Windows 98 problem

poruka: 59
|
čitano: 11.099
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

Nekako , ne znam ni ja kako našao mi se pod rukom jedan laptop za muzej s windowsom 98 na njemačkom pa bi promijenio sučelje na hrvatski ali mi ne učitava ni stick ni Cd ni internet ne radi jer nema drivera...Jel mi može netko reći gdje mogu nabaviti croatian language pack za ovaj prastari windows?

 

Svima puno unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem

Nisam siguran da ces nesto takvo iskopati na netu, ja cak nikada nisam ni vidio win98 na hrvatskom jeziku tako da ni ne znam da li je uopce bio preveden.

 

Stick ti nece citati jer win98 ne dolazi sa USB mass storage driverima (win98 ima samo osnovnu usb podrsku), opticki mediji i diskete su bili glavni nacini transporta na win98. Probaj ih omoguciti kako god znas i umijes.

 

EDIT: pitanjce, kako kanis prebaciti language pack na racunalo ako ni stick, ni CD ni internet ne funkcioniraju?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 21:45 (rustweaver).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Windows 98 problem
rustweaver kaže...

Nisam siguran da ces nesto takvo iskopati na netu, ja cak nikada nisam ni vidio win98 na hrvatskom jeziku tako da ni ne znam da li je uopce bio preveden.

 

Stick ti nece citati jer win98 ne dolazi sa USB mass storage driverima (win98 ima samo osnovnu usb podrsku), opticki mediji i diskete su bili glavni nacini transporta na win98. Probaj ih omoguciti kako god znas i umijes.

 

EDIT: pitanjce, kako kanis prebaciti language pack na racunalo ako ni stick, ni CD ni internet ne funkcioniraju?

  Windows 98 nije bio preveden. USB podrska dolazi sa Windows 98SE ali moze se instalirati USB driver da bi stvar proradila

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Re: Windows 98 problem

Evo driver za usb ako nisi našao. http://www.technical-assistance.co.uk/kb/usbmsd98.php

nunaVk
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
Lazarus Long kaže...

USB podrska dolazi sa Windows 98SE ali moze se instalirati USB driver da bi stvar proradila

Imam funkcionalno racunalo sa Win98, ne moras meni to govoriti :P

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

I ja nisam gajio neke prevelike nade da ću naći nešto, ali reko, da makar pitam..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

Čudno mi je malo da nije preveden na hrvatski a u postavkama jezika ima ponuđen hrvatski samo kada ga odaberem sustav se resetira i nikakvih promjena u jeziku sučelja nema kao ni kada odaberem bilo koji drugi jezik s liste..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
kule93 kaže...

Čudno mi je malo da nije preveden na hrvatski a u postavkama jezika ima ponuđen hrvatski samo kada ga odaberem sustav se resetira i nikakvih promjena u jeziku sučelja nema kao ni kada odaberem bilo koji drugi jezik s liste..

Ma to su regionalne postavke (ono raspored znakova na tipkovnici, valuta, i ostali formati). Ne sluzi to za prevodenje operacijskog sustava ffs. Kao da to prvi puta vidis.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

A gdje onda mogu promijeniti postavke jezika sučelja makar na engleski? 

I još nešto: Nije mi jasno zašto net ne radi na tom laptopu  a priključen je žično na ruter..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
kule93 kaže...

A gdje onda mogu promijeniti postavke jezika sučelja makar na engleski? 

Nigdje.

 

kule93 kaže...

I još nešto: Nije mi jasno zašto net ne radi na tom laptopu  a priključen je žično na ruter..

Mozes li pingati router? Dobivas li odgovor?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

Hvala svima koji ste na bilo koji način pokušali pomoći ali ovom čudu nije mjesto nigdje nego u muzeju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem

Jel znas mozda koji je hardware unutra? Onako, cisto radi znatizelje...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

Laptop je Toshiba Satelite 2810CDI to je i mene zanimalo ali na netu nisam usio pronaći ništa...Probao sam instalirati Speccy ali ne može jer traži verziju xp ili višu ....Znam da ima 1gb hard i 128 mb RAM -a....AMD ov je procesor ali ne znam koji...Neam trenutno fotić doma da ga slikam....Stvarno je endem

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
kule93 kaže...

Hvala svima koji ste na bilo koji način pokušali pomoći ali ovom čudu nije mjesto nigdje nego u muzeju...

Ma daj, sve se da iskoristiti.
Ja osobno imam laptop koji sam dobio kao igraj se sa njim, eksperimentiši. Uzeo sam ga instalirao XP na njega i Code::Blocks, povremeno pročitam neki PDF, eksperimentišem sa starim programskim jezicima... A laptop ima 101 problem. 

Konfiguracija je: VIA Samuel 2 730 MHz, 256 MB of RAM, 10 GB HDD, SiS 32 MB VGA. Težak ko' sam đavo, a baterija mu je "eksterna" i nema svrhu jer ne radi ukoliko nije priključena na struju. Ljeti (već) ako je dugo otklopljen ugasi se pozadinsko osvjetljenje, pa ga moram otklopiti na 120°. :-)
Sada mu je otišao CD (ima DVD ;) ) ROM, a moram ga formatirati svako malo jer antivirusni alat mu je veliki teret, a znam ponekad otići na Internet sa njim...
Trenutno je neupotrebljiv, ima neki trojanac koji se neda iskorjeniti, najrađe bi ga formatirao ali kako...

Ugl. svučiš očajno, to ti nije primarni računar?, ako nije polako, probaj razne solucije, zabavljaj se, probaj razne mogućnosti kako pristupiti njemu, ako nema "vezu sa vanjskim svjetom" (USB Port, CD ROM...). Recimo meni je sada zadatak naći kako da iskoristim DVD ROM, ne slim nego onaj "klasični", kako ga priključiti na matičnu ploču, ili kako njegov HDD, koji je slim, priključiti na primarni PC i probat tamo nešto uraditi...

Sretno sa tom pilom. {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 98 problem
kule93 kaže...

Nekako , ne znam ni ja kako našao mi se pod rukom jedan laptop za muzej s windowsom 98 na njemačkom pa bi promijenio sučelje na hrvatski ali mi ne učitava ni stick ni Cd ni internet ne radi jer nema drivera...Jel mi može netko reći gdje mogu nabaviti croatian language pack za ovaj prastari windows?

 

Svima puno unaprijed hvala

Za Windowse, jedino rješenje će ti biti reinstalacija, koja bez CD-roma ne vjerujem da će biti moguća. Ako slučajno imaš usb cd-rom i radi ti floppy mogu ti napraviti image diskete koju bootaš, prepozna usb cd-rom i nastavi boot sa cd-a.

 

Za ostalo, imaš za cca 25 kn u chipoteci adaptor za spojit hdd od laptopa na komp, pa onda pokušaš naći drivere od mrežne i prebaciš ih direktno na hdd.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

@royalhero nije mi ovo primarno računalo samo sam ga isto tako kao i ti dobio da nešto napravim s njime ako se može

@MrBlc očistio sam laser i sada mi radi optički pogon pa me zanima da li mogu na njega staviti xp?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Windows 98 problem

Dal baš mora biti Win98? Neka starija distra Minta ili Ubuntua bi radila sasvim ok (sa LXDE ili XFCE sučeljem). Vjerojatno bi sve proradilo out of the box, a možda nađeš i verziju na hrvatskom (ovisi koliko staru distru ideš instalirati).

 

Osim toga, AV ti nebi trebao i imaš besplatni LibreOffice.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

Može link? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

Izvoli,Linux Mint 12 LXDE: http://www.linuxmint.com/edition.php?id=98 

Skini sa bilo kojeg mirrora,de sprži na CD,i digni sustav te instaliraj (prvo pokreni LiveCD da vidiš jel podržava hardver). Ako podržava sve fino instaliraj i to je to :) Imaš sustav koji će ti normalno radit,nemaš brige s virusima i antivirusima,formatiranjem itd...
Ako se nisi prije susreto sa Linuxom pogledaj na youtubeu koji video o ovoj distribuciji (Linux Mint 12 LXDE),ili pitaj na forumu (Linux - pitanja & odgovori) i tamo će ti dečki sve objasnit. 

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 98 problem
filipvk1000 kaže...

Izvoli,Linux Mint 12 LXDE: http://www.linuxmint.com/edition.php?id=98 

Skini sa bilo kojeg mirrora,de sprži na CD,i digni sustav te instaliraj (prvo pokreni LiveCD da vidiš jel podržava hardver). Ako podržava sve fino instaliraj i to je to :) Imaš sustav koji će ti normalno radit,nemaš brige s virusima i antivirusima,formatiranjem itd...
Ako se nisi prije susreto sa Linuxom pogledaj na youtubeu koji video o ovoj distribuciji (Linux Mint 12 LXDE),ili pitaj na forumu (Linux - pitanja & odgovori) i tamo će ti dečki sve objasnit. 

Pa to će mu umirati na takvom laptopu!
RedHat 9 ili nešto takvog... ne RHEL, ništa novog.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
filipvk1000 kaže...

Izvoli,Linux Mint 12 LXDE: http://www.linuxmint.com/edition.php?id=98 

Skini sa bilo kojeg mirrora,de sprži na CD,i digni sustav te instaliraj (prvo pokreni LiveCD da vidiš jel podržava hardver). Ako podržava sve fino instaliraj i to je to :) Imaš sustav koji će ti normalno radit,nemaš brige s virusima i antivirusima,formatiranjem itd...
Ako se nisi prije susreto sa Linuxom pogledaj na youtubeu koji video o ovoj distribuciji (Linux Mint 12 LXDE),ili pitaj na forumu (Linux - pitanja & odgovori) i tamo će ti dečki sve objasnit. 

Treba mu distribucija sa Xfce, meni se taj pokazao najbržim kad sam stavljao na jedan PC, isto prastari.

BTW di si mu ti linkao najnoviju verziju, ima 1GB HDD, a Mint 12 CD ima 600MB!

Verum est, summus hominorum.
12 godina
offline
Windows 98 problem
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
bender_007 kaže...

Ima i automatska verzija koja se pokreće iz DOS-a.

http://dl.dropbox.com/u/7516929/OAKCDROM.zip

Extractaj i pokreni MicronA.bat

Može stati i na floppy, ako ga imaš u laptopu :)

Verum est, summus hominorum.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2012 9:35 (Unix).
12 godina
offline
Windows 98 problem

:) ah, oakcdrom.sys :)))

 

meni je trebao za mitsumi poseban, drivere sam od win95 maznuo. Zapravo, samo neka nadoda dijelove autoexec/config.sys na svoj i iskoristi postojece drivere u /command/

ja
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
Unix kaže...
filipvk1000 kaže...

Izvoli,Linux Mint 12 LXDE: http://www.linuxmint.com/edition.php?id=98 

Skini sa bilo kojeg mirrora,de sprži na CD,i digni sustav te instaliraj (prvo pokreni LiveCD da vidiš jel podržava hardver). Ako podržava sve fino instaliraj i to je to :) Imaš sustav koji će ti normalno radit,nemaš brige s virusima i antivirusima,formatiranjem itd...
Ako se nisi prije susreto sa Linuxom pogledaj na youtubeu koji video o ovoj distribuciji (Linux Mint 12 LXDE),ili pitaj na forumu (Linux - pitanja & odgovori) i tamo će ti dečki sve objasnit. 

Treba mu distribucija sa Xfce, meni se taj pokazao najbržim kad sam stavljao na jedan PC, isto prastari.

BTW di si mu ti linkao najnoviju verziju, ima 1GB HDD, a Mint 12 CD ima 600MB!

vid stvarno,nisam razmišljo :(

 

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
14 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

Kada svi vec stavljaju kojekakve linux distribucije, evo i jedne od mene:

Damn Small Linux

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

i jel se možete vi sada dogovoriti oko toga koji Linux je na kraju kompatibilan s tim laptopom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem

Svi su kompatibilni, ono oko cega se ne mozemo dogovoriti je koji bi ti najmanje stekao na tom laptopu. Probaj DSL, ima cca 50 MB i graficko sucelje, tesko da se ista drugo s time moze usporedivati. Pa cak ni Win98 ^^

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 98 problem
kule93 kaže...

Nekako , ne znam ni ja kako našao mi se pod rukom jedan laptop za muzej s windowsom 98 na njemačkom pa bi promijenio sučelje na hrvatski ali mi ne učitava ni stick ni Cd ni internet ne radi jer nema drivera...Jel mi može netko reći gdje mogu nabaviti croatian language pack za ovaj prastari windows?

 

Svima puno unaprijed hvala

Daj probaj instalirati XP ako možeš.

Battlelog: AMDGamer_CRO
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice