Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

poruka: 11
|
čitano: 5.004
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

Skupio sam viška love i pregledavajući mogućnosti nadogradnje kompa, SSD mi je najlogičniji pošto sam skužio da imam Green verziju Hitachia. Grafička je taman za 1280*1024 za Samsung 700NF(služi me već 9 godina!), a do dolaska Fermia ili pada cijena ATI-a će proći još par mjeseci.

 

Pregledao sam sve testove svih postojećih SSD-ova, naučio kako SSD-ovi rade, proučio kvalitetu kontrolera i kvalitetu memorijskih čipova te moguće probleme i mjere kojih se treba držati. I zaključak je da je Intel za sada jedina opcija zbog razrađenije tehnologije i kvalitetnijeg memorijskog kontrolera te jedini ima TRIM(drugi ga tek pokušavaju nadograditi u betama firmwarea koje čak povlače zbog grešaka).

 

Prije nego odlučim kresnuti 1900kn ADM:Intel G2 80GB , pitati ću ovdje ima li ikakvih naznaka ili netko ima insidera u Intelu( kao neki u temi o nadolazećem Fermiu :) da će se nešto promijeniti u cijenama ili izaći novija verzija Intelovog SSD-a u narednih mjesec dana. Glasine kruže da će doći do promjene krajem ljeta, a Intel službeno najavljuje tek u Q4 ove godine. Ne da mi se toliko čekati već je odluka donesena: sutra ili u roku mjesec dana:)

 

Disk će biti sistemski, a za ostalo imam dovoljno diskova :) Bavim se svime tako da će disk biti iskorišten za proučavanje, OS, multimediju, arhiviranje, kodiranje i igranje u slobodno vrijeme...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

Baš čitam na Guru3d da se sprema izaći OCZ Vertex 2 Pro sa potpuno novim kontrolerom. Jedina je finta da u benchmarcima nema usporedbe sa Intelom...slučajno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

evo paste šta sam napisa u drugoj temi

 

 

"Da se napokon riješimo uskog "grla" na računalu.

Samo za ovi Vertex 2 tribat će SATA 3.0 ako mislimo iskoristit ga, a i SATA 3.0 je do oko 500MB/s (SATA 2.0 do 300MB/s). Vertex 2 do 480MB/s pisanje i 550MB/s čitanje.

 

Pa se sad ti misli >.<"

 

 

Ako je i u pola dobar kao što govore da će bit, netreba mu nikakva usporedba :)

 

Samo neznam kad će izać, pošto ti kažeš da ćeš ga nabavljat u roku od jednog mjecesa najkasnije, neznam oćeš li dočekat izlazak ovog SSD-a.

 

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

Prema dosadašnjim iskustvima, Vertexu se ne morate nadati kod nas, niti sada, niti za mjesec dana.

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

Disk će biti prenosiv na novu ploču i procesor kada dođe vrijeme jer me Q6600 još drži u rangu :)

Kažu da će vjerovatno biti predstavljen na CeBitu(2.-6. ožujka), a onda još bar mjesec dok ne dođe kod nas tj više firmi ga počme prodavati. Iako kažu da će visoke performanse pratiti cijena koja će parirati performansama. Da li će zbog toga pasti cijene Intela kod nas? Nisam baš siguran tako da ni nebih čekao pogotovo jer će disk biti sistemski, a ne za arhiviranje...

Vertex dolazi u kapacitetima 50GB, 100GB i 200GB tako da bi preračunom tek 100GB bio izbor, ali...strpim se ovaj vikend ako netko ima još neku informaciju...

16 godina
offline
RE: Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati
Veliki Brat kaže...

Prema dosadašnjim iskustvima, Vertexu se ne morate nadati kod nas, niti sada, niti za mjesec dana.

I to...nisam primjetio da itko nudi njihov SSD kod nas...

16 godina
offline
RE: Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

Ako kupuješ kupi si sad intelov ssd i uživaj. uvijek će nešto bolje izaći samo kada.. do kad bi onda čekao.

sredina-kraj ove godine će kod nas počet dolazit nove generacije ssd-a prije toga nema šanse nikakve. a cijene će ti biti paprene osim ako se ne nadaš da će snizit cijenu starim modelima, ovaj intel je predobar da bi bio star slijedećih par godina, jer još će puno ljudi koristiti mehaničke diskove tako da ćeš biti ispred mnogih još duže vrijeme.

14 godina
neaktivan
offline
Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

tebi je morag 17" monitor usko grlo!! :P

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

bzvz... neće mi postati u drugim temama pa ovdje samo pokušavam da vidim jel radi ;)

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2010 14:55 (Pero Dinamit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

Ja kupio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel SSD G2 80GB-kupiti ili pričekati

I ja...malo privikavanja treba i maknuti nervozu zbog svih prica o kvarenju zbog puno zapisivanja i udri :D ubrzanje je suptilno, ali uočljivo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice