Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a

poruka: 12
|
čitano: 5.321
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a

Pozdrav svim,

 

javljam se prvi put, naravno zbog problema koji nije strašan ali je iritantan. Radi se o mrži, SBS 2008, 16 pc-a i jedan laptop, koji, kada je na docku ima postavke desktopa kakve želim (odabrane ikone na prog. traci, ostale ikone raspoređene po desktopu kako želim, traka nije lockana....itd.). Da skratim...:-) želim da kad laptop skinem s dock-a, desktop ostane onakav kakav je bio na u mreži na dock-u. Hvala i pozzz!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a
tjs kaže...

Pozdrav svim,

 

javljam se prvi put, naravno zbog problema koji nije strašan ali je iritantan. Radi se o mrži, SBS 2008, 16 pc-a i jedan laptop, koji, kada je na docku ima postavke desktopa kakve želim (odabrane ikone na prog. traci, ostale ikone raspoređene po desktopu kako želim, traka nije lockana....itd.). Da skratim...:-) želim da kad laptop skinem s dock-a, desktop ostane onakav kakav je bio na u mreži na dock-u. Hvala i pozzz!!!

čekaj jel ti radiš kao remote ili lokalno???

meni tvoj opis sliči da radiš remote i da je tvoj desktop u stvari na SBS serveru, pa čim se iskopčaš iz mreže (i domene) nema više desktopa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2011 8:48 (Darky).
14 godina
neaktivan
offline
Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a

Desktop ostavke bi donekle trebale bit identične na docku i van docka. Kažem donekle jer ti recimo razmještaj ikona ovisi o trenutnoj rezoluciji (pretpostavljam da na dock imaš i neki vanjski monitor prištekan).

 

Sad pošto nisi dao više informacija (kakav se točno problem javlja, koji laptop imaš, koji je OS gore i na kraju krajeva da li se svaki put logiraš sa istim userom) pretpostavljam da se muči to što na docku (kad ti je dodatni monitor uštekan a laptop monitor je ili ugažen ili sekundarni) imaš jedan raspored ikona a kad koristiš samo laptop onda drugi raspored. Tu jedno ili ikone posloži drugačije ili stavi iste razolucije ili jednostavno zanemari...

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a

na laptopu je win 7, i da kad je na docku ide na vanjski monitor ali nije problem rezolucija...i postavke taskbara su drugačije i nema ikona na taskbaru a to nema veze s rezolucijom. I kad je na docku nalazi se u domeni i uredno se sve sinhronizira sa redirectanim folderima - osim desktopa :-).

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a
tjs kaže...

na laptopu je win 7, i da kad je na docku ide na vanjski monitor ali nije problem rezolucija...i postavke taskbara su drugačije i nema ikona na taskbaru a to nema veze s rezolucijom. I kad je na docku nalazi se u domeni i uredno se sve sinhronizira sa redirectanim folderima - osim desktopa :-).

 e sad te tek ne razumijem :?

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a
cekpi kaže...
tjs kaže...

na laptopu je win 7, i da kad je na docku ide na vanjski monitor ali nije problem rezolucija...i postavke taskbara su drugačije i nema ikona na taskbaru a to nema veze s rezolucijom. I kad je na docku nalazi se u domeni i uredno se sve sinhronizira sa redirectanim folderima - osim desktopa :-).

 e sad te tek ne razumijem :?

 e sad se ja znojim :-)...dakle: kad je na docku, lap je jedan od 16 klijenata i sve (desktop) radi kako treba, kad ga se skine sa docka, nije više u mreži (nije ni potrebno, jer sve što se napravi su promjene u wordovim dokumentima i slično, a to sinhronizira kod slijedećeg spajanja) ali se sasvim mijenja izgled/postavke desktopa, što smeta mom šefu (njegov je lap). Dali postoji neka .ini datoteka koja definira desktop kad je lap na mreži i dali se može kopirati i koristiti kad je lap offline? 

15 godina
offline
Re: Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a

stvar je do SBS.a 2008

On sve sa domene arhivira kod sebe, a ne na lokalni lap

 

Znači ako želiš da je sve "isto" onda odspoji laptop sa mreže i podesi ga da izgleda kako tvoj šef želi

tako će onda laptop imati dva profila

jedan kad se spaja na domenu, drugi van domene

 

za više od toga čitaj help od SBS-a, puno toga su promijenili u novoj verziji koliko sam vidio

14 godina
neaktivan
offline
Re: Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a
Darky kaže...

stvar je do SBS.a 2008

On sve sa domene arhivira kod sebe, a ne na lokalni lap

 

Znači ako želiš da je sve "isto" onda odspoji laptop sa mreže i podesi ga da izgleda kako tvoj šef želi

tako će onda laptop imati dva profila

jedan kad se spaja na domenu, drugi van domene

 

za više od toga čitaj help od SBS-a, puno toga su promijenili u novoj verziji koliko sam vidio

 ako se dobro sjećam zadane postavke su redirekcija foldera sa lokalnim keširanjem tako da bi sve trebalo bit i na serveru i na laptopu

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
Re: Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a

ali to vrijedi kad je spojen na domenu, ali očito ne radi kad je domena nedostupna

nešto nije složeno kako treba ili na serveru ili na laptopu

 

13 godina
neaktivan
offline
Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a

hm...sad sam opet razgovarao sa šefom i rekao je slijedeće: znači na poslu je bilo sve u redu - 1. postavke desktopa kako želi. Kad je stigao doma, sve je bilo vraćeno na neki default - 2., on si je ponovo sve namjestio po želji 3. Ujutro, na poslu kad ga je prikopčao na dock, opet su se vratile one star postavke br. 1 a kad ga je skinuo i upalio kući opet onaj default - 2. Znači ono što namjesti kad je offline se briše ponovnim ukopčavanjem na domenu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a

pa to je zbog dva razloga

1. domain desktop policy

2. automatic restore sa SBS-a

 

znači gledaj na SBS

trebaš naći desktop policy i staviti da po defaultu ne ignorira promjene

13 godina
neaktivan
offline
Re: Desktop postavke sa DOCK-om i bez DOCK-a
Darky kaže...

pa to je zbog dva razloga

1. domain desktop policy

2. automatic restore sa SBS-a

 

znači gledaj na SBS

trebaš naći desktop policy i staviti da po defaultu ne ignorira promjene

 tnx...pogledam pa javim...pozzz

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice