Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 540.677
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Misliš hibrid od WD-a Black dual drive što je jako skup ili hibrid od Seagatea? Vjerojatno imaš sata2 u laptopu tako da nemoj ulupavat novce za neke extra brze ssdove, Kingstone V300, Samsung EVO ili PRO ili Intel 530 sve zavisi koji ti kapacitet treba, Intel 530 ima i 5god jamstvo.

 

Hibridi su dobri(kompromis kapaciteta i brzine) ali nisu na razini po performansama pravih SSD-a tako da sam ja uvijek za posebno ssd posebno hdd {#} tu ne mislim na WD Black dual drive jer on ima pravi ssd(koji ne služi isključivo kao cache) i hdd u jednom proizvodu.    

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 14:13 (roby27).
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
sudy_freak kaže...

Kolega treba uzeti HDD, pohrana podataka uglavnom.

Gdje god koja igra.

Da ide na SSHD ili je to još rano?

Kakvi su se pokazali Seagateovi?


SSD je kupljen za potrebe OS-a, stoga je to pitanje riješeno.

WD Caviar Blue , ili ako nije velika razlika u cijeni WD Caviar Black , ako nista drugo barem zbog dugog jamstva - 5 god. !

Music As A Weapon !!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...

Misliš hibrid od WD-a Black dual drive što je jako skup ili hibrid od Seagatea? Vjerojatno imaš sata2 u laptopu tako da nemoj ulupavat novce za neke extra brze ssdove, Kingstone V300, Samsung EVO ili PRO ili Intel 530 sve zavisi koji ti kapacitet treba, Intel 530 ima i 5god jamstvo.

 

Hibridi su dobri(kompromis kapaciteta i brzine) ali nisu na razini po performansama pravih SSD-a tako da sam ja uvijek za posebno ssd posebno hdd {#} tu ne mislim na WD Black dual drive jer on ima pravi ssd(koji ne služi isključivo kao cache) i hdd u jednom proizvodu.    

Hvala ti, ne znam koji imam, pretpostavljam sata2. Laptop je u pitanju. kako da to vidim :( Na stranici asusa uopce nema ove verzije procesora koju ja iman b960

Carpe Diem
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Lijep pozdrav! Zanimalo me da li se isplati uzeti navedeni  prijenosni hard disk?

 

Ponuda i nije pretjerano šarolika, a s obzirom da moram kupovati u Linksu zbog Americana, ima li možda itko kakvu bolju preporuku?

 

Zahvaljujem unaprijed

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
4Bastard kaže...

Lijep pozdrav! Zanimalo me da li se isplati uzeti navedeni  prijenosni hard disk?

 

Ponuda i nije pretjerano šarolika, a s obzirom da moram kupovati u Linksu zbog Americana, ima li možda itko kakvu bolju preporuku?

 

Zahvaljujem unaprijed

A što fali ovom: http://www.links.hr/?naziv=tvrdi-disk-vanjski-1000-0-gb-western-digital-my-passport-ultra-wdbzfp0010bbk-usb-3-0-5400-okr-min-2-5-crni&option=artikl&id_artikl=051.520.388

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

4Bastard

 

Eto dobio si super preporuku za WD Passport Ultra, na eKupi imaš i u boji klik

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 23:48 (roby27).
14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Za WD prijenosne i eksterne kažem iz iskustva da se isplati uzet njih. Imao sam ih i imam još, tako da uzimaj WD bez previše razmišljanja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Hvala na pomoći momci. Bio danas ujutro u Linksu i uzeo WD. Prvi dojmovi su vrlo pozitivni, a i uopće ne znam kako ga nisam primijetio u ponudi. 

 

Imam samo još jedno pitanje. Kakva je ovo fora s backupanjem podataka na Dropbox account? Može li itko upućeniji mi malo to objasniti?

 

EDIT: Proucio sam malo onaj manual sta dolazi na disku, a i par reviewa. Zgodna stvar, ali nije mi potrebna. Anyway, disk je odličan. Sve je tu - od atraktivnog dizajna do odličnih brzina čitanja i zapisivanja. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 15:09 (4Bastard).
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Jedno off topic pitanje.

Budući da imam SSD i HDD, HDD mi je naređen na automatsko isključivanje svakih 20 minuta zbog tišine računala.

Može li mu što biti ako se nekolikuta isključuje/uključuje tijekom korištenja? 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

sudy_freak

 

- Ma ništa mu ne bude.{#}

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
0 0 hvala 3
10 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2014 9:48 (dexxa86).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Ja imam takav, ali model s kapacitetom od 1TB. Posjedujem ga već 4 ili 5 godina ne sjećam se više. Cijena mog modela prije toliko godina je bila isto tolika, možda 30-40 kuna jeftinija. Uglavnom ako ti treba eksterni disk ne možeš pogriješit s tim.

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Ovo ti je najnovija MyBook serija klik

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2014 16:28 (roby27).
10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Koji je bolji HDD:

1. WD green 10EZRX - intellipower, garancija 2 god.

2. WD 10 EURX IntelliSeek, garancija 3 god.

3. WD blue 10EZEX, garnacija 2 god.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

knezbj

 

- Ovisi za što ti treba disk, za storage ili za OS.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Jedno kraće vrijeme bi bio sam za sve dok ne skupim lovu za SSD.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
knezbj kaže...

Jedno kraće vrijeme bi bio sam za sve dok ne skupim lovu za SSD.

Onda svakako WD10EZEX. 

13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
knezbj kaže...

Jedno kraće vrijeme bi bio sam za sve dok ne skupim lovu za SSD.

- Ona znači trebaš disk na kojem bude OS, znači onda je WD blue za tebe.

- Ova dva greena su za storage.

 

EDIT: Kolega me pretekao.{#}

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 17:21 (Valentin17).
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav

Pošto sam si uzeo telku i kucno kino, treba mi u biti neki eksterni hard za snimanje filmova na njega, jer na kompu stvarno nemam mjesta. Znaci njegova glavna funkcija bi bila, samo da držim filmove na njemu. Cura mi je posudila svoj eksterni u ladici s vlastitim napajanjem i normalno ga mogu spojit na telku(panasonic ST60) i puštat filmove preko njega. Kucno kino mi je sony bdv-n590. S obzirom da mi kažu da kucno kino ne cita eksterne hard diskove, nego samo flash diskove, mislim da ga necu spajat na njega, nego cu i dalje eksterni spojit na telku i preko telke puštat filmove, iako neznam da li ima kakve razlike po pitanju kvalitete slike pustio ja film s telke ili s kucnog kina preko USB-a.
Uglavnom, mislite da mi se više isplati uzet neki hard i ladicu za njega ili neki posebni eksterni hard ? Da se ne desi slucajno da ga ne cita telka, strga se kabel od tog eksternog pa ga mogu bacit itd. U rangu od cca 500 i neš kn i kapacitet 1T, imate kakve preporuke?

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=WD+Elements+portable+1tb

 

Ja bih uzeo ovako nešto, iako ni sa drugim proizvođaćima nečeš pogriješit. Mislim da ti se više isplati uzet (za tvoje potrebe) ovako nešto nego ić kombinirat hdd+ladica.

 

Što se tiće kvalitete slike i zvuka, to ovisi o formatu i kvaliteti samog video zapisa.

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Fallen87 kaže...

Pozdrav

Pošto sam si uzeo telku i kucno kino, treba mi u biti neki eksterni hard za snimanje filmova na njega, jer na kompu stvarno nemam mjesta. Znaci njegova glavna funkcija bi bila, samo da držim filmove na njemu. Cura mi je posudila svoj eksterni u ladici s vlastitim napajanjem i normalno ga mogu spojit na telku(panasonic ST60) i puštat filmove preko njega. Kucno kino mi je sony bdv-n590. S obzirom da mi kažu da kucno kino ne cita eksterne hard diskove, nego samo flash diskove, mislim da ga necu spajat na njega, nego cu i dalje eksterni spojit na telku i preko telke puštat filmove, iako neznam da li ima kakve razlike po pitanju kvalitete slike pustio ja film s telke ili s kucnog kina preko USB-a.
Uglavnom, mislite da mi se više isplati uzet neki hard i ladicu za njega ili neki posebni eksterni hard ? Da se ne desi slucajno da ga ne cita telka, strga se kabel od tog eksternog pa ga mogu bacit itd. U rangu od cca 500 i neš kn i kapacitet 1T, imate kakve preporuke?

Koliko vidim imaš odličnu plazmu i odlično Blu-Ray kućno kino koje bi moralo čitati i externi hdd bez ikakvih problema, ali nema smisla pošto i tv čita USB hdd bez pol frke.

 

E sad ako želiš posebno kućište posebno hdd ja ti mogu složit kombinaciju ali ce te takva egzibicija finalno nešto više koštati nego da uzmeš gotovi 1TB externi hdd.

 

Preporučam da uzmeš u obzir sa dužom garancijom KLIK, KLIK

 

Ili ako se odlučiš na posebno komponente KLIK + KLIK(aluminij kućište) ili KLIK

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2014 1:31 (roby27).
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

U kompu trenutno imam ovaj: hitachi HDT725032VLA360(i radi vec jedno 4-5 godina sigurno bez problema) . S obzirom da on ima 300gigi i konstantno mi je pun, dal mislite da bi cak možda bila bolja opcija da njega bubnem u ladicu, pošto bi ovako i onako onda samo služio kao eksterni za puštnaje filmova, a ovaj novi od 1T stavim u komp? S tom solucijom bi vjerojatno imao možda cak nešto brži komp radi novog diska, iako mi je realno gledano komp vec za mirovinu, ali za ono što ga rabim mi je solidan i služi svrsi(browsanje,igranje LoL-a,word...), jer za neko ozbiljnije gejmanje nemam vremena. U najgorem slucaju, kad nabavim novi komp, lako taj disk od 1T bubnem u novi komp u najgorem slucaju.
Kakva je situacija s ovim 'gotovim' eksternima bez ladice ako ti se njegov kabel sjebe. Ima uvijek kabels s tim pinovima baš za njega za kupit, ili ti za nekih 4 godine sjebeš kabel i onda se nađeš u situaciji da nema takvog kabela više za kupit pa možeš hard bacit?

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2014 6:31 (Fallen87).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Imaš dobar disk koji se vrti na 7,200rpm sa 16MB keša, možeš ga staviti u ladicu pošto je to Sata disk samo provjeri kolika mu točna visina.

 

Samo onda ako bi išao na interni disk za komp bolje ti je gledati 3,5" koji su brži i jeftiniji. 

 

Za kabel nemaš problema kupi se zamjenski u trgovini i to je to. 

11 godina
protjeran
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav svima, da li mi mozete preporuciti neki HDD do nekih 320 GB , za pocetak bi bio sistem na njemu a poslije bih ja uzeo SSD. Bitno je da je SATA3, kvalitetan i ne pretjerano skup do max.450 kuna ali naravno moze biti i jeftiniji :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Danny17 kaže...

Pozdrav svima, da li mi mozete preporuciti neki HDD do nekih 320 GB , za pocetak bi bio sistem na njemu a poslije bih ja uzeo SSD. Bitno je da je SATA3, kvalitetan i ne pretjerano skup do max.450 kuna ali naravno moze biti i jeftiniji :D

- Seagate Barracuda 500GB + 40kn dostava.

Utorak=Novi PC= Yeaa
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2014 11:07 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Danny17 kaže...

Pozdrav svima, da li mi mozete preporuciti neki HDD do nekih 320 GB , za pocetak bi bio sistem na njemu a poslije bih ja uzeo SSD. Bitno je da je SATA3, kvalitetan i ne pretjerano skup do max.450 kuna ali naravno moze biti i jeftiniji :D

U tom rangu cijene nema smisla ići na manji hdd, izvoliš WD Blue 1TB Sata3

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2014 13:45 (roby27).
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

- U današnje doba je 1TB HDD skoro pa "must have".{#}

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Uzimam HDD novi...

 

Cijena do 600kn. Trenutno imam WD i zadovoljan sam, ide mu šesta godina i koristit ću ga za backup kad uzmem novi.

 

Razmišljao sam o ovome:

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.83a94f19e16347a0b77e6b3d1acca1ed.tvrdi-disk-wd-blacktm-1tb-sata-3-wd1003fzex.aspx

 

5 godina garancija, i čini mi se OK...

 

Ako ima što bolje za te pare ili se ovaj ne isplati predložite {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Koliko vidim imaš Seagate i Samsung {#} kupi nema boljeg s obzirom na jamstvo, za nešto malo više od 600kn možeš jedino dobiti 1TB SSHD ili 2TB hdd ali sa manjim jamstvom.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 0:57 (roby27).
16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...

Koliko vidim imaš Seagate i Samsung {#} kupi nema boljeg s obzirom na jamstvo, za nešto malo više od 600kn možeš jedino dobiti SSHD ili 2TB hdd ali sa manjim jamstvom.  

Uf da, Seagate imam... WD je u starom "bivšem" kompu (PATA 120GB) i ide mu 10ta godina {#} A Samsung je externi...

 

Uglavnom bit će taj WD ili Toshiba onda {#}... Hvala...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 1:01 (lllnuclearlll).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice