Alt Gr i Windowsi 7

poruka: 14
|
čitano: 4.256
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Alt Gr i Windowsi 7

Pozdrav,

imam jedan problem a to je da ne mogu aktivirati pojedine znakove koji se dobiju uz pomoć Alt Gr tipke. Npr. ne mogu dobiti nijedan znak koji se dobije kombinacijama tipki od Alt Gr + 1 do Alt Gr + 5, dok znakove ˛`˙´˝@{}§\|łŁ÷×ߤ<> dobijem (bez obzira tipkam li u Notepadu, Web browseru ili u trećoj aplikaciji). Ovo se dešava bez obzira spojim li tipkovnicu na USB ili PS/2 port, tako da pretpostavljam da problem nije u tipkovnici već u komunikaciji između tipkovnice i operativnog sustava (koji je Windows 7 Professional, 64-bit, a tipkovnica je Logitech Media Keyboard Elite). Pošto je stroj novi, dosta sam toga instalirao u zadnje vrijeme tako da ne znam koji bi program ili driver mogao biti uzrok ovog problema. Alt Gr koristim za aktivaciju mikrofona u TeamSpeaku i Mumbleu (tako mi je bilo postavljeno i dok sam imao Windowse XP i tamo mi to nije radilo probleme), to sam probao premjestiti na drugu tipku ali problem je ostao. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7

Probaj koristiti Ctrl + Alt umjesto Alt Gr

What Andy giveth, Bill taketh away.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7
rustweaver kaže...

Probaj koristiti Ctrl + Alt umjesto Alt Gr

Ista situacija {#}

&lt;/post&gt;
14 godina
moderator
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7

Probaj stisnut 2 puta.

 

Naprimjer hoćeš "^"

Držiš AltGr i stisneš dvaput 3

 

Kod mene radi tako otkad imam ovu tipkovnicu...

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
13 godina
offline
Alt Gr i Windowsi 7

A da probaš prebaciti layout tipkovnice na hrvatski (na taskbaru s desne strane mora pisati HR).

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7
mario.L_hr kaže...

A da probaš prebaciti layout tipkovnice na hrvatski (na taskbaru s desne strane mora pisati HR).

Ako imam EN layout i stisnem Alt Gr + 7 dobijem ½

Ako imam HR layout i stisnem Alt Gr + 7 dobijem `

U oba slučaja ako stisnem Alt Gr + 1 (ili 2, 3,  4 ili 5) ne dobijem ništa

Ako probam isto preko programa osk.exe isto ne dobijem ništa

Ako stisnem Alt + 94 dobijem ^ 

13 godina
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7
Zdenko kaže...

Ako imam EN layout i stisnem Alt Gr + 7 dobijem ½

Ako imam HR layout i stisnem Alt Gr + 7 dobijem `

U oba slučaja ako stisnem Alt Gr + 1 (ili 2, 3,  4 ili 5) ne dobijem ništa

Ako probam isto preko programa osk.exe isto ne dobijem ništa

Ako stisnem Alt + 94 dobijem ^ 

Koji ti je layout tipkovnice u regionalnim postavkama? Možda si pošemerio istog sa nekim od programa.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7
mario.L_hr kaže...
Zdenko kaže...

Ako imam EN layout i stisnem Alt Gr + 7 dobijem ½

Ako imam HR layout i stisnem Alt Gr + 7 dobijem `

U oba slučaja ako stisnem Alt Gr + 1 (ili 2, 3,  4 ili 5) ne dobijem ništa

Ako probam isto preko programa osk.exe isto ne dobijem ništa

Ako stisnem Alt + 94 dobijem ^ 

Koji ti je layout tipkovnice u regionalnim postavkama? Možda si pošemerio istog sa nekim od programa.

 

Da ne ispadne da sam nešto krivo vidio ili objasnio, najbolje da jednostavno stavim sliku {#}

 

 

13 godina
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7

Pogledaj ovo (odaberi Croatian). Evo ti link na MS Keyboard Layout Creator možda uspiješ s njim.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7
mario.L_hr kaže...

Pogledaj ovo (odaberi Croatian). Evo ti link na MS Keyboard Layout Creator možda uspiješ s njim.

 

Ma probao i jedno i drugo, samo ne znam što mi to može otkriti a da to već ne znam - u donjem desnom kutu ekrana mi piše HR, kada stisnem tipku koja se nalazi između tipaka "T" i "U" dobijem "Z" a ne "Y" (Z je i slovo koje i piše na toj tipki), Š, Đ i ostali naši znakovi dobro rade - dakle sve upućuje da uistinu imam hrvatski layout. Samo mi tipkovne kombinacije od AltGr+1 do AltGr+5 ne rade (da, znam da treba stisnuti još jedan znak nakon toga!).  Nadam se samo da će netko od Bugovaca vidjeti ovu temu i spasiti me {#}

13 godina
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7

Probaj posuditi od nekoga običnu žičanu tipkovnicu pa vidi što će biti. Pametniji savjet nemam.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Alt Gr i Windowsi 7

Jedna stvar koju bi još mogao probati je pokrenuti kakvu živu Linux distribuciju i pogledati hoće li onda raditi (gotovo sam 100% uvjeren da hoće, jer ne vjerujem da je problem u samoj tipkovnici već u Windowsima ili kakvom programu ili driveru).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Alt Gr i Windowsi 7
Zdenko kaže...

Jedna stvar koju bi još mogao probati je pokrenuti kakvu živu Linux distribuciju i pogledati hoće li onda raditi (gotovo sam 100% uvjeren da hoće, jer ne vjerujem da je problem u samoj tipkovnici već u Windowsima ili kakvom programu ili driveru).

Isprobaj, ništa te ne košta.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Alt Gr i Windowsi 7

Nisam probao s Linuxom ali sam zato probao pokrenuti Windowse u safe modu (preko alata msconfig.exe, iz nekog razloga ga nisam uspio pokrenuti stiskom tipke F8, koliko god dugo ju držao) i dobio sam...hmm, neobične rezultate:

 

-nakon prvog pokretanja (tipkovnica spojena na USB) problema nema, tako da ako stisnem npr. AltGr+1 dvaput uzastopce, dobijem dvije tilde

-restartam računalo i pustim da opet ode u safe mode, dobijem poruku "Device driver was not installed succesfully" i tipkovnica mi ne radi uopće 

-tipkovnicu spojim na PS/2 port, restartam računalo i opet AltGr radi (i dalje sam u safe modu)

-restartam računalo i pustim Windowse da se pokrenu normalno, opet imam probleme s AltGr tipkom koje sam već objasnio

 

--UPDATE:--

 

Krenem gasiti programe u Task Manageru u nadi da ću otkriti koji od njih stvara probleme. I gle, nakon što sam ubio više od pola njih bez promjene, ubijem i nešto što se zove "Sensor Detector", probam opet dvaput stisnuti AltGr+1 i - gle čuda, dobjem ~~.

Radilo se o softveru od Gigabyteove matične ploče koji se iz nekog razloga nije pokrenuo nakon sljedećeg restarta Windowsa. Problem je sad otklonjen (nadam se trajno) ali mojim čuđenjima nikad kraja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2013 17:57 (Zdenko).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice