Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.198
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

 Uuupssss nisam citao temu. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imam problem s autom, 2 mjeseca stoji na servisu zbog mangupa koji tvrdi da je u tanku benzin.

Radi se o Renault Clio 1.5dci 09' 165k km,redovito servisiran

Natocio sam dizel do cepa i nakon cca 50km na autoputu izbaci gresku "Fuel Injection" i upali se onaj kljuc, pretpostavljam da je otisao u safe mod.

Nakon silnog kresanja ispraznio se akumulator i auto je odslepan u prvu garazu. Spojili su ga na dijagnostiku al nisu nasli gresku (akumulator je bio prazan 3 dana, pa se valjda sve ponistilo).

Nakon slepanja u drugu garazu, mehanicar veli da je u sistemu bio benzin i da su sve ocistili. Da, ocistili su, maznuli cijeli tank dizela i ostavili tek tolko da pali. Pali zato jer nije vise u safe modu.

Nakon toga zovem bengu gdje sam tocio, posaljem im racun, da bi nakon par dana dobio odgovor da sam natocio puni tank dizela. Znaci mehanicar laze i hoce 2500 eura za popravak, a nemam pojma o cemu se radi, a sigurno nije benzin.

Sumnjam na filter goriva. Vjerojatno je malo zastopan pa je slab pritisak na diznama. Zvuci kao da radi na 3 cilindra. Cuje se lupkanje, moguce od vibracije motora jer su dva nosaca zrela za zamjenu.

Ako nije to, kaj da pogledam onda? dpf, dizne, pumpu?


Da li je tko imao slicna iskustva?



11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

btw., ne znam još uvijek kako je prošao naš forumski kolega sstrmi koji je ovdje kačio video uratke svojih divljanja s mercedesom

taj video sam kopirao i poslao putem aplikacije policiji, u komentaru na aplikaciji stoji kako je prijava prihvaćena - nažalost zasad ne i kakve su sankcije

 

 

Možda jer se policiji neda nekoga zaj*** za prekoračenje od nekih 40kmh, a da se sstrimi žali vrlo vjerojatno bi je dobio jer se nigdje nevidi brzina(žali se da se nemože utvrdit dali je video ubrzan i naknadno dodan zvuk ubrzanja) i nigdje se nevidi ograničenje brzine(tu bi se žalio da nemogu točnu lokaciju odrediti). A i ovaj lik na motoru je to sve mogao izbjeć da nije pokazao lice, blurao tablice to je to.

A i ako vas ikad policija zaustavi i pita koliko ste vozili uvijek je odgovor neznam, jer desilo mi se par puta da me zaustavi i kao uhvatio mi je brzinu ,ali zapravo blefira i na taj način onda pokuša te navuć da priznaš.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

 

A i ako vas ikad policija zaustavi i pita koliko ste vozili uvijek je odgovor neznam, jer desilo mi se par puta da me zaustavi i kao uhvatio mi je brzinu ,ali zapravo blefira i na taj način onda pokuša te navuć da priznaš.

 Pa ak mu veliš da ne znaš, tek onda te ima?
A što ako ti kaže: Znate li da ste prošli kroz crveno?, a ti mu kažeš ne znam (a znaš da je bilo žuto kad su prednji kotači prošli semafor)

Al ajde ako te zaustavi i pita: Znate li ko sam ja, a ti mu kažeš ne znam, to bi moglo i upalit

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 19:26 (1BIT).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zašto bi me imao? Ako me on nije uhvatio s uređajem već samo onako odokativno kažeš neznam koliko sam vozio i nemože ti ništa. Šta bi mi trebao naplatit kaznu jer negledam non stop u brzinomjer već pratim promet oko sebe?

I to je bio primjer za brzinu jer oni to vole tako često napravit, a nemaju nikakav dokaz.

Za crveno je već druga stvar, jer se to jasno vidi, dok brzina iako se isto vidi kod nijednog sudca neprolazi prekoračenje od npr. 30kmh samo sa vizualnom procjenom

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 19:44 (ZooZ).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zbog tudje gluposti, da bi spasio idijota i njegovu obitelj, doslovno je sebi oduzeo zivot.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

Nevjerojatno mi je kako ga ja ta Corsa od tone izbacila iz putanje, i to u zavoju... Bas katastrofa

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Zašto bi me imao? Ako me on nije uhvatio s uređajem već samo onako odokativno kažeš neznam koliko sam vozio i nemože ti ništa. Šta bi mi trebao naplatit kaznu jer negledam non stop u brzinomjer već pratim promet oko sebe?

I to je bio primjer za brzinu jer oni to vole tako često napravit, a nemaju nikakav dokaz.

Za crveno je već druga stvar, jer se to jasno vidi, dok brzina iako se isto vidi kod nijednog sudca neprolazi prekoračenje od npr. 30kmh samo sa vizualnom procjenom

 hm, slažem se da, vidiš ovo za suca nisam znao, mada srećom ja preko dvije godine nisam imao kontakta sa policijom (a i to malo šta su me zaustavili je bila samo rutinska kontrola), mada mi nekako to sve zvuči kao navlačenje, može on blefirat da ima dokaz, da me uslikao, pa ja tražim dokaz na uvid, pa on može reć da nije dužan pokazivati dokaz i nastavi me kriviti i tako u krug, srećom da me već dugo dugo nisu zaustavili...

Valjda uvijek mogu tražit opomenu jer nisam bio kažnjavan pa da vidim dal će mi svojim blefiranjem upisati opomenu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 21:07 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Nevjerojatno mi je kako ga ja ta Corsa od tone izbacila iz putanje, i to u zavoju... Bas katastrofa

 Pogodio ga točno u kotač, sigurno je to igralo ulogu+zavoj+tik do ograde+velik stroj. Ak se ovom oteo volan iz ruke - eto recepta za nesreću. Strašno.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Nevjerojatno mi je kako ga ja ta Corsa od tone izbacila iz putanje, i to u zavoju... Bas katastrofa

 Vozač kamiona je naglo smotao desno u pokušaju da izbjegne Corsu i na kraju žrtvovao svoj život da bi spasio tuđi

Kako pišu mediji vozač kamiona je bio 53-ogodišnji Mađar a vozač Corse je bio 41-ogodišnji Slovenac.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 22:01 (Haker_x).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ima li u zg neki majstor koji radi sa OBDeleven/VCDS da otkljucam neke funkcije auta koje se inace naplacuju ? koja bi bila tarifa za takvo sta i vrijedi li i dalje garancija nakon toga?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

ima li u zg neki majstor koji radi sa OBDeleven/VCDS da otkljucam neke funkcije auta koje se inace naplacuju ? koja bi bila tarifa za takvo sta i vrijedi li i dalje garancija nakon toga?

 Moj savjet ti je da nadjes nekog s VCDS-om zato sto je OBDeleven znao imat problem da ne odradi backup pa dodje do problema . A za garanciju ce neki reci da vrijedi a neki da ne a prava istina je da ti to ovisi o servisu manje vise , tj o njihovoj dobroj volji da ti nesto priznaju . 

O kojem se autu tocno radi ? 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

cist ka suza 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Fanu kaže...

ima li u zg neki majstor koji radi sa OBDeleven/VCDS da otkljucam neke funkcije auta koje se inace naplacuju ? koja bi bila tarifa za takvo sta i vrijedi li i dalje garancija nakon toga?

 Moj savjet ti je da nadjes nekog s VCDS-om zato sto je OBDeleven znao imat problem da ne odradi backup pa dodje do problema . A za garanciju ce neki reci da vrijedi a neki da ne a prava istina je da ti to ovisi o servisu manje vise , tj o njihovoj dobroj volji da ti nesto priznaju . 

O kojem se autu tocno radi ? 

 

skoda karoq - htio bih omogucit prepoznavanje znakova, lane assist, automatsko paljenje/gasenje dugih svjetala i da se retrovizori automatski spustaju prema dolje prilikom parkiranja

 

kako ce na servisu skontati da je prckano sta sa VCDSom? bude neki flag koji pokazuje citacu na servisu da je netko nesto mjenjao?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Manjom brzinom do manjeg zagađenja
INFO

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Je li auto ima kameru? 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li auto ima kameru? 

 

ima straznju za parking

ne znam dolazi li sa prednjom za raspoznavanje znakova

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

 

skoda karoq - htio bih omogucit prepoznavanje znakova, lane assist, automatsko paljenje/gasenje dugih svjetala i da se retrovizori automatski spustaju prema dolje prilikom parkiranja

 

kako ce na servisu skontati da je prckano sta sa VCDSom? bude neki flag koji pokazuje citacu na servisu da je netko nesto mjenjao?

 Jel si se raspitivao dal gubis garanciju ako je uopce imas ? Posto vecina sta citam uvijek cekaju da auto izadje iz garancije pa tek onda idu kodirat i sl...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako auto nema prednju kameru kodiranje uopce nije moguce, jel ima adaptivna svjetla?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ako auto nema prednju kameru kodiranje uopce nije moguce, jel ima adaptivna svjetla?

 

nema

okej, ako nema prednju kameru ne moze imati lane assist i prepoznavanje znakova

no mogao bih omoguciti druge stvari poput automatskog spustanja retrovizora i ostalih stvari navedenih ovdje:

 

https://www.cargrade.at/codierungsliste-skoda-karoq/

 

eh, necu se onda ni bakcati s time ako riskiram gubit garanciju

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fanu Jesi već dobio auto posto si se juce jos uvijek dvoumio oko kupnje ? 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Fanu Jesi već dobio auto posto si se juce jos uvijek dvoumio oko kupnje ? 

 

danas ga idem pogledati/provozati (onaj sportline benzinac) i rezervirati ako je sve ok

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka pregleda/dijagnoze i sanacije dizni/injektora?

 

Zg, 100 km okolica dolazi u obzir.

 

Koliko je reparacija otprilike po dizni?

Nikad nisam imao sa time problema, tak da nemam nikakvog iskustva (ko mi kriv kaj vozim "švabu").

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...
Rucipe kaže...

Fanu Jesi već dobio auto posto si se juce jos uvijek dvoumio oko kupnje ? 

 

danas ga idem pogledati/provozati (onaj sportline benzinac) i rezervirati ako je sve ok

Mislim da sam pročitao negdje da si 2m. Jel ti u kodiaqu osjetno udobnije u odnosu na karoq (da ne pitam negativno, jel u karoqu osjetno neudobnije...). Koliko mjesta ima na stražnjoj klupi u karoqu kad vozački sic pomakneš skroz nazad?

Ok mi izgleda taj kodiaq međutim nisam ih baš nešto razmatrao jer sam čuo da je 5 kodiaqa jedne hr državne firme često na servisu.

A i preskupi su mi, tražim rabljeni.

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
Fanu kaže...
Rucipe kaže...

Fanu Jesi već dobio auto posto si se juce jos uvijek dvoumio oko kupnje ? 

 

danas ga idem pogledati/provozati (onaj sportline benzinac) i rezervirati ako je sve ok

Mislim da sam pročitao negdje da si 2m. Jel ti u kodiaqu osjetno udobnije u odnosu na karoq (da ne pitam negativno, jel u karoqu osjetno neudobnije...). Koliko mjesta ima na stražnjoj klupi u karoqu kad vozački sic pomakneš skroz nazad?

Ok mi izgleda taj kodiaq međutim nisam ih baš nešto razmatrao jer sam čuo da je 5 kodiaqa jedne hr državne firme često na servisu.

A i preskupi su mi, tražim rabljeni.

 

kodiaq je za klasu veći auto naspram karoqa tako da ga nisam uzimao u obzir - nepotrebno mi je prevelik za navigiranje po gradu

karoq je na bazi tiguana i ima 520l prtljažnik, na zadnjoj klupi ima jako puno mjesta za koljena i glavu - morao bi biti pro košarkaš da ne stanes

tiguan je jedino u prednosti zbog nešto većeg prtljažnika i što je podesiv naslon zadnje klupe pa je sitno udobnije - ali je i tiguanu startna cijena preko 30k kn veća..(a ima čak nešto lošije materijale i dizajn unutrašnjosti.. )

190cm sam visine

 

kodiaq i karoq koriste iste dijelove, imaju skoro identični interijer tako da nema neke razlike u udobnosti - kodiaq kupuješ jedino ako imaš veliku obitelj ili voziš puno tereta

 

odi u bilo koji skoda centar, imat će oba auta izložena pa možeš sjesti u njih i usporediti koji bi ti više odgovarao

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 10:14 (Fanu).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kak danasnji PR majstori racunaju volumen prtljaznika?
jel to volumen sa podnicom ili se PR dosjetio navesti volumen kad maknes podnicu i zbrajaju i onaj zbijeni prostor ispod podnice?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...
Ezio kaže...
Fanu kaže...
Rucipe kaže...

Fanu Jesi već dobio auto posto si se juce jos uvijek dvoumio oko kupnje ? 

 

danas ga idem pogledati/provozati (onaj sportline benzinac) i rezervirati ako je sve ok

Mislim da sam pročitao negdje da si 2m. Jel ti u kodiaqu osjetno udobnije u odnosu na karoq (da ne pitam negativno, jel u karoqu osjetno neudobnije...). Koliko mjesta ima na stražnjoj klupi u karoqu kad vozački sic pomakneš skroz nazad?

Ok mi izgleda taj kodiaq međutim nisam ih baš nešto razmatrao jer sam čuo da je 5 kodiaqa jedne hr državne firme često na servisu.

A i preskupi su mi, tražim rabljeni.

 

kodiaq je za klasu veći auto naspram karoqa tako da ga nisam uzimao u obzir - nepotrebno mi je prevelik za navigiranje po gradu

karoq je na bazi tiguana i ima 520l prtljažnik, na zadnjoj klupi ima jako puno mjesta za koljena i glavu - morao bi biti pro košarkaš da ne stanes

tiguan je jedino u prednosti zbog nešto većeg prtljažnika i što je podesiv naslon zadnje klupe pa je sitno udobnije - ali je i tiguanu startna cijena preko 30k kn veća..(a ima čak nešto lošije materijale i dizajn unutrašnjosti.. )

190cm sam visine

 

kodiaq i karoq koriste iste dijelove, imaju skoro identični interijer tako da nema neke razlike u udobnosti - kodiaq kupuješ jedino ako imaš veliku obitelj ili voziš puno tereta

 

odi u bilo koji skoda centar, imat će oba auta izložena pa možeš sjesti u njih i usporediti koji bi ti više odgovarao

 

Znam, samo kažem, tražim rabljeni suv a karoq i kodiaq su novi auti pa za cijenu koju tražim (cca 20000E + možda koja tisuća više) ne mogu naći ništa osim mladih primjeraka sa ekološkim malim motorima.

Zato gledam trenutno land rover disco sport. ili range rover evoque, koji je malo manji, otprilike kao karoq. Zbog toga mi nije toliko posebno privlačan, ali nađe ga se ispod 20000 eura.

Ma uglavnom, uopće ne znam što bih uzeo pa trkeljam bezveze. A zanimaju me tuđa iskustva i razmišljanja drugih ljudi o kupovini auta, pogotovo ako se radi o višim ljudima sa malom djecom u sjedalicama.

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

 

Znam, samo kažem, tražim rabljeni suv a karoq i kodiaq su novi auti pa za cijenu koju tražim (cca 20000E + možda koja tisuća više) ne mogu naći ništa osim mladih primjeraka sa ekološkim malim motorima.

Zato gledam trenutno land rover disco sport. ili range rover evoque, koji je malo manji, otprilike kao karoq. Zbog toga mi nije toliko posebno privlačan, ali nađe ga se ispod 20000 eura.

Ma uglavnom, uopće ne znam što bih uzeo pa trkeljam bezveze. A zanimaju me tuđa iskustva i razmišljanja drugih ljudi o kupovini auta, pogotovo ako se radi o višim ljudima sa malom djecom u sjedalicama.

 Eto, da ti ispričam iskustva.

Visok 190cm, troje klinci, gledao Kodiaqa.

Čim sam prvi puta sjeo unutra, to je bilo to. Mjesta naprijed koliko hoćeš, mjesta iza za odraslu osobu. Vozio sam probnu vožnju, pokraj mene žena, a iza lik iz salona, bez problema. Kamoli tak za klince.

Al čim sam vidio cjene, i to rabljenih, na žalost sam odustao.

 

Karoq manji, al još uvijek veći od neki VW modela i skoro sve konkurencije slične veličina.

Al isto ko i kod tebe, ništa pemtno još nema rabljeno :(

 

I na kraju mi je uletio Suzuki S-cross, star godinu i nešto, oko 40.000 jeftiniji nego u salonu. Odma sam uzeo.

Manje mjesta iza nego u ova dva gore, ali još uvijek iza stanu dvije sjedalice i jedan booster (il kak se već zove ona sjedalica za ispod guze).

 

Klinci presretni, već mu i dali ime Zuki. Potrošnja u gradu oko 6.6! Tog se nisam nadao za benzinca :)

Žena presretna jer nam je ostalo nekoliko desetaka tisuća kuna 

Meni svemirski brod jer sam prije vozio Golf 3 i Škodu Feliciu 

Pogotovo kad sam osposobio Andorid Auto.

 

 

I jedno pitanje za sve. Zašto Kodiaq RS košta preko pola milijuna kuna??

Za doslovno svaki auto koji sam gledao jasno je zašto je jeftin ili skup. Motor, oprema, pogon, ime, ugled..

Al ovaj ima doslovno sve isto kao i najjači "običan" Kodiaq, a košta 200.000 više. Samo zbog motora? Pa nije 250 konja baš tako puno.... Pogotovo ne za tako ogroman auto.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Eto kad već pišem, na Facebooku je bila rasprava o zimskoj opremi, pa za one koji nisu sigurni, eto jedan FAQ:

 

Zimska oprema (za osobne automobile) su zimske gume na svim kotačima ili ljetne gume s više od 4mm profila + lanci za pogonske kotače u automobilu.

Zimski uvjeti traju od 15.11. do 15.04.

Zimska oprema je obavezna između ovih datuma u svakom trenutku na ovim prometnicama:

 

Na ostalim prometnicama je potrebna zimska oprema kad su proglašeni zimski uvjeti (obično temperature ispod 0, snijeg, led...)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice