Hard disk spriječava pokretanje Windowsa

poruka: 9
|
čitano: 5.056
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk spriječava pokretanje Windowsa..

Pozdrav svima!Zamolio bih Vas za malu pomoć..

Imam jedan hard disk od 80GB na kojem su Windowsi,i još jedan od 160GB koji mi stvara probleme. Na tom hard disku kojeg ne mogu pokrenuti su mi važni podaci, hrpa slika i sentimentalne vrijednosti, koje trebam skopirati. Problem je u tome da kad uštekam taj hard disk,računalo mi se ne želi upaliti i izbacuje mi grešku: "BOOT SELECTION FAILED BECAUSE REQUIRED DEVICE IS INACCESSIBLE". Kada je uštekan,Bios ga prepoznaje. Molim Vas za neke ideje ,ako se kome dogodilo slično.. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Hard disk spriječava pokretanje Windowsa

Ako su ti ide diskovi, probaj stavit jumper na CS (cable select)

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk spriječava pokretanje Windowsa

Isprobano, ne mijenja se ništa.. Stavljao sam na sve moguće načine na oba harda jumpere i nis se ne mjenja.. Ali hvala na pokušaju.. {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hard disk spriječava pokretanje Windowsa

Ustekaj hard, pokreni neki LiveCD Linux, skopiraj sto trebas i tojeto.

I am awesome.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk spriječava pokretanje Windowsa

hajmo ovak... probaj stavit default postavke biosa...

greska se javlja zbog neispravnih boot fileova samog hard diska, ako ne postoji backup na hard disku, windows ce napraviti nove, za to si ubaci instalacijski cd od winsa, pretpostavljam imas w7, i kad ti izbaci opcije koje mozes, trebas napravit startup repair, ili trebas pokrenuti bootrec.exe kroz cmd od repaira, ako ni to ne upali, reinstaliraj winse, a mozes i probati ovo

viva la rakija.....
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk spriječava pokretanje Windowsa

Skoro sve sam isprobao, ništa nije pomoglo. Imam win xp, i oni rade dok je ištekan taj hard od 160GB ali ne kad se ušteka..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk spriječava pokretanje Windowsa

ima jedna fora koju sam ja koristio za hard diskove koji neće proći boot screen.... kabl za podatke im je prikopčan, a kabl za struju isključen

i sad ti je fora, čim ti prođe boot screen, uštekaš ih u struju i windows će ih loadat... i onda mozes radit repair chkdsk itd

 

viva la rakija.....
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk spriječava pokretanje Windowsa

hmm.. Pokušo sam winsi se pokrenu ali ne prepoznaju hard, ko da ga nema.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk spriječava pokretanje Windowsa
Uspio sam rijesit problem, pokrenuo ubuntu i nije nikakav error bacalo, skopiro podatke i sve super.. Puno vam hvala na pomoci.. :) ovo sa istekavanjem harda nije uspjelo kod mene, nije se htio pokazat hard a cesto mi se smrznulo racunalo..
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice