Dual boot: Windows 7 + Windows XP Pro

poruka: 7
|
čitano: 7.129
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dual boot: Windows 7 + Windows XP Pro

PoZDrav!

 

Pokupio sam sav stari hardveraj po kuci i spojio konfu sa CPU-om na 1.7 GHz (x86) i giga RAM-a.

 

Prvi se problem javio sinoc kada sam pokusao istovremeno spojiti 3 diska (2x40GB + 80GB) i  DVD przilicu. Jednostavno nebi citao jedno od dvoje pa nakon milijun pokusaja odustao i izbacio jedan disk od 40GB. Tada je proradilo.

 

Drugi se problem, ovaj o kojem pisem, javio danas. Instalirao sam kjustomanu verziju Sedmice (Win 7 DeepBlue) i torrentiranu verziju XP PRO-a s SP3. DeepBlue sam stavio na C particiju (20GB), a XP na D s takoder ~20GB. Posto mi se nako instalacije XP-a nije pojavio DualBoot izbornik nego je automatski ucitalo XP pokusao sam to srediti u Disk Managementu. Postavio sam D kao aktivnu i resetirao PC. Sada mi se pojavljuje poruka !NTLDR is missing! i ne mogu nikako ucitati nijeda OS.

 

Molim vas da mi netko da savjet jer cu puknuti ako budem jos jednom !U ZIVOTU! morati instalirati Win.

 

Hvala lijepa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dual boot: Windows 7 + Windows XP Pro

-Diskovi (HDD i CD-DVD) na (P)ATA kablu moraju imati postavljen jumper Master-Slave po kanalu (kabelu).

-Svaki disk možeš pojedinačno spojiti da vidiš jel ispravan (dali ga BIOS detektira, istovremeno vidiš dali je master ili slave, shema je obično nacrtana na disku..)

-Jumperi su pinovi sa stražnje strane kod napajanja...

Redosljed instalacije, prvo stariji, pa noviji OS XP->Seven. Ovako moraš popraviti MBR, ubaci DVD sedmice i popravi boot. (ili EasyBCD).

Po 'pucanju' za instalaciju, ostavi se računala ako ti idu na živce ili nauči osnove (nije teško...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2011 11:56 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dual boot: Windows 7 + Windows XP Pro

Diskove sam sredio sinoc... izvadio sam sve jumpere i ostavio da ih kabel selektira i sada je sa njima sve u redu...

 

Stos je u tome sto je ova Sedmica tjunirana i sto dio za repair fali, a nemam DVD sa clean Sedmicom.

 

Takoder bih te molio da me ne vrijedas i ne podcjenjujes jer to nije lijepo. Zar mislis da bi netko tko zna cak i vise od osnova usudio kopati po kutiji i instaliravati OS-ove? I da bi imao viska hardveraja po kuci? Sumnjam.

A sto se tice toga da cu puknuti. To je bas radi toga sto znam. Svi me zicaju da im sredim komp itd... Znas koliko je kriticno ako cijelu noc sanjas da instaliras i rusis Windowse?

Uostalom, ovo je preslaba konfa za 7-icu pa ju instalira sat-dva...

Takoder radio sam DualBoot ali sa dvije ISTE verzija XP PRO-a.

15 godina
offline
Re: Dual boot: Windows 7 + Windows XP Pro

-ma BRAVO! (eto vidiš da sve znaš). Imaš li neki razlog bit uvrijeđen? OK. bye...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Dual boot: Windows 7 + Windows XP Pro

 

pozz svima..ispricavam se ako nije za ovu temu,htio bi samo pitati jel ima tko neki dobar link za download windows 7 x64?

hvala unaprijed!

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dual boot: Windows 7 + Windows XP Pro
nikssa9 kaže...

 

pozz svima..ispricavam se ako nije za ovu temu,htio bi samo pitati jel ima tko neki dobar link za download windows 7 x64?

hvala unaprijed!

 

Naravno, evo imaš ovdje pa si pogledaj, imaš i 32 i 64 bit verziju. To je Enterprise verzija, i traje samo 90 dana, nakon toga je moraš maknut i stavit novi instal.

 

A ovdje imaš više verzija i trajne su, tj nemau ograničeno trajanje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2011 9:32 (miki1981).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dual boot: Windows 7 + Windows XP Pro

Pomoc trebam imam 2 particije jedna od 40 jenu od 195 uglavnom imao san dual boot win xp i 7 i formatiro san onaj od sedmice jos kada ga palin pise da imam i xp i sedam ali sada kada upremu to windows 7 pise da restartiram i ponovo ga installiram i zanima me samo oce li ostat xp kada to napravim i jos jenda stvar neki windowsi na cdovima se nesmiju da prze nego se treba da se napravi od njih bootable cd ja mislim da se to sedmici ne treba jel tako.....help plizzz

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice