Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.486
|
čitano: 14.244.256
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo za sve koje kažu da OLED nije pretaman, nego se to meni samo ćini.

I pitanje, ima li itko od vas doma Mini LED TV? Ja sam svoj osvrt stavio nakon mjesec dana korištenja istog, a imao sam dvije godine OLED C1.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2023 12:52 (stipest).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa@ C845 ima duplo više dimming zona (240 vs 480 na 55''). Isplati se dati 100€ više.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2ba0258626
 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Yovitssa@ C845 ima duplo više dimming zona (240 vs 480 na 55''). Isplati se dati 100€ više.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2ba0258626

 + novi AI procesor koji je drastično bolji (bar tako kažu)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hahaha, nasao si jednu scenu u kojoj su LED TV bolji (jer umjetno posvjetljuju sliku) i ti se toga drzis kao referencu za kvalitetu slike ??? aj molim te prevrti video na 5:10 i prouci malo sto covjek kaze za miniLED

u tom videu sto si ga linkao, covjek sam veli da je tako tamnu scenu producent NAMJERNO snimio.
scena namjerno ima 1 nit svjetline. to NIJEDAN LED TV ne moze reproducirati vjerno producentovoj ideji.

ponavljam, da mi je TV i manje svjetao nek je na dnevnom svjetlu (citaj sunce pici u dnevnu) ne bih ga mijenjao za kvalitetu slike koju uzivam gledajuci filmove po mraku (kada se i gleda kvalitetan sadrzaj).

roki, samo ti uzivaj u 1000000000 nita svjetline sa svojeg miniLED-a, ja cu uzivati u mogucnostima reproduciranja ovakvih videa kako je to producent i namjenio. i opet gledati trke i tekme po danu bez da razmisljam o promjeni TV-a. btw, AutiDomming je naveliko poboljsan sa nadogradnjama sustava.

ljudi ovdje u temu navrate da pitaju kakva je gledljivost OLED-a po danu, a ti i takvi poput tebe samo sire dezinformacije.
normalno da ce LED osvjeljen TV biti svjetliji od OLED-a po danu, ali zbog toga nece biti tamniji po noci sto ja smatram da je bitnije.

ja TVRDIM da je LG C2 55" sasvim dovoljno svjetao da se na njemu po danu (citaj sunce pici u dnevnu) gleda trka, tekma i tako nesto usput. za drugo ionak nijedan TV nije. kvalitetan sadrzaj se na bilokojem TV-u gleda u mraku (zato je i mrak u kinima, jelda)

jesus_tm1
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2023 13:33 (d666sermek).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da su izašli C3/G3 odnosno ovogodišnji modeli, 55" sa cijenom C3 od €2100 te G3 od €2500.

 

Prošlogodišnji 2022. modeli su trenutno na akciji:

55"

C2 je €1500

G2 je €1700 mislim da ću njega kupiti 

 

65"

C2 je €1790

G2 je €2400

 

Za G2 modele sam pročitao u BUG časopisu nr. 358 da za G2 modele je preporučljivo stavljati na zid te imaju pasivno hlađenje, a stalak LG SQ-G2ST55 se mora zasebno kupiti, kojeg ne mogu naći na njihovim stranicama.

 

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG OLED 55 C2 se već mjesecima prodaje po 1.150 eur. Ovo za 1.500 eur je zbilja prava akcija u Media Marktu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
d666sermek kaže...

hahaha, nasao si jednu scenu u kojoj su LED TV bolji (jer umjetno posvjetljuju sliku) i ti se toga drzis kao referencu za kvalitetu slike ??? aj molim te prevrti video na 5:10 i prouci malo sto covjek kaze za miniLED

u tom videu sto si ga linkao, covjek sam veli da je tako tamnu scenu producent NAMJERNO snimio.
scena namjerno ima 1 nit svjetline. to NIJEDAN LED TV ne moze reproducirati vjerno producentovoj ideji.

ponavljam, da mi je TV i manje svjetao nek je na dnevnom svjetlu (citaj sunce pici u dnevnu) ne bih ga mijenjao za kvalitetu slike koju uzivam gledajuci filmove po mraku (kada se i gleda kvalitetan sadrzaj).

roki, samo ti uzivaj u 1000000000 nita svjetline sa svojeg miniLED-a, ja cu uzivati u mogucnostima reproduciranja ovakvih videa kako je to producent i namjenio. i opet gledati trke i tekme po danu bez da razmisljam o promjeni TV-a. btw, AutiDomming je naveliko poboljsan sa nadogradnjama sustava.

ljudi ovdje u temu navrate da pitaju kakva je gledljivost OLED-a po danu, a ti i takvi poput tebe samo sire dezinformacije.
normalno da ce LED osvjeljen TV biti svjetliji od OLED-a po danu, ali zbog toga nece biti tamniji po noci sto ja smatram da je bitnije.

ja TVRDIM da je LG C2 55" sasvim dovoljno svjetao da se na njemu po danu (citaj sunce pici u dnevnu) gleda trka, tekma i tako nesto usput. za drugo ionak nijedan TV nije. kvalitetan sadrzaj se na bilokojem TV-u gleda u mraku (zato je i mrak u kinima, jelda)

 Zar je tako teško shvatiti da su to legitimni razlozi za kupnju miniLEDa?

 

Možda ne tebi, ali meni osobno jesu. Meni nije normalno da mi je TV po danu na max brightness, pa šta god ti rekao.

 

Ja sam svoje razloge naveo, svjetlina + klinci i vjeruj mi je vecini to legit razlog za odustajanje od OLEDA + mogući burn in (pogotovo na max brightness).

 

Svatko uzima ono za što smatra da mu je u tom trenutku bolja opcija, ovdje samo zadnjih par postova diSkutiramo kako njje mini LED srot naspram oleda kak ti to prikazujes vec da je slika vrlo blizu i ima svoje prednosti nad OLEDom.

 

Covječe, ko da ti je netko neznam šta napravio, zamisli, netko misli da je MINILED bolja opcija od OLEDa, ajmo ga "objesit" jer nije istomišljenik.

 

Meni je samo smiješno kako misliš da su reviewovi nepouzdani, a tvoje mišljenje za amen.

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony i Samsung koji imaju visegodisnje iskustvo sa dimming algoritmima imaju probleme ukrotit svoje mini led sisteme a da ne spominjemo Kineze koji su u ogromnom zaostatku i njihovi dimming algoritmi nisu bili dovoljno dobri niti za klasicne FALD sisteme.

Ja osobno sam ocekivao ogromne stvari dolaskom mini leda ali ispalo je da je jos teze kontrolirat tranziciju zona,blooming itd.

Uglavnom,kome smeta blooming itd treba do razmislit prije kupnje mini led televizora.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Sony i Samsung koji imaju visegodisnje iskustvo sa dimming algoritmima imaju probleme ukrotit svoje mini led sisteme a da ne spominjemo Kineze koji su u ogromnom zaostatku i njihovi dimming algoritmi nisu bili dovoljno dobri niti za klasicne FALD sisteme.

Ja osobno sam ocekivao ogromne stvari dolaskom mini leda ali ispalo je da je jos teze kontrolirat tranziciju zona,blooming itd.

Uglavnom,kome smeta blooming itd treba do razmislit prije kupnje mini led televizora.

 Oko ovoga se slažem iako kinezi, u ovom slučaju TCL rapidno napreduju po tom pitanju po utiscima s neta.

Miniled tehnologija nije savršena svakako.

 

Isto tako zavisi kakav tvornički primjerak dobijete, moj c845 recimo nema bloominga ili ga bar ja ne vidim.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
Meni je samo smiješno kako misliš da su reviewovi nepouzdani, a tvoje mišljenje za amen.

 

 

 Meni je isto tako smiješno da jedino ti i ja imamo doma mini LED tv, a od svih ovih OLED ljubimaca, nitko ga nikad nije imao. Ponavljam, ja sam imao LGC1 2 godine i sada LG55QNED863QA, MiniLED.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Uglavnom,kome smeta blooming itd treba do razmislit prije kupnje mini led televizora.

 Meni smeta i najmanji blooming , ali vjeruj mi na mom 55QNED863QA, MiniLED ga nema.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
d666sermek kaže...

hahaha, nasao si jednu scenu u kojoj su LED TV bolji (jer umjetno posvjetljuju sliku) i ti se toga drzis kao referencu za kvalitetu slike ??? 

 Prvo nisam je ja našao ,nego Vincent koji se ipak smatra ozbiljnim recenzentom, a drugo cijela serija je takva. Negledljiva na OLED-u.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...

Uglavnom,kome smeta blooming itd treba do razmislit prije kupnje mini led televizora.

 Meni smeta i najmanji blooming , ali vjeruj mi na mom 55QNED863QA, MiniLED ga nema.

Ne postoji TV baziran na LCD techu gdje nema bloominga.

Ti ga vjerovatno ne vidis ili ne znas sto je to.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...

Uglavnom,kome smeta blooming itd treba do razmislit prije kupnje mini led televizora.

 Meni smeta i najmanji blooming , ali vjeruj mi na mom 55QNED863QA, MiniLED ga nema.

Ne postoji TV baziran na LCD techu gdje nema bloominga.

Ti ga vjerovatno ne vidis ili ne znas sto je to.

 

Vjeruj mi, vidim ga čak i u najmanjim tragovima i te kako znam što je to. Ja TV imam doma i govorim iz iskustva gledanja u istoga, a vi zaključujete samo na osnovu recenzija po netu. I da, kolega BioZZG ima C845 doma i isto kaže da nema bloominga. Znaći mi što imamo doma mini LED TV-e ne znamo što gledamo, a vi što ih nikad niste imali, znate ???? Čudna pretpostavka .  

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2023 17:40 (stipest).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...

Uglavnom,kome smeta blooming itd treba do razmislit prije kupnje mini led televizora.

 Meni smeta i najmanji blooming , ali vjeruj mi na mom 55QNED863QA, MiniLED ga nema.

Ne postoji TV baziran na LCD techu gdje nema bloominga.

Ti ga vjerovatno ne vidis ili ne znas sto je to.

 

Vjeruj mi, vidim ga čak i u najmanjim tragovima i te kako znam što je to. Ja TV imam doma i govorim iz iskustva gledanja u istoga, a vi zaključujete samo na osnovu recenzija po netu. I da, kolega BioZZG ima C845 doma i isto kaže da nema bloominga. Znaći mi što imamo doma mini LED TV-e ne znamo što gledamo, a vi što ih nikad niste imali, znate ???? Čudna pretpostavka.  

Ne krecem od pretpostavki ili misljenja po internetu nego od nacina kako tehnologija funkcionira.

Pokreni film ili bilo kakav sadrzaj u HDRu gdje je istovremeno tamna scena i izvori svijetla u njoj...baklje,lampe itd.

I to je to,ta scena je nemoguca sa backlightom na lcdu da bude bez bloominga,pogotovo ako se izvori svijetla krecu po ekranu.

Jedini nacin je ono sto radi Samsung,smanjit svijetlinu higlightsa na ekranu ali onda to vise nije to,sa druge strame Sony ima izrazeniji blooming ali i vise autentican prikaz scena jer oni idu suprotnim smijerom od Samsunga.

Uglavnom to je to,povlacim se iz vasih rasprava 🥂

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LG OLED 55 G3 (2023) se u Njemackoj približava cijeni od 2.100€.
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ponekad je bolje ne čitati recenzije jer obično onda kod gledanja filma podsvjeno pratiš na tv-u te sve navedene nedostatke i prednosti pa na kraju filma nemaš pojma o čemu se radilo u dotičnom filmu. A i svaki tester je država za sebe, nikad ne znaš tko ga plaća, pa tako i to baš nije neki opus operandi za slijepo vjerovanje. Ponekad testovi izgledaju kao da ih je i sam proizvođač pisao. Tu ne mislim samo na TV-e.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
manubis kaže...

Ponekad je bolje ne čitati recenzije jer obično onda kod gledanja filma podsvjeno pratiš na tv-u te sve navedene nedostatke i prednosti pa na kraju filma nemaš pojma o čemu se radilo u dotičnom filmu. A i svaki tester je država za sebe, nikad ne znaš tko ga plaća, pa tako i to baš nije neki opus operandi za slijepo vjerovanje. Ponekad testovi izgledaju kao da ih je i sam proizvođač pisao. Tu ne mislim samo na TV-e.

 Ipak se zna koga se prati. Na YT, Vincenta sa HDTV testa i Caleba sa Digital Trends. Pisani, Rting i FlatpanelsHD.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
manubis kaže...

Ponekad je bolje ne čitati recenzije jer obično onda kod gledanja filma podsvjeno pratiš na tv-u te sve navedene nedostatke i prednosti pa na kraju filma nemaš pojma o čemu se radilo u dotičnom filmu. A i svaki tester je država za sebe, nikad ne znaš tko ga plaća, pa tako i to baš nije neki opus operandi za slijepo vjerovanje. Ponekad testovi izgledaju kao da ih je i sam proizvođač pisao. Tu ne mislim samo na TV-e.

 Ipak se zna koga se prati. Na YT, Vincenta sa HDTV testa i Caleba sa Digital Trends. Pisani, Rting i FlatpanelsHD.

 Pročitam si na netu ili pogledam na yt dosta testova, prihvatim neke reference iz toga ali opet najviše vjerujem svojim očima dok gledam tv-e i nikad te testove ne uzimam zdravo za gotovo. Nemamo opet svi istu percepciju i pogled na sve

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo da napišem da sam bio u Elipsu da vidim TCL uživo i usporedim malo sa LG C2 ili nekim drugim OLED-om, ali nema šanse. Naime, u Elipsu u u kojem sam bio imaju izloženih cca 20 Hisense TV-a, Grundinge, Philips ima zasebni "oltar"... A od TCL-a samo jedna telka od 200€... :-(

Prodavači nemaju pojma, više o telkama zna random frajer koji pročita dvije posljednje stranice teme tu na forumu... 

Ali nema veze, bio je izložen jedan LG C2 (48" mislim) pa sam malo njega uspoređivao s ostalim LED modelima i mogu reći da je fakat primjetna razlika.... Na većini telki se vrtio neki demo program tako da brijem da je svaka telka "dala svoj maksimum"....

I sad sam malo sve skupa stavio "on hold". Stari Samsung je dobar, nema HDR i ostale pi*darije koje imaju nove telke, ali mislim da budem pričekao malo i/ili šparao za punokrvni OLED. 

Hvala vam svima na savjetima!!! :-*

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
manubis kaže...

LG OLED 55 C2 se već mjesecima prodaje po 1.150 eur. Ovo za 1.500 eur je zbilja prava akcija u Media Marktu.

 

 

Bilo ga je i za 1060 €

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

Evo za sve koje kažu da OLED nije pretaman, nego se to meni samo ćini.

I pitanje, ima li itko od vas doma Mini LED TV? Ja sam svoj osvrt stavio nakon mjesec dana korištenja istog, a imao sam dvije godine OLED C1.

Fake HDR..

 

 

Treba li sad linkati i RTINGs i osatale koji kažu da mini led ne može polizati jaja OLED-u u "kvaliteti" slike..

Kvalitetu slike ne čini nabrijana svjetlina...

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2023 0:15 (Zaporožac).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
stipest kaže...

Evo za sve koje kažu da OLED nije pretaman, nego se to meni samo ćini.

I pitanje, ima li itko od vas doma Mini LED TV? Ja sam svoj osvrt stavio nakon mjesec dana korištenja istog, a imao sam dvije godine OLED C1.

Fake HDR..

 

 

Treba li sad linkati i RTINGs i osatale koji kažu da mini led ne može polizati jaja OLED-u u "kvaliteti" slike..

Kvalitetu slike ne čini nabrijana svjetlina...

 Zato vas OLED fanatike nitko ne može shvatiti ozbiljno...molim te mi linkaj članak/review na RTINGsu di su to napisali.

 

95% reviewova kažu picture quality very close to OLED, a vjeruj mi da sam pročitao skoro sve kada sam se vagao izmedju kupnje c845 i C2.

Dajte ljudi nemojte širiz dezinformacije, nitko ne kaže da OLED nije bolji u samoj kvaliteti slike, samo to nije razlika više tolika kao što pojedinci ovdje pišu.

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
stipest kaže...

Evo za sve koje kažu da OLED nije pretaman, nego se to meni samo ćini.

I pitanje, ima li itko od vas doma Mini LED TV? Ja sam svoj osvrt stavio nakon mjesec dana korištenja istog, a imao sam dvije godine OLED C1.

Fake HDR..

 

 

Treba li sad linkati i RTINGs i osatale koji kažu da mini led ne može polizati jaja OLED-u u "kvaliteti" slike..

Kvalitetu slike ne čini nabrijana svjetlina...

Ako ti uspoređuješ ovu stranicu sa HDTV testom, onda mi je sve jasno. Znaš kako se kaže, na netu ,pogotovo na YT, ima svega i ako tražiš, naći češ ono što ti odgovara. Samo neki su redikuli, a neki ozbiljni. Kad budeš imao mini LED TV, podesiš sve parametre za razne signale (vjeruj mi, ima toga dosta) i gledaš ga barem mjesec dana, onda možemo nastaviti raspravu. Ovako nema smisla. Ja pričam o nečemu u što gledam svak dan doma, a ti o nečemu što iskopaš po YT.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
Dajte ljudi nemojte širiz dezinformacije, nitko ne kaže da OLED nije bolji u samoj kvaliteti slike, samo to nije razlika više tolika kao što pojedinci ovdje pišu.

 

 

 Ja kažem da OLED nema bolju sliku. Ako OLED ljubci kažu nije sve u svijetlini, ja kažem nije sve ni u crnoj. Imaš tv koji je pretaman, koji ne možeš gledati u svijetloj prostoriji i postoji šanasa za burn in (mala, ali postoji). 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Kvalitetu slike ne čini nabrijana svjetlina...

 Ne, ali problem je kad tu svijetlinu ne možeš uopće dobiti. Zašto su onda Samsung i LG potrošili miljune dolara da bi ''izmislili'' QD OLED i MLA, samo da bi dobili veću svijetlinu na istima?

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...

 Zato vas OLED fanatike nitko ne može shvatiti ozbiljno...molim te mi linkaj članak/review na RTINGsu di su to napisali.

 

95% reviewova kažu picture quality very close to OLED, a vjeruj mi da sam pročitao skoro sve kada sam se vagao izmedju kupnje c845 i C2.

Dajte ljudi nemojte širiz dezinformacije, nitko ne kaže da OLED nije bolji u samoj kvaliteti slike, samo to nije razlika više tolika kao što pojedinci ovdje pišu.

 

 

Vi volite RTINGS

 

Evo, u svim parametrima LG C2 dere jedan LG QNED85 mini led sličnog cjenovnog ranga.

 

Opet se ograđujem, napredak na mini led je, no uspoređivati ga s OLED tehnologijom je još uvijek besmisleno... možda bude bolje...

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/qned85

 

 
 

 

 

Ovdje vam je pak video gdje se točno na "videu"- direktna usporedba... vidi "svojim očima" što kaže @ stipest da je OLED bolji.

 

 

Screenshotovi s vide kome se ne da gledati video..

Kome nije jasno neka pogleda HDR na OLEDU s You tube 4K pa će mu sve biti jasno.

 

Tko već hoće mini-led najbolji izbor je Hisense U8H ali s VA panelom koji ipak s mini led tehnologijom izvuče puno bolju crnu, a i blješti...

Ne znam kakav je za naše tržište, no hvali ga i RTINGS.

Je li isti tv za SAD i naše tržište, ne znam.

 

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2023 12:03 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jucer popodne bio kod kolege koji ima 55" C2 navecer kod drugog koji ima 65" Philips 707 OLED i odlucio se definitivno za 75" miniled, samo je pitanje koji model.
Moj PC  
2 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Tko već hoće mini-led najbolji izbor je Hisense U8H ali s VA panelom koji ipak s mini led tehnologijom izvuče puno bolju crnu, a i blješti...Ne znam kakav je za naše tržište, no hvali ga i RTINGS.Je li isti tv za SAD i naše tržište, ne znam.

 

Nije. Hisense u EU je sa IPS panelom. Ja osobno ne bi nikada VA panel radi motiona, nakon iskustva sa Sony KD-49XF9005. Zato sam odustao od TCL koji ima puno više dimming zona, a od Hisensea, radi ''čudnog'' njihovog OS-a, Vidaa.

Mislio sam da ako smo se oko ičega složili je to da je mini LED svijetliji od OLED-a i onda staviš ovake screenshotove gdje je slika na OLED-u svijetlija od mini LED-a. Kako? Meni jedino pada na pamet, postavke na TV-u? Zašto? Ne znam.

I uvijek moraš uzimati u obzir da snimka snimana kamerom ili mobitelom, nije NIKADA ista kao i uživo. To svi ozbiljni recenzenti navode u svim recenzijama.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hrpa pogresnih "informacija" ,kao sto rekoh...ako pojedinac nesto ne vidi to ne znaci da to ne postoji nego da jednostavno taj pojedinac nema dobar vid.

Ovo je recenzija proslogodisnjeg Sonyevog top end LCD modela sa mini led backlightom pa procitajte mjerenja i rezultate.

Kao sto rekoh,Kinezi su daleko ispod ovoga.

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1655879889

Moj PC  
2 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice