Windows 8 i 7 dual boot

poruka: 5
|
čitano: 1.600
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 7 dual boot

pozdrav ovako imam instaliran windows 8.1 na jednom hardu i sad sam instaliro windows 7 na drugi hard ali nepokazuje mi pri paljenju koji windows da pokrenem nikad to nisam radio pa bih molio za pomoc

Jedna je BOSNA ALLAHU EKBER
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 7 dual boot

Zna li tko {#}

Jedna je BOSNA ALLAHU EKBER
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 7 dual boot

dualboot/multiboot. Da bi se pojavio izbor, mora boot manager biti na jednom disku (koji je u BIOSu odabran kao boot i koji ima jednu primarnu aktivnu bootabilnu particiju). Da je instalacija obavljena 'normalno' takvo bi bilo stanje.

-ubaci medij, popravi boot. Ako je npr disk s kojeg boota win8, treba dodati win7. To automatika obavlja OK.

-ručno, iz nekog od tih Oseva, npr s BCDeditom ili u CMDu, dodati nedostajući OS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 7 dual boot

riješio sam sa easybcd programom 

Jedna je BOSNA ALLAHU EKBER
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 7 dual boot

Nisi trebao.Ako su windoze na različitim hardovima onda samo kod bootanja trebaš ući u boot meni i odabrati željeni hard.Dakle obično se tijekom bootanja tilta (opetovano pritišće) F8 pa će ti skočiti izbornik harda sa kojeg želiš bootati (naravno moraš u BIOSu postaviti redoslijed bootanja).Ako si zakasnio sa tiltanjem F8 (ili koje druge tipke koja je svojstvena za tvoj PC) onda će ti se dići izbornik od windowsa sa harda koji je prvi u boot redoslijedu BIOSa.Dakle nemoj zakasniti.

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 11:08 (Baotica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice