Monitori kao dio razglasnog sistema

poruka: 1
|
čitano: 2.386
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Monitori kao dio razglasnog sistema

Ajmo ovako, proizvodim elektronsku muziku, radim određene mixeve, loopove, samplove i čuda nešta. Imam improvizirani mali kućni studio.

 

Zvuk koji mi je referentni dolazi sa Bell PCX pojačala 2x300w na 4 ohma, a zvučnici su mi 2x200w na 8 ohma - podni monitori Carvin, ne sjećam se oznake jer se ne vide - ali po svemu su model 720 ili tako nešto.

 

Ugl - jako precizni flat zvuk, u svojem malom studiju bez beda ih koristim kao referentni zvuk.

 

Međutim - koristim ih tu i tamo na manjim privatnim partijima do 20-30 ljudi - i to kao glavni izvor zvuka za publiku.

U tom slučaju si spojim još jedan dodatni 2.1 logitech sistem (vrijednost oko 1000kn) na miksetu, i bass od istoga (60w rms) koristim kao dodatni bass bin za ova 2 Carvin monitora - a male satelite koristim okrenute prema sebi kao monitori - nije baš nešto, no dobijem dosta dobar dojam što miksam i kako, pošto imaju čiste visoke tonove.

 

Problem? Nema se baš para, treba izdvojiti za laptop oko 10 soma kuna, a meni nedostaje malo "širine" na ova 2 Carvina kad ih koristim. Zvuk je jak, prodoran, što i ide u prilog ovim monitorima, no fali mi malo širine, malo visokih, malo manje basa - za partije.

 

Nebih ovo prodavao, jer tad neću doma imati monitore, a opet za te pare mogu kupiti low entry neke studijske monitore za koje nisam siguran kakvi će biti.

Plus opet nebih prodavao, jer ima čist i jak zvuk.

 

Bio sam neki dan kod kolege, htio je zamjeniti - ne sjećam se marke, neki stariji USA hifi razglasni sistem, tj kombinacija svega. Ima 2 niskotonca, 1 srednjotonac i 1 visokotonac, ukupno 300w rms-a po kutiji.

Ima bogatiji zvuk, no ne reagira najbolje na visoke glasnoće upravo radi toga jer je "hifi" - kreće prduckanje visokih itd.

 

Šta predlažete? Da dodam na ovaj sistem dodatni bas bin 8 ohma ili?

Uostalom, imam doma 2 ohma bas bin od 80w rms-a, ali je 2 ohma, i nisam siguran jel bi pametno bilo na jedan kanal spojiti monitor i bas bin, a na drugi samo monitor.

 

Ili možda dvije dodatne manje zvučne kutije, u svakoj da je 8ohma bas bin i 8 ohma srednjotonac spojene u paralelu što daje 4 ohma (kao pojačalo) - i to sve na pojačalo?

Ako bi tako išao, onda mi svaka kutija može biti max 100-150w, tako 300w pojačalo po kanalu to može tjerati sve zajedno.

 

Ili svirati ovako dok ne skupim pa uzeti neki PA razglas?

 

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice