Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.248.585
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

koja je fora da se mijenja vrijeme zelenog svijetla na semaforu? Prolazim tim raskrizjem svaki dan kada idem na posao i zeleno traje sigurno 10 sek,danas ujutro vozim oca na posao i vracam se tim raskrizjem,upaljeno je crveno ispred mene samo sleper i dok je on krenuo i usao u raskrizje krecem i ja i tik prije crte uocim zuto dam gas (budala trebao sam stati ) i kada sam vec usao u raskrizje vidim na suprotnom semaforu upalilo se crveno...znaci koja je fora da je zeleno bilo jedva 5 sekudni? to me i iznenadilo taj cas i jbg brzo gas...najgore je od svega sta su na tim semaforima nedavno postavili kamere dvije gledaju u vasem smjeru i jedna u suprotnom i tako na svakome semaforu...naplatne kod Karlovca ako ste nedavno prolazili znate...i jbt evo nikako prestati misliti o tome jel se te kamere koriste za crveno..

 Moguce da su kamere samo za kontrolu prometa, jer ovaj dio sta si slikao je cesto kolona dugacka da boli glava. Ja sam isto prosao kroz crvendaca, Zubak raskizje u VG, isto kamera visi taman na mojoj strani i kasnije mi je javljeno da je to kamera za kontrolu prometa.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Sto mislite gdje mi je najbolje kupiti gumene tepihe za auto? Mozda bi uzeo i kadicu za bunker ako nije astronomska cijena.

 Ja uzeo kod ovih, po mjeri su, kvalitetni i dobri. Iako sam ja uzeo tekstilne, ali imaju i gumene u ponudi. Moja preporuka, šalju GLS-om mislim.

 

http://tds.hr/

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
toma20 kaže...

koja je fora da se mijenja vrijeme zelenog svijetla na semaforu? Prolazim tim raskrizjem svaki dan kada idem na posao i zeleno traje sigurno 10 sek,danas ujutro vozim oca na posao i vracam se tim raskrizjem,upaljeno je crveno ispred mene samo sleper i dok je on krenuo i usao u raskrizje krecem i ja i tik prije crte uocim zuto dam gas (budala trebao sam stati ) i kada sam vec usao u raskrizje vidim na suprotnom semaforu upalilo se crveno...znaci koja je fora da je zeleno bilo jedva 5 sekudni? to me i iznenadilo taj cas i jbg brzo gas...najgore je od svega sta su na tim semaforima nedavno postavili kamere dvije gledaju u vasem smjeru i jedna u suprotnom i tako na svakome semaforu...naplatne kod Karlovca ako ste nedavno prolazili znate...i jbt evo nikako prestati misliti o tome jel se te kamere koriste za crveno..

 Moguce da su kamere samo za kontrolu prometa, jer ovaj dio sta si slikao je cesto kolona dugacka da boli glava. Ja sam isto prosao kroz crvendaca, Zubak raskizje u VG, isto kamera visi taman na mojoj strani i kasnije mi je javljeno da je to kamera za kontrolu prometa.

 nadam se,kazem strah me samo sta su nedavno postavljene nove,znaci na svakom semaforu 2 gledaju prema tebi kada dolazis i jedna kad odlazis i tako svaki semafor...precudno nariktan semafor 5 sek je bilo zeleno,šleper ispred mene nije uspio proci kroz cijelo raskrizje i bam crveno jbt

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znat ćeš zasigurno kada dobiješ pohvalnicu na kućnu adresu :)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pitanje za eventualne vlasnike Suzuki Vitare 1.6 benzinca kojima je istekla garancija i koji više ne obavljaju servis u ovlaštenom.

Da li i dalje stavljate ulje Eneos 0w20 koje su preporučivali ovlašteni ili stavljate neko drugo?

Hvala

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

I ja bi molio preporuku majstora iz ZG koji servisira Zuzuki aute ako neko ima...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

I ja bi molio preporuku majstora iz ZG koji servisira Zuzuki aute ako neko ima...

 Autoservis Turek, dobiješ uredno račun, a specijalizirali su se za japanska i korejska vozila. Linkao sam ti facebook stranicu pa da odmah vidiš iskustva ljudi te koliki obujam posla imaju. Kod njih sam na Opelu sređivao klimu jer automehaničar kod kojeg redovno ide ne obavlja tu vrstu posla, više je čisto za mehaniku. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad majstori bez co2 vare

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Kad majstori bez co2 vare

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

1.4 130 ks turbo benzin

seat leon 2018

valja li to sta?

kakva je masina? ima kakve greške?

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da

Dobra

Ima

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

I ja bi molio preporuku majstora iz ZG koji servisira Zuzuki aute ako neko ima...

 Zna netko za kojeg u VŽ ili okolica?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

puno trosi?

koje greške? skupo odrzavanje?

4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
Pero Dinamit kaže...

I ja bi molio preporuku majstora iz ZG koji servisira Zuzuki aute ako neko ima...

 Zna netko za kojeg u VŽ ili okolica?

 Baumgartner Čakovec

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

1.4 130 ks turbo benzin

seat leon 2018

valja li to sta?

kakva je masina? ima kakve greške?

 Nikada cuo za 1.4TSI 130ks, moze jedino biti 1.5 TSI 130ks.

 

Motor je jos mlad da se zna kakav je. Zna imati problema sa poskakivanjem, performanse po meni nisu nesto posebno. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije loše ispalo imajući u obziru da nisam neki veliki stručnjak za varenje.

 

A ovi prije nisu niš napravili, bolje bi bilo da su omotali u onu foliju za krpanje auspuha.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Pero Dinamit kaže...

I ja bi molio preporuku majstora iz ZG koji servisira Zuzuki aute ako neko ima...

 Zna netko za kojeg u VŽ ili okolica?

 Baumgartner Čakovec

 Da, tamo i idem.

Mislio sam da će biti neka jeftinija a dobra alternativa, van garantnog roka :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije vec dugo pijanec bil tuj 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Nije loše ispalo imajući u obziru da nisam neki veliki stručnjak za varenje.

 

A ovi prije nisu niš napravili, bolje bi bilo da su omotali u onu foliju za krpanje auspuha.

 Skup je plin 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Nije vec dugo pijanec bil tuj 

 Izvana bas lijepo izgleda

Truth in engineering.
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koja je cijena tehničkog pregleda sa svim davanjima koja idu uz to ako je netko bio nedavno na tehničkom? Znaci bez osiguranja 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kupio sam si preludu 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav zvuk

A jastucic u skloljci je vrh

 

Strejt pajp back in days when it was normal

 

 

Index oglas:

 

Komentar je prva liga

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 21:08 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

U potrazi sam za svojim prvim automobilom, ne razumijem se bas u njih pa zato ovdje postavljam pitanje :)

Neki moji uvjeti su: cijena 10-15kEUR, rabljeni auto, automatik. Moze biti s njuskala, mobile.de sto god. 

Koje su prednosti i nedostaci benzinca/dizelasa?

Ja sam malo gledao i svidja mi se Kia Ceed, Toyota Auris, Mazda 3... Koje su vase preporuke? Hvala!

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dizel ti je super za puno otvorene voznje, ako radis godisnje vise od 30.000km, vecinom otvorene ceste,

tu ces ustedjeti na gorivu. U gradskoj voznji ces samo stopati ECO tehniku, DPF filtre itd,

a kod novijih ces morati tociti AdBlue, i onda kad zbrojis i oduzmes, nije neka usteda - veca je usteda ugraditi plin.

 

Benzinac je all-rounder, dobar i za grad i otvorenu cestu, zimi ne moras paziti dali benzinska ima zimske aditive,

jer benzin se ne smrzava kao dizel. Isto tako dijelovi su uglavnom povoljniji, masina je po konstrukciji laksa,

sam automobil je isto tako laksi, a sto je manje kila, manje trosi, logicno.

 

Hibridi su ti zakon ako imas vecinsku gradsku voznju, osobito plug-in hibridi, koje mozes puniti besplatno na poslu (ako firma ima punionicu),

ili doma preko noci.

 

Za do 15.000€ kupis stvarno odlican i trajan automobil.

 

Ako ti se svidja Auris, onda ce ti se svidjati i Lexus CT 200h, koji je radjen na istoj New MC platformi.

 

https://www.autoscout24.de/angebote/lexus-ct-200h-executive-line-elektro-benzin-schwarz-d70aa84e-f2b6-41b2-b4d2-1a3a9fe0d1b4?&cldtidx=10&cldtsrc=listPage

https://www.autoscout24.de/angebote/lexus-ct-200h-hybrid-executive-elektro-benzin-weiss-a9ed83ae-4af3-1214-e053-0100007fbf1a?&cldtidx=8&cldtsrc=listPage

https://www.autoscout24.de/angebote/lexus-ct-200h-ct-1-8-hybrid-executive-cvt-elektro-benzin-rot-c608d2f8-0ce2-47ed-8efb-283548d278f8?&cldtidx=15&cldtsrc=listPage

 

https://www.autoscout24.de/lst/lexus?sort=price&desc=0&ustate=N%2CU&size=20&page=1&priceto=15000&pricefrom=10000&kmto=100000&fregfrom=2015&atype=C&fc=21&qry=&

 

Uglavnom, taj 1.8h agregat je isti onaj hibrid koji je i u Aurisu, Corolli, C-HRu i mnogim drugim Toyotama.

Veoma zahvalna masina, s tim da kod Lexusa je iznutra sve premium materijali, pic-mic.

 

CT200h se vise ne proizvodi, zato im cijena pada, makar dijelova ima na bacanje za njega, sve od Aurisa ti na njega pase.

Njegova zamjena ce biti novi IS200/250/300. Toyota zeli odmaknuti cjenovni rang Lexusa od Toyote, jer CT je zapravo jeftini Lexus,

koji dotice Corollu, i onda ispadne da ljudi kupuju "jeftine Lexuse", umjesto da kupuju skupu Corollu :)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ekipa, u potrazi sam za novim prednjim diskovima i plocicama.

Trenutno su na 50% pa me zanima koje su bolje? Auto koristim 80% daily i 20% staza.

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

S Brembo Xtra tesko da ces pogrijesiti.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sheeva kaže...

Bok ekipa, u potrazi sam za novim prednjim diskovima i plocicama.

Trenutno su na 50% pa me zanima koje su bolje? Auto koristim 80% daily i 20% staza.

 

 Nez kako bi ovo islo u istu recenicu, ali nema plocica i diskova koji su dobri za daily i stazu istovremeno. 

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Brembo pločice imam u paru sa brembo diskovima i vjeruj mi bježi što dalje. Nakon 3 do 4 jača uzastopna kočenja auto koči sa možda 25% snage dok se pločice ne ohlade. Uskoro uzimam EBC yellow stuff po preporukama ostalih frendova..
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 12:28 (luka_n1).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dan za metak.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice