Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.111
|
čitano: 14.637.422
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam išao, prije par dana i imali su samo 55", 65" nisu nikad imali . Vezano za Samsung iz Građe

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 1:59 (YTuMamaTambien).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma  bilo je odmah jasno za Građu da nešto ne šima, obična navlakuša ili prevara. Nisu niti imali taj tv ili su da zadovolje formu stavili jedan primjerak. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivan7 kaže...

Pozdrav ekipa, moze li preporuka za postavke tv-a. Radi se o Lg oled 65c21. Ide europsko prvenstvo pa ako moze savjet sta i kako podesit. Zahvaljujem

 

postoji vjerojatno hrpetina youtube preporuka kalibracije za taj model, ali na kraju si podesiš TV onako kako tebi najbolje odgovara jer nemamo svi iste preferencije za sliku/boje/kontrast itd.

 

Evo primjera radi, jučer sam morao smanjiti kontrast malo na telki zbog prevelikog kontrasta između sunčane strane terena i one u hladu, a i ovi koji znaju prenositi razne utakmice nerijetko sami imaju krivo podešene kamere za takve kontrastne uvjete...

 

Pusti si neku nebitnu utakmicu pa si poštelaj onako kako ti najbolje odgovara.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav.
Jel može preporuka TV za every day use za nezahtjevnog korisnika. uvjeti:
1. Mora bit iz Santa Domenica-e radi vaučera iz T-Com-a (mislim da je 140€)
2. Dijagonala do 50” (ekran oko 110 cm max u širinu)
3. Cjena 500-550€

Jel bolje ić na veću dijagonalu (npr LG 50UR7xxx ili Samsung 50DU8xx) ili bolji model (npr Samsung 43Q60D)
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL 55C645 nema 120Hz panel, kao ni četiri HDMI porta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

TCL 55C645 nema 120Hz panel, kao ni četiri HDMI porta.

 fuuuck, ja već poslao sestri da kupi

 

Ima dva mala nećaka i igrat će se plejka.

 

Misliš li onda da ima boljeg izbora od ovog za 55" do nekih 500injak eura?

 

Isplati li joj se rastegnuti do ovoga?

Divide et impera!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 0:25 (omeyer).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omeyer kaže...

 

Misliš li onda da ima boljeg izbora od ovog za 55" do nekih 500injak eura?

 

Isplati li joj se rastegnuti do ovoga?

 Ako financije dozvoljavaju nek izvoli; nadam se da će se zadovoljiti tim C805, a i dosta je hvaljen. 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omeyer kaže...
zuper kaže...

TCL 55C645 nema 120Hz panel, kao ni četiri HDMI porta.

 fuuuck, ja već poslao sestri da kupi

 

Ima dva mala nećaka i igrat će se plejka.

 

Misliš li onda da ima boljeg izbora od ovog za 55" do nekih 500injak eura?

 

Isplati li joj se rastegnuti do ovoga?

 Ja osobno se bi rastegao,ipak ti je to mini led,144hz kad je vec za igranje itd...

Origin_Steam: hrka11
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.
Pogrešno isporučen Lg B465' umjesto naručenog Lg C365'(Prodavač me uvjerava  da je novi B4 kao C3 i da nema potrebe za zamjenom).Pitanje postoji li razlika u kvaliteti slike (tj dali je c3 bolji od b4 )0. Tv ide u dnevni koji je relativno s više svijetla, gleda se regularni programi i Netflix .Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
simko007 kaže...

Pozdrav.
Pogrešno isporučen Lg B465' umjesto naručenog Lg C365'(Prodavač me uvjerava  da je novi B4 kao C3 i da nema potrebe za zamjenom).Pitanje postoji li razlika u kvaliteti slike (tj dali je c3 bolji od b4 )0. Tv ide u dnevni koji je relativno s više svijetla, gleda se regularni programi i Netflix .Lp

 Vrlo slični:
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c3-oled-vs-lg-b4-oled/37848/49540?usage=1&threshold=0.10

 

C3 malko svjetliji, ali mislim da i side by side ne bi skužio razliku. 
Možeš ostaviti B4, ništa nećeš izgubiti.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
simko007 kaže...

Pozdrav.
Pogrešno isporučen Lg B465' umjesto naručenog Lg C365'(Prodavač me uvjerava  da je novi B4 kao C3 i da nema potrebe za zamjenom).Pitanje postoji li razlika u kvaliteti slike (tj dali je c3 bolji od b4 )0. Tv ide u dnevni koji je relativno s više svijetla, gleda se regularni programi i Netflix .Lp

 Sve super ali na računu ti je C3? Kako ga misliš reklamirati, servisirati u slučaju kvara pod garancijom?

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
taj dio nije problem ..da ne ulazi u detalje...samo me zanima da idem u zamjenu ili ne. tj da li je c3 bolji od b4
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa to nisu isti televizori, ne kužim foru, televizori jesu slični no nisu isti

 

 

vs

 

vs1

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne kužim ni ja di je vidljiva  fora....Znam da nisu isti televizori.,zato sam i postavio pitanje je li C3  toliko bolji od B4 da će se kužiti razlika na kvaliteti slike, tj. vrijedi li se zezati sa povratom i zamjenom par dana budući da mi je B4 već doma . Pitanje postavljeno isključivo za razliku u kvaliteti slike . PIXEL je u postu objasnio da je  razlika u kvaliteti slike skoro pa nikakva i da nema potrebe sa zamjenom

lp

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, trazim preporuku za TV od 65". Budzet je do 1500€, ali ako mogu dobit 90% kvalitete za znacajno manju cijenu onda bi radije tako. TV ce bit u relativno osvijetljenom prostoru i koristit ce se za PS5, filmove i serije. Idealno bi bilo da traje sto duze jer ga ne planiram mijenjati dugo godina Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nešto od TCL 805 ili 845 serije...mini-led prikaz slike za serije i filmove, ne škodi mu toliko svijetla prostorija koliko OLED-u, a za igre ima  144Hz, garancija je 2+3godine i kasko 2godine, trenutno se vrte na akcijama u SD i Centru tehnike na 800-1100eura

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c805-serija-65c805-google-tv-proizvod-34207/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c84-serija-65c845-google-tv-proizvod-32308/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 21:32 (kenny_sp).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bartaul kaže...
Pozdrav, trazim preporuku za TV od 65". Budzet je do 1500€, ali ako mogu dobit 90% kvalitete za znacajno manju cijenu onda bi radije tako. TV ce bit u relativno osvijetljenom prostoru i koristit ce se za PS5, filmove i serije. Idealno bi bilo da traje sto duze jer ga ne planiram mijenjati dugo godina Hvala

 U Pevex je Samsung 65S90C OLED 1400 eura...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense 65U8KQ MiniLed ispod 1000e, dobar tv za sve od gaminga, tv programa, stream servisa

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kenny_sp kaže...

Nešto od TCL 805 ili 845 serije...mini-led prikaz slike za serije i filmove, ne škodi mu toliko svijetla prostorija koliko OLED-u, a za igre ima  144Hz, garancija je 2+3godine i kasko 2godine, trenutno se vrte na akcijama u SD i Centru tehnike na 800-1100eura

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c805-serija-65c805-google-tv-proizvod-34207/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c84-serija-65c845-google-tv-proizvod-32308/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

TCL 809 je koliko sam skužio nešto noviji i jači od 805, a ovdje u elipsu je 799€što je jeftinije od ovih linkova...
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-65C809/

 

Nemam iskustva, ali gledam za sebe pa me zanima dal sam na dobrom tragu jer bi uzeo ovaj tv...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kenny_sp kaže...

Nešto od TCL 805 ili 845 serije...mini-led prikaz slike za serije i filmove, ne škodi mu toliko svijetla prostorija koliko OLED-u, a za igre ima  144Hz, garancija je 2+3godine i kasko 2godine, trenutno se vrte na akcijama u SD i Centru tehnike na 800-1100eura

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c805-serija-65c805-google-tv-proizvod-34207/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c84-serija-65c845-google-tv-proizvod-32308/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Do 1400€ mu je u dosegu i najnoviji 65C855 koji je bolji od navedenih, praktički top model budući da tcl one najbolje ne radi ispod 85" onda je ovaj 65C855 najbolje što se može kupit u toj veličini.

 

https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-65c855-65-165cm-qd-mini-led-ultra-hd-4k-144hz-vrr-dolby-vision-iq-hdr3300-dolby-atmos-2-2-2ch-smart-android-tv

 

Ili 65C31 za istu lovu ak je OLED u pitanju. Budući da se onaj samsung 65S95D iz građe rasprodao onda je alternativa stari model ovaj iz pevexa kak veli kolega. No samsung ne podržava Dolby Vision, ne podržava ni DTS codec pa kome je to važno a već daje ne malu lovu za novi tv samsung je no-go

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Još se trubi o tom DV :) 

Čak je i rtings rekao da DV više nije nikakva prednost za LG ili nedostatak za Samsung jer hiend oledi idu sad toliko svijetlo da DV više nema nikavu prednost jer tv više ne mora radit tonemapping pa onda niti dinamički metapodaci više nisu bitni

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
simko007 kaže...

Ne kužim ni ja di je vidljiva  fora....Znam da nisu isti televizori.,zato sam i postavio pitanje je li C3  toliko bolji od B4 da će se kužiti razlika na kvaliteti slike, tj. vrijedi li se zezati sa povratom i zamjenom par dana budući da mi je B4 već doma . Pitanje postavljeno isključivo za razliku u kvaliteti slike . PIXEL je u postu objasnio da je  razlika u kvaliteti slike skoro pa nikakva i da nema potrebe sa zamjenom

lp

 

Neki opći konsenzus je da je C3 ipak malo bolji izbor pa ak se u tih 15 dana koliko imaš rok tv odlučiš vratit B4 nećeš pogriješit.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
kenny_sp kaže...

Nešto od TCL 805 ili 845 serije...mini-led prikaz slike za serije i filmove, ne škodi mu toliko svijetla prostorija koliko OLED-u, a za igre ima  144Hz, garancija je 2+3godine i kasko 2godine, trenutno se vrte na akcijama u SD i Centru tehnike na 800-1100eura

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c805-serija-65c805-google-tv-proizvod-34207/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c84-serija-65c845-google-tv-proizvod-32308/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Do 1400€ mu je u dosegu i najnoviji 65C855 koji je bolji od navedenih, praktički top model budući da tcl one najbolje ne radi ispod 85" onda je ovaj 65C855 najbolje što se može kupit u toj veličini.

 

https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-65c855-65-165cm-qd-mini-led-ultra-hd-4k-144hz-vrr-dolby-vision-iq-hdr3300-dolby-atmos-2-2-2ch-smart-android-tv

 

Ili 65C31 za istu lovu ak je OLED u pitanju. Budući da se onaj samsung 65S95D iz građe rasprodao onda je alternativa stari model ovaj iz pevexa kak veli kolega. No samsung ne podržava Dolby Vision, ne podržava ni DTS codec pa kome je to važno a već daje ne malu lovu za novi tv samsung je no-go

Je li vrijedi dat 600 eura vise za taj najbolji TCL model? Ima li ista od Sonya u ovom cijenovnom rangu? Sto mislite o Samsung QN90C?

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Osobno bi radije išao na jedan od ova dva starija modela TCL-a zbog 5godina garancije i jer se o njima može dosta više naći na YouTube-u i forumima, a i 600 odnosno 300eura nije zanemariva razlika pogotovo kad se za 1400eura već ulazi u OLED kategoriju i tu onda TCL više ne igra kao izbor.

 

Što se tiče Samsunga, Hisensa i svih ostalih koji nisu na Google TV sustavu zaobišao bi jer hoću jednostavno a ne da mi TV bude ovisan o Mi stick-u i sličnim stvarima da dođem  do sadržaja.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bartaul kaže...
Flagship kaže...
kenny_sp kaže...

Nešto od TCL 805 ili 845 serije...mini-led prikaz slike za serije i filmove, ne škodi mu toliko svijetla prostorija koliko OLED-u, a za igre ima  144Hz, garancija je 2+3godine i kasko 2godine, trenutno se vrte na akcijama u SD i Centru tehnike na 800-1100eura

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c805-serija-65c805-google-tv-proizvod-34207/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c84-serija-65c845-google-tv-proizvod-32308/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Do 1400€ mu je u dosegu i najnoviji 65C855 koji je bolji od navedenih, praktički top model budući da tcl one najbolje ne radi ispod 85" onda je ovaj 65C855 najbolje što se može kupit u toj veličini.

 

https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-65c855-65-165cm-qd-mini-led-ultra-hd-4k-144hz-vrr-dolby-vision-iq-hdr3300-dolby-atmos-2-2-2ch-smart-android-tv

 

Ili 65C31 za istu lovu ak je OLED u pitanju. Budući da se onaj samsung 65S95D iz građe rasprodao onda je alternativa stari model ovaj iz pevexa kak veli kolega. No samsung ne podržava Dolby Vision, ne podržava ni DTS codec pa kome je to važno a već daje ne malu lovu za novi tv samsung je no-go

Je li vrijedi dat 600 eura vise za taj najbolji TCL model? Ima li ista od Sonya u ovom cijenovnom rangu? Sto mislite o Samsung QN90C?

 

Razlika je i veća budući da je cijena C855 ustvari prek 1500€ no sad su popusti. C855 je top line miniled (65") a C805 je početni model pa je i cijena u skladu s time. Sony X90L je dosta skuplji i tu je već OLED teritorij. Samsung 65"QN90C mislim da ima IPS panel pa nije u ligi s ovima, a novi 65QN90D ima cijenu koja je 2000€. Napomena da za sve samsunge a posebno ove top line modele s VA panelima te panele prozvodi kineski TCL, kao i za druge brandove koji proizvode televizore (osim OLED-a jer LG Display sam proizvodi panele kao i SD odnosno samsung display)

 

kenny_sp kaže...

Osobno bi radije išao na jedan od ova dva starija modela TCL-a zbog 5godina garancije i jer se o njima može dosta više naći na YouTube-u i forumima, a i 600 odnosno 300eura nije zanemariva razlika pogotovo kad se za 1400eura već ulazi u OLED kategoriju i tu onda TCL više ne igra kao izbor.

 

Što se tiče Samsunga, Hisensa i svih ostalih koji nisu na Google TV sustavu zaobišao bi jer hoću jednostavno a ne da mi TV bude ovisan o Mi stick-u i sličnim stvarima da dođem  do sadržaja.

 

 

Pa svi TCL a posebno ovi top modeli imaju 2+3 jamstvo plus 2 godine kaska što uključuje i novi C855.

 

Slažem se, za cca 1400-1500 već idu odlični OLED modeli, sve je stvar izbora.

5 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zna li netko kako popraviti ghosting na TV-u? I zašto se događa?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jako me razočarava Sancta Domenica. Naručio sam od njih zato što sam jednom Elipso čekao predugo, a niko se nije javljao na telefon. Sa SD nikadnisam imao problema, uvijek su narudžbe dolazile u rekordnom roku, a i piše im 3-5 dana.

 

Ovaj put katastrofa. Naručio sam prošli utorak ujutro, platio dodatno za brzu dostavu i kad sam u četvrtak poslao upit da li bi moglo stići do petka pošto sam platio dodatno, dali su neodređeni odgovor i preko kartice vratili 10 eur.

Rekao ok, valjda će doći odmah ponedjeljak, jer sam prije 2 tjedna naručio za šogora istu telku i došla je od srijede do utorka (6 dana).

Čekam ja pon, čekam jučer i ništa. Na telefon se naravno ne javljaju, a kad sam poslao mail i pitao da mi kažu kad će stići TV, dobijem nazad neodređeni odgovor, isti kao prošli četvrtak:

"Vaša narudžba je obrađena te se čeka prikup od dostavne službe. Kada dostavna služba preuzme Vaš paket, poslat će Vam se pripadajući račun te ćete biti obaviješteni kada možete očekivati svoju narudžbu."

 

Znači ono, automatski odgovori, ne hebu te dva posto. Nisam to očekivao od njih.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2024 9:39 (soecc).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel zna netko kakav pouzdan dobar best buy TV, naravno da nije nepotrebno preskup. Zapravo htio bi neku preporuku čisto da znam što bi uzeo, oprema se kat i treba TV a nisam u tome pa eto jednostavno ne znam što bi odabrao iz mora ponude. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen tv za kafić model tlc 75v6b nije bio polegnut dok su se nosači postavljali, postavljen na stalak i upaljen...!!?????

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice