Max tv,problem

poruka: 29
|
čitano: 17.522
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Max tv,problem

Imam max tv već nekih 9 mjeseci,ali je u kutiji i nije priključen,zašto ?

Zato kad sam ga htio priključiti,nije valjalo,i od onda ga nisam ni priključivao.Sad ga priključujem(trenutno sada),i nastane problem: priključim sve kako treba,ali piše "greška pri povezivanju","provjerite kablove",na uređaju svijetli "CON","MOD" i "REC",a "IR" trepti,pročitao sam da bi samo CON trebao zeleno svijetliti (imam crni prijamnik 7710,i max adsl modem za internet SIEMENS Gigaset SX 763 WLAN dsl ). Koji je problem ? Zašto svijetli MOD ? Ima li netko slični problem (uvijek se meni neka sranja događaju, :D ) .

Hvala unaprijed na odgovoru.

Pozdrav.Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2010 23:41 (DJED BOŽIĆNJAK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

A mi bi kao trebali znat zasto ti MaxTV stoji,a nije prikljucen? Izlanuo se

 

 

Vjerojatno je uredjaj u BOOT modu,znaci BOOTa se firmware,a to traje po nekoliko MIN.

Dakle iskopcaj ga iz struje ukopcaj i ostavi ga na 5min.

 

 

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Max tv,problem
DJED BOŽIĆNJAK kaže...

Imam max tv već nekih 9 mjeseci,ali je u kutiji i nije priključen,zašto ?

Zato kad sam ga htio priključiti,nije valjalo,i od onda ga nisam ni priključivao.Sad ga priključujem(trenutno sada),i nastane problem: priključim sve kako treba,ali piše "greška pri povezivanju","provjerite kablove",na uređaju svijetli "CON","MOD" i "REC",a "IR" trepti,pročitao sam da bi samo CON trebao zeleno svijetliti (imam crni prijamnik 7710,i max adsl modem za internet SIEMENS Gigaset SX 763 WLAN dsl ). Koji je problem ? Zašto svijetli MOD ? Ima li netko slični problem (uvijek se meni neka sranja događaju, :D ) .

Hvala unaprijed na odgovoru.

Pozdrav.Namigiva

lol,imas max-tv 9 mjeseci i nisi ga jos prikljucio ,a placas pretplatu djabe

svasta

Sheldon Cooper: Hop, you little plumber! Hop, hop, hop!
14 godina
offline
RE: Max tv,problem
xZero kaže...

A mi bi kao trebali znat zasto ti MaxTV stoji,a nije prikljucen? Izlanuo se

 

 

Vjerojatno je uredjaj u BOOT modu,znaci BOOTa se firmware,a to traje po nekoliko MIN.

Dakle iskopcaj ga iz struje ukopcaj i ostavi ga na 5min.

 

 

 Nebi vi trebali znati,ali to je onako samo (formalno,radi fore),vidiš da sam rekao "zašto"-"zato",sve sam objasnio,a iskopčavao sam ga,uključivao ga i ništa,ostavim ga po pola sata,a ništa,sranje ništa ne valja.I ne plaćam ništa,a nije ni priključen,a od onda kad smo uzeli taj shit-max tv- /nije valjalo,a ni sad ne valja/ (my family-actually my mum,a kad ga prije nismo mogli uključiti,tj.nije valjalo,moja mama je rekla da to ostavimo,pa smo ga htjeli vratiti,a nikako da ga vratimo,pa sam pitao mamu da priključim,pa je rekla da neće još i to plaćati,i od onda ga nismo ni priključili,jer moja mama nije htjela to plaćati,pa je tako ostalo u kutiji,doma kod mene,kao da smo ga ukrali,a nismo ga priključili) .Niti da se pojavi ono za podatke,pin,blablabla,ništa,samo "greška pri povezivanju","molimo provjerite kablove",sranje. Što da napravim ? Ima li tko slični problem ?

Hvala na odgovorima,unaprijed.Namigiva 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Max tv,problem
DJED BOŽIĆNJAK kaže...
 Što da napravim ? Ima li tko slični problem ?

Hvala na odgovorima,unaprijed.Namigiva 

Da li imaš T-Comov ruter sa podrškom za IPTV?

EDIT:

Vidim da imaš. Jednostavno nazovi SZK neka provjere. Ja recimo neki dan nisam imao Internet a MaxTV je uredno radio. Nešto su oni dirali i zeznuli.

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2010 14:35 (F1-IVO).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Max tv,problem

lp,jer ko zna problem zašto mi maxtv izbaci error:"System is temporarity unavaitable.If problem,contact your Service Provider. -300"....molim pomoc?!

14 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

Gledaj, koliko ja znam, ne možeš dobiti prijemnik od max tv-a a da prethodno ne potpišeš ugovor s njima. tako da,ukoliko imaš slučajno njihov prijemni, ili si ga dobio do nekoga, naravno da ti ne može raditi ukoliko tu uslugu nisi aktivirao, odnsono, drugom riječima, možeš ti nabaviti prijemnik, ali ukoliko nisi s njima potpisao ugovor, neam ništa od gledanja......

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Max tv,problem

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje. Čuo sam da dosta ljudi ima problema i da im slika nekad malo šteka... Ista stvar je kod mene. Već sam par puta zvao i rekli su da su očistili liniju i bude nekoliko dana bolje i onda opet ista stvar. Da li je netko ima taj prblem i uspio ga rješiti za stalno? Hvala

I must be running out of luck Cause you’re just not drunk enough to fuck
14 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

Zatrzavanje, smrzavanje ili prekid slike

u trajanju od par do 20-tak sekundi

je uvjetovano mrežnom infrastrukturom i tu pomoći nema.

Meni s dogodi par puta mjesečno i to najčešće u večernjim satima,

u pravilu nakon 10-tak sekundi se slika i ton vrate i sve OK.

Zavisi sve koliko si daleko od centrale, kakve su instalacije kako u ulici tako i doma...

To tkz. "pročišćavanje linije" je zapravo provjera propusnosti prema korisniku

i ništa epohalno se ne može napraviti.

Eventualno možeš iskopčati iz struje Max TV STB kao i Router.

Nakon par minuta ukopčaj router, sačekaj minut il' dva pa ukopčaj set-up box.

Sretno

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

Ma.....ja sa tim max tv/om nisam uopce zadovoljan, dosta cesto se izgubi signal, zamrzava slika, dogadaju neke greske....i stalno zovem sluzbu za korisnike...oni mi daju neko privremeno rjesenje.....Za dva-tri dana same shi*t ....Nisam zadovoljan.

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

Iam jedan problem. Znači, upali maxTv i naravno piše mi "povezivanje" nakon čega mi piše "neuspjelo povezvanje s softverom" i "nema novih nadogradnji". I to se tako vrti u krug i nikako da mi učita maxTv. Skroz je onaj njihov plavi ekrani i to traje već ajmo reć skoro 2 tjedna. Ja sam izvadio sve žice, iza ga ugasio upalio nebrojeno puta no to se i dalje događa. Ima ko rješenje? Pomoć brzo, Liga prvaka je tu! :D 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Max tv,problem
probaj f/r, promjena porta znaci iz 3 u 4 iz 4 u 3 al svaki put kad napravis promjenu porta obavezno iskljuci reciever iz struje pa ponovno ukljuci ukoliko i dalje nece, morat ces prijavit smetnju
15 godina
offline
Max tv,problem

ili jos bolje...nazovi SZK..

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Max tv,problem
ParaNO1d kaže...

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje. Čuo sam da dosta ljudi ima problema i da im slika nekad malo šteka... Ista stvar je kod mene. Već sam par puta zvao i rekli su da su očistili liniju i bude nekoliko dana bolje i onda opet ista stvar. Da li je netko ima taj prblem i uspio ga rješiti za stalno? Hvala

Najveci je problem sto cesto korisnici imaju liniju koja ima puno atenuacije u download-u i upload-u streamu, pa cesto dolazi do tog stekanja, a do tog dovodi naravno ako je i udaljena centrala. Takoder kad imaju liniju koja podrzava propusnost od maksimalno 6 do 7 Mb/s dolazi do stekanja, posto 4 Mb/s odlazi na maxtv a 2 na adsl, ili se zna desiti suprotno , ili ce stekat maxtv ili ce biti usporen adsl.. Trebalo bi vrlo dobro provjeriti kablove te ukoliko ste na bakru, na samom "tavanu" ili potkrovlju provjeriti kako su kablovi spojeni, cesto tu zna biti problema

15 godina
offline
Re: Max tv,problem
Srednji kaže...

ili jos bolje...nazovi SZK..

Vjeruj mi, sad da zove nebi ih dobio, uvijek kad su utakimce , sami Q iliti lista korisnika na cekanju zna biti do 100, cekat ce bar 5 do 10 minuta, bolje da prvo sve sam isproba pa ukoliko nejde bas nista, onda da sam prijavi smetnju preko szk-a

10 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

dado16,koliko znam,ti radiš u tcomu?kako je moguće da nude max3 paket s 4mb/s internetom kad mi sam maxtv povuče cca. 5mb/s

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Max tv,problem
dado16 kaže...
Srednji kaže...

ili jos bolje...nazovi SZK..

Vjeruj mi, sad da zove nebi ih dobio, uvijek kad su utakimce , sami Q iliti lista korisnika na cekanju zna biti do 100, cekat ce bar 5 do 10 minuta, bolje da prvo sve sam isproba pa ukoliko nejde bas nista, onda da sam prijavi smetnju preko szk-a

vjerujem...al kaze da mu se to desava vec 2 tjedna...mogao je cuda vec napravit :)

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 21:51 (Srednji).
15 godina
offline
Re: Max tv,problem
osnovna brzina u max3 paketu je 4 Mb/s, dok maxtv zna povuci do 4 ili 5 Mb/s, tebi bude profil stavit na 8,8 Mb/s, al ti adsl koristi samo 4Mb/s... naravno mozes zatraziti vecu brzinu ukoliko zelis, no moras paziti na maksimalnu propusnost parice
10 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

evo i sad mi zaštekalo....svakih nekoliko minuta,zablokira mi net,telefon i maxtv,zovem ih stalno da resetiraju paricu,no i dalje isto....prije par godina je promijenjen stup pokraj moje kuće i od tad stalno problemi....vjerojatno u kutiji shebali nešto

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Max tv,problem
moguce , onda prijavi sto prije da ti dodu tehnicari to rijesiti :)
10 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

ma bio je susjed(on je teh podrška) i kaže da ga zovnem ako nešto opet ne bude valjalo,no bojim se ako počnu nešto radit da će to radit do 2023.

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Max tv,problem

Provjeri spojeve (ormarić na stupu), vjerojatno je negdje loš spoj, ili ruši stup pa će morati mijenjati sve - meni je sjekira stalno spremna za akciju ako mi se išta ikad pogorša makar za 1dB. Srećom, do sad nije bilo potrebe za tim.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Max tv,problem
blagus kaže...

Provjeri spojeve (ormarić na stupu), vjerojatno je negdje loš spoj, ili ruši stup pa će morati mijenjati sve - meni je sjekira stalno spremna za akciju ako mi se išta ikad pogorša makar za 1dB. Srećom, do sad nije bilo potrebe za tim.

iman motorku...susjed je prošli stup skino brusilicom,zato su ga i mijenjali(3 mjeseca trebalo da promijene)

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
15 godina
offline
Re: Max tv,problem
Ne predlazem vam nikakvo fizicko ostecenje da pravite, posto vrlo moguce da ce te dobiti tuzbu :)
10 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

ma zahebavam se xD mislim da je u modemu problem,jer mi jednostavno škljocne i ''resetira'' se,sam od sebe....

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Max tv,problem
dado16 kaže...
Ne predlazem vam nikakvo fizicko ostecenje da pravite, posto vrlo moguce da ce te dobiti tuzbu :)

Ma tko će me po oblačnom vremenu u 2 ujutro vidjeti da pilim stup 30 metara od ceste? {#}

Čak ni nije potrebno rušiti stup, dosta je strateški presjeći dolazni kabel.

 

kivic15 kaže...

ma zahebavam se xD mislim da je u modemu problem,jer mi jednostavno škljocne i ''resetira'' se,sam od sebe....

Koji modem? Moj SX763 na Iskonu poludi svakih 5-7 dana pa ga treba isključiti. Pogledaj kakvi su ti parametri linije, da ga ne muči loša linija.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
16 godina
offline
Max tv,problem

Ako ti sx "poludi" nakon 5-6-7 dana odnosno zablokira probaj ga okrenuti naopačke tako da rebra za hlađenje budu gore.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Max tv,problem
a i to sto kazes , nego sx763 se pokazao jos kao najbolji router, najmanje kvarova...
10 godina
neaktivan
offline
Max tv,problem

inace je podosta topal na dodir....samo škljocne nakon 10-15 minuta i jednostavno se resetira...

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice