s 5000kn popustom i tu sam gledao isti Clio Intens sa LPG-om, ali posto godisnje predjem 10 tkm ne znam kolko je isplativo.. Taj bi ispao malo preko 130K kn isto s 7" multimedijom i bez mekane unutrasnjosti kao kod polovnog, tj. skoro novog Clia. Odnosno kad bi to bilo malo vise po mojoj mjeri bi ispao 135K kn preko 4g. Kupnja starijeg auta od 2015. nadalje je isto u igri, ali nemam bas zivaca s time, a nitko trenutno koga poznam ne prodaje auto. Nije bas jako hitno, ali ovo mami.. Noviji Clio vise nece biti TCE 100, nego samo 90, isto kak vise nema novog Clia s dizelom od 2021. Ili je mozda bolje, ako sam zapeo za Clia, da sacekam da se pojave Edition One 115 DCI na oglasnicima.. Gledao sam jos i Opel Corsu, ali previse trosi, a velim idealan bi mi bio Megane, ali tesko je nac neki dobar i pouzdan malo noviji za normalne novce, barem meni.. Eh da, prvi spomenuti Clio nazalost ima 5 brzina, ali mislim da ne treba vise za grad.. Ne znam zasto je tako kad novi TCE 90 ima 6 brzina kao i ovaj s LPG-om.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 23:53 (The_Fichek).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po meni je Ok.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ako je razlika u 15tkn, a intens oprema u oba, a novi ima lpg...neznam...razlika je i u 20tkm, misljenja sam da bi ovaj rabljeni trebao biti blize 100tkn nego 115...

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da, malo je skup.. Modeli iz 2020. su imali malo drugacije pakete opreme u odnosu na 2021. pa taj od 115tkn (cijena je 109900, 115tkn nakon otplate) naspram novog LPG-a jos ima "Mekani pokrov upravljacke ploce i mekane obloge vrata", "Automatsko uklj/isklj. dugih svjetala", "Rezervni kotac", "Dodatno zatamnjena stražnja stakla", a ono sto ima ukljuceno iz R.S Line paketa je "Vanjski izgled R.S. Line" (ne znam sto ovo tocno podrazumijeva, vjerojatno krom lajsne kod pragova), "Oznake R.S. Line" i "Alu naplatci 16" RS Line Boa Vista". Tako da je to razlog nešto veće cijene u konačnici, najskuplje od svega je narancasta boja (4400kn) i taj R.S. izgled (4200kn), a popust sto je vozen auto je 25K kn po njihovoj računici.

 

I novi i polovni imaju "Paket City kamera" i "Paket Navigacija", znaci kameru straga i 7" multimediju, s time da potonji paket od 2021. ukljucuje bezicno punjenje, ali manje bitno. Sad cu jos malo zvati druge salone da vidim kakva je situacija, cisto da imam sve opcije. Znam da je skupo, ali npr. Ford Fiesta je jos skuplja, iznutra losija, ali upravljivija. Opel Corsa benzin previse trosi, dok Opelov dizel ne znam koliko je pouzdan, a mozda i bolje benzin za medjugradske i gradske voznje. Peugot 208 je slican cijenom. Poskupili su ti mali auti. Kia Rio nisam probao, cini mi se previse plastike iznutra..

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 10:23 (The_Fichek).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad bi bilo voljni ispregovarat ti jos 5tkn manju cijenu, bilo bi ok!

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma ok je to cijena kako god, nemoj previse razmisljat da ti ne pobjegne. Cinjenica je da su cijene novih vozila u zadnjih par godina otisle znacajno gore.

 

Inace ja bih bacio jos pogled bas na Peugeot 208. Za 130tkn ide novi u Allure opremi, makar je i Active dovoljna, a 10-15tkn jeftinija. I 100ks benzinac dolazi sa sesterostupanjskim mjenjacem. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

 Imas nesto mozda drugo osim karchera za preporuku (a da je dostupno)? Gledao sam boscha ali ne znam kakvi su, pogotovo sto se tice nastavaka i slicno...........

 Imam ti ja bosch aqt 42-13. Uzeo sam ga tamo pred kraj 2016, bio je najskuplji hobi model tada (zelene je boje).

Sam miniwash je ok, ali mi je nakon 3 godine propišao plastični pištolj (novi je oko 300kn ak se ne varam).

Mislim da ti je najbolja solucija kupiti neki parkside sa alu pumpom, sve ti je to isti drek, sve sama plastika.

Sad koliko su dobri ovi prvi ''profesionalni'' do 4 tisuce kuna, ne bih znao, tipa:

 

https://pevex.hr/perac-visokotlacni-karcher-hd-5-11-p-333301.html

https://www.svijet-medija.hr/art/visokotlacni-cistac-bosch-ghp-5-55-professional-0600910400/86330

 

 

Ako pereš par puta mjesečno u kraćem vremenu od 15 minuta, nemoj gledati ove profesionalne.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Ma ok je to cijena kako god, nemoj previse razmisljat da ti ne pobjegne. Cinjenica je da su cijene novih vozila u zadnjih par godina otisle znacajno gore.

 

Inace ja bih bacio jos pogled bas na Peugeot 208. Za 130tkn ide novi u Allure opremi, makar je i Active dovoljna, a 10-15tkn jeftinija. I 100ks benzinac dolazi sa sesterostupanjskim mjenjacem. 

Prodan je ovaj Clio u subotu, ali dosao opet novi u salon, cisti R.S. Line paket pa bu i cijena vjerujem jos nesto veca :/ Izgleda da se brzo restockaju. Otisao usput u Peugeot salon i 208-ica izgleda super iznutra, ali mjesta unutra jao jao. Za desnu nogu ima jako malo mjesta (greben prakticki udara u nogu), volan preblizu nogu i nemoguce ga je dignut malo vise prema gore jer dizajn tjera da gledam u tablu preko volana. Visok sam 180cm i cini mi se da ima vise mjesta u Twingu bilokoje generacije, barem na vozacevom mjestu. Tu mislim i na samu visinu, a vozacevo sjedalo je bilo dosta spusteno. Mjenjac mi se cini malo bolji i profinjeniji u Peugeotu i dobro je sto uvijek ima 6 brzina i taj motor hvale da je zivahniji nego 100KS kod Clia, ali prakticnost i dimenzije unutra su mi na strani Clia. Fala na savjetu inace, zaboravio sam malo da postoji 208-ica. Zgodan je dizajn, ali taj auto mi se cini kao bas za nekog manjeg i nizeg, ako hoces vise mjesta onda treba i veci auto, dok kod Clia to izgleda nije slucaj, barem na prednjim sjedalima.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
simeparanoja kaže...

 Imas nesto mozda drugo osim karchera za preporuku (a da je dostupno)? Gledao sam boscha ali ne znam kakvi su, pogotovo sto se tice nastavaka i slicno...........

 Imam ti ja bosch aqt 42-13. Uzeo sam ga tamo pred kraj 2016, bio je najskuplji hobi model tada (zelene je boje).

Sam miniwash je ok, ali mi je nakon 3 godine propišao plastični pištolj (novi je oko 300kn ak se ne varam).

Mislim da ti je najbolja solucija kupiti neki parkside sa alu pumpom, sve ti je to isti drek, sve sama plastika.

Sad koliko su dobri ovi prvi ''profesionalni'' do 4 tisuce kuna, ne bih znao, tipa:

 

https://pevex.hr/perac-visokotlacni-karcher-hd-5-11-p-333301.html

https://www.svijet-medija.hr/art/visokotlacni-cistac-bosch-ghp-5-55-professional-0600910400/86330

 

 

Ako pereš par puta mjesečno u kraćem vremenu od 15 minuta, nemoj gledati ove profesionalne.

 Taj Parkside bi bio dobar izbor, samo zamjenit visokotlačno crijevo (mislim da je samo 5m dugačko) i uzet neki swivel gun sa quick releasom.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma taj parkside je zakon za sve kaj trebamo mi amateri, aku busilica, mokro suhi usisavac, kaj god kupim od te firme super je a nevjerojatno jeftino.. Nemam njihov mini wash ali imam smece od karchera k3 koji je i skuplji od parksideovog, dam se kladit da je jaci parkside a ima i alu pumpu za razlike od plasticne u ovoj k3 igracki.. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A jel paše koja verzija MJJC foam guna na taj Parkside?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Parkside koristi Lavor konektor.

 

Link

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 19:35 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za prvu ruku sam montirao na tapecire koje sam nabavio, ali nisam zadovoljan sa stanjima istih... I ne pašu mi prekidači od el prozora, mislio sam da oće, upošto su ovi na palentu bili, ali bi morao uništit moje original da bi ove montirao.

 

 

Ugl, lijepo svira, samo su visokotonci sad overkill jer su na 2ohma spojeni, moram ih smanjiti. Nebih nikad rekao da će ovi gz visoki bit tak glasni, ali eto. Postoji realan strah među ekipom da ću ih spaliti u skorije vrijeme.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko kakav info?
Naletio sam na net-u da se u bivšoj jugi yugo 55 za trke dao pojačat na 100ks?

Iskreno imam negdje doma service manual za yuga koji sam jednom prilikom prolistao i kad sam vidio kak je složen i koje su tolerancije, čudno mi je da se može 100ks izvuć i to iz 1.1 motora ak se ne varam?

A i vjerojatno ne traje dugo sa 100ks...

 

BTW:
Šta se opće moglo napravit na yugu u doba juge?

Predpsotavljam:
Pobrusit glava, da se poveća kompresija
Odvrnu se fergići i još ak se ugrade dupli weberi
Ispoiraju se usisni i ispušni kanali, te se dodatno prošire
Još mi pada na pamet kvalitetnije gorivo

Šta se još moglo napravit?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 20:43 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Policijski su imali olakšan razvod.

 

Ps

Moguće da sam u krivu i da je to bilo na fićeku, a ne na Yugu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 21:14 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ima tko kakav info?
Naletio sam na net-u da se u bivšoj jugi yugo 55 za trke dao pojačat na 100ks?

Iskreno imam negdje doma service manual za yuga koji sam jednom prilikom prolistao i kad sam vidio kak je složen i koje su tolerancije, čudno mi je da se može 100ks izvuć i to iz 1.1 motora ak se ne varam?

A i vjerojatno ne traje dugo sa 100ks...

 

BTW:
Šta se opće moglo napravit na yugu u doba juge?

Predpsotavljam:
Pobrusit glava, da se poveća kompresija
Odvrnu se fergići i još ak se ugrade dupli weberi
Ispoiraju se usisni i ispušni kanali, te se dodatno prošire
Još mi pada na pamet kvalitetnije gorivo

Šta se još moglo napravit?

 Pomaknut bregastu za dva zuba naprijed. Nemiran bude u leru, ali leti u višljim okretajima + webberi + poliranje. Znam nekoga ko je imao yuga koji je doslovno letio. 2 dana posla, može se čudo napraviti. Nesjećam se još detalja šta je bilo. Ugl letio je, bogzna koliko je ks imao, ali je letio. E30 1.8, Alfa 1.6ts(77kw) nije mogla stić ga. Je, tu je razlika u kilaži, ali svejedno. Yugo.. 

 

Jako loši auti generalno. Ali za sirotinju je služio. 

 

Meni je fijola iskreno draži neg yugo. Nez zaš. Valjda jer smo ih imali 10kom, samo jednog još imamo, ali bože me sačuvaj ak ga ikad budem slagao. Non stop sam dobival ponudu da ga prodam, zato smo ga morali i  sakriti. Ćaća mi je 1.vl i 850s je. Prepisan je na brata, ali svi znaju da je zapravo moj, jer jedini ga želim srediti. Ima 94t original.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sto se tice usporedbe 208 vs clio, jucer sam malo isao na konfiguratore, 208gt 1.2 130 doduse automatik je 30tkn u startu skuplji od clia rs line 1.3 140 rucni, kad ih napucas opremom, donekle izjednacis, clio je 20tkn jeftiniji...a da ne pricam da ima motor I4, a ne I3...malo mi zao sta vise nema edc-a, neznam zasto su ga makli sa 1.3 imao sam info iz prve ruke da prvi clio 5 1.3 130 edc je bio zvjer, uz malu potrosnju

 

sto se tice 1.1 100ks, frend imao u unicu 1.1 sa neznam koliko ks, al mozda i vise od 100...ugl na street raceu je bio davno godinama s njime, mogao bi ga malo pitat sta se sve radi, ali pretpostavljam SVE...ako se ne varam i dobro sjecam isao je 13,x sek?

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Imam brzinsko pitanje, naime istekla mi je rega na motoru 06.03. sad pred deset dana i zanima me kolko može tako stajat bez nekih sankcija, problema i dodatnih troškova bez da ga regam?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imaš 15 dana da odjaviš.

 

EDIT: Na raspravu od prije. I onda imaš Ibizu FR/Chili s 1.5TSI DSGom za manje para od klitača i petrožola. Al doslovce su cijene ošle u kitu. Pa kad je došao novi Polo GTI početna cijena s ne tako lošom standardnom opremom je bila 180k kn. I imao si 20 tisuća doplate i još 20k onih beskorisnih doplata poput panoramskog krova, grijanja guzova i slično. No eto, trenutno im se neda radit papire za GTIja pa ga ni nema u ponudi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 12:48 (mystik).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko zapravo ljudi dobije kaznu koji ne odjave u roku 15 dana? Frendica je zaboravila regat auto mjesec i pol nije dobila kaznu niti nista, frend skuter pol godine takoder nista, drugom frendu je sad vec godina dana skoro i nista nije dobio, u MUPu su mu rekli da kak je korona bla bla nema više kazne ak ne odjavi na vrijeme.

Wolt 30kn kupon: GKD47
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Koliko zapravo ljudi dobije kaznu koji ne odjave u roku 15 dana? Frendica je zaboravila regat auto mjesec i pol nije dobila kaznu niti nista, frend skuter pol godine takoder nista, drugom frendu je sad vec godina dana skoro i nista nije dobio, u MUPu su mu rekli da kak je korona bla bla nema više kazne ak ne odjavi na vrijeme.

 

Ima već par godina da nema kazne, samo ako prođe određeno vrijeme bez rege,a tablice gore, pa oćeš ponovo regat, prvo treba odjavit pa možeš ponovo regat.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel koristite aditive za dizelaše i iskustva iz prve ruke ako da?
Razmišljam da uzmem datacol da malo ocistim limenog ljubimca iznutra
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koristim na benzincu, naškoditi ne može. 

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

namjeravam ga regat čim prije ali nekako nikako da nađem vremena da odem s njim na tehnički..

a ukoliko nekim slučajem nebi prošao tehnički i dalje mi se računa tih 15 dana otkad mi je istekla rega da ga odjevim ili to onda nije bitno pošto sam išao s namjerom da ga regam?

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Imam brzinsko pitanje, naime istekla mi je rega na motoru 06.03. sad pred deset dana i zanima me kolko može tako stajat bez nekih sankcija, problema i dodatnih troškova bez da ga regam?

 

Aktualna situacija sa stranica mup-a:

 

NAPOMENA: za vrijeme trajanja epidemije u RH, a najduže 30 dana od proglašenja njenog završetka, građani nisu u obavezi odjaviti vozila u zakonski propisanom roku od 15 dana , te neće biti sankcionirani (NN Zakon o dopuni Zakona o sigurnosti prometa na cestama 42/20), ali nakon isteka važenja prometne dozvole ne smiju sudjelovati u prometu.

 

No generalno, s tim kaznama nisu bili previse azurni ni prije ove izvanredne situacije.

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala puno!

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Citao nedavno o ovom i nemogu vjerovat da se i to mozda bude pojavilo, obecano davno ali nikada ostvareno 
 

nvidia - bugovito smece
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 19:01 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li netko iskustva sa 1.8 TSI motorima iza 2015.godine.(potrošnja i održavanje).

Koji je najpouzdaniji 1.0,1.2,1.4.

Pumpa vode za 1.2 u ovlaštenom 2300kn ...ono  WTF, a za 1.8 niti 1000kn.

Frka85
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znaju imati problema s lancem ali puno manje nego kod prijašnjih generacija. Po meni je najbolji od tih ako se ne može pronaći 2.0 jer ima MPI i GDI, gledaj od 2014+. Svaka vodena pumpa sa promjenjivim protokom košta oko 2000-3000kn, a teško je pronaći auto koji je ne koristi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 20:23 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice