Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.051
|
čitano: 2.810.397
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji SSD?

Gle imaš p3 plus novi 2tb za tu lovu i sad tu nešto riskirat bez gare i neke nebitne brzine koje nećeš uopće skužit razliku nema smisla.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji SSD?

Trenutno imam b350 tomahawk mbo. U procesu sam kupovine novog nvme "diska". Jel pametno kupiti taj p3 plus? Planiram ga koristiti i na novoj mbo kad jednog dana nadogradim komp.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 11:52 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji SSD?
zvonac kaže...

 Kak nema gare, kad u oglasu piše da ima račun i jamstvo od 5 godina, SSD nov i zapakiran?

BTW, novi iz trgovine dođe 138 € tak da ili ovo s oglasa probati riješiti ili dodati razliku u cijeni i kupiti u trgovini.

Gledao sam baš prekjučer na Tom's Hardware recenziju i taj SSD je stvartno top po performansama u odnosu na konkurenciju.

Ozbiljno ga razmatram kao upgrade za moj komp.

 

Edit:

 

https://www.tomshardware.com/reviews/kingston-kc3000-m2-ssd-review

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 14:14 (fromcelltohell).
2 godine
offline
Re: Koji SSD?
zvonac kaže...

 Ako si blizu i zapakirano je kako je prikazano, neotvoreno, vidi kad je kupljeno ionako ukoliko ne valja nećeš vraćati u trgovinu nego proizvođaču, to je super m2, nije mi jasno što ste svi zapeli za tog samsunga, samsung je jedan od bezveznijih ssda, bio je super kad je izašao pred dvije, tri godine, ali od onda je prošlo tone vremena, čak i ako je prevara, radije bih uzeo kc3000 novoga koji je novi jeftiniji od samsunga pro 980 ili radije kingston renegate nego samsunga 980 pro, samsung je izvikan i nije nimalo bolji od drugih, dapače, shvaćam da imaš samsunge i da su ti vjerujem pouzdani ali da se naći puno bržih ssdova, kingston kc3000 je jedan od njih, brži od samsunga, jeftiniji i meni se pokazao pouzdan.

It'sMe932 kaže...

Trenutno imam b350 tomahawk mbo. U procesu sam kupovine novog nvme "diska". Jel pametno kupiti taj p3 plus? Planiram ga koristiti i na novoj mbo kad jednog dana nadogradim komp.

 

gledaj, nije to loš ssd, ali definitivno nije niti najbolji, ja bih ga uzeo za storage, nikako za disk od kuda ću pokretati winse, to je dramless qlc, u ssd svijetu jedan od sporijih, ukoliko ti treba nešto za pohranu super, a ako dolaziš sa mehaničkih diskova, brz za popizdit, ne znam što očekuješ od tog diska, ja bih onog od 4tb koristio  za storage ili za backup ukoliko nađeš jeftinoga, u mom prdehodnom postu ukoliko te nije strah uzeti iz švabije imaš brži i jeftiniji, pogledaj, preporuka...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 22:53 (notloB).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
notloB kaže...

Uf, ovaj Transcend MTE250S je pao ispod 300€, to je već za razmatranje, 4tb uberbrzog tlca za 279,40 €

Konačno guštanje u brzim diskovima po normalnijim cijenama, dosta je bilo desetljećima se mučiti sa sporim mehaničkim sranjima.

 radije wd sn850x 4tb

 

16 godina
offline
Koji SSD?

Vidim za storage ima kandidata, tak da mi je tu svejedno koji uzmem..

 

Nego, koji bi preporučili sistemski m2 nvme 1tb?

Vozim se na starom evo 970 256gb 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2023 13:31 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
zvonac kaže...

Vidim za storage ima kandidata, tak da mi je tu svejedno koji uzmem..

 

Nego, koji bi preporučili sistemski m2 nvme 1tb?

Vozim se na starom evo 970 256gb 

 nešto od gore spomenutih pcie 4.0, probaj s ovim top modelima, trenutno su cijene ssd-ova vrlo niske i razlika nije velika u odnosu na mid range i low end, ako nađeš ok akciju

primjerice neki kingston renegade ili kc3000, wd sn850x, seagate firecuda 530, hynix p41 itd.

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
picajzla0707 kaže...
zvonac kaže...

Vidim za storage ima kandidata, tak da mi je tu svejedno koji uzmem..

 

Nego, koji bi preporučili sistemski m2 nvme 1tb?

Vozim se na starom evo 970 256gb 

 nešto od gore spomenutih pcie 4.0, probaj s ovim top modelima, trenutno su cijene ssd-ova vrlo niske i razlika nije velika u odnosu na mid range i low end, ako nađeš ok akciju

primjerice neki kingston renegade ili kc3000, wd sn850x, seagate firecuda 530, hynix p41 itd.

 Ovaj hynix p41 je odličan, al ne vidim ga kod nas..

Kolko sam vidio, cijene još padaju i izgleda da će to ići još dolje.

7 godina
offline
Re: Koji SSD?
notloB kaže...
zvonac kaže...

 Ako si blizu i zapakirano je kako je prikazano, neotvoreno, vidi kad je kupljeno ionako ukoliko ne valja nećeš vraćati u trgovinu nego proizvođaču, to je super m2, nije mi jasno što ste svi zapeli za tog samsunga, samsung je jedan od bezveznijih ssda, bio je super kad je izašao pred dvije, tri godine, ali od onda je prošlo tone vremena, čak i ako je prevara, radije bih uzeo kc3000 novoga koji je novi jeftiniji od samsunga pro 980 ili radije kingston renegate nego samsunga 980 pro, samsung je izvikan i nije nimalo bolji od drugih, dapače, shvaćam da imaš samsunge i da su ti vjerujem pouzdani ali da se naći puno bržih ssdova, kingston kc3000 je jedan od njih, brži od samsunga, jeftiniji i meni se pokazao pouzdan.

It'sMe932 kaže...

Trenutno imam b350 tomahawk mbo. U procesu sam kupovine novog nvme "diska". Jel pametno kupiti taj p3 plus? Planiram ga koristiti i na novoj mbo kad jednog dana nadogradim komp.

 

gledaj, nije to loš ssd, ali definitivno nije niti najbolji, ja bih ga uzeo za storage, nikako za disk od kuda ću pokretati winse, to je dramless qlc, u ssd svijetu jedan od sporijih, ukoliko ti treba nešto za pohranu super, a ako dolaziš sa mehaničkih diskova, brz za popizdit, ne znam što očekuješ od tog diska, ja bih onog od 4tb koristio  za storage ili za backup ukoliko nađeš jeftinoga, u mom prdehodnom postu ukoliko te nije strah uzeti iz švabije imaš brži i jeftiniji, pogledaj, preporuka...

 

 

 Trebam 1 ili 2 TB disk na kojem će biti windows i igre. Trenutni kingston a2000 od 500gb mi je premalen.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2023 18:47 (It'sMe932).
16 godina
offline
Koji SSD?

notloB 

Ne velim da su ostali diskovi loši, ali, većina su bili samsung diskovi i nikad problema i mogu reć da sam zadovoljan. A da su razvikani? Možda su nekad bili, sad više nisu. Sfušali su sa predzadnjom i zadnjom serijom (980pro-990pro) doduše, to se lako riješi novim firmwareom, tak da mi to ne predstavlja problem.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

KC3000, imas par postova iznad odg. link na recenziju...

7 godina
offline
Koji SSD?

Uzet ću onaj KC3000 2TB s njuškala, dogovorio se već s čovjekom... Zapakiran i HR garancija.

Hvala na savjetima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2023 20:41 (It'sMe932).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
zvonac kaže...

 Ovaj hynix p41 je odličan, al ne vidim ga kod nas..

 imaš ga na amazon.de, isto smo tržište

2 godine
offline
Re: Koji SSD?
It'sMe932 kaže...

Uzet ću onaj KC3000 2TB s njuškala, dogovorio se već s čovjekom... Zapakiran i HR garancija.

Hvala na savjetima.

 To ti leti, ja sam ga stavio na sistemski disk, dvoumio sam se hoću li za sistemski staviti onog od 1tb ili seagate firecuda 530 od 2tb ali u sintetičkom benču a i subjektivno-odokativnom kc3000 od 2tb je brži i od 1tb verzije i od seagate firecuda 530 2tb.

Još uvijek mi nije jasno zašto je kingston kc3000 jedan od najjeftiniji od svih brzih tlc ssda, ne grije se prejako, brz je + radi s winsowim standardnim nvme driverom, ne petljaju s firmwerima, ubodi i vozi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2023 9:53 (notloB).
16 godina
offline
Koji SSD?

Izgleda da ću ubost KC3000 2tb..

 

Čitajući recenzije kingston je pri vrhu s performansama, navode da se grije pod opterećenjem, a pitanje je, koji se nvme ne grije pod opterećenjem i još bez hladnjaka a i brzine su velike.

 

@picajzla0707,  ovaj hinyx je odličan, al po čemu se on izdvaja od ostalih osim i što je skuplji?

Na kraju, čitajući recenzije, lako se stekne dojam da je to tu sve negdje, više nema sporih diskova.

 

A pod cons, svakom se m2 nvme nešto stavlja na leđa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2023 12:51 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
zvonac kaže...

@picajzla0707,  ovaj hinyx je odličan, al po čemu se on izdvaja od ostalih osim i što je skuplji?

Na kraju, čitajući recenzije, lako se stekne dojam da je to tu sve negdje, više nema sporih diskova.

 po ničemu se posebno ne izdvaja značajno, zato sam i nabrojao njih nekoliko koji su u vrhu

a ovisno o akciji jedino cijene značajnije variraju, pa uzmeš ono što je trenutno povoljnije

10 godina
online
Koji SSD?

Zasto ne uzet Samsung 970 Evo Plus 2TB za 99€ + 10€ dostava sa amazona ? Best buy SSD...

 

Edit: jedino ni brzi ko ovi, ali ak se ne transferaju veliki folderi dnevno nije nit potrebno, najsporiji sata i najbrzi m2 digne windows u isto vrijeme, isto vrijedi i za loadanje igara i sl.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2023 17:21 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
hahhaajaads kaže...

Zasto ne uzet Samsung 970 Evo Plus 2TB za 99€ + 10€ dostava sa amazona ? Best buy SSD...

 

Edit: jedino ni brzi ko ovi, ali ak se ne transferaju veliki folderi dnevno nije nit potrebno, najsporiji sata i najbrzi m2 digne windows u isto vrijeme, isto vrijedi i za loadanje igara i sl.

 zašto bi uzimao pcie 3.0 ako ti matična podržava pcie 4.0?

 

crucial p5 plus 2tb za 10 eura više na istom mjestu - link

 

EDIT

slika u prilogu, ako akcija istekne

a takvih akcija ima stalno

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2023 19:18 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
hahhaajaads kaže...

Zasto ne uzet Samsung 970 Evo Plus 2TB za 99€ + 10€ dostava sa amazona ? Best buy SSD...

 

Edit: jedino ni brzi ko ovi, ali ak se ne transferaju veliki folderi dnevno nije nit potrebno, najsporiji sata i najbrzi m2 digne windows u isto vrijeme, isto vrijedi i za loadanje igara i sl.

 

Kad već matične imaju gen 4, a cijene su iste između gen 3 i gen 4, onda ne vidim svrhu kupnje starijeg gen3 diska..

Za sistem se uzima ipak nekaj malo bolje, a za storage je praktički svejedno

 

Mislim da bu cijene još išle dolje, tak da do kraja godine možemo očekivat još niže cijene.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2023 20:16 (zvonac).
16 godina
offline
Koji SSD?

Nabavio KC3000 2tb po odličnoj cijeni.. Nego, nekak mi se čine brzine onak li la..

 

Stavio sam kingston u drugi slot..

 

 

EDIT: Klonirao OS, napravio particiju 200gb za winse. Izvadio stari 970 evo i ubacio u prvi slot kingston, vratio nazad u drugi slot 970 evo plus 1tb.

 

Kingston se kod kopiranja 125gb podataka zagrije na cca 55c, dok je 970evo plus 78c..

 

Kopiranje foldera od 125gb sa kingstona na evo plus brzina se kreće oko 2.65GB/s, a pred kraj počinje padat pa se digne na cca 2.40GB/s.

Kopiranje istog foldera od 125gb sa evo plus na kc3000 je praktički konstantna brzina oko 2.65GB/s..

 

Izgleda da baš fali još jedan gen4 m2 disk da iskoristim blagodati i brzine koje nudi ova ploča

Još jedan kc3000 od 2tb bi dobrodošao.

 

Overall, ja zadovoljan, brzine nisu ekstra, al lijepo za vidit od onih sporih 550MB/s koje nudi ssd, mislim da bih ssd mogao otkačit iz kompa i uzet neki m2 od 2tb ili još bolje od 4tb, a kc3000 bi legao ko budali šamar, samo da cijena još oće pasti dolje, pošto košta oko 2900kn..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 18:10 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?

Koliko stvarno možete skužiti razlike u brzinama između tih SSD-ova?

 

Ja kad sam prešao sa Samsunga 850evo SATA na 970EVO plus sam primjetio razliku u responzivnosti sistema.


Ali sad da ti netko preko noci umjesto tog kingstona vrati stari gen 3 samsung jel bi primjetio razliku? Cak i u ovom kopiranju foldera što kažeš nije neka razlika s obzirom da je u benchmarku duplo brži?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?
DISPLAY kaže...

Koliko stvarno možete skužiti razlike u brzinama između tih SSD-ova?

 

Ja kad sam prešao sa Samsunga 850evo SATA na 970EVO plus sam primjetio razliku u responzivnosti sistema.


Ali sad da ti netko preko noci umjesto tog kingstona vrati stari gen 3 samsung jel bi primjetio razliku? Cak i u ovom kopiranju foldera što kažeš nije neka razlika s obzirom da je u benchmarku duplo brži?

 Day to day usage ne možeš primjetiti razliku. Ni između sata i nvme. Ima video gdje su radili blind test, jedno računalo je imalo sata ssd a drugo nvme. Korisnik je imao subjektivni osjećaj da je onaj sa sata ssd-om brži. Razlika se tek vidi kod zahtjevnijih read/write operacija. Ja se osobno više ni ne zamaram sa brojkama, gledam samo pouzdane proizvođače i mjenjam redovito ssd.

Nadglednik dina
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Entry Point kaže...

 Ja se osobno više ni ne zamaram sa brojkama, gledam samo pouzdane proizvođače i mjenjam redovito ssd.

S ovim se slažem, toga se držim i sam. NVME mi odgovara samo iz razloga kaj ne treba vuć kabele, uštekaš i gotovo. Sve ostalo mi je svejedno skroz.

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Valentin17 kaže...
Entry Point kaže...

 Ja se osobno više ni ne zamaram sa brojkama, gledam samo pouzdane proizvođače i mjenjam redovito ssd.

S ovim se slažem, toga se držim i sam. NVME mi odgovara samo iz razloga kaj ne treba vuć kabele, uštekaš i gotovo. Sve ostalo mi je svejedno skroz.

Upravo to.
A velikoj većini rezultati sintetičkih testova ne znače apsolutno ništa.

U 95% osnvnog korištenja, razlika je apsolutno zanemariva.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
offline
Koji SSD?

pozdrav ekipi ,trebam savjet 

krepava mi stari hard 500gb  seagate baracuda(15godina je služio),nije sistemski nego pohrana(sistemski mi je ssd)

trebam savjet šta uzeti umjesto njega (nisam već dugo vremena u igri sa hardverom)

dajem prednost ssd disku možda čak i 1TB

šta bi mi preporučili

puno hvala unaprijed

 

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
protjeran
offline
Koji SSD?

Idi odma na 2TB jer je oko 12e skuplji od 1TB Seagate Barracuda ST2000DM008 HDD, 2TB, 7200rpm, 3.5"

 

Ako trebaš SSD onda KINGSTON KC3000 1TB 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 23:20 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji SSD?

kupio sam ssd samsung 980pro i dali je ok da se win10 na njemu dize 20ak sec?

imam laptop low budet na njemu mi se prije dignu win!

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Provjeri stanje HDD ako ga imaš u računalu uz taj SSD.

Možeš i isključiti HDD da vidiš da li normalno brzo diže system.

Odspoji i periferiju npr. USB  ili externi disk  da ne zapinje radi njih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 10:48 (AF139).
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

Iskljucio hdd. 

Dizanje win je i dalje cca 20sec.jel to ok 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 14:17 (lange).
8 mjeseci
protjeran
offline
Koji SSD?

Ukljuci fast boot

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice