Problem sa eksternim hardom

poruka: 19
|
čitano: 4.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa eksternim hardom

Pozdrav, kupio sam tu sa foruma eksterni hard Verbatim 47562 - IH9206 250 gb 2.5 inch.

Uštekam disk u komp, ledice svjetle, diska čujem da se vrti unutra, komp ga prepozna,, instalira drivere i onda mi bude ikonica pod my computer "Removable disc" i kad stisnem na to piše "Please insert a disk into removable disk :G"

Šta da radim?!U čemu bi mogao bit problem?

Evo slike dole da vidite kako to izgleda.

EDIT: sad sam upiknuo u laptop i sve normalno radi, instalira drivere(neke druge) i radi kako spada.

Battlelog: Xtream_gjurki
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 23:29 (Volvox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa eksternim hardom

Ajde ti na njega fino format uradi pa vidi šta će bit snjim, naravno podatke izvuci ukloliko ti je bitno.

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa eksternim hardom
fila2208 kaže...

Ajde ti na njega fino format uradi pa vidi šta će bit snjim, naravno podatke izvuci ukloliko ti je bitno.

 

Podataka ima, al od prošlog korisnika, tako da mi nisu bitni. A format nemogu napravit jer neda.

Krive drivere instalirava moj komp, neznam koji mu je vrag.

Battlelog: Xtream_gjurki
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa eksternim hardom

BUMP

Šta niko nezna rješenje? o jbt

Battlelog: Xtream_gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa eksternim hardom
Volvox kaže...

..EDIT: sad sam upiknuo u laptop i sve normalno radi, instalira drivere(neke druge) i radi kako spada.

 -driveri su nepotrebni (tj postoji samo bloatasti software ili virtualni CD..)

-imaš problem s USB portom, tj nedovoljnim naponom. Promijeni port, koristi Y-kabel ako imaš, odspoji druge uređaje, provjeri opcije u BIOSu ili bootaj s priključenim diskom.. (btw, provjeri dali ga vidiš u BIOSu-kapacitet! ili bootaj neki liveOS). Nije isključeno ni npr da antivirus ili neki utils onemogućuju pristup, vidi u safemodu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2013 10:17 (ihush).
13 godina
offline
Re: Problem sa eksternim hardom
Urokaj ga u USB 3.0 port ili koristi Y usb kabel pa onda vidi,uglavnom mi se čini da je manjak napona
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa eksternim hardom

Hmm, a kako na laptopu ne fali napona? Dobro probat cu taj y kabel ako ce radit :)

 

I da kad ga ukopčam, na laptopu instalira drugacije drivere nego na kompu. Na laptopu ga prikazuje ko HDD, a tu ga stavlja kao removable disk, i instalirava neke sunplus drivere, tako da neznam. Probat cu danas sa y kabelom, ako ne, reinstall windowsa (i tako moram jer sam uzeo ssd), pa cemo vidit onda, jer mi se ako dugo vremena ne reinstaliravam windowse zna zblesit, i krivo instalirava, ili neće instalirat i takve stvari.

 

Battlelog: Xtream_gjurki
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2013 10:30 (Volvox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa eksternim hardom

kako neda format???

pa stavi ga u laptop, formatiraj i probaj onda na kompu..

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa eksternim hardom
fila2208 kaže...

kako neda format???

pa stavi ga u laptop, formatiraj i probaj onda na kompu..

Ma jesam lol, ne pomaze, nije u tome stvar dzukac.

Battlelog: Xtream_gjurki
13 godina
offline
Problem sa eksternim hardom

Kakav kabal koristiš i u koji usb port u komp stavljaš?

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa eksternim hardom
fila2208 kaže...

Kakav kabal koristiš i u koji usb port u komp stavljaš?

 

Obični usb kabel, probao sam u više portova, u svakom je isto.

Battlelog: Xtream_gjurki
13 godina
offline
Re: Problem sa eksternim hardom
Volvox kaže...
fila2208 kaže...

Kakav kabal koristiš i u koji usb port u komp stavljaš?

 

Obični usb kabel, probao sam u više portova, u svakom je isto.

ovaj y? ili full obični?

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa eksternim hardom
fila2208 kaže...

ovaj y? ili full obični?

Ne y, baš obični, danas ce mi frend posudit y kabel da vidim dal ce pomoc.

Battlelog: Xtream_gjurki
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa eksternim hardom

Evo danas sam posudio y kabel. Prvo upiknuo u one ispred portove i nije radilo, onda sam u one zadnje i radi! :) Samo sad mu moram vratit pa idem kupit negdje to. Hvala ekipa!!

Battlelog: Xtream_gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Problem sa eksternim hardom

Može pomoć netko

 

Ištekao sam HD bez "removanja" kroz Safely Remove Hardware jer se zblokirao. Sad kad ga spojim na računalo, treba par minuta da se disk učita (neuspješno), vidim ga u disk managmentu, a u exploreru ga vidim ali mu nemogu pristupiti. Označen je ko G: disk ali bez veličine i ponekad me pita dali ga želim formatirati. Kada pokrenem format dođe do kraja, stane i kaže da je disk nemoguće formatirati! Lampica inače radi i disk je živ ali ne mogu više ništa s njim raditi jer podatke ne vidim a neda mi format. Ječl crko ili... HELP!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa eksternim hardom
Azmo kaže...

--. Ječl crko ili... HELP!!!

 -još nije crko, nadaj se da je samo zbrljavio particiju. Obriši particiju (u disk manageru), kreiraj novu. Tj tad ćeš znati dali je crko. Drugi dio, moguće da je HDD ispravan, ali da nije usb-sata kontroler tj njegova elektronika. Ovisno o modelu, disk se može izvaditi... ali, korak po korak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 11:58 (ihush).
10 godina
offline
Re: Problem sa eksternim hardom
ihush kaže...
Azmo kaže...

--. Ječl crko ili... HELP!!!

 -još nije crko, nadaj se da je samo zbrljavio particiju. Obriši particiju (u disk manageru), kreiraj novu. Tj tad ćeš znati dali je crko. Drugi dio, moguće da je HDD ispravan, ali da nije usb-sata kontroler tj njegova elektronika. Ovisno o modelu, disk se može izvaditi... ali, korak po korak.

Može objašnjenje i uputa ovog prvog? Inače disk je Verbatimov onaj što je Tcom dijelio prije par godina. 320GB

13 godina
offline
Problem sa eksternim hardom

Azmo

 

- Pogledaj:

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/create-format-hard-disk-partition#create-format-hard-disk-partition=windows-vista

 

http://support.microsoft.com/kb/309000/hr

 

- Isto vrijedi za win 7 ili 8, samo pripazi da kad otvoriš disk management da obrišeš particiju externoga diska, a ne onu od internoga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2013 13:21 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice