Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju

poruka: 14
|
čitano: 18.054
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju

pozz ljudi,

evo zanima me vase misljenje...evo posto vec dugo imam vistu na kompu koja je najvece govno koje moze biti, (sorryte na takvim rijecima)

razmisljao sam da prebacim na windows 7...e sad, ja na kompu imam 4 gb rama a 32x bitna verzija podrzava samo 3 gb...

evo posto imam pun disk svega i svacega i sad mi se neda to sve na neki hdd prijenosni prebacit, (nemam na D disku mjesta)

sta mislite...dali ce biti velika razlika u kompu zbog 1 gb rama?

ono sto nemoze bager, ja lopatom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju

Ne možeš raditi upgrade sa 32 bitne Viste (niti sa Sedmice, 4 that matter) na 64 bitnu. Možeš samo nanovo instalirat i preseliti fajlove i settingse. Mislim da ti se za razliku između 3 i 4 GB to ne isplati.

 

Rijetko koji kućni korisnik treba više od 3 GB rama. Sedmica rijetko kad prebaci 1,5 GB utroška sa nekoliko otvorenih aplikacija, uz jako malo swapanja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju

E ovako da ne otvaram temu,mene zanima koje su još prednosti 64 bita osim većeg adresiranja memorije.Ja sam prije čuo(nemam pojma od koga)kako na 64 bitnom sistemu procesori kao su iskorišteni u potpunosti te kao eto su brži nego što rade na 32 bita.Ja sam samo primjetio sa 32 bita xp-a na 64bita visti da mi se proc više grijao(par stupnjeva više)pa jel to jel on bolje radi pa i više troši?također me zanima zašto je meni na 64bitnoj visti kad sam imao 4GB rama (2x2GB)ona i dalje prikazivala 3,5GB a kad sam stavio još 2GB(2x1GB iste marke isti model samo manjege kapaciteta koji su ispravni jer su prije radili)te imam ukupno 6GB(koje u biosu prepozna,meni u visti pokazuje 4GB?!Iznenađen

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju

-osjetit će razliku, kako ne? pa već sam boot/login.... Naravno, obavezno 7-Utl.64, možda (nešto se suška.. izađe i Hyper verzija na 96bita)

-Mogući problemi s driverima ili točnije nedostatkom drivera za 7-64 (ili općenito 64OS), ali to je sitnica za tako zahtijevne korisnike.

btw. 32bitni OS može adresirati 4Gb, može adresirati 2.9-3.5GB, a može adresirati i 64GB. Naravno neki uvijeti trebaju biti zadovoljeni.

btw2-autoru, nemože s 32-na-64 (ni obrnuto).

 

edit: CPU se optimizira za određeni OS i određeni broj bitova, trenutno su aktuelni 32, 64 je hype. Sami CPUi su već 6god. spremni za 64bita, operacije su podjednako optimizirane, compileri također... nema razloga s tehničke strane ograničenju izbora. -Po potrebi/želji. Samo mit o nekoj brzini? -to je samo mit.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 1:06 (ihush).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju
Stoja kaže...

također me zanima zašto je meni na 64bitnoj visti kad sam imao 4GB rama (2x2GB)ona i dalje prikazivala 3,5GB a kad sam stavio još 2GB(2x1GB iste marke isti model samo manjege kapaciteta koji su ispravni jer su prije radili)te imam ukupno 6GB(koje u biosu prepozna,meni u visti pokazuje 4GB?!Iznenađen

Koliko memorije ti pokazuju dijagnosticki programi, recimo CPU-Z u kartici Memory? Koliko ukupne fizicke memorije (Total) ti pokazuje Task Manager, u kartici Performance?

15 godina
offline
RE: Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju
mbaksa kaže...

Koliko memorije ti pokazuju dijagnosticki programi, recimo CPU-Z u kartici Memory? Koliko ukupne fizicke memorije (Total) ti pokazuje Task Manager, u kartici Performance?

Evo ovak,Cpu-z(64 bitna verzija)uredno pokazuje 6GB te kako su svi spojeni u dual chanellu što i jesu.Kad odem u computer pa propreties,tamo mi pokazuje 4GB kad odem u task manager pokazuje pod total memory:3.5GB Kad pogledam u Ccleaneru tamo također piše 4GB a u biosu dok se komp pali piše 6GB hmmm....ništa mi nije jasno ili je vista podviljalja ili je malo poludila xD jer su svi rami novi i samo ovdje korišteni i nisu nid clockani ili niš i super rade...Evo još screenshot sa ovim programima da ne bi bilo da pričam glupostiBelji se

My computer 4GB My computer 4GB
Cpu-z 6GB Cpu-z 6GB
Task manager 3,5GB Task manager 3,5GB
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 11:01 (Stoja).
16 godina
moderator
offline
RE: Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju
Stoja kaže...

Evo ovak,Cpu-z(64 bitna verzija)uredno pokazuje 6GB te kako su svi spojeni u dual chanellu što i jesu.Kad odem u computer pa propreties,tamo mi pokazuje 4GB kad odem u task manager pokazuje pod total memory:3.5GB Kad pogledam u Ccleaneru tamo također piše 4GB a u biosu dok se komp pali piše 6GB hmmm....

Izgleda ko da Vista i dalje radi sa samo 32 bita... Cudno... Jesi u BIOS-u ukljucio memory remapping?

16 godina
online
RE: Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju
ihush kaže...

Samo mit o nekoj brzini? -to je samo mit.

 

Nije baš samo mit ... 64-bit verzije nekih aplikacija donose i primjetna ubrzanja.

Ne mogu ulaziti u to da li je stvar drukčijih algoritama, raspoloživog adresnog prostora ili compilera, ali mogu potvrditi iz prakse da su 64-bit verzije 3D softvera brže od svojih 32-bit verzija (kod renderinga i do 20%) što je u konačnici i jedino što korisnike istoga i zanima.

Naravno, tu je i micanje limita od 2GB po aplikaciji što otvara nove mogućnosti u veličini 3D scena sa kojima se radi.

 

 

 

15 godina
offline
RE: Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju
mbaksa kaže...

Izgleda ko da Vista i dalje radi sa samo 32 bita... Cudno... Jesi u BIOS-u ukljucio memory remapping?

Ne bih baš rekao da radi na 32 bita jer sam istu vistu sa istog cd-a probao stavit na njegov laptop koji ima 4GB i uredno ih pokazuje.A kad sam probao instalirat vistu na jedan stari laptop javio je error kako njegov procesor ne podržava 64 bitni OS tako da hmmm....memory remapping?Nisam baš to naletio u biosu idem sad malo pronjuškat pa javimOsmijeh

 

*EDIT*:Evo sad sam pogledao,nisam mogao nać funkciju memory remapping...ili ja krivo gledam ili se to na mojoj matičnoj drukčije zove...??Neodlučan

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2009 17:44 (Stoja).
16 godina
moderator
offline
RE: Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju
Stoja kaže...

*EDIT*:Evo sad sam pogledao,nisam mogao nać funkciju memory remapping...ili ja krivo gledam ili se to na mojoj matičnoj drukčije zove...??Neodlučan

Citam uputstva za tvoju maticnu plocu - ni ja ne mogu naci tu opciju. Probaj flashati BIOS novom verzijom - zadnja je izasla prije dva mjeseca.

14 godina
protjeran
offline
Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju

Neka instalira nanovo windows sa zadnjim Service Packom ( u ovom slučaju SP2), sa zadnjim driverima - ako i tada nebude pisalo 4gb, onda kao sto je kolega naveo flashaj bios.

Evo ide nevjesta preljepa je zaista
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju

Taj cd inače bez service packova al sam sa microsftovih stranica skinuo packove i instalirao ih.Flashanje nisam nikad radio pa neznam dal ću to probat al hvala na pomoćiOsmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju
Stoja kaže...

Taj cd inače bez service packova al sam sa microsftovih stranica skinuo packove i instalirao ih.Flashanje nisam nikad radio pa neznam dal ću to probat al hvala na pomoćiOsmijeh

Uzrok ti je najvjerojatnije u BIOS-u, tako da nisam bas siguran da ces rijesit problem bez flashanja.

15 godina
offline
RE: Windows prebacivanje na 64 bitnu verziju
Mladen kaže...
ihush kaže...

Samo mit o nekoj brzini? -to je samo mit.

 

Nije baš samo mit ... 64-bit verzije nekih aplikacija donose i primjetna ubrzanja.

Ne mogu ulaziti u to da li je stvar drukčijih algoritama, raspoloživog adresnog prostora ili compilera, ali mogu potvrditi iz prakse da su 64-bit verzije 3D softvera brže od svojih 32-bit verzija (kod renderinga i do 20%) što je u konačnici i jedino što korisnike istoga i zanima.

Naravno, tu je i micanje limita od 2GB po aplikaciji što otvara nove mogućnosti u veličini 3D scena sa kojima se radi.

 

 

 

-slažem se.. (jedan od rijetkih koji bar zna što radi).. jer većinom su ipak obični useri (širok pojam) s piratskom verzijom tako da autoupdate radi i nešto drugo. Za 'power usere' je uvijek specifično, realno jedino oni imaju koristi. Treba naglasiti 64bitne verzije softwarea, optimizirane itd. tek je tad moguće ubrzanje uglavnom zbog količine podataka, nasuprot, prosjećan user će primjetiti brži rad na SSDu više nego OS64, više RAMa itd... Igre, normalne app (32).. uglavnom (idealno) isto ili sporije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice