Deinstalacija Viste

poruka: 6
|
čitano: 4.548
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Deinstalacija Viste

Kako mogu deinstalirati Vistu s jedne particije i instalirati je ponovno na drugu particiju? Boot-cd ne nudi mi opciju brisanja vec samo ponovne

instalacije!

 

 

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Business SP1
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Deinstalacija Viste

Svi prijedlozi se prihvacaju...Smijeh

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Business SP1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Deinstalacija Viste

Ne možeš je deinstalirati.

Što možeš napraviti je formatirati tu particiju i instalirati na drugu.

Ili prebaciti sa prve na drugu sa softwareom poput Acronis Migrate Easy 7.0

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Deinstalacija Viste

Da...imam dual-boot (xp i Vista) i probao sam sa xp-a formatirat particiju na kojoj je vista, ali mi to ne dozvoljava...!?

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Business SP1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Deinstalacija Viste
Ivanplesh kaže...

Da...imam dual-boot (xp i Vista) i probao sam sa xp-a formatirat particiju na kojoj je vista, ali mi to ne dozvoljava...!?

bootaj sa xp cd-om i popravi bootsektor.
Dakle bootaš i ideš na repair.
Onda utipkaš: fixmbr i vista više ne dolazi u bootmanageru nego samo xp koji automatski boota.
Nakon toga možeš iz xp-a formatirat particiju sa vistom
C2D E8400@3.9ghz,Asus P5Q Deluxe,Mushkin Redline 2x2gb@1000mhz 5-5-5-15 Gigabyte radeon HD 3870,WD320gb+WD640gb-AAKS
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Deinstalacija Viste
Exploder kaže...

Ne možeš je deinstalirati.

Što možeš napraviti je formatirati tu particiju i instalirati na drugu.

Ili prebaciti sa prve na drugu sa softwareom poput Acronis Migrate  Easy  7.0

 

 

  Moze se deinstalirati.Evo ti primera

 
Boot your computer in to Windows XP.
Ensure you have the Vista DVD image emulated or in the DVD drive.
Go to “Start” and “Run”. Type in “X:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force” (without quotes, and replacing X: with the drive letter of your Vista DVD).
Restart the computer, and you will notice the boot selection menu is gone.
Format the partition/drive where you had Vista installed.
Remove two files (Boot.BAK & Bootsect.BAK) on your XP drive’s root folder (C:), these were backup files of your previous bootloader, now no longer useful.
Optional: Restart to ensure it still works.

Ako ne razumijes engleski slobodno pitaj sta dalje
 
 

 
"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice