Blu-Ray, korisno ili ne?

poruka: 27
|
čitano: 9.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray,korisno ili ne?

Ok znam da je o tome raspredano u zadnjem Bug-u,al nemojte me odmah raspaliti onim "uzmi pa pročitaj".Pročitao sam.Zanima me jedan drugi način te korisnosti velikog kapaciteta.Ovako:Imam hrpetinu zgostanih imagea rodbine i pozanika (prava su napast..),te filmova,mp3-ca slika,i da ne nabrajam.Ako uzmem blu-ray przilicu dobro je za pohranu svega toga van HDD-a,jer sada mi oko 800Gb prostora nije dovoljno.No sto kada treba to sve naci,vratiti,itd?Naravno tu su i kojekakvi sistemski cd-i u ISO formatu,bla,bla.Recite mi dali je u ovom slučaju isplativo ili korisno uzeti gore navedenu przilicu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray,korisno ili ne?

Mislim da bi u obzir trebao uzeti cijenu praznih BluRay medija. Za kojih godinu dana će to biti sasvim normalno, po meni je to još luksuz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2008 15:49 (haZ).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray,korisno ili ne?

Ja se niti ne usudim pomisliti na kupnju blu-ray przilice. To je preskupo, jeftinije je kupiti hdd.

Treba sacekati jos koju godinu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Blu-Ray,korisno ili ne?

Trenutačno - PREskupo! Pričekaš još godinu, dvije pa za normalnu cifru to kupiš.

Danas ti je jeftinije kupiti novi HDD Bogataš


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-Ray,korisno ili ne?
Dado_ZG78 kaže...

Trenutačno - PREskupo! Pričekaš još godinu, dvije pa za normalnu cifru to kupiš.

Danas ti je jeftinije kupiti novi HDD Bogataš


 Ma znam da je jeftinije ali jednostavno više nemam mjesta u mashini (imam vec 3 harda i dvije przilice,mashina je stara tako da nema mjesta za jos) a eksterni su mi vec,ahm,puni.Zato i pitam.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-Ray,korisno ili ne?
Mah kako god nije ti ni blu-ray rjesenje.. treba biti pametan pa sacekati za to...blu-ray przilica jednostavno preskupa... najbolje rjesenje ti je..vjeruj mi jeste.. uz novi racunar uzmi si i blu-ray kad blu-ray bude prihvatljive cijene..mah jednostavno jos nije dozivio na nasim prostorima..cak ne znam ni kakva je stanje sa blu-ray cd-ovima..kod mene se to nema nigdje uzeti...kako god..wait
16 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

Ne jos, ali definitivno brzo!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

Kad su takve stvari u pitanju uvijek vrijedi ovo:

    Onome kome treba nije skupo.

    Onome kome je skupo --- vrlo vjerojatno ni ne treba

 

Korisno ili ne?

Da te netko prije par godina pitao jel DVD pržilica korisna što bi rekao?

 

 

 

crowolf kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Trenutačno - PREskupo! Pričekaš još godinu, dvije pa za normalnu cifru to kupiš.

Danas ti je jeftinije kupiti novi HDD Bogataš


 Ma znam da je jeftinije ali jednostavno više nemam mjesta u mashini (imam vec 3 harda i dvije przilice,mashina je stara tako da nema mjesta za jos) a eksterni su mi vec,ahm,puni.Zato i pitam.
 
Ako ti je skupo uzmi si HDD sad su bar jeftini.
Ako nemaš mjesta u kućištu kupi veće.

 

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2008 19:40 (Wolverine_pce).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

Zna li netko trgovinu koja prodaje prazne Blu- Ray diskove u Zagrebu i koliko koštaju? Imam Blu- Ray u kompu i znam jednu trgovinu koja to prodaje ali želim znati još trgovina koje se time bave.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-Ray, korisno ili ne?

Googlaj, prijatelju, googlaj!


Potpis bez imena, takozvani bezimeni potpis ili potpis koji nema imena...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-Ray,korisno ili ne?

Pa koliki su ti diskovi unutra? Ako su neki manjeg kapaciteta, zamijeni ih onima 500GB+. Ako vec imas toliko velike, stvarno ne znam kome trebaju terabajti prostora. Mozda ti je onda jeftinije da si kupis big tower, pa dodajes jos diskova ;)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-Ray,korisno ili ne?
Mithrandir kaže...

Pa koliki su ti diskovi unutra? Ako su neki manjeg kapaciteta, zamijeni ih onima 500GB+. Ako vec imas toliko velike, stvarno ne znam kome trebaju terabajti prostora. Mozda ti je onda jeftinije da si kupis big tower, pa dodajes jos diskova ;)

 Nije to losa ideja ali..samo kratkorocno.Diskovi pa diskovi,tako znam i ja potrosit novce i bez savjeta.Stvar je u tome da mi ta gomiletina podataka(a povecava se svaki dan) ne treba stalno,ustvari dosta rijetko,ali kada zatreba moram ih imati.Zašto bih onda držao u kompu 1Tb podataka koji ce mi zatrebati 2-3 puta u godini?
16 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

Koliko vidim medji koštaju između 150 i 200 Kuna.

Što znači da 500 Gb podataka spremiš na medije po cijeni od 3000 Kn (150 Kn x 20 medija od 25 Gb).

To će se brzo mijenjati, ali koliko brzo..... pola godine, godina?

Dakle ako ti ta cijena paše i minimum 3500-4000 za uređaj, onda kupiš, ako ne - ne kupiš.

 

Savjet: evo moje mišljenje - preskupo. (danas!)

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Blu-Ray, korisno ili ne?

U globalu,je to njbolje kupiti nakon pola godine od sad...


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-Ray,korisno ili ne?
crowolf kaže...
 Nije to losa ideja ali..samo kratkorocno.Diskovi pa diskovi,tako znam i ja potrosit novce i bez savjeta.Stvar je u tome da mi ta gomiletina podataka(a povecava se svaki dan) ne treba stalno,ustvari dosta rijetko,ali kada zatreba moram ih imati.Zašto bih onda držao u kompu 1Tb podataka koji ce mi zatrebati 2-3 puta u godini?
 Ne znam kakav onda odgovor ili savjet trazis? Vise ljudi ti je ovdje reklo da je bluray trenutno preskup (slazem se s njima). Ako ti je stvarno preskup, onda ti ostaju 2 opcije: 1. przenje na DVD-e, 2. nabavka novih diskova.
15 godina
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

neznam... zasada ti nije pametno Blue-Ray... radije si uzmi neki hard od 1 TB i zamjeni ga za neki manji koji imaš a taj manji prodaj... jer neznam što da ti drugo kažem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

blu-Ray moje ti je mišljenje da je još preskupa sačekaj još godinu dana da mu cijena padne

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-Ray, korisno ili ne?
lovac82 kaže...

neznam... zasada ti nije pametno Blue-Ray... radije si uzmi neki hard od 1 TB i zamjeni ga za neki manji koji imaš a taj manji prodaj... jer neznam što da ti drugo kažem

 
killer of hardware kaže...

blu-Ray moje ti je mišljenje da je još preskupa sačekaj još godinu dana da mu cijena padne

 cemu dizat godinu dana staru temu?! Neodlučan ajde da ste jos nesta pametno rekli ili pitali!
16 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

Uz to da su jeftiniji,hard disk ti je općenito sigurniji od tih optičkih medija.Kupi si jednostavno vanjski hard disk,prebaci podatke na njega,u wordu ili nekome sličnom programu napravi popis stvari koji si stavio na njega,jednu kopiju tog popisa stavi na taj disk a drugi ostavi na kompu,te disk stavi na neko mjesto gdje ti neće smetati.Dok buš trebal neke od tih podataka pogledaš na kojem disku se nalaze,spojiš hard disk na komp i uzmeš te podatke.Jednostavnije ne može biti,a da ne govorimo da su uz to i hard diskovi brži,i ne zauzimaju puno mjesta u nekoj ladici,ili na polici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Blu-Ray, korisno ili ne?
r420r kaže...
lovac82 kaže...

neznam... zasada ti nije pametno Blue-Ray... radije si uzmi neki hard od 1 TB i zamjeni ga za neki manji koji imaš a taj manji prodaj... jer neznam što da ti drugo kažem

 
killer of hardware kaže...

blu-Ray moje ti je mišljenje da je još preskupa sačekaj još godinu dana da mu cijena padne

 cemu dizat godinu dana staru temu?! Neodlučan ajde da ste jos nesta pametno rekli ili pitali!
 pa nema veze od kad je tema... dapače su još skupi i mediji za blu-ray uređaje a uz to i same blu-ray pržilice......

ajde objasni što sam mu krivo rekao, preporučio sam da je bolje uzeti hard što i jest bolje zasada, ok dobro malo sam se krivo izrazio jer sam trebao reći općenito da se "gotovo nikomu ne isplati" i normalno da sam mislio na previskoku cijenu Blu-Ray-a i svega što je vezano za to

ajde reci što si ti rekao sa ovim svojim komentarom, ništaŠutim
15 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

Evo pošto se bavim fotografiom, backup mi je prvo što radim. Sa internog diska kopiram na vanjski, a onda dodatno na još neki DVD ili DVD DL (ako ga imam). Obično moram iskoristit 2.5-4 dvd-a od 4.7GB. Da li bi kupnja Blu-ray pržilice bila kod mene isplativa

 

Blu-Ray

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

za goinu i pol će svi imati blue-ray ja vam to kažem

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Blu-Ray, korisno ili ne?
gamer2400 kaže...

za goinu i pol će svi imati blue-ray ja vam to kažem

 jedno da se cijene i medija i čitača masovno snize
16 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

blu-ray ce se u potpunosti razviti za dvije-tri godine kad mu cijena medija drastično padne... a i onda ce bit za*ebano jer ce mala crtica na mediju unistit sve podatke

jučer sam overclockal WC-papir :P :P :P
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

već polako stavljaju ćitaće u laptopima i kompima cjena polako pada do božića će biti jako jeftin za uskrst će biti dostupan svima 2-3 mjeseca poslje uskrsa bit će u skoroj svakoj kući koji ima komp (to je moja teorija)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-Ray,korisno ili ne?
crowolf kaže...

Ok znam da je o tome raspredano u zadnjem Bug-u,al nemojte me odmah raspaliti onim "uzmi pa pročitaj".Pročitao sam.Zanima me jedan drugi način te korisnosti velikog kapaciteta.Ovako:Imam hrpetinu zgostanih imagea rodbine i pozanika (prava su napast..),te filmova,mp3-ca slika,i da ne nabrajam.Ako uzmem blu-ray przilicu dobro je za pohranu svega toga van HDD-a,jer sada mi oko 800Gb prostora nije dovoljno.No sto kada treba to sve naci,vratiti,itd?Naravno tu su i kojekakvi sistemski cd-i u ISO formatu,bla,bla.Recite mi dali je u ovom slučaju isplativo ili korisno uzeti gore navedenu przilicu?

 Ja imam LG SMB GBW-H10N cca 1 god i nadao sam se da će cijene medija za godinu dana (danas) pasti na neku razumnu svotu, ali to se nije za sada desilo, pa i dalje najčešće kupujem dvd-r medije. Tu ti je i odgovor, pričekaj da cijene padnu, jedino ako ti pojedinačni file-ovi prelaze veličinu dvd-a, onda ima smisla.
16 godina
odjavljen
offline
Blu-Ray, korisno ili ne?

 

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice