Media Player Classic Home Vs Gom player

poruka: 314
|
čitano: 120.741
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Media Player Classic Home Vs Gom player

Pozdrav.

Zanima me jedno pitanje. Do jučer, koristio sam isključivo GOM player, jer je pouzdan i jednostvan, nudi sve potrebno da bi se namjestio video. Uz njega korstio sam i k-lite codec pack, baš preko savjeta na ovom forumu. Uz codece, mogao sam na Visti imati i preview praktički svim mogućih video formata. GOM mi je "štekao" jedino na mkv formatu di su titlovi bili već ubačeni u sam video (hard sub). Jučer sam imao Blade Runner film u dva formata, MP4 i mkv, i onda kako su sličnih veličina, otvorio sam radi usporedbe, koji format ću zadržati. I tako slučajno MP4 format otvorim i s GOM playerom i s Media Player Classic - Home Cinema, i razilka u kvaliteti slike je bila očita, s Classicom mi je za klasu bolja slika nego s GOM playeru, isti format ali različiti playeri. Zanima me zna li tko zašto? Inaće avi format mi se očajno vidi na laptopu, MP4 mi se vidi odlično. Nisam znao da je takva razlika u slici moguća u dva različita playera, inače GOM koristim godinama, i na njemu sam svašta isprobavao dok nisam našao pravu konfiguraciju.Od jučer moj TOP player je Classic.

I da ako ima netko tko koristi duže Media Player Classic - Home Cinema, ima li mogučnost na njemu urediti ikako da se može, primjerice po 30 sec skakati na videu unaprijed kako to omugućuje GOM?

Moj laptop je HP Pavilion dv7-1060el.

 

Eto, ako tko zna, da mi zadovolji zantiželju u ovom pitanju. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 17:56 (Bojko).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player

Primjer filma:

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 18:12 (Bojko).
15 godina
neaktivan
offline
Media Player Classic Home Vs Gom player

Primjer filma:

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 18:09 (Bojko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Media Player Classic Home Vs Gom player

Nakon nešto "muke" ipak su slike došle, stavio sam dva primjera di se vidi razlika, inaće u punom formatu ta razilka je puno veća.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 19:12 (Bojko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Media Player Classic Home Vs Gom player

Media Player Clasic Home Cinema je sjajan mali video player, pred njime se mogu pokrit s plahtom po glavi vecina ostalih player-a pa i placenih glomaznih programa bespotrebnih.{#} To je vjerojatno najnapredniji video player u tak malom pakovanju, na kojem su zasnovani i Kmplayer, Splayer i jos neki drugi.{#} Jedina mana programa je ruznoca, no kog uopce zanimaju glupavi nesposobni pretrpani ljepotani kad se radi o programima. Ovaj neugledni genijalac nema konkurencije, s obzirom na velicinu i mogucnosti i ne treba nikakve dodatne kodeke sa strane da bi mogel pokrenut neki video format. Na MPCHC po defoltu radi DXVA bez problema , dok to nije slucaj uopce na GOM pa i Kmplayer kojeg imam instaliranog na kompu prije bi natjeral macku u vodu nego njega da koristi DXVA.{#}

 

http://mpc-hc.sourceforge.net/DXVASupport.html

Moj PC  
24 0 hvala 7
15 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player

Što se tiće izgleda, je imaš pravo, sučelje je ružnije, ali i komliciranije, tj. primjerice na GOM playeru sam puno lakše i jednostavnije mogao puno toga namjestiti, od titlova, do promjene u veličini i tipu izgleda slike, primjerice kad je neki format sniman u starom TV obliku, ovdje je malo teže to urediti.

 

No, zbog kvalitetnije slike u Media Player Classic Home, pa sad ko da sam kupio kvalitetniji laptop, slika mi je kao na HD Tv,u, zato nemam što dodat, da malo urede sučelje, i pojednostave neke stvari... no i ovako, od sad je to moj top player.

 

Nisam znao da kvaliteta slike ipak ovisi o tipu playera, mislio sam da je to isto, aventualna razlika u codecu... eto živiš u zabludi, svo dok slučajno ne otkriješ nešto novo.

 

Hvala ti na odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 19:32 (Bojko).
15 godina
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player

bojko u pravu si slika ne ovisi o playeru već kodeku.

kvaka 22 je koji je glavni kodek u kojem playeru (odnosno kojeg player prvog poziva)

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player

MPCHC je neprikosnoven.

Sto se tice codeca ljudi prave jednu veliku gresku koja se zove codec packovi. Ja radim ovako. Stavim MPCHC i ako i to veliko ako zatreba neki dodatni codec pokrenem gspot vidim koji codec mi fali i samo njega instaliram. A sad prebiram po sjecanju i mogu se sjetiti samo jednom da mi je to zatreblo i kad je lokalnoj policiji trebalo da pogledaju snimak sa kamera sa video nadzora i zvvali covjeka koji je postavio doticni video nadzor i ni on im to nije mogao namjestit. Tad sam skinuo geocodec za geovision sistem. Ne mogu se sjetiti da mi je vec nekoliko godina zatrebao dodtni codec koji MPCHC nema.

A sto se tice izgleda koliko je to bitno u software-u koji je 99% vremena u full screen nacinu rada i kad se ne vidi uopste.

:)
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 14:17 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
logic kaže...

MPCHC je neprikosnoven.

Sto se tice codeca ljudi prave jednu veliku gresku koja se zove codec packovi. Ja radim ovako. Stavim MPCHC i ako i to veliko ako zatreba neki dodatni codec pokrenem gspot vidim koji codec mi fali i samo njega instaliram. A sad prebiram po sjecanju i mogu se sjetiti samo jednom da mi je to zatreblo i kad je lokalnoj policiji trebalo da pogledaju snimak sa kamera sa video nadzora i zvvali covjeka koji je postavio doticni video nadzor i ni on im to nije mogao namjestit. Tad sam skinuo geocodec za geovision sistem. Ne mogu se sjetiti da mi je vec nekoliko godina zatrebao dodtni codec koji MPCHC nema.

A sto se tice izgleda koliko je to bitno u software-u koji je 99% vremena u full screen nacinu rada i kad se ne vidi uopste.

  Nedostaje ti DTS-HD MA       {#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
16 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
Verbatim kaže...
logic kaže...

MPCHC je neprikosnoven.

Sto se tice codeca ljudi prave jednu veliku gresku koja se zove codec packovi. Ja radim ovako. Stavim MPCHC i ako i to veliko ako zatreba neki dodatni codec pokrenem gspot vidim koji codec mi fali i samo njega instaliram. A sad prebiram po sjecanju i mogu se sjetiti samo jednom da mi je to zatreblo i kad je lokalnoj policiji trebalo da pogledaju snimak sa kamera sa video nadzora i zvvali covjeka koji je postavio doticni video nadzor i ni on im to nije mogao namjestit. Tad sam skinuo geocodec za geovision sistem. Ne mogu se sjetiti da mi je vec nekoliko godina zatrebao dodtni codec koji MPCHC nema.

A sto se tice izgleda koliko je to bitno u software-u koji je 99% vremena u full screen nacinu rada i kad se ne vidi uopste.

  Nedostaje ti DTS-HD MA    {#}

Kako ti znas ;)

Jos nisam naisao  na video koji nije otvorio a imam preko 700 filmova na diskovima ;)

:)
15 godina
protjeran
offline
Media Player Classic Home Vs Gom player

eh lako na te filmove uspoređivat kaj i najlosiji playeri otvaraju 

 

kak stoje ta 2 sa m2ts-om od 45gb to je pitanje

ili neki komplicirani encode sa header compression

pirate king
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player

Cisto sumnjam da cu takve filmove skidati sa neta ;)

Ako mislis na snimak sa hd kamere prije godinu dana sam zadnji put to imao na disku i koliko se sjecam vrtio bez problema ali davno je bilo p a me nemoj drzati za rijec.  Na sta konkretno ciljas? Na codec ili..?

:)
15 godina
protjeran
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
logic kaže...

Cisto sumnjam da cu takve filmove skidati sa neta ;)

Ako mislis na snimak sa hd kamere prije godinu dana sam zadnji put to imao na disku i koliko se sjecam vrtio bez problema ali davno je bilo p a me nemoj drzati za rijec.  Na sta konkretno ciljas? Na codec ili..?

m2ts je blu-ray isto kao vob sa dvd-a

pirate king
16 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player

Znam to nego na sta ciljas kod MPCHC. Da ga nece playat ili sta?

:)
16 godina
online
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
hrvatskafarkasevec kaže...

kak stoje ta 2 sa m2ts-om od 45gb to je pitanje

ili neki komplicirani encode sa header compression

MPC otvara to bez problema.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
logic kaže...

Kako ti znas ;)

Jos nisam naisao  na video koji nije otvorio a imam preko 700 filmova na diskovima ;)

  Koji si ti Pirat   {#}

Kako znam, nije free, tj nema ga u MPCHC   {#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
15 godina
protjeran
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
Elles D. kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

kak stoje ta 2 sa m2ts-om od 45gb to je pitanje

ili neki komplicirani encode sa header compression

MPC otvara to bez problema.

ok,al mislim da je gom imo problema sa time kod mene(stekalo i pokazivalo neke anomalije)

pirate king
15 godina
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
hrvatskafarkasevec kaže...

eh lako na te filmove uspoređivat kaj i najlosiji playeri otvaraju

 

kak stoje ta 2 sa m2ts-om od 45gb to je pitanje

ili neki komplicirani encode sa header compression

  ja uz mpc stavljam još matroska spliter i ffdshow ...trenutno beta 7 i radi sa m2ts-om bez brige....

www.apriliabase.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
hrvatskafarkasevec kaže...
Elles D. kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

kak stoje ta 2 sa m2ts-om od 45gb to je pitanje

ili neki komplicirani encode sa header compression

MPC otvara to bez problema.

ok,al mislim da je gom imo problema sa time kod mene(stekalo i pokazivalo neke anomalije)

To ti je zato što GOM ima slabiju podršku za DXVA (hardversko ubrzavanje videa) tj. čak je po defaultu isključen

uz to jos loš softverski decoder za h.264 koji dosta opterećuje procesor.

Ako želiš punu funkcionalnost uz HW akceleraciju u GOM-u pogledaj zadnji post ovdje.

 

MPC Home Cinema po defaultu koristi EVR (enhanced video renderer) tj. neku njihovu prilagodenu verziju

EVR CUSTOM MODE koja podržava prikaz titlova, tako da je opterećenje procesora ako imate grafičku koja ima

podršku za DXVA gotovo zanemariva.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
protjeran
offline
Media Player Classic Home Vs Gom player

ma dobro tak sam sad na linuxu pa ga nit ne koristim 

imam tamo Mplayer i Gnome player 

 

pirate king
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
Verbatim kaže...
logic kaže...

Kako ti znas ;)

Jos nisam naisao  na video koji nije otvorio a imam preko 700 filmova na diskovima ;)

  Koji si ti Pirat  {#}

Kako znam, nije free, tj nema ga u MPCHC  {#}

Nisam ni rekao da ga imam vec da mi nije trebao ;)

bikerbj kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

eh lako na te filmove uspoređivat kaj i najlosiji playeri otvaraju

 

kak stoje ta 2 sa m2ts-om od 45gb to je pitanje

ili neki komplicirani encode sa header compression

  ja uz mpc stavljam još matroska spliter i ffdshow ...trenutno beta 7 i radi sa m2ts-om bez brige....

razlikuj MPC i MPCHC koji u sebi ima i ffdshow i matrosku

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
hrvatskafarkasevec kaže...

ma dobro tak sam sad na linuxu pa ga nit ne koristim 

imam tamo Mplayer i Gnome player 

 

Probaj onda sa VLC-om ako imaš problema s štekanjem, jer ima dosta dobar softverski h264/AVC decoder.

Ja sam uspio jedino preko njega vrtiti 720p video na OC-anom P4 2.0 @2.5GHz (Northwood) na Linux i WinXP.

Doduše jedva, uz opterećenje procesora od do 96% ali uglavnom bi uspio odvrtiti bez da mi zvuk počne kasniti {#}

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
14 godina
offline
Media Player Classic Home Vs Gom player

Sad sam uspoređivao seriju Fringe (720p) i izgleda da na gom playeru govor pušta na centralni i prednja dva zvučnika, a mpch samo na centralni. Imam logitech x-530 (5.1)

I zbog toga imam dojam na je na gomu puno glasnije.

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 18:47 (cuspajz).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
Pa mozes sve zivo narediti u MPC-u... audio map napraviti...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
protjeran
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
drnde kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

ma dobro tak sam sad na linuxu pa ga nit ne koristim 

imam tamo Mplayer i Gnome player 

 

Probaj onda sa VLC-om ako imaš problema s štekanjem, jer ima dosta dobar softverski h264/AVC decoder.

Ja sam uspio jedino preko njega vrtiti 720p video na OC-anom P4 2.0 @2.5GHz (Northwood) na Linux i WinXP.

Doduše jedva, uz opterećenje procesora od do 96% ali uglavnom bi uspio odvrtiti bez da mi zvuk počne kasniti {#}

imam i njega,al gnome(ne gom) player mi je bolji

inace mi nista ne steka osim dok sam na win-u bio sa gom

no dobro to je bilo davno sad lako moguce da pusti taj video bez problema

pirate king
16 godina
neaktivan
offline
Media Player Classic Home Vs Gom player

MPCHC razara. Uz foobar2000, to mi je najljepši komad softvera koji sam u životu vidio i imao prilike koristiti.

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player

  ja uz mpc stavljam još matroska spliter i ffdshow ...trenutno beta 7 i radi sa m2ts-om bez brige....

razlikuj MPC i MPCHC koji u sebi ima i ffdshow i matrosku

  ma sorry krivo se izražavam ali sam mislio na mpchc.......

www.apriliabase.com
13 godina
protjeran
offline
Media Player Classic Home Vs Gom player

Gom nije los ali za njega trebaju neki codeki itd
Ja sada koristima KMplayer i stvarno super je sto se tice i slike i zvuka i ima gro opcija tak da se sve moze u detalje podesit....
Preporuka svima

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
soundstream kaže...

Gom nije los ali za njega trebaju neki codeki itd
Ja sada koristima KMplayer i stvarno super je sto se tice i slike i zvuka i ima gro opcija tak da se sve moze u detalje podesit....
Preporuka svima

K-Multimedia Player is listed on FFmpeg's Hall of Shame indicating that it is violating FFmpeg's license terms by distributing binaries of software under GPL or LGPL without source.

 

Haha.

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
16 godina
offline
RE: Media Player Classic Home Vs Gom player
soundstream kaže...

Gom nije los ali za njega trebaju neki codeki itd
Ja sada koristima KMplayer i stvarno super je sto se tice i slike i zvuka i ima gro opcija tak da se sve moze u detalje podesit....
Preporuka svima

KMplayer ima brdo opcija da no kaj to vrjedi na kraju ne puno, dobar je uglavnom no kak sam rekel DXVA nece radit kaj god ja napravil badave je glupost do daske.{#} Uglavnom nije nit bitno toliko, ali piše se debeli minus ko Hrast 100-godišnjak.{#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 0:21 (rambox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice