Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 444.695
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
Dario7 kaže...

edit 1: Mi 10 nema senzor za AOD , znači kad je okrenut ekranom prema dolje ili u džepu da se ugasi AOD?

 Daj ideju kak da testiram :D

Ako ga držim u zraku prema dolje, osjetit će da ga mičem. Ako ga naslonim na stol, neću vidjeti ekran

 

EDIT: izgleda da stalno radi ekran.

 pa na P30 Pro i Mate 20 pro sam samo stavio ruku na gorni dio ekrana i ugasio se AOD.

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Aha, preko senzora? Ne, ne radi kod mene.

Osim ako postoji opcija za to, onda mi je promakla.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

Aha, preko senzora? Ne, ne radi kod mene.

Osim ako postoji opcija za to, onda mi je promakla.

 da , imali su senzor gore kod kamere.

Za  Mate sam siguran za P30p nisam ziher jer sam ga imao prošle godine pa se ne sjećam.

 

Nema veze, ostalo sve je top

 

5 godina
offline
Xiaomi Mi 10

na 11 je bilo u postavkama pocket...

 

mislim da se onda gasio ekran, ali sada ga na 12 nebi bog našao

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Crocopzmaj12 kaže...

na 11 je bilo u postavkama pocket...

mislim da se onda gasio ekran, ali sada ga na 12 nebi bog našao

 Ej, primjetio sam da je AOD ekran jako zatamnjen kad se izvadi iz džepa i onda se "pojača" na normalnu jačinu.

Tak da je izgleda po defaultu uključena nekakva "pocket" štednja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Nakon :

Oneplus 6,6t,7 pro

Xiaomi Mix 3, Mi 9t

Iphone X, 11

Huawei P30 pro , Mate 20 pro

 

Pronašao sam najbolji mobitel za sebe , a to je Mi 10 :)

 

Odgovara mi sve na njemu, jer inače obožavam MIUI. Ovo mi je 5 Xiaomi mob.

 

Punch hole najbolja opcija jer nije kapsula pa fakat ne dolazi do izražaja.

 

Nisam neki fotograf , tako da meni kamera super odrađuje posao.

 

Baterija savršena , zvučnici savršeni , 90hz savršeno.

 

Koristim samo od firme karticu tako da mi dual sim nije potreban.

 

Za sad jedino mana što nema senzor za gašenje AOD-a.

Sve u svemu za mene vrh mobitel. 

 

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
Crocopzmaj12 kaže...

na 11 je bilo u postavkama pocket...

mislim da se onda gasio ekran, ali sada ga na 12 nebi bog našao

 Ej, primjetio sam da je AOD ekran jako zatamnjen kad se izvadi iz džepa i onda se "pojača" na normalnu jačinu.

Tak da je izgleda po defaultu uključena nekakva "pocket" štednja.

 da , tako je i kod mene.. 

 

p.s gdje u Zagrebu ima za kupiti bežični punjač 30W ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 15:35 (Dario7).
16 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ljudi dragi 18.06 sam uplatio mobitel na HK Goldwayu, tek neki dan su ga poslali UPS-om za UK, pa onda iz UK ide do Hrvatske DHL-om. Sad je trenutno u Koelnu Njemačka. Baš me zanima za kolko će stići do mene..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Android Auto (koji je na neku foru po defaultu gore, a ne bi smio biti :D ) radi savršeno. Kod uključenog "Hey google" mijenja pjesme, preusmjerava navigaciju... Naravno, sve na engleskom :)

 

Slika koju sam spomenuo prije, podnevno svjetlo, ima detalja i na suncu i u sjeni (bez HDRa):

 

Slikanje iz bliza, također odlično:

 

Nočne slike nisam radio, ali po svemu što vidim, svi testovi po netu govore pravo stanje stvari, pa im možete vjerovati.

 

Ekran odličan, baterija 2 dana uz prosječno korištenje. Ja ga svejedno punim svaku noć, samo ga bacim na wireless punjač :D

 

Prvi put u životu mogu mobitel koristiti kao PC - prebacivanje među aplikacijama instantno, nema čekanja, kad treba copy-paste samo klikam, mjenjam tabove. Kad trebam gledati neku stranicu, i nešto pisat u neki dokument, samo se prebacujem...

 

Na netu sam vidio probleme sa nekim Xiaomi modelima da nemaju Viber AOD notifikacije. Na Mi 10 sve uredno radi.

Poziv mi ne smanji svjetlinu ekrana kako je netko pisao za (čini mi se) Mi 9 u drugoj temi.

Još nisam dobio MIUI 12.

 

Uglavnom, za sad sve što sam očekivao pa i više. Ni jedna zamjerka. Čak i u ruci lijepše leži nego prijašnji 5.5" mob, naravno zbog manjih obruba i drugačijeg omjera.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 15:49 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

sutra ili ponedjeljak...

14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

MIUI 12 koristim evo 2 dana, baterija otprilike ista kao MIUI 11. Animacije su stvarno prelijepe, super wallpapers fora dodatak. Ostalo sve slično zasad, nisam još detaljno sve isprobao.

 

Samo da napomenem, obavezno factory reset kad instalirate MIUI 12. Ja nisam napravio factory reset i imao sam dosta lagova i animacije su bile spore. Sad poslije factory reseta sve 5.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Ja sam ga imao kratko pa ovo uzmite sa rezervom. Mob ima 208g i solidno je debeo i nakon Mi9 mi je malo trebalo da se naviknem (koliko sam stigao). Sve je super na mobu (standardno odličan amoled, najbolji proc, 90Hz se kuži itd.) ali od kamere sam više očekivao. Hardverski je odlična kamera (veliki senzor, 108mp, OIS itd) ali softver i algoritmi već dugo nisu baš sjajni kod xiaomija. Slike su mi bolje ispadale na P30 pro. Nisam na žalost mogao probati gcam jer mob nije moj. Video je kod šaomija odličan iako tu i dalje samsunzi vladaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 22:30 (gnomisa).
 
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

koliko vas ima MIUI 12 na Mi 10?

čitam dosta negativnih komentara vezano za MIUI 12 , ne samo za ovaj model nego općenito.

 

4 Ja imam MIUI 12 normalno radi
1 Ja imam MIUI 12 i šteka
2 Ja sam još na MIUI 11
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Probao sam miui12 na par modela, moj dojam je da je to uzasno ne ispoliran sloj softvera. Kao isli su na animacije i sranja i zasrali performanse i bateriju. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...

Probao sam miui12 na par modela, moj dojam je da je to uzasno ne ispoliran sloj softvera. Kao isli su na animacije i sranja i zasrali performanse i bateriju. 

 na kojim si modelima probao?

Čitao sam da na Mi 10 sve normalno i lijepo radi.

 

naravno factory reset nakon update-a

 

 

 

10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

mi9,9tpro,mi note 10

 

Mi10 jos nisam imao :)

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Nemam pojma za mi10 ali kod mi9 je miui12 donio odvratan bug gdje često nakon završenog poziva ekran jako zatamni (brightness bar i dalje ostane na koliko je namjesten ranije). Nije pomogao factory reset, ni gašenje miui optimization, auto brightness i sunlight mode su ugašeni. Miui 12 ima hrpu bugova jer nekima se događa još bugova. Ovaj gore spomenuti bug je potvrdjen na xda forumu od dosta korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 12:54 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

Nemam pojma za mi10 ali kod mi9 je miui12 donio odvratan bug gdje često nakon završenog poziva ekran jako zatamni (brightness bar i dalje ostane na koliko je namjesten ranije). Nije pomogao factory reset, ni gašenje miui optimization, auto brightness i sunlight mode su ugašeni. Miui 12 ima hrpu bugova jer nekima se događa još bugova. Ovaj gore spomenuti bug je potvrdjen na xda forumu od dosta korisnika.

 Ako mogu znati o kojem ROM-u se radi?

12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

Kako instalirati .apk aplikacije?

 

Jedva sam pronašao da više ne postoji gumb "Allow...", nego se mora dozvoliti pristup jednoj po jednoj aplikaciji.

Dao sam dozvolu Dropboxu da instalirava iz nepoznatih izvora, snimim si gore ES Explorer, kliknem na njega i dobijem ovo dolje. Što sad?

 

Dobro je pitanje. Gledajući sliku koju si stavio evo i tebi jedno pitanje. Zašto misliš da bi ti sustav dopustio instalaciju es file explorera API level -a 5 ( Android 2.0 ) iz 2015-te??? Trenutna aktualna verzija API-ja je 29.  Kaj je tak teško skinut zadnju verziju sa play store-a?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Han kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Kako instalirati .apk aplikacije?

 

Jedva sam pronašao da više ne postoji gumb "Allow...", nego se mora dozvoliti pristup jednoj po jednoj aplikaciji.

Dao sam dozvolu Dropboxu da instalirava iz nepoznatih izvora, snimim si gore ES Explorer, kliknem na njega i dobijem ovo dolje. Što sad?

 

Dobro je pitanje. Gledajući sliku koju si stavio evo i tebi jedno pitanje. Zašto misliš da bi ti sustav dopustio instalaciju es file explorera API level -a 5 ( Android 2.0 ) iz 2015-te??? Trenutna aktualna verzija API-ja je 29.  Kaj je tak teško skinut zadnju verziju sa play store-a?

 ES File explorer je banan s Andorid storea i tamo više ne postoji.

U jednoj verziji (i svim kasnijima) su pronašli propust zbog kojeg se i dogodio ban.

Ja sam skinuo posljednju verziju koja u sebi nije imala taj propoust. Jako je popularna na internetu, pa sam pretpostavljao da ljudima odlično radi.

 

P.S. uspješno sam instalirao ES File xplorer. Samo sam shvatio sa Dropbox više ne dopušta spajanje iz njega, tako da nema veze.. :)

Ipak sam se vratio na Total Commander koja mi je daleko najružnija, i najmanje user-friendly aplikacija koju sam isprobao u zadnjih 3-4 godine.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
Han kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Kako instalirati .apk aplikacije?

 

Jedva sam pronašao da više ne postoji gumb "Allow...", nego se mora dozvoliti pristup jednoj po jednoj aplikaciji.

Dao sam dozvolu Dropboxu da instalirava iz nepoznatih izvora, snimim si gore ES Explorer, kliknem na njega i dobijem ovo dolje. Što sad?

 

Dobro je pitanje. Gledajući sliku koju si stavio evo i tebi jedno pitanje. Zašto misliš da bi ti sustav dopustio instalaciju es file explorera API level -a 5 ( Android 2.0 ) iz 2015-te??? Trenutna aktualna verzija API-ja je 29.  Kaj je tak teško skinut zadnju verziju sa play store-a?

 ES File explorer je banan s Andorid storea i tamo više ne postoji.

U jednoj verziji (i svim kasnijima) su pronašli propust zbog kojeg se i dogodio ban.

Ja sam skinuo posljednju verziju koja u sebi nije imala taj propoust. Jako je popularna na internetu, pa sam pretpostavljao da ljudima odlično radi.

 

P.S. uspješno sam instalirao ES File xplorer. Samo sam shvatio sa Dropbox više ne dopušta spajanje iz njega, tako da nema veze.. :)

Ipak sam se vratio na Total Commander koja mi je daleko najružnija, i najmanje user-friendly aplikacija koju sam isprobao u zadnjih 3-4 godine.

 Pa i nije baš banan sa store-a: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.file.manager.filebrowser

 

Ja koristim MiXplorer: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1523691

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

 Nije to to, netko je samo ukrao ime i dizajn :D

https://en.wikipedia.org/wiki/ES_File_Explorer

 

Hvala na prijedlogu, baš ću pogledati poslije posla!

Podržava cloud servise, FTP i lokalnu mrežu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...

mi9,9tpro,mi note 10

 

Mi10 jos nisam imao :)

 Jesi napravio factory reset nakon updatea? Meni je mobitel bio spor i animacije su štekale dok nisam napravio factory reset. Sad nikakvih problema.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

 Nije to to, netko je samo ukrao ime i dizajn :D

https://en.wikipedia.org/wiki/ES_File_Explorer

 

Hvala na prijedlogu, baš ću pogledati poslije posla!

Podržava cloud servise, FTP i lokalnu mrežu?

 I više od navedenoga podržava:

• All your cloud storage needs accessible from one single app. Choose from 19 providers:
Amazon CloudDrive, Mega.co.nz, Mail.ru, Dropbox, Box, Yandex, HiDrive, Baidu, Mediafire, IDrive, Hubic, 4Sync, 4Shared, Google Drive, Meo, OneDrive, OneDrive Business, pCloud, SugarSync, VDisk.
+ clouds which support webdav like (Yandex.ru, OwnCloud, MyDrive.ch, DriveHQ, CloudMe, CloudSafe, ...).

• FTP/HTTP Server built in + TCP server to receive files from other devices using MiX (Send-to option).

• SAMBA, FTP, SFTP, WEBDAV supported as well.

 

i još hrpu ostaloga

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Evo kako se mobitel drži nakon jako zahtjevnog korištenja:

 

Ugašene sve štednje. Ekran na 90Hz.

Sinkronizacija tri e-mail accounta, sinkronizacija slika na cloud i računalo kad stignem kući.

24/7 uključen bluetooth i WiFi. Uparen sa slušalicama i u autu.

Youtube preko 2 sata, glazba, igre pola sata-sat vremena, Twitch..

AOD uključen.

 

Mobitel sam ostavio da svira i slušao na slušalice. Dao klincima da igraju igre i gledaju Yutube. Isprobavao i micao aplikacije koje prije nisam imao.

 

Skinut s punjača u 7 ujutro. Pregledana situacija u 3 u noći.

Baterija na 18%

SOT 8 i pol sata. Vjerojatno bi išlo do 10.

 

Jedino što me zabrinjava je Twitch.

Instalirao sam ga kojih pola sata prije screenshota, pogledao 4-5 streama... i potrošio je skoro 10% baterije?! Na trećem mjestu po potrošnji.

 

Uz normalno korištenje drži dva dana. Još ako se uključi štednja ide i više.

Jako sam zadovoljan baterijom :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 14:58 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

Evo kako se mobitel drži nakon jako zahtjevnog korištenja:

 

Ugašene sve štednje. Ekran na 90Hz.

Sinkronizacija tri e-mail accounta, sinkronizacija slika na cloud i računalo kad stignem kući.

24/7 uključen bluetooth i WiFi. Uparen sa slušalicama i u autu.

Youtube preko 2 sata, glazba, igre pola sata-sat vremena, Twitch..

AOD uključen.

 

Mobitel sam ostavio da svira i slušao na slušalice. Dao klincima da igraju igre i gledaju Yutube. Isprobavao i micao aplikacije koje prije nisam imao.

 

Skinut s punjača u 7 ujutro. Pregledana situacija u 3 u noći.

Baterija na 18%

SOT 8 i pol sata. Vjerojatno bi išlo do 10.

 

Jedino što me zabrinjava je Twitch.

Instalirao sam ga kojih pola sata prije screenshota, pogledao 4-5 streama... i potrošio je skoro 10% baterije?! Na trećem mjestu po potrošnji.

 

Uz normalno korištenje drži dva dana. Još ako se uključi štednja ide i više.

Jako sam zadovoljan baterijom :D

 također i kod mene baterija brutalna.

Tj sve mi je top. 

 

Sad me jedino malo strah tog MUI 12 , mislim da neću niti ići na njega.

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

Nemam pojma za mi10 ali kod mi9 je miui12 donio odvratan bug gdje često nakon završenog poziva ekran jako zatamni (brightness bar i dalje ostane na koliko je namjesten ranije). Nije pomogao factory reset, ni gašenje miui optimization, auto brightness i sunlight mode su ugašeni. Miui 12 ima hrpu bugova jer nekima se događa još bugova. Ovaj gore spomenuti bug je potvrdjen na xda forumu od dosta korisnika.

 Ja bome još na niti jedan bug nisam naletio. Doduše, mobitel mi se čudno ponašao dok nisam napravio reset. Možda je u tome problem?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
5 godina
offline
Xiaomi Mi 10

miui12 baš da novu lijepu notu mobitelu...

 

kome se da malo zezat, otključa mobitel, pa stavi koju god verziju želi (global ili eu)

 

update stavljaju preko svog updejtera, a neke stvari su otključane uz te verzije, što ovako nisu...

 

baterija je čudo... izdrži cijeli dan, a tu nemislim ujutro skinut sa punjača, pa navečer opet

 

24 sata izdrži sa višom razinom korištenja, bez uključenih battery savera...

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Meni je jučer zablesirao pretpostavljam zbog superwallpapera (earth) MIUI 12. Samo se vrti ukrug nakon pokušaja učitavanja. Iako je radio mjesec dana bez problema.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Global stable rom ali i eu ima isti bug kak vidim na xda forumu. Factory reset sam napravio kao i uvijek. Mislio uzet mi10 na jesen ali nema šanse, ovo je too much, miui bi bio super da svaki put ne izlete novi bugovi nakon updatea..kamere su im odlicne hardverski i onda opet useru sa sranjem od kamera appa i algoritmima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 23:44 (gnomisa).
 
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice