Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.178.935
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ima TSI Caddy-a, samo vise sam puta vidio F430 nego TSI Caddy-a. Ne mozes opcenito kod nas vidjeti benzince jer te se odrekne familija ako ne uzmes dizela. Kakve veze ima obruc volana s kvalitetom? Stednja u proizvodnji. Ako kupac ne primjeti super, a ako skuzi tko ga sljivi doci ce drugi.
Couro Azul je proizvodac koze za volane na vecini EU auta i to je jedina bitna stvar koja se realno na volanu moze pohabati uz tipke. Obruc ko obruc, malo celika, magnezija i aluminija.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Baš mi pada na pamet kako je VW odbacio 1.9 Tdi i 2.0SDI motore, vjerojatno jer su toliko dobri i izdržljivi bili za održavanje pa im se ne isplati ili postoji neko drugo pojašnjenje? 

 Zašto se W123 više ne proizvodi?

Nabroji mi koji je proizvođač najduže i zadržava klasičnog dizel atmosferca u ponudi.Ako se ne varam. VW sve do 2008-2009 dok su svi konkurenti s tim prestali uglavnom do 2003. Nekad prije je postojalo 10 proizvodnih traka po tvornici što se pokazalo neisplativo, jer razvoj sdi motora košta, kao i odvojena proizvodna traka.Zašto bi se razbacivali s vremenom i novcima ako u svako N1 vozilo mogu serijski ubacit 2.0TDI i samo mijenjat turbo ili mapu? 1.9 SDI dere milion bez greške, prije će propast lim nego motor. O starim BP turbašima ne treba ni govorit, mada je njih pregazilo nešto drugo. Nekad je bilo u škodi i 2.5 i 2.0 i 1.9 biraj. Danas imaš 2.0 s 3 različite mape i turbine ili neka 3-4 benzinca. Nije ni audijeva S serija bezveze skupa,puno novaca ode u razvoj a realno to je malo tržište i malo tko će ga iskeširat. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Baš mi pada na pamet kako je VW odbacio 1.9 Tdi i 2.0SDI motore, vjerojatno jer su toliko dobri i izdržljivi bili za održavanje pa im se ne isplati ili postoji neko drugo pojašnjenje? 

 Zato da nam vade paru iz novcanika, zato sad i imas sve kojekakve dpfove, egrove, evo sad i benzinci imaju nesto slicno... Ono, on kao sacuva okolis, ali brate kad radi regeneraciju onda je dar mar 

 

btw sad vidim auto analiza postao sliku na yt, passat/arteon u najjacem paketu opreme nemaju ekstenzije za noge kod suvozaca (nema nit nadoplate za to)

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 19:28 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

btw sad vidim auto analiza postao sliku na yt, passat/arteon u najjacem paketu opreme nemaju ekstenzije za noge kod suvozaca (nema nit nadoplate za to)

 A ima moj frend u Astri J staroj 6 godina za oba putnika.. prezakon stvar

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko lud moraš biti da ne daš 100kn više po gumi za Bridgestone nego se nadaš da će Taurus ili tako neki šund držati po snijegu, kiši i generalno klizavoj cesti. Čak i na tih magičnih 80 na sat po riječkoj obilaznici ima sigurno 5-6 mjesta gdje sada oko nule možeš bez problema otklizati u ogradu. Da te jednom spasi, isplati se jer najjeftiniji polovni far ne možeš dobiti za ispod 300kn.

 

Gume i kočnice drže auto na cesti. Ajmo ne šparati na tome...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

Koliko lud moraš biti da ne daš 100kn više po gumi za Bridgestone nego se nadaš da će Taurus ili tako neki šund držati po snijegu, kiši i generalno klizavoj cesti. Čak i na tih magičnih 80 na sat po riječkoj obilaznici ima sigurno 5-6 mjesta gdje sada oko nule možeš bez problema otklizati u ogradu. Da te jednom spasi, isplati se jer najjeftiniji polovni far ne možeš dobiti za ispod 300kn.

 

Gume i kočnice drže auto na cesti. Ajmo ne šparati na tome...

 Ne vozi čovjek Ferrari jbt, za prije nisam ni pitao u bivšoj exyu i prije clia. Ali znam da clia 1.5DCI kad je stari uzeo novog 2003 pa do 2016,tj 13 godina vozio je na sava gumama i nikada problema nije imao,nijednu prometnu niti išta. Pa neke ok gume za neke normalne aute bez problema.

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad bi bar pola ljudi na internetu naučilo da "znam čovjeka koji X godina radi Y, i nije mu se ništa dogodilo" nije argument, bio bi puno ljepše mjesto...

 

evo ja znam budalu koji već 5 godina skoro svaki vikend vozi ili pripit ili pijan, nikad ga nisu haltali niti je ikad napravio sranje... tak da ne morate zvati taxi sljedeći put kad popijete 5 piva lmao 

-
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

Koliko lud moraš biti da ne daš 100kn više po gumi za Bridgestone nego se nadaš da će Taurus ili tako neki šund držati po snijegu, kiši i generalno klizavoj cesti. Čak i na tih magičnih 80 na sat po riječkoj obilaznici ima sigurno 5-6 mjesta gdje sada oko nule možeš bez problema otklizati u ogradu. Da te jednom spasi, isplati se jer najjeftiniji polovni far ne možeš dobiti za ispod 300kn.

 

Gume i kočnice drže auto na cesti. Ajmo ne šparati na tome...

 I ne samo to, može ti netko iskočit na cestu kad je kiša/loša vidljivost, i makar se vozio 40, sa lošim gumama ćeš stati par metara dalje.

Jbt, radi 400 kuna uštede imaš veće šanse ubiti nečije dijete...

Ali čepovi na felgama moraju biti OEM, kužiš.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
1BIT kaže...

 evo moj R36 od neki dan, i Tesla ljetos :D

 (jebote bug picture uploader)

nadam se da bu sad bolje

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Koliko lud moraš biti da ne daš 100kn više po gumi za Bridgestone nego se nadaš da će Taurus ili tako neki šund držati po snijegu, kiši i generalno klizavoj cesti. Čak i na tih magičnih 80 na sat po riječkoj obilaznici ima sigurno 5-6 mjesta gdje sada oko nule možeš bez problema otklizati u ogradu. Da te jednom spasi, isplati se jer najjeftiniji polovni far ne možeš dobiti za ispod 300kn.

 

Gume i kočnice drže auto na cesti. Ajmo ne šparati na tome...

 Ne vozi čovjek Ferrari jbt, za prije nisam ni pitao u bivšoj exyu i prije clia. Ali znam da clia 1.5DCI kad je stari uzeo novog 2003 pa do 2016,tj 13 godina vozio je na sava gumama i nikada problema nije imao,nijednu prometnu niti išta. Pa neke ok gume za neke normalne aute bez problema.

 Čak je i Sava super u ovom slučaju, dobra zimska guma, klasu iznad svakakvog kineskog smeća. Na 80 km/h što nije nikakva Ferrari brzina se radi o 5-10 metara zaustavnog puta više. Crash testovi se rade na koliko, 60? Veći rizik ozljede. Radi čega? 500kn razlike na 4-5 godina životnog vijeka gume?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam savu i po mokrom je zivo sranje, pogotovo ako je cesta malo izlizana. Tigar i sl. mogu biti samo jos gore.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 21:03 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Imam savu i po mokrom je zivo sranje, pogotovo ako je cesta malo izlizana. Tigar i sl. mogu biti samo jos gore.

 Imam savu i drzi ko guma od 500kn komad, jos je ova sava pri kraju posto je stara pun k i taman sare za ovu zimu 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

Koliko lud moraš biti da ne daš 100kn više po gumi za Bridgestone nego se nadaš da će Taurus ili tako neki šund držati po snijegu, kiši i generalno klizavoj cesti. Čak i na tih magičnih 80 na sat po riječkoj obilaznici ima sigurno 5-6 mjesta gdje sada oko nule možeš bez problema otklizati u ogradu. Da te jednom spasi, isplati se jer najjeftiniji polovni far ne možeš dobiti za ispod 300kn.

 

Gume i kočnice drže auto na cesti. Ajmo ne šparati na tome...

 Rijecka zaobilaznica ima dosta crnih tocki gdje ljudi klizu. Evo sutra ce kisa, vec ima 2 ili 3 zavoja gdje vjerujem da ce bit meeting ljudi s losim gumama, srecom brzina je relativno okej tko se pridrzava, pa ne bude i vecih ozljeda.

 

 

Ali evo zadnji review, Bridgestone Turanza T005, kao po ledu po kisi, bilo ljeto ili zima, uzasna guma za 2 godine starosti. Cijenom rame uz rame sa PS4 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 21:55 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
 Rijecka zaobilaznica ima dosta crnih tocki gdje ljudi klizu. Evo sutra ce kisa, vec ima 2 ili 3 zavoja gdje vjerujem da ce bit meeting ljudi s losim gumama, srecom brzina je relativno okej tko se pridrzava, pa ne bude i vecih ozljeda.

 

 

Ali evo zadnji review, Bridgestone Turanza T005, kao po ledu po kisi, bilo ljeto ili zima, uzasna guma za 2 godine starosti. Cijenom rame uz rame sa PS4 

 Šta nije to tradicija haha, sjetih se ovog videa

 

 

Mada dobro 2001, nit je bilo dobrih guma, niti dobrog asfalta u to vrijeme...

 

BTW:
Ta turanza je nekome vrh, nekome govno...

Evo imam kolegu koji nije zadovoljan sa continentalkama wintercontact ts860, kaže proizvedene su u poljskoj i živo sranje, proklizavaju, bolje da je save kupio...

Kaže ts860 koji je proizveden u francuskoj valja, ova poljska nije ni za slikat, pa ti sad kupi premium gume...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 22:21 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakve su zime u zadnjih nekoliko godina, komotne bi i cijelogodisnje gume umjesto zimskoga seta guma bile dosta.

Govorim za sredisnju HR, da ne bude zabune.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Ali evo zadnji review, Bridgestone Turanza T005, kao po ledu po kisi, bilo ljeto ili zima, uzasna guma za 2 godine starosti. Cijenom rame uz rame sa PS4 

 

Bas sam ih proljetos uzeo pa cemo vidjet kako ce se pokazat, mada u mojoj maloj dimenziji vise manje jedino sto valja. Ostalo su sve eko gume i kinezi. Trenutno nemam bas nikakve zamjerke.

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taurus nisu "tamo neko kinesko smece", vec odlicne gume za pristupacnu cijenu.

 

inace madarska firma koju je preuzeo Michelin u devedesetima. vodeci proizvodac guma za poljoprivredne masine, kamione i autobuse.

 

relativno su novi na trzistu za putnicka vozila, cini mi se 2013. ili 2014. i sve proizvode u Michelin tvornicama u europi, imaju jednu i u srbiji, pa na gumama koje su u hrvatskoj cak i pise made in serbia .

 

gume su izuzetno dobre i vrlo prihvatljive za novcanik

 

audi rs6 koji sam vozio 2 godine, bio je na njihovim zimskim gumama, R18 245/45 ako se dobro sjecam. ni sekunde nisam pomislio da ugrozavam druge ili sebe u prometu, svakako preporuka, bar sto se zimskih tice

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
ivanoile kaže...

 Ali evo zadnji review, Bridgestone Turanza T005, kao po ledu po kisi, bilo ljeto ili zima, uzasna guma za 2 godine starosti. Cijenom rame uz rame sa PS4 

 

Bas sam ih proljetos uzeo pa cemo vidjet kako ce se pokazat, mada u mojoj maloj dimenziji vise manje jedino sto valja. Ostalo su sve eko gume i kinezi. Trenutno nemam bas nikakve zamjerke.

 U manjim dimenzijama, Kumho HS51, a od vecih PS71. Imaju medu najboljim rezultatima na kisi, suho je odlicno, ali vole topliju cestu malo vise. I jedina zamjerka je PS71 sto se trosi brze, HS je zasad jos uvijek dobar po tom pitanju. 

 

A gume kostaju 30ak% manje nego konkurencija. (Ako vec govorimo o budget opcijama, ako ne, onda Pilot Sport 4S, bez diskusije)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 8:48 (ivanoile).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Imam savu i po mokrom je zivo sranje, pogotovo ako je cesta malo izlizana. Tigar i sl. mogu biti samo jos gore.

 Imam Savu Eskimo HP2 (225/50 R17) na BMW E60 530xi 272HP i mogu iz prve ruke reći da je fantastična guma.

 

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Sava/Eskimo-HP2.htm

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
mystik kaže...

Za koji k*rac opće čitam ovu temu. 


Možda bi si trebao složiti block za forum da mi browser uopće neda pristup.

 

 No no, naj tako!

Evo par friških fotki za smirenje

 

Već sam jednom slikao ovog R36, par jutra se potrefi da zajedno idemo na posao

 

Jedan teslić

 

 

Jeste ikad vidjeli vw caddy tsi?
Niste.
Ovaj je trol 100%, naljepio tsi naljepnicu, a pod haubom tdi...kakav bandit

 

EDIT:
Veća slika

 

 Caddy je 1.2 tsi

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3dfx kaže...

Taurus nisu "tamo neko kinesko smece", vec odlicne gume za pristupacnu cijenu.

 

inace madarska firma koju je preuzeo Michelin u devedesetima. vodeci proizvodac guma za poljoprivredne masine, kamione i autobuse.

 

relativno su novi na trzistu za putnicka vozila, cini mi se 2013. ili 2014. i sve proizvode u Michelin tvornicama u europi, imaju jednu i u srbiji, pa na gumama koje su u hrvatskoj cak i pise made in serbia .

 

gume su izuzetno dobre i vrlo prihvatljive za novcanik

 

audi rs6 koji sam vozio 2 godine, bio je na njihovim zimskim gumama, R18 245/45 ako se dobro sjecam. ni sekunde nisam pomislio da ugrozavam druge ili sebe u prometu, svakako preporuka, bar sto se zimskih tice

 nemoj se trudit, posto tu ima 99.8% zadrtih ljudi koji voze kao schumacher aute od 70ks, pa se cude kad bubnu nesto...

ponavljam, radim 100tkm godisnje brzo, nekome opasno, ali i pametno, nisam ni crticu napravio na sluzbenom, a kamo li neki manji/veci udes...ne pada mi napamet voziti brzo i u privatne svrhe (da, cupra je baj baj), em sta imam vec neku godinu da bi radio sranja, em sta mi dosta akcije na poslu...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 nemoj se trudit, posto tu ima 99.8% zadrtih ljudi koji voze kao schumacher aute od 70ks, pa se cude kad bubnu nesto...

ponavljam, radim 100tkm godisnje brzo, nekome opasno, ali i pametno, nisam ni crticu napravio na sluzbenom, a kamo li neki manji/veci udes...ne pada mi napamet voziti brzo i u privatne svrhe (da, cupra je baj baj), em sta imam vec neku godinu da bi radio sranja, em sta mi dosta akcije na poslu...

 ti si zaboravio svoj stari megane?

zaboravio si spora-voznja videe sa leonom koje si kasnije brisao?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

 

 

Ali evo zadnji review, Bridgestone Turanza T005, kao po ledu po kisi, bilo ljeto ili zima, uzasna guma za 2 godine starosti. Cijenom rame uz rame sa PS4 

 ja koristim tu gumu taman napunila godinu i zasad je super, nevjerovatno kako drzi na mokrom (da kucnem o drvo)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sava HP2 205/55/R16, proizvodnja francuska. Po mokrom smece i bucna guma. Cijenom nije bila daleko od premiuma koji je dosta bolji kada sam ih dobio. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 12:17 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Soldier977 kaže...
ivanzu kaže...

Imam savu i po mokrom je zivo sranje, pogotovo ako je cesta malo izlizana. Tigar i sl. mogu biti samo jos gore.

 Imam Savu Eskimo HP2 (225/50 R17) na BMW E60 530xi 272HP i mogu iz prve ruke reći da je fantastična guma.

 

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Sava/Eskimo-HP2.htm

 Nemoguce, pa sa tom savom klizes ko po savi po nekima 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sava HP2 205/55/R16, proizvodnja francuska. Po mokrom smece i bucna guma. Cijenom nije bila daleko od premiuma koji je dosta bolji kada sam ih dobio. 

 

cijena (čitaj 100KM=52€=370kn):

  1. Sava - 120 KM
  2. Goodyear Ultra Grip najjeftinija - 230 KM
  3. Michelin Alpin 6 - 330 KM
  4. Vredestien Wintrack Pro - 300 KM
  5. Continental ContiWinterContact TS 810 S -  310KM

itd.....

 

Toliko buke nisam čuo da bi najmanje 400 KM platio više za 4 gume za sličan kvalitet upravljanja auta. Bilo je i mokro pa nisam primijetio probleme da gripom (doduše nisam vozio brže od 150 kmph na magistrali).

 

 

hahhaajaads kaže...
Soldier977 kaže...
ivanzu kaže...

Imam savu i po mokrom je zivo sranje, pogotovo ako je cesta malo izlizana. Tigar i sl. mogu biti samo jos gore.

 Imam Savu Eskimo HP2 (225/50 R17) na BMW E60 530xi 272HP i mogu iz prve ruke reći da je fantastična guma.

 

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Sava/Eskimo-HP2.htm

 Nemoguce, pa sa tom savom klizes ko po savi po nekima 

 ma da... postat ću prvak u klizanju.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Soldier977 kaže...
ivanzu kaže...

Sava HP2 205/55/R16, proizvodnja francuska. Po mokrom smece i bucna guma. Cijenom nije bila daleko od premiuma koji je dosta bolji kada sam ih dobio. 

 

cijena (čitaj 100KM=52€=370kn):

  1. Sava - 120 KM
  2. Goodyear Ultra Grip najjeftinija - 230 KM
  3. Michelin Alpin 6 - 330 KM
  4. Vredestien Wintrack Pro - 300 KM
  5. Continental ContiWinterContact TS 810 S -  310KM

itd.....

 

Toliko buke nisam čuo da bi najmanje 400 KM platio više za 4 gume za sličan kvalitet upravljanja auta. Bilo je i mokro pa nisam primijetio probleme da gripom (doduše nisam vozio brže od 150 kmph na magistrali).

 

 

hahhaajaads kaže...
Soldier977 kaže...
ivanzu kaže...

Imam savu i po mokrom je zivo sranje, pogotovo ako je cesta malo izlizana. Tigar i sl. mogu biti samo jos gore.

 Imam Savu Eskimo HP2 (225/50 R17) na BMW E60 530xi 272HP i mogu iz prve ruke reći da je fantastična guma.

 

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Sava/Eskimo-HP2.htm

 Nemoguce, pa sa tom savom klizes ko po savi po nekima 

 ma da... postat ću prvak u klizanju.

 Ajde eno snijega vani, nije valjda da imas bmwa a nisi zabacio bokom bar jednom makar bio i xdrive, posto imas savu, driftat ces jos bolje 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

 

-
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Soldier977 kaže...

 ma da... postat ću prvak u klizanju.

 Ajde eno snijega vani, nije valjda da imas bmwa a nisi zabacio bokom bar jednom makar bio i xdrive, posto imas savu, driftat ces jos bolje 

 Kod nas ovdje nema snijega nego pada kiša, pa ne smijem izać vani autom da ne proklizam. 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

 

 

 

 

"Zasto nece, zasto ne vuce, a imam svu opremu!?!?!"

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice