Spremanje podataka s više lokacija na jedan server

poruka: 6
|
čitano: 4.027
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Spremanje podataka s više lokacija na jedan server

Pozdrav,

 

nedavno sam počeo raditi u jednoj tvrtki u kojoj se između ostalog bavim i riješavanjem problema informatičkog tipa. Ta tvrtka inače ima četiri podružnice koje se nalaze na četiri različite lokacije. Programsku podršku dobiva od vanjske informatičke tvrtke i svi programi za knjiženje i ostalo su bazirani na MS Accessu. Ja sam sada dobio zadatak da u suradnji s tom informatičkom tvrtkom nađem neko riješenje u kojem će se podaci iz tih programa iz ove četiri podružnice putem interneta spremati na server koji se nalazi u sjedištu tvrtke. Zanima me kako to izvesti jer koliko znam MS Access i nije baš prilagođen za neko umrežavanje...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spremanje podataka s više lokacija na jedan se

Bacit to sve u smeće (Access za takvu primjenu ) ili eventualno nabaciti neki file sync u vrijeme kad nitko ništa ne radi (tipa, iza 16.00).

 

I napiši malo više detalja o tom problemu, tj. što bi vi htjeli prebacivati. Da svi u isto vrijeme imaju iste podatke raspoložive tipa knjiženje u A da bude odmah vidljivo u B, C i D) ili samo neki centralizirani backup ako poslovnica A padne, da B može preuzeti posao?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 21:07 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spremanje podataka s više lokacija na jedan se
Sum_of_all_fears kaže...

Bacit to sve u smeće (Access za takvu primjenu ) ili eventualno nabaciti neki file sync u vrijeme kad nitko ništa ne radi (tipa, iza 16.00).

 

I napiši malo više detalja o tom problemu, tj. što bi vi htjeli prebacivati. Da svi u isto vrijeme imaju iste podatke raspoložive tipa knjiženje u A da bude odmah vidljivo u B, C i D) ili samo neki centralizirani backup ako poslovnica A padne, da B može preuzeti posao?

 Pa u biti htjeli bi oboje, i centralizirani backup a i da svi u isto vrijeme imaju raspoložive iste podatke. Trenutno npr. imamo situaciju da jedna osoba u podružnici A radi svoje knjiženje ali i knjiženje za podružnicu B. To radi tako što se sa svog računala pomoću Windows Remote Desktopa spaja na računalo u podružnici B i pomoću programa na tom računalu radi knjiženje. To je dosta nezgrapno i htjeli bi naći neko jednostavnije riješenje.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Spremanje podataka s više lokacija na jedan se

Bez SQL servera ništa... Access nema riješen record locking kako treba i može se dogoditi kaos bez problema ako aplikacija ne pazi na to (tipa synesis, koji iako koristi Access, u mreži radi relativno ok).

 

Može se probati postavljanjem baza (prvo ih treba naći, jel) na shareani disk na tom glavnom serveru i onda vidjeti dal to radi, tj. da li se baza raspadne. U svakom slučaju, backup bi bio jako pametna ideja kako ne bi mreža "popapala" cijelu poslovno godinu tamo u 11om mjesecu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Spremanje podataka s više lokacija na jedan se
Sum_of_all_fears kaže...

Bez SQL servera ništa... Access nema riješen record locking kako treba i može se dogoditi kaos bez problema ako aplikacija ne pazi na to (tipa synesis, koji iako koristi Access, u mreži radi relativno ok).

 

Može se probati postavljanjem baza (prvo ih treba naći, jel) na shareani disk na tom glavnom serveru i onda vidjeti dal to radi, tj. da li se baza raspadne. U svakom slučaju, backup bi bio jako pametna ideja kako ne bi mreža "popapala" cijelu poslovno godinu tamo u 11om mjesecu...

 

Ma nije istina. Kaj bude išo nagovarat firme da si preprave aplikacije da rade prema MS SQL serveru?

 

Možeš na razini providera zatražiti vpn ili metro vezu između lokacija i na jednom serveru upogonit terminal services pa publishirat te aplikacije prema van. 256k sDSL i ciao.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Spremanje podataka s više lokacija na jedan se

Nisam siguran da li sam razumio, ali site to site VPN konekcija između tih svih lokacija bi riješla problem. Laički, to bi bilo kao da su sve lokacije u istoj mreži, svi međusobno imaju pristup bez ikakvog klijentskog povezivanja i ostalih drk...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice