Word template

poruka: 5
|
čitano: 4.024
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
WORD template (Add-in inaktivan Word template )

Bok,

zanima me ima li netko više iskustva sa Word templatima, moj problem je da nakon dodavanja  par dodatnih Macro-Enabled template oni rade u tom dokumentu ali kad otvorim novi ili stari dokument on ih ne vidi.

Stavlja ih pod inaktivne(dodani su), moja ideja je bila da ih uključim pod normal.dotm ali ne prolazi. Nemam iskustav s tim, idem li u dobrom smjeru?

PC su na Win 10 Enterprise i office variraju 2016 i 2019. Kad ih dodam rade ali ne ostanu kod otvaranja novog ili starijeg dokumenta.

 
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: WORD template (Add-in inaktivan Word template
nano137 kaže...

Bok,

zanima me ima li netko više iskustva sa Word templatima, moj problem je da nakon dodavanja  par dodatnih Macro-Enabled template oni rade u tom dokumentu ali kad otvorim novi ili stari dokument on ih ne vidi.

Stavlja ih pod inaktivne(dodani su), moja ideja je bila da ih uključim pod normal.dotm ali ne prolazi. Nemam iskustav s tim, idem li u dobrom smjeru?

PC su na Win 10 Enterprise i office variraju 2016 i 2019. Kad ih dodam rade ali ne ostanu kod otvaranja novog ili starijeg dokumenta.

 Kako si to pokusao uraditi?

 

15 godina
offline
Re: WORD template (Add-in inaktivan Word template
nano137 kaže...

Bok,

zanima me ima li netko više iskustva sa Word templatima, moj problem je da nakon dodavanja  par dodatnih Macro-Enabled template oni rade u tom dokumentu ali kad otvorim novi ili stari dokument on ih ne vidi.

Stavlja ih pod inaktivne(dodani su), moja ideja je bila da ih uključim pod normal.dotm ali ne prolazi. Nemam iskustav s tim, idem li u dobrom smjeru?

PC su na Win 10 Enterprise i office variraju 2016 i 2019. Kad ih dodam rade ali ne ostanu kod otvaranja novog ili starijeg dokumenta.

 -normal je onaj template koji se defaultno koristi. .. da bi ga izmijenio, miraš ga  ... izmijeniti :) -logično? + i snimiti, tj zamijeniti postojeći-normal, presnimiti.. tj takav novi postane 'normalan' + ako imaš macroe i sl. tad moraš omogućiti rad itd itd..

-a sve to piše u helpu, online-google, pa i yt klipići, da ne spominjemo RTFM kao pravilo, tj ako misliš da je lakše-brže-točnije ovako doći do odgovora, nije.. tj ms već desetljećima razvija office i word, stotine primjera-uputa za sve što ti padne na pamet, par riječi u google i dobiješ odgovor, koji će biti brži i točniji od recimo mojeg koji može biti i pogrešan ili nakon više dana-godina beskoristan..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: WORD template (Add-in inaktivan Word template
Posmatrač kaže...
nano137 kaže...

Bok,

zanima me ima li netko više iskustva sa Word templatima, moj problem je da nakon dodavanja  par dodatnih Macro-Enabled template oni rade u tom dokumentu ali kad otvorim novi ili stari dokument on ih ne vidi.

Stavlja ih pod inaktivne(dodani su), moja ideja je bila da ih uključim pod normal.dotm ali ne prolazi. Nemam iskustav s tim, idem li u dobrom smjeru?

PC su na Win 10 Enterprise i office variraju 2016 i 2019. Kad ih dodam rade ali ne ostanu kod otvaranja novog ili starijeg dokumenta.

 Kako si to pokusao uraditi?

 

 

Našao sam lokaciju Normal.dotm otvorio dodao template  i sačuvao. Macro se pojave u tom dokumentu ali kad zatvorim ne pojave se više a vidim da sam ih dodao.

Rješavao sam ovako :

Load or unload a template or add-in program (microsoft.com)

i

Normal Template in Microsoft Word - How to Open or Find the Normal Template (addbalance.com)

 

Radio sam tako jer sam mislio da će ostati tako za sve dokumente. Ostanu mi aktivni kad ih prvi put dodam, za svaku drugi dokument (novi ili stari)su mi inaktivni i moram ih ručno uključivat a cijl je to izbjeć.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 8:59 (nano137).
12 godina
neaktivan
offline
Re: WORD template (Add-in inaktivan Word template
nano137 kaže...

Našao sam lokaciju Normal.dotm otvorio dodao template  i sačuvao. Macro se pojave u tom dokumentu ali kad zatvorim ne pojave se više a vidim da sam ih dodao.

Rješavao sam ovako :

Load or unload a template or add-in program (microsoft.com)

i

Normal Template in Microsoft Word - How to Open or Find the Normal Template (addbalance.com)

 

Radio sam tako jer sam mislio da će ostati tako za sve dokumente. Ostanu mi aktivni kad ih prvi put dodam, za svaku drugi dokument (novi ili stari)su mi inaktivni i moram ih ručno uključivat a cijl je to izbjeć.

 

 

Tako sam i radio ali ne ostanu čak i kad presnimim Normal.dotm i pokušam otvorit ponovno  inaktivni su i ne vide se na alatnoj traci vidim samo kad ih prvi put dodam. 

Pitam čisto jer ne vidim gdje sam fulao nije komplicirano i trebalo bi raditi kako piše u  uputama ali ne radi pa zato pitam :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 8:58 (nano137).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice