Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.345
|
čitano: 14.152.875
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Je li nam stvarno potreban tv sa 120 Hz, ako ne igramo igre, koje zahtijevaju veću brzinu osvježavanja.

 

https://www-displayninja-com.translate.goog/60hz-vs-120hz-for-tvs/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=sc

 

Google/Chrome je sam preveo članak, ne mogu vratiti postavke.. 

"Ako samo želite gledati filmove i TV emisije, 120Hz zaista nije potrebno. U slučaju da ste osjetljivi na podrhtavanje od 24p, provjerite ima li TV značajku koja to može popraviti."

 

Pa, 120hz panel za filmove i serije (koji su najcesce 24 ili 23.976fps) je bolji (kao sto je autor i sam rekao). Razlog tome je 5:5 pulldown. Bolji je i za 30fps sadrzaj jer i dalje panel ostaje u nativnih 120hz prikazujuci 4:4 pulldown. Bolji je i na 60fps sadrzaju jer i dalje ostaje na 120hz prikazujuci 2:2 pulldown itd..

 

Istina, nije razlika nesto sto bi trebalo platiti duplo, ali nekome tko ima 120hz panel i krene gledati sadrzaj na 60hz panelu prakticno odmah ce primjetiti razliku.

 

120hz je na nivou bitnosti kao i peek hdr brightness od >500 niti ili recimo kontrast od barem 3000:1 ili barem 68% RGB 2020 color gamuta (sve ispoed se ne smatra UHD tv-om).

 

Dakle, sve ove karakteristike su bitne i klasificiraju rang tv-a, i svaku od ovih karakteristika se definitno isplati platiti extra.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...

Ekipa, što vam se čini od ponude za 55" Q95T Samsung TV? 

https://edigital.hr/led-televizori/samsung-qe55q95tdtxxh-qled-4k-ultra-hd-smart-televizor-138-cm-p946506

 

Koliko sam skužio to je prepakirani 2020 model s IPS panelom, ali i dalje mi se čini dobar za cijenu od cca 5k kn..

 Za 5500 u Sancti Hisense A9G OLED.

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Dakle, sve ove karakteristike su bitne i klasificiraju rang tv-a, i svaku od ovih karakteristika se definitno isplati platiti extra.

Jesu tebi, meni i ljubiteljima televizora s ove teme.

Vjeruj mi, korisnici koji kupuju tv u dućanu, uglavnom gledaju tv na polici, i kažu; auuuuu "koliki je" (posebno žene) 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Šta preporučujete za budget 4K tv za oko 3000 do 4000kn?

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itomic009 kaže...

Šta preporučujete za budget 4K tv za oko 3000 do 4000kn?

Mislim da bi ljudima puno pomoglo oko preporuke, kao što su npr. veličina ekrana i za čega će se koristiti TV.

Ovako je uopće suludo bilo šta preporučiti.

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

50 - 55 inča, uglavnom Youtube, gledanje filmova, serija Netflix i s neta kad skinem (film/serija). TV kao takav sporadično, za sada se ne gejamm na tvu uopće. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itomic009 kaže...

50 - 55 inča, uglavnom Youtube, gledanje filmova, serija Netflix i s neta kad skinem (film/serija). TV kao takav sporadično, za sada se ne gejamm na tvu uopće. 

Baci pogled na ovaj

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-tcl-qled-55c635-android.html

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
itomic009 kaže...

50 - 55 inča, uglavnom Youtube, gledanje filmova, serija Netflix i s neta kad skinem (film/serija). TV kao takav sporadično, za sada se ne gejamm na tvu uopće. 

Baci pogled na ovaj

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-tcl-qled-55c635-android.html

 

Što bi moglo biti ovo:

Klon popisa USB kanala: Da

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
itomic009 kaže...

50 - 55 inča, uglavnom Youtube, gledanje filmova, serija Netflix i s neta kad skinem (film/serija). TV kao takav sporadično, za sada se ne gejamm na tvu uopće. 

Baci pogled na ovaj

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-tcl-qled-55c635-android.html

 Evo riknuo Hisense nakon 2g. i tjedan dana u dječjoj sobi. Ne popravljiv, vraćene pare. Najbolja stvar kaj se mogla dogoditi.

Uzeo prije par dana 55 tcl 735 za 3000 kn na eKupi sa bonom od 10% 5g. Tvorničkog jamstva i zaključak je da je tcl za jedno 3 koplja bolji Tv, od sw do same kvalitete slike.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2022 14:23 (Grga1984).
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL C735 za 3000kn i da je 55 inča, jesi siguran da nije 50?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55p735

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
"MasterOfDisasterjučer 12:35
itomic009 kaže...
Šta preporučujete za budget 4K tv za oko 3000 do 4000kn?

Mislim da bi ljudima puno pomoglo oko preporuke, kao što su npr. veličina ekrana i za čega će se koristiti TV.

Ovako je uopće suludo bilo šta preporučiti."

Velika je vjerojatnost da za taj novac želi najbolje. Npr najveću dijagonalu, najnoviji datum peoizvodnje, premium robnu marku....
Još nisam sreo nikoga da za svoj novac traži najgori proizvod. Pomisao da netko za svoj novac u nekom cijenovnom razredu traži proizvod koji nije najbolji/najviše za uloženo je suluda pomisao.
vicious
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
viciousone kaže...
"MasterOfDisasterjučer 12:35
itomic009 kaže...
Šta preporučujete za budget 4K tv za oko 3000 do 4000kn?

Mislim da bi ljudima puno pomoglo oko preporuke, kao što su npr. veličina ekrana i za čega će se koristiti TV.

Ovako je uopće suludo bilo šta preporučiti."

Velika je vjerojatnost da za taj novac želi najbolje. Npr najveću dijagonalu, najnoviji datum peoizvodnje, premium robnu marku....
Još nisam sreo nikoga da za svoj novac traži najgori proizvod. Pomisao da netko za svoj novac u nekom cijenovnom razredu traži proizvod koji nije najbolji/najviše za uloženo je suluda pomisao.

Gle, dijagonala je izuzetno bitna, pogotovo kod cijene TV-a, veća dijagonala cijena drastično raste. Netko hoće manju dijagonalu, ali opremljeniji TV, a netko suprotno.

Najbolji TV do 4.000 kn je relativna stvar, 10 stvari oko TV-a se može drugačije konfigurirati i tražiti (dijagonala, marka, tehnologija ekrana, HDR, BT, WIFI, tehnologija zvuka, HDMI 2.0 ili HDMI 2.1, 60 Hz ili 120 Hz, itd.).

Neki detalji su ipak bitni da se nekome može pomoći oko odabira TV-a.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To bi trebalo tako biti ali često nije. Imao sam različitih iskustava sa servisima. Najgore je kad kažu da pošalješ pa da će ti refundirati trošak ako je reklamacija opravdana...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
viciousone kaže...
"MasterOfDisasterjučer 12:35
itomic009 kaže...
Šta preporučujete za budget 4K tv za oko 3000 do 4000kn?

Mislim da bi ljudima puno pomoglo oko preporuke, kao što su npr. veličina ekrana i za čega će se koristiti TV.

Ovako je uopće suludo bilo šta preporučiti."

Velika je vjerojatnost da za taj novac želi najbolje. Npr najveću dijagonalu, najnoviji datum peoizvodnje, premium robnu marku....
Još nisam sreo nikoga da za svoj novac traži najgori proizvod. Pomisao da netko za svoj novac u nekom cijenovnom razredu traži proizvod koji nije najbolji/najviše za uloženo je suluda pomisao.

Gle, dijagonala je izuzetno bitna, pogotovo kod cijene TV-a, veća dijagonala cijena drastično raste. Netko hoće manju dijagonalu, ali opremljeniji TV, a netko suprotno.

Najbolji TV do 4.000 kn je relativna stvar, 10 stvari oko TV-a se može drugačije konfigurirati i tražiti (dijagonala, marka, tehnologija ekrana, HDR, BT, WIFI, tehnologija zvuka, HDMI 2.0 ili HDMI 2.1, 60 Hz ili 120 Hz, itd.).

Neki detalji su ipak bitni da se nekome može pomoći oko odabira TV-a.

 Koliko vidim optimalna je veličina 55'. Mala je razlika u cijeni između 50 i 55, a ovi preko 55 su već osjetno skuplji. Ovih 120Hz su prosječnom korisniku koji se ne misli igrati na TVu praktično besprotebno bacanje novca jer teško će moći primjetiti razliku u TV programu ili streamu neke serije ili filma. Slažem se da je najbitnija veličina i 55' je sasvim dovoljno za prosječnu sobu u kući ili stanu. Ja također planiram kupiti neki model do 4000kn. Možda je pametno pričekati još mjesec dana jer će božićni popusti. Trenutno se vrte popusti na prošlogodišnje modele(koji nisu loši), ali možda je ipak bolje uzeti novi model(ako ništa, manje stoji u skladištu, a nijansu bolje komponente ima). Također postoji dvojba jer recimo prošlogodišnji model 55' QLED košta kao ovogodišnji LED model iste veličine i marke. Mene zanima što je bolje uzeti, noviji ovogodišnji LED ili prošlogodišnji QLED, ako je cijena ista ili vrlo slična?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 0:40 (MimiXXX).
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja mislim da je bolje uzeti proslogodisnji iz vise klase nego ovogodisnji iz nize.

 

Inace, sto mislite o ovom tv-u? Ima dosta pozitiven recenzije, ima ga mozda netko pa da kaze iz pve ruke?

 

PHILIPS 50PUS8506 12

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...
MasterOfDisaster kaže...
viciousone kaže...
"MasterOfDisasterjučer 12:35
itomic009 kaže...
Šta preporučujete za budget 4K tv za oko 3000 do 4000kn?

Mislim da bi ljudima puno pomoglo oko preporuke, kao što su npr. veličina ekrana i za čega će se koristiti TV.

Ovako je uopće suludo bilo šta preporučiti."

Velika je vjerojatnost da za taj novac želi najbolje. Npr najveću dijagonalu, najnoviji datum peoizvodnje, premium robnu marku....
Još nisam sreo nikoga da za svoj novac traži najgori proizvod. Pomisao da netko za svoj novac u nekom cijenovnom razredu traži proizvod koji nije najbolji/najviše za uloženo je suluda pomisao.

Gle, dijagonala je izuzetno bitna, pogotovo kod cijene TV-a, veća dijagonala cijena drastično raste. Netko hoće manju dijagonalu, ali opremljeniji TV, a netko suprotno.

Najbolji TV do 4.000 kn je relativna stvar, 10 stvari oko TV-a se može drugačije konfigurirati i tražiti (dijagonala, marka, tehnologija ekrana, HDR, BT, WIFI, tehnologija zvuka, HDMI 2.0 ili HDMI 2.1, 60 Hz ili 120 Hz, itd.).

Neki detalji su ipak bitni da se nekome može pomoći oko odabira TV-a.

 Koliko vidim optimalna je veličina 55'. Mala je razlika u cijeni između 50 i 55, a ovi preko 55 su već osjetno skuplji. Ovih 120Hz su prosječnom korisniku koji se ne misli igrati na TVu praktično besprotebno bacanje novca jer teško će moći primjetiti razliku u TV programu ili streamu neke serije ili filma. Slažem se da je najbitnija veličina i 55' je sasvim dovoljno za prosječnu sobu u kući ili stanu. Ja također planiram kupiti neki model do 4000kn. Možda je pametno pričekati još mjesec dana jer će božićni popusti. Trenutno se vrte popusti na prošlogodišnje modele(koji nisu loši), ali možda je ipak bolje uzeti novi model(ako ništa, manje stoji u skladištu, a nijansu bolje komponente ima). Također postoji dvojba jer recimo prošlogodišnji model 55' QLED košta kao ovogodišnji LED model iste veličine i marke. Mene zanima što je bolje uzeti, noviji ovogodišnji LED ili prošlogodišnji QLED, ako je cijena ista ili vrlo slična?

 

 

Nije nepotrebno bacanje para, tj. nisu sve funkcionalnosti bacanje para, a 120hz panel sigurno ne spada u tu kategoriju. Ako imas budget onda kupujes best buy tv unutar tog cjenovnog ranga, sto cesto znaci zrtvovanje odredjenih funkcionalnosti zbog ustede. To ne znaci da ostale funkcionalnosti nisu potrebne nego jednostavno nemas para za njih.

 

Sa druge strane, postoje "funkcionalnosti" koje jesu bacanje para. Primjerice LG65W7 oled, koji je stilski nevjerovatan tv, ali sto se tice performansi prakticno identican g seriji dok ima 4-5 vecu cijenu. E, to bi bilo bacanje para.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itomic009 kaže...

Ja mislim da je bolje uzeti proslogodisnji iz vise klase nego ovogodisnji iz nize.

 

Inace, sto mislite o ovom tv-u? Ima dosta pozitiven recenzije, ima ga mozda netko pa da kaze iz pve ruke?

 

PHILIPS 50PUS8506 12

 


Imam 43PUS8506/12, VA panel (kao i tvoj). Smeće od TV-a. Evo baš sam ga danas pokupio u elipsu, došao sa servisa. TV non stop krca od zagrijavanja/hlađenja plastike kaj je iritantno do bola. Uz to se pojavila linija na sredini ekrana koja odudara sa svjetlinom od ostatka ekrana pa čim je neka tamnija scena eto ti sranja koje bode u oči. Citiram komentar servisa "U višednevnoj probi uređaj nije pokazao navedene greške. Provjerite ispravnost antenske instalacije i priključenih uređaja".

Nikad više ni jedan Philipsom proizvod neće pod moj krov, hvala bogu ima alternativa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 19:04 (hudibitek).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
itomic009 kaže...

Ja mislim da je bolje uzeti proslogodisnji iz vise klase nego ovogodisnji iz nize.

 

Inace, sto mislite o ovom tv-u? Ima dosta pozitiven recenzije, ima ga mozda netko pa da kaze iz pve ruke?

 

PHILIPS 50PUS8506 12

 


Imam 43PUS8506/12, VA panel (kao i tvoj). Smeće od TV-a. Evo baš sam ga danas pokupio u elipsu, došao sa servisa. TV non stop krca od zagrijavanja/hlađenja plastike kaj je iritantno do bola. Uz to se pojavila linija na sredini ekrana koja odudara sa svjetlinom od ostatka ekrana pa čim je neka tamnija scena eto ti sranja koje bode u oči. Citiram komentar servisa "U višednevnoj probi uređaj nije pokazao navedene greške. Provjerite ispravnost antenske instalacije i priključenih uređaja".

Nikad više ni jedan Philipsom proizvod neće pod moj krov, hvala bogu ima alternativa.

 Ha ništa, uslikaj tu crtu kad se opet pojavi pa im pošalji i ponovno pravac servis.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
itomic009 kaže...

Ja mislim da je bolje uzeti proslogodisnji iz vise klase nego ovogodisnji iz nize.

 

Inace, sto mislite o ovom tv-u? Ima dosta pozitiven recenzije, ima ga mozda netko pa da kaze iz pve ruke?

 

PHILIPS 50PUS8506 12

 


Imam 43PUS8506/12, VA panel (kao i tvoj). Smeće od TV-a. Evo baš sam ga danas pokupio u elipsu, došao sa servisa. TV non stop krca od zagrijavanja/hlađenja plastike kaj je iritantno do bola. Uz to se pojavila linija na sredini ekrana koja odudara sa svjetlinom od ostatka ekrana pa čim je neka tamnija scena eto ti sranja koje bode u oči. Citiram komentar servisa "U višednevnoj probi uređaj nije pokazao navedene greške. Provjerite ispravnost antenske instalacije i priključenih uređaja".

Nikad više ni jedan Philipsom proizvod neće pod moj krov, hvala bogu ima alternativa.

Nazalost u low end segmentu se koriste najeftiniji materijali pa od tuda krckanja i zvukovi prilikom zagrijavanja,backlight je takodjer uvjek najlosiji i najeftiniji pa se javljaju "crte" isl po ekranu,probijanje pozadinskog osvijetljenja itd itd.

Zato je meni jako tesko preporucit nekome tv u tom segmentu jer kad krenu problemi....zasto si mi to preporucio itd.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da se mnogim televizorima dižu cijene zadnjih tjedan dana.. Planiram kupiti, a sad se osjećam blesavo. Očito treba počekati popust da opet "spuste" cijene. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na kojima se to dižu cijene? Baš u zadnjih tjedan dana pratim, akcijske cijene su jako dobre.

Imao si odličan Sony 55" LCD ispod 5000, Hisense 120Hz OLED je trenutno 5500kn. TCL ima dobre akcije na jeftinije modele i miniLED kome je to zanimljivo...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

Na kojima se to dižu cijene? Baš u zadnjih tjedan dana pratim, akcijske cijene su jako dobre.

Imao si odličan Sony 55" LCD ispod 5000, Hisense 120Hz OLED je trenutno 5500kn. TCL ima dobre akcije na jeftinije modele i miniLED kome je to zanimljivo...

Koji to ? 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55A9G

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, stari TV mi je od jucer pokojan pa bi mi treba jedan brzinski savjet, malo sam bacio oko po netu i po ovoj temi koje bi bile opcije za novi TV i nekako mi se "HISENSE 55U8HQ" cini kao dobra opcija u tome rangu do 1000€. TV se primarno koristi za gaming i tu i tamo filmove tako da mi je bitna kompatibilnost sa next gen konzolama. Ima li netko malo upuceniji da mi kaze sto misli da li je ovo dobra ponuda?

 

https://www.links.hr/hr/uled-tv-55-hisense-55u8hq-smart-tv-uhd-4k-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-g-020101067

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dosta je nejasnoca oko tog oleda...negdje pise da ima 3xhdmi 2.1 negdje pise da nema,pise da ima VRR podrsku a pod minus se navodi da VRR nema smisla na tom tvu ili ne radi itd

U svako slucaju cijena je odlicna.

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7HB5VQZLEBGcE74H-Rrf8Lg0i1oOypmj9gSU_Mdu_SKpQ..&check=fcc30bc03d55e4528869632d481963dcfe22c9e8c0177b4d2aae045f5f17df25

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tcl c735, sony x93, primjerice. Ono što sam sebi gledao. Na grafu nabave.net se vidi.. Radi se o par sto kuna, ali hej.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Dosta je nejasnoca oko tog oleda...negdje pise da ima 3xhdmi 2.1 negdje pise da nema,pise da ima VRR podrsku a pod minus se navodi da VRR nema smisla na tom tvu ili ne radi itd

U svako slucaju cijena je odlicna.

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7HB5VQZLEBGcE74H-Rrf8Lg0i1oOypmj9gSU_Mdu_SKpQ..&check=fcc30bc03d55e4528869632d481963dcfe22c9e8c0177b4d2aae045f5f17df25

 Drito sam na to ciljao. Ako ima HDMi 2.1 no brainer.

 

I jel ima ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...

Dosta je nejasnoca oko tog oleda...negdje pise da ima 3xhdmi 2.1 negdje pise da nema,pise da ima VRR podrsku a pod minus se navodi da VRR nema smisla na tom tvu ili ne radi itd

U svako slucaju cijena je odlicna.

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7HB5VQZLEBGcE74H-Rrf8Lg0i1oOypmj9gSU_Mdu_SKpQ..&check=fcc30bc03d55e4528869632d481963dcfe22c9e8c0177b4d2aae045f5f17df25

 Drito sam na to ciljao. Ako ima HDMi 2.1 no brainer.

 

I jel ima ?

 There are four HDMI 2.0 inputs (three side- and one rear-facing) with support for 4K at 60Hz, HDR, ALLM, VRR (48-60Hz only) and eARC. Bizarrely, the Hisense A9G is marketed as being an HDMI 2.1 TV despite not seeming to have any ports with an HDMI 2.1 bandwidth.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
slimyyy kaže...

Pozdrav ekipa, stari TV mi je od jucer pokojan pa bi mi treba jedan brzinski savjet, malo sam bacio oko po netu i po ovoj temi koje bi bile opcije za novi TV i nekako mi se "HISENSE 55U8HQ" cini kao dobra opcija u tome rangu do 1000€. TV se primarno koristi za gaming i tu i tamo filmove tako da mi je bitna kompatibilnost sa next gen konzolama. Ima li netko malo upuceniji da mi kaze sto misli da li je ovo dobra ponuda?

 

https://www.links.hr/hr/uled-tv-55-hisense-55u8hq-smart-tv-uhd-4k-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-g-020101067

 Pitaj na forum hr kolegu MytByte. On ga upravo kupio i rado će ti pomoći.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice