Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.233.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
gamer34 kaže...

 

Ja imam osjecaj da ti ne mozes pojmiti da postoji i autoindustrija izvan Japana...

Ono usporedivat jedan A6 karavan s Corollom i Mazdom 6 uz argument da su jeftiniji, ono wtf. Ima i Dacia Logan MCV za jos jedno 60% manje i isto ce odradit posao...

 

 

Zato sam posjedovao vise Fordova nego Japanaca uopce. I sretniji sam bio sa Fordovima nego Japancima.

No trenutno Ford ne nudi nista sto bi me zanimalo. EcoSport je mali, straznja vrata su mi neupotrebljiva jer se otvaraju na stranu.

Kuga sa top opremom od 35.000€ je "to-much", s obzirom da gola Kuga dodje 20.000€, dakle skoro duplo vise dodje oprema,

isto mi nije po volji.

 

Multimedija kod Forda je svakako bolja nego kod bilo kojeg Japanca (osim luksuznih tipa Infiniti, Lexus).

S obzirom na moje godine, ugodnije i udobnije mi je sjediti na povisenom vozilo. C-Max Grand je veoma udoban,

povisen, divan i krasan - al trenutno za mene prevelik. Imao sam obicnog C-Maxa i B-Maxa, super vozila.

Jedino tadasnji B-Max dizel francuz je bio skup za odrzavanje, dodavanje EBlu tekucine je rijeseno tako,

da ti skidaju pol masine i naplate ti pitu vise od tepsije. Ali EcoBoost motor cak 1l 3 cilindra je odlican,

za tako mali motor je zivahan i miran.

 

Ne postoji savrsen automobil - svakom nesto fali. Proizvode ih sve jeftinije, a naplacuju sve vise - to je cinjenicno stanje.

 Da si vozio njemacke aute znao bi da postoji savrseni automobil mercedes, audi i bmw :)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

 Da si vozio njemacke aute znao bi da postoji savrseni automobil mercedes, audi i bmw :)

 Boze dragi, imas li ti vise od 15 godina? Ako imas, onda mi je stvarno zao.

15 godina
online
Auti - ultimativna tema

Mislim da se covjek zafrkava ali ok hehe

 

Nego, kad smo vec kod Audi S6 i dizel motora. Pa zar se S6 moze dobiti samo i iskljucivo sa tim dizel motorom? Nemozes doci i reci da želiš neznam, S6 sa 3.0 benzicem?

A ako je taj novi S6 iskljucivo dizel...nebi me cudilo da su razlog neke bedastoce s eko normama.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

 Da si vozio njemacke aute znao bi da postoji savrseni automobil mercedes, audi i bmw :)

 

I, kakvi su ti savrseni automobili? Pricaj mi, imas jednog? Koliko kilometara? Kupljen nov?
Ne? Treca ruka? Od soderasa? Skidani kilometri? Savrseno baja moj.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozio se u Prius Plus Hybrid, ko u tačkama sam se osjećao...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 9:49 (DiRT).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je izvana Plus cak i OK, al volan je ruzan da ne moze bit ruzniji.

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
smajlee kaže...

Mislim da se covjek zafrkava ali ok hehe

 

Nego, kad smo vec kod Audi S6 i dizel motora. Pa zar se S6 moze dobiti samo i iskljucivo sa tim dizel motorom? Nemozes doci i reci da želiš neznam, S6 sa 3.0 benzicem?

A ako je taj novi S6 iskljucivo dizel...nebi me cudilo da su razlog neke bedastoce s eko normama.

 Al bas bi trebalo biti obrnuto s obzirom kolko hypea ima oko dizela u zadnje vrijeme.

 Premda se u automobilskoj povijesti cesto izmjenjivalo pravilo koji vise zagaduje - dizel ili benzin...

 

 Trenutni S6 u EU nema sa benzincem, Amerika je dobila S6 sa TT 2.9 iz RS5.

 

Truth in engineering.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
BabyDriver420 kaže...

 Da si vozio njemacke aute znao bi da postoji savrseni automobil mercedes, audi i bmw :)

 

I, kakvi su ti savrseni automobili? Pricaj mi, imas jednog? Koliko kilometara? Kupljen nov?
Ne? Treca ruka? Od soderasa? Skidani kilometri? Savrseno baja moj.

 Bolje i to sve nabrojano pa voziti  c63 amg za cijenu nove mazde ili toyote ili peugeot

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa kupi novi pa budi faca i vozi, a ne 15g trulju koju su prdili tri turcina i gazili ju dan i noc.

 

Za 150.000€ radije vozim LC 500 V8, i jos mi ostane 25.000€ onak laganini.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Grozni_Zabac kaže...
BabyDriver420 kaže...

 Da si vozio njemacke aute znao bi da postoji savrseni automobil mercedes, audi i bmw :)

 Boze dragi, imas li ti vise od 15 godina? Ako imas, onda mi je stvarno zao.

 Fura se na Baby Driver koji u filmu vozi Subaru, ima 420 u nicku.. veliki su to unutarnji sukobi

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

 Bolje i to sve nabrojano pa voziti  c63 amg za cijenu nove mazde ili toyote ili peugeot

 I sto tocno dobijes u tom C63 naspram primjerice spomenute nove Mazde?

 

Sto ti je prevaga da je C63 vrijedi toliko koliko treba izdvojiti za njega, a da neces imati u nekoj Mazdi 6 sa top-trim paketom? Bas me zanima hoces li iskreno napisati sto su ti razlozi i koji su.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Grozni_Zabac kaže...
BabyDriver420 kaže...

 Bolje i to sve nabrojano pa voziti  c63 amg za cijenu nove mazde ili toyote ili peugeot

 I sto tocno dobijes u tom C63 naspram primjerice spomenute nove Mazde?

 

Sto ti je prevaga da je C63 vrijedi toliko koliko treba izdvojiti za njega, a da neces imati u nekoj Mazdi 6 sa top-trim paketom? Bas me zanima hoces li iskreno napisati sto su ti razlozi i koji su.

Ne možeš doć u Imocki s autom koji nije Mercedes. To je bogohilje, kao i u većinu mjesta u Hercegovinu. Jedino je Mercedes auto, i na pitanje koje auto kupiti, odgovor je Mercedes 

Mislim ako je bio dobar Hitleru, sad tebi nije, ti bi neku Mazdu
 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Počela usporedba C63 i Mazde, isto ko babe i žabe, kao da se u putu nisu srili.

Gamer
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 10:39 (mirko111222).
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Nedavno kad sam mijenjao osvjetljenje instrument table, primjetio sam da u mome slučaju fali check engine lampica. Znači gauge cluster jednostavno nema otvor/ikonicu za check engine.

U pitanju je VW Vento 1.8 GLX iz 1995.

Jesam li nešto preskoćio?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ParaNO1d kaže...

Ne možeš doć u Imocki s autom koji nije Mercedes. To je bogohilje, kao i u većinu mjesta u Hercegovinu. Jedino je Mercedes auto, i na pitanje koje auto kupiti, odgovor je Mercedes 

Mislim ako je bio dobar Hitleru, sad tebi nije, ti bi neku Mazdu
 

 

Krivo, toga više nema..
Tamo se mogu naći i zanimljivi Opeli, a i VW poprilično utječe.

 

 

Nego, nije me bilo jako dugo na ovom forumu, ali vidim ova tema je...više manje sve po starom..

 

Evo vam fotke ispod iz mojeg auta, pa se valja skuži koji je auto sa kojom opremom..

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Nedavno kad sam mijenjao osvjetljenje instrument table, primjetio sam da u mome slučaju fali check engine lampica. Znači gauge cluster jednostavno nema otvor/ikonicu za check engine.

U pitanju je VW Vento 1.8 GLX iz 1995.

Jesam li nešto preskoćio?

 Uzmes busilicu i napravis rupu 10mm. Kupis check engine decal sa neta i zaljepis iza. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Uzmes busilicu i napravis rupu 10mm. Kupis check engine decal sa neta i zaljepis iza. 

 

i odmah slozis da permamentno svijetli 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nekakav komentar na BMW 218d active tourer? vise me zanima motor, ima 95t km, oprema je poprilicna, cijena je ~13k eura, 2015, Euro6, 150ks verzija.

Jedino kaj nema je automatik al to cu nekak probavit..

Znam da je to prvi BWW sa prednjim pogonom (to mi je bitno ravno 0%), Mini-jeva platforma, itd..

Iako je dizajn neuzbudljiv tocno ce mi tak nekaj trebat u dogledno vrijeme

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 14:00 (nixass).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

Nekakav komentar na BMW 218d active tourer? vise me zanima motor, ima 95t km, oprema je poprilicna, cijena je ~13k eura, 2015, Euro6, 150ks verzija.

Jedino kaj nema je automatik al to cu nekak probavit..

Znam da je to prvi BWW sa prednjim pogonom (to mi je bitno ravno 0%), Mini-jeva platforma, itd..

Iako je dizajn neuzbudljiv tocno ce mi tak nekaj trebat u dogledno vrijeme

 

To je novi B47 motor i ne bi trebao imati problema s lancem, a koliko je meni poznato, opcenito nema nekih velikih mana, mada je jos relativno nov motor.

A sto se tice auta, osobno bih ga preskocio, ako trebas prostor i zelis monovolumen, mislim da ima boljih izbora.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Iskreno dosta sam gledam aktualni (2018.) BMW1 kojeg sam vozio par tjedana ali kad i ako dodje dijete ne da mi se traziti veci auto.

BMW2 AT je taman veci kolko racunam da ce mi trebat, a opet nije prevelik, taman rekao bih.

218i kosta nesrazmjerno vise tak da to preskacem, mada je to poprilicno zivahan trotakt motor

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

nisi možda razmišljao o nekom japancu hibridu?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

nisi možda razmišljao o nekom japancu hibridu?

Jesam ali, uvijek ali..

 

Yaris je mali drekec, dobar za po gradu :D
Auris mi je recimo 3. na listi.

Nova Corolla je prenova, previse joj pada cijena trenutno da bih je uzeo.

Camry je fantazija, sjedio u njemu vise puta, cak me i covjek u Tokyu provozao u njoj na demo stazi, kaj da ti velim (japanski spec. auti su opremom svjetlosnu godinu ispred EU, vrijedi i za europske aute u japanu).. jos uvijek je prenova i cijena pada previse.

Prius+, bar ovo kaj vidim po oglasnicima, uglavnom dolazi od taxista i unutrasnjost je - meh..

 

Cim Camry bude 4-5 godina star model, eto me. Do tada cu morat voziti klasicnO autO

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 16:04 (nixass).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo par slički moje nove krstarice.. nisam ga opral prije slikanja, tako da je pun mrtvih kukaca od naprijed..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Aj super, barem nije japanac ni švaba pa se nema tko oko gluposti prepucavati :D

Puno sretnih kilometara

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 18:40 (BORG).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cuj, V60 je Kinez, ali ima i dalje u toj generaciji dosta Fordove filozofije.

Cak ni Geely ne zeli riskirati, pa za automatske mjenjace koristi Toyotine Aisin mjenjace,

sto je sasvim OK, bar znas da se nece raspasti "neocekivano" nakon 80.000km,

pa potrosit 3500-4000€ za novi mjenjac.

 

Makar nema do rucnog Volvoog mjenjaca, to je nepoderivo.

Al sve je bolje od Jatco mjenjaca - Ford ih je koristio u USA,

i stvarno su smece. U EU su koristili rucne mjenjace koji su nepoderivi.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

NEMOZES UZET VOLVO I RUCNI

 

a sto se tice S6ice, naperem

ali ljudi, jeste svjesni da takav motor ode na 450++ ks samo tako sa niti 1000 eura i onda ko vas jebe V10, V8T i slicno, baj baj

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

NEMOZES UZET VOLVO I RUCNI

 

a sto se tice S6ice, naperem

ali ljudi, jeste svjesni da takav motor ode na 450++ ks samo tako sa niti 1000 eura i onda ko vas jebe V10, V8T i slicno, baj baj

Dobro i? V8 iz C7 ode na 540ks tek tako i sto onda? Ili vidim 2.9 TFSI komotno vrti 510ks na stage 1... baj baj S6 EU?

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

NEMOZES UZET VOLVO I RUCNI

 

a sto se tice S6ice, naperem

ali ljudi, jeste svjesni da takav motor ode na 450++ ks samo tako sa niti 1000 eura i onda ko vas jebe V10, V8T i slicno, baj baj

tvoji postovi su ko od 10-godisnjaka koji gleda fast&furious svaki dan.

zakaj bi svi morali tunirati aute?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam znao da vw polo gti tvornički ima aku smješten ispod rezervnog kotača:

 
 
 
Zgodna stvar, neka japanska vozila su tako imala prije složen aku...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

NEMOZES UZET VOLVO I RUCNI

 

vidiš ja sam uspio 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice