WD Caviar black jako spor

poruka: 18
|
čitano: 3.159
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
WD Caviar black jako spor

Problem je u tome da na benchmarcima ima prosjećnu brzinu od 100 mb/s, a u svakodnevnom radu to pada na 8-10 mb/s.

 

Jer možda ima veze to sa OS-om, jer takvih problema nije bilo na 7-ici, to sam primjetio nakon par mjeseci korištenja 8.1 pro....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
WD Caviar black jako spor

- Možeš probat napravit dijagnostiku HDDa, KLIK.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
WD Caviar black jako spor

Jesam, jesam, javlja da je sve ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WD Caviar black jako spor

ako je hardware ispravan, tad su svi problemi (sporost) stvar softwarea. HDD ne mora biti krivac, nego neki soft koji nešto radi, uobičajeno update, defrag, antivirus, index.. ili nešto takvog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
WD Caviar black jako spor

Kaj se tiče toga, u pozadini je sve pogašeno osim esencijalnih stvari...

 

 

EDIT: čak i krene super sa brzinom od cca 95 mb/s al onda padne na 10 mb/s i vuče se tak do kraja...

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 15:31 (Qudek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: WD Caviar black jako spor
Qudek kaže...

Problem je u tome da na benchmarcima ima prosjećnu brzinu od 100 mb/s, a u svakodnevnom radu to pada na 8-10 mb/s.

 

Jer možda ima veze to sa OS-om, jer takvih problema nije bilo na 7-ici, to sam primjetio nakon par mjeseci korištenja 8.1 pro....

S čime i kako mjeriš to "u svakodnevnom radu"? Valjda ti je jasno da u "svakodnevnom radu" on barata sa brdo malih datoteka na različitim dijelovima ploča i tada nema šanse da mu brzina bude 100MB/s.

15 godina
offline
Re: WD Caviar black jako spor
Qudek kaže...

Kaj se tiče toga, u pozadini je sve pogašeno osim esencijalnih stvari...

 kako bi ti to nježnije rekao? {#} ili je HW ili je SW. Ako si HW testirao, ostaje SW. Tad je ipak nešto u pozadini... nema treće opcije.

Ponovi test, možda pravi test, za svaki brand imaš odgovarajući utils, npr wddiag, lakše je s hirensa.. taj test je jedini relevantan za ispravnost (pod OSom ovišsi o milion stvari i sliči više benchanju). Ako diag kaže OK, tad ti ostaje SW uzrok.

 

edit:

 

 

EDIT: čak i krene super sa brzinom od cca 95 mb/s al onda padne na 10 mb/s i vuče se tak do kraja...

 -to je nešto drugo... npr (moguće) sve je OK.

 

... ok, evo i odgovora, fizički raspored, geometrija diska utječe na brzinu. Dio diska prema kraju dolazi do pada performansi (osjetno). Dovoljno je da se ta particija nalazi na takvom fizičkom dijelu i eto (mogućeg) objašnjenja, uz fragmentaciju, indexaciju, antivirus... itd. (početak kopiranja pokazuje utjecaj RAMa-cachea.. mali file bi prošao neprimjetan, veći pokazuje ograničenja dostupnog RAMa).

Ako imaš malo RAMa, ako koristiš neke utilse, broweser.. ili cc tad su oni moguć uzrok. OS koristi RAM, ostali ga 'samo troše'.

 

Qudek kaže...

..

EDIT: jasno meni da nemoze bit 100, ali isto tako nemoze i nesmije bit 10...

-smije. (ako pogledaš bench grafikone vidjet ćeš takvu krivulju uz problem vibracija itd. i nagli pad, standardno s realnih 60-70MBs na ispod 20-do-10... kao kod tebe.)

 

-predlažem i test temperature, stavi prst... ako je HDD mlak, zaboravi, ako je topal-vruć kod dužeg kopiranja, tad .. jedino hlađenje ili potraži garanciju i napravi backup.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 15:49 (ihush).
13 godina
offline
WD Caviar black jako spor

Na primjer prebacivanje video materijala sa jedne particije na drugu, ili bilo kakve druge datoteke...

 

EDIT: jasno meni da nemoze bit 100, ali isto tako nemoze i nesmije bit 10...

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 15:34 (Qudek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: WD Caviar black jako spor
Qudek kaže...

EDIT: jasno meni da nemoze bit 100, ali isto tako nemoze i nesmije bit 10...

Koji antivirus koristiš? Koliko ti je popunjen disk? Jel kopiraš jednu veliku video datoteku ili više manjih?

13 godina
offline
WD Caviar black jako spor

Antivirusa nemam, disk je 930 gb, slobodan prostor je 264 gb, ista stvar i sa malim i sa velikim datotekama...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
WD Caviar black jako spor

Qudek

 

- U najboljoj namjeri, meni to tvoje sve izgleda OK, kolega Ihush je pojasnio stvari, što, kako i zašto,

  dalje nema potrebe ići, dijagnostiku si napravio (HDTune-ERROR SCAN FULL), kažeš da je sve OK.

- Probaj si defragmentirati HDD s nekim programom namjenjenim za to.

- Reci mi nešto iskreno,

  da li je to oduvijek tako ili si to sad išao gledati pa si vidio brzinu i to ti se učinilo sporo?

- ps. stavi si neki antivirusni program, imaš besplatnih riješenja, npr. Avast free je čisto ok,

  za svaki slučaj proskeniraj si sustav sa Malwarebytes antimalware free, AdwCleaner i ComboFix.

- Nemoj sad misliti da te zaje..., nastojim pomoći koliko mogu i znam.

- Možeš nam stavit i sliku s temperaturama, možeš za to koristit HWmonitor.

 

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 19:31 (Valentin17).
 
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: WD Caviar black jako spor

imas 260 giga slobodno odvoji 30 gb pod disk managament i napravi novu particiju cistu od 30 gb. bootaj win7/8 instaliraj frisku kopiju vidi kako ce se drzat. Btw meni kopiranje s jedne na drugu particiju je oko 7-8 mb, dok kopiram sa diska na drugi disk je oko 70-80.

13 godina
offline
Re: WD Caviar black jako spor
Valentin17 kaže...

Qudek

 

- U najboljoj namjeri, meni to tvoje sve izgleda OK, kolega Ihush je pojasnio stvari, što, kako i zašto,

  dalje nema potrebe ići, dijagnostiku si napravio (HDTune-ERROR SCAN FULL), kažeš da je sve OK.

- Probaj si defragmentirati HDD s nekim programom namjenjenim za to.

- Reci mi nešto iskreno,

  da li je to oduvijek tako ili si to sad išao gledati pa si vidio brzinu i to ti se učinilo sporo?

- ps. stavi si neki antivirusni program, imaš besplatnih riješenja, npr. Avast free je čisto ok,

  za svaki slučaj proskeniraj si sustav sa Malwarebytes antimalware free, AdwCleaner i ComboFix.

- Nemoj sad misliti da te zaje..., nastojim pomoći koliko mogu i znam.

- Možeš nam stavit i sliku s temperaturama, možeš za to koristit HWmonitor.

 

Primjetio sam to od kad imam 8.1 instalirano (2-3 mjeseca), nije mi bitna previše sama brzina, al kad nešto premještam disk je na 100% zauzeća i osnovne stvari na računalu počnu bolesno štekat (explorer, elementi sučelja, paljenje bilo kojeg drugog programa i slično)

13 godina
offline
WD Caviar black jako spor

Qudek

 

- Probaj ovo, citiram da ne pišem sve ispočetka.

 

To do this, follow the following steps:
1. Go to Control Panel> All control panel items > System
2. Click on Advanced system settings
3. Under performance, click on settings
4. Go to Advanced tab
5. Under Virtual memory, click on Change
6. UN-check "Automatically manage paging file size for all drives" check box
7. Select your windows drive (where OS is installed)
8. Click on Custom size radio button
9. Set Initial size equivalent to your RAM size in MB
10. Set Maximum size to twice of your RAM size in MB
11. Click on Set
12. Click on OK thrice
13. Restart your system

 

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
0 0 hvala 2
14 godina
offline
WD Caviar black jako spor

Instaliraj zadnji SATA/AHCI driver i umjesto restarta isključi računalo. Zatim, uključi disk u drugi SATA port (intel SATA 3Gb/s). Pokreni računalo i završi instalaciju. Vjerovatno će trebati joj jedan restart i to bi trebalo biti to. Preporučujem ti i instalaciju Eset Smart Security AV koji ima i firewall i skeniranje čitavog sistema http://www.eset.com/int/ .

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: WD Caviar black jako spor

svakome kad je disk 100% usage druge aplikacije stekaju, tako je i sa hard diskom procesorom i memorijom jednostavno na 100% usage nemas sto raditi na pc-u. Dok premjestat file tipa hd film od 10+gb diskovi ce radit na 100% ako ti steka stisni pauzu kopiranja obavi sta trebas i nastavi.

12 godina
offline
Re: WD Caviar black jako spor

i jos jedno ljudi moji zasto uvijek pomisljate na viruse, ljudima vise nije zanimljivo trosit kompjuterske resurske, uzmu ti fino broj creditne, sifru maila itd.

13 godina
offline
WD Caviar black jako spor

Jel moze garancija tipa iz razloga da je disk spor pa da ga zamjenim.

 

I primjetio sam da na idle-u komp trosi disk na 90-100%..

 

 

edit: Probo sam sve vase savjete i nista, potrosio jos puno puno sati na otkrivanje uzrocnika al nista...

 

 

Problem je kaj osnovne stvari pocinju radit sporo tipa explorer, chrome se dize jako dugo, kad unraram nes traje 6-7 puta duže nego prije i slicno.

 

Cini mi se da je u operativnom problem jel tipa hd tune scana disk po 80-100 mb/s kaj je normalno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 21:02 (Qudek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice