Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.717
|
čitano: 781.361
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

moglo je i ovo niže uz obavezu, ja joj nisam dao, mobitel joj je blizu kraja (možda izdrži godinu), pa se nema smisla obvezati, a trenutno sve još radi...

10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Duple gige, po meni je to pun pogodak, čini mi se da su sada najpovoljniji.
Start 6GB - 79kn
Top 40GB - 129kn
Svaka čast!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Nije to ništa dok nam ne dođu tarife kao u Sloveniji. 

 

S vedrije strane, sve tarife uključuju neograničene MMS poruke.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 18:25 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
axor kaže...
Ne znam samo gdje i što gledaš ali Telemach je trenutno najjeftiniji sa tarifama pa čak i od bonbona
Telemach neograničeni pozivi i poruke i 6GB za 79kn, a bonbon 2400min, 300SMS i 6GB daje za 95kn

Telemach neograničeni pozivi i poruke i 40GB nudi za 129kn, dok bonbon nudi 2400min, 300SMS I 40GB za 140kn

Reci mi kako je tu bonbon jeftiniji?

 Treba znati gdje gledati da bi Bonbon bio jeftiniji. ;-) Pa o tome se pisalo cijeli rujan. Bonbon nema neograničene pozive, ali realno, meni je i 2400 minuta previše. I internet radi. Doma i do 170 megabita u downloadu. Telemach oko Božića 10 megabita. Odustao od Telemacha.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
JohnMatrix kaže...
axor kaže...

od sutra bi se ova tema mogla polagano puniti novim porukama i postat još življa, naćulite uši i otvorite oči sutra ;)

 Kakve super ponude, Start paket je skuplji 24kn/mj a Top paket je skuplji 29kn/mj od Bonbon tarifa,stvarno vrhunski.

Onu Bonbon ponudu ne shvaćam ozbiljno jer je navedena negdje duboko u cjeniku i da bi je dobio moraš im to doslovno spomenut jer će ti u suprotnom aktivirati tarifu po redovnoj cijeni od 95 kn.

axor kaže...
Ne znam samo gdje i što gledaš ali Telemach je trenutno najjeftiniji sa tarifama pa čak i od bonbona
Telemach neograničeni pozivi i poruke i 6GB za 79kn, a bonbon 2400min, 300SMS i 6GB daje za 95kn

Telemach neograničeni pozivi i poruke i 40GB nudi za 129kn, dok bonbon nudi 2400min, 300SMS I 40GB za 140kn

Reci mi kako je tu bonbon jeftiniji?

2400 minuta, 300 SMS-ova i 6 GB je u redovnoj ponudi 95 kn; u trenutnoj promociji 55 kn/mj. uz ugovor na dvije godine.

2400 minuta, 300 SMS-ova i 40 GB je u redovnoj ponudi 140 kn; u trenutnoj promociji 100 kn/mj. uz ugovor na dvije godine.

 

Nepotrošeno se prenosi u sljedeći mjesec, nema naknade za uspostavu poziva, pristup 5G mreži nije omogućen. Da bi to dobio, moraš biti svjestan te ponude i znat za nju. Nalazi se negdje zakopana u cjeniku i ta se promocija ne reklamira nigdje.

 Marko, Marko....

 

Ja sam Bonbonovu ponudu uzeo jako ozbiljno. Jer za siću imam puno. 70 kuna - 2400 minuta, 300 SMS-ova (koje šaljem samo zbog parkiranja) i 20GB. Ništa od toga ne potrošim do kraja. A platim 70 kuna. A trenutno bih preživio i s 6GB za 55 kuna. Pa tko danas nudi tarifu za 55 kuna?

 

"uz ugovor na dvije godine" - netočno. Bonbon nema ugovornu obavezu. Nema tu nikakvog ugovora na dvije godine. U ugovoru jasno piše koja se tarifa ugovara i ona piše i na svakom računu. I nema penala kod raskida i sl.

 

5G? A koji će mi vrag kada nemam takav mobitel?

 

Nemoj mi reći da te popusti uopće ne zanimaju? Ti vidiš cijenu s popustom, ali odeš kupiti isti artikl po punoj cijeni jer je reklama o popustu napisana premalim fontom i usred dana se ne vidi u izlogu trgovine zbog odbljeska sunca? :-D

 

 

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
CPU kaže...
Duple gige, po meni je to pun pogodak, čini mi se da su sada najpovoljniji.
Start 6GB - 79kn
Top 40GB - 129kn
Svaka čast!

 Nude neograničene razgovore. I to je jedina prednost. Bonbon u pretplati 6GB na popustu (uz 2400 minuta i 300 SMS-ova) - 55 kuna, 40 GB (uz 2400 minuta i 300 SMS-ova) - 100 kuna.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
JohnMatrix kaže...
axor kaže...
Ne znam samo gdje i što gledaš ali Telemach je trenutno najjeftiniji sa tarifama pa čak i od bonbona
Telemach neograničeni pozivi i poruke i 6GB za 79kn, a bonbon 2400min, 300SMS i 6GB daje za 95kn

Telemach neograničeni pozivi i poruke i 40GB nudi za 129kn, dok bonbon nudi 2400min, 300SMS I 40GB za 140kn

Reci mi kako je tu bonbon jeftiniji?

 Greška je kaj ti gledaš a ne čitaš sa razumijevanjem pa evo da ti pomognem.

 

4.9. Ponuda kombinacije

Od 21.6.2021. novi korisnici bonbon pretplate mogu ostvariti ponudu Velika kombinacija za 55 kn (s PDV), Jako velika kombinacija za 70 kn (s PDV) te Jako jako velika kombinacija za 100 kn (s PDV). Korisnici koji ostvare ponudu mogu ju koristiti 24 mjeseca od dodjele.

Nije da ne čita s razumijevanjem nego je na stranici do te informacije teško doći. Osobno sam je tražio dosta dugo jer je skrivena. Dakle, treba otić na Izbornik -> Pretplata -> Cjenik pretplata -> Ostalo i onda se pri dnu nalazi ta opcija. Nigdje drugdje nije moguće pronaći tu informaciju; doslovno svjesno varaju korisnike ako im ovo prešućuju kod prijenosa broja.

 Nikoga ne varaju. Informacija je javno dostupna i svatko tko ju želi pronaći, pronaći će je. Jer se na istom mjestu reklamiraju još neki popusti. I korektni su jer su taj popust dobili i oni koji ga nisu odmah vidjeli, a naknadno su ga zatražili.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
axor kaže...
Oke, za to nisam znao a smatram se naprednim korisnikom. Što misliš koliko će prosječni korisnik kopati po stranici da naiđe na tu ponudu, a bonbon je ne komunicira aktivno? Telemach će puno veći broj korisnika privući jer im je to nova stalna ponuda javno dostupna svima bez kopanja po uvjetima korištenja.

 I popusti na VDSL i optiku su kod HT-a jako lijepo napisani u dokumentu s posebnim ponudama. A tko uopće čita takve dokumente? Ovdje na forumu ima jako, jako puno ljudi koji su zainteresirani za te popuste i pitaju za njih pred istekom ugovorne obaveze. Pa ih forumaši upute na te posebne ponude. I ova Bonbonova je otkrivena odmah u srpnju 2021. na jednom drugom forumu, a ovdje na BUG-u u rujnu 2021. Tako da se zna za tu ponudu. Ako i dalje pitaš - tko to traži, ja ću ti odgovoriti - ja uvijek tražim. Uvijek. I uvijek sam znao pogledati cjenik Tele2 jer sam tamo pronalazio posebne ponude kao i na posebnoj stranici Tele2 s popisom posebnih ponuda. A za to mi nitko nije rekao, sam sam ju pronašao. Kome popusti ne trebaju, taj ih niti ne traži niti pita za njih.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...
JohnMatrix kaže...
axor kaže...

od sutra bi se ova tema mogla polagano puniti novim porukama i postat još življa, naćulite uši i otvorite oči sutra ;)

 Kakve super ponude, Start paket je skuplji 24kn/mj a Top paket je skuplji 29kn/mj od Bonbon tarifa,stvarno vrhunski.

Onu Bonbon ponudu ne shvaćam ozbiljno jer je navedena negdje duboko u cjeniku i da bi je dobio moraš im to doslovno spomenut jer će ti u suprotnom aktivirati tarifu po redovnoj cijeni od 95 kn.

axor kaže...
Ne znam samo gdje i što gledaš ali Telemach je trenutno najjeftiniji sa tarifama pa čak i od bonbona
Telemach neograničeni pozivi i poruke i 6GB za 79kn, a bonbon 2400min, 300SMS i 6GB daje za 95kn

Telemach neograničeni pozivi i poruke i 40GB nudi za 129kn, dok bonbon nudi 2400min, 300SMS I 40GB za 140kn

Reci mi kako je tu bonbon jeftiniji?

2400 minuta, 300 SMS-ova i 6 GB je u redovnoj ponudi 95 kn; u trenutnoj promociji 55 kn/mj. uz ugovor na dvije godine.

2400 minuta, 300 SMS-ova i 40 GB je u redovnoj ponudi 140 kn; u trenutnoj promociji 100 kn/mj. uz ugovor na dvije godine.

 

Nepotrošeno se prenosi u sljedeći mjesec, nema naknade za uspostavu poziva, pristup 5G mreži nije omogućen. Da bi to dobio, moraš biti svjestan te ponude i znat za nju. Nalazi se negdje zakopana u cjeniku i ta se promocija ne reklamira nigdje.

 Marko, Marko....

 

Ja sam Bonbonovu ponudu uzeo jako ozbiljno. Jer za siću imam puno. 70 kuna - 2400 minuta, 300 SMS-ova (koje šaljem samo zbog parkiranja) i 20GB. Ništa od toga ne potrošim do kraja. A platim 70 kuna. A trenutno bih preživio i s 6GB za 55 kuna. Pa tko danas nudi tarifu za 55 kuna?

 

"uz ugovor na dvije godine" - netočno. Bonbon nema ugovornu obavezu. Nema tu nikakvog ugovora na dvije godine. U ugovoru jasno piše koja se tarifa ugovara i ona piše i na svakom računu. I nema penala kod raskida i sl.

 

5G? A koji će mi vrag kada nemam takav mobitel?

 

Nemoj mi reći da te popusti uopće ne zanimaju? Ti vidiš cijenu s popustom, ali odeš kupiti isti artikl po punoj cijeni jer je reklama o popustu napisana premalim fontom i usred dana se ne vidi u izlogu trgovine zbog odbljeska sunca? :-D

Ja i dalje držim da tu mora biti neka caka. Možda je baš u tome caka što nema ugovorne obveze. Jer iako na stranici piše da tu kombinaciju i po toj cijeni možeš koristiti dvije godine. Sve super, sve pet, ali zato što nema ugovorne obveze to im daje prostor za muljažu, zar ne? Oni sutra mogu izbaciti tu tarifu iz ponude i tebe ostaviti u magli jer nemaš ugovornu obvezu, a njihovi uvjeti jasno kažu da mogu mijenjati tarife kako im se prohtje.

 

5G, nekome važan, nekome nije. Meni nije važan, ne koristim ni 4G; živ sam.

 

I naravno da me zanimaju popusti; što više za što manje. Kao netko tko uskoro planira uzeti njihovu fiksnu uslugu, meni se tih 69 kn/mj. itekako isplati. Uostalom, Telemach nudi nešto što nitko ne nudi, a to su besplatne MMS poruke. Znam, sad ćeš tu upast i reć "tko još pobogu koristi MMS pored WhatsAppa, Vibera, Messengera?"; imam nekoliko kontakata koji ne koriste ništa od toga, samo dobri stari SMS i MMS, pa mi te besplatne SMS/MMS poruke nekada stvarno dobro dođu.

zelenapaprika kaže...

Nikoga ne varaju. Informacija je javno dostupna i svatko tko ju želi pronaći, pronaći će je. Jer se na istom mjestu reklamiraju još neki popusti.

Bez uvrijede ikome, ali i dalje tvrdim da je skrivanje promocija muljaža s ciljem veće zarade. Čak A1 na svojim stranicama javno ističe promocije i akcije. Telemach ide toliko daleko da ti još u samom cjeniku govore preko kojeg kanala možeš dobiti koju ponudu i što točno.

zelenapaprika kaže...

I korektni su jer su taj popust dobili i oni koji ga nisu odmah vidjeli, a naknadno su ga zatražili.

Rekao si da u Bonbonu nema ugovorne obveze. Upravo zato što nema ugovorne obveze, korisnik može mijenjati tarife non stop. Služba za korisnike zato i je tu, da ti promijeni uslugu prema tvojim željama. 

 

Ovo što si ovdje napisao dokazuje upravo suprotno—da nisu korektni. Jer da su korektni, ljudima bi spomenuli promociju prilikom ugovaranja i ugovorili uslugu po promotivnoj cijeni, a ne po cijeni iz redovne ponude. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 19:19 (Marko :D).
16 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

U Osijeku sve više 5G signala, kod Kauflanda izmjerio 1.4 Gbps.

 

Cijela Retfala je skoro pokrivena, doduše manje su brzine.

Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Ja i dalje držim da tu mora biti neka caka. Možda je baš u tome caka što nema ugovorne obveze. Jer iako na stranici piše da tu kombinaciju i po toj cijeni možeš koristiti dvije godine. Sve super, sve pet, ali zato što nema ugovorne obveze to im daje prostor za muljažu, zar ne? Oni sutra mogu izbaciti tu tarifu iz ponude i tebe ostaviti u magli jer nemaš ugovornu obvezu, a njihovi uvjeti jasno kažu da mogu mijenjati tarife kako im se prohtje.

 

5G, nekome važan, nekome nije. Meni nije važan, ne koristim ni 4G; živ sam.

 

I naravno da me zanimaju popusti; što više za što manje. Kao netko tko uskoro planira uzeti njihovu fiksnu uslugu, meni se tih 69 kn/mj. itekako isplati. Uostalom, Telemach nudi nešto što nitko ne nudi, a to su besplatne MMS poruke. Znam, sad ćeš tu upast i reć "tko još pobogu koristi MMS pored WhatsAppa, Vibera, Messengera?"; imam nekoliko kontakata koji ne koriste ništa od toga, samo dobri stari SMS i MMS, pa mi te besplatne SMS/MMS poruke nekada stvarno dobro dođu.

Bez uvrijede ikome, ali i dalje tvrdim da je skrivanje promocija muljaža s ciljem veće zarade. Čak A1 na svojim stranicama javno ističe promocije i akcije. Telemach ide toliko daleko da ti još u samom cjeniku govore preko kojeg kanala možeš dobiti koju ponudu i što točno.

 

Rekao si da u Bonbonu nema ugovorne obveze. Upravo zato što nema ugovorne obveze, korisnik može mijenjati tarife non stop. Služba za korisnike zato i je tu, da ti promijeni uslugu prema tvojim željama. 

 

Ovo što si ovdje napisao dokazuje upravo suprotno—da nisu korektni. Jer da su korektni, ljudima bi spomenuli promociju prilikom ugovaranja i ugovorili uslugu po promotivnoj cijeni, a ne po cijeni iz redovne ponude. 

 

Nema tu cake. Koristiš ponudu 2 godine. I prije toga će se sigurno promijeniti tarife jednom kada ponude (nadam se, samostalni) 5G. Samostalni 5G nije 5G u nečijem vlasništvu, da netko ne razumije pogrešno, nego 5G na za to predviđenim frekvencijama, a ne sadašnji DSS koji frekvencije dijeli s 4G. Tarife ne traju vječno. Čitam najavu novih Telemachovih tarifa "Trajno obogaćeni Telemach mobilni paketi". Ništa nije trajno. Svaki operater s vremenom ponudi nove tarife, a neke stare ugasi kada padne broj korisnika ili više ne želi nuditi te tarife (npr. Tele2 - tarifizza, zero-out i sl.). To je normalni tijek poslovanja. Jednom kada ova povlastica ne bude više dostupna, gledat ću što se novoga nudi. Nikakav problem.

 

Kada sam zadnji put poslao MMS? Ne sjećam se. Da, ljudi koriste razne messengere.

 

Nije nikakva muljaža. Svaki operater objavljuje svoje ponude na svojem Webu. Ti bi Webovi mogli biti kvalitetnije napravljeni, ali su takvi kakvi jesu. Čovjek se nauči gdje gledati i zna gdje može pronaći traženu informaciju. Koga to ne zanima, neće ništa ni tražiti. Otići će u poslovnicu i tamo će ugovoriti uslugu koja ga zanima. Ili će nazvati telefonski broj operatera. No, mnogi su ostali razočarani ponudama koje su dobili tim putem. O tome si mogao puno puta čitati ovdje.

 

Promjena tarife: stvarno ne vidim što je tu loše? Vidiš da ti nešto ne odgovara i promijeniš. Kod ugovorne obaveze toga nema do kraja obaveze ili par mjeseci prije kraja obaveze, ovisno o operateru. Ako vidiš da si se zeznuo, trpi, jer promijeniti ne možeš tj. možeš ali uz penale napraviti raskid, pa onda opet ugovoriti nešto drugo. Najnoviji primjer s A1 s ovog foruma:

"Je li netko možda raskidao ugovor s A1 flatbox duom?
Kako sada ide naplata penala, vidim da postoji neka opcija da naplate iznos popusta na naknadu ili uređaje, je li to primjenjivo u ovom slučaju? Btw, još 7 mjeseci ugovora je ostalo "

 

Ne znam zašto bi bili nekorektni, ako to rade i drugi? Koliko puta sam na Tele2 gledao 2 stranice: onu s posebnim ponudama koja nije bila lako dostupna, nego sam do nje dolazio preko stranice s uvjetima korištenja tarifa i cjenik u kojem su bile navedene te posebne tarife. Doslovce tisućama puta tijekom godina. Da sam gledao samo stranicu s "običnim" tarifama nikada ne bih imao Smart tarifu sa zimskom opcijom (tada +5 kuna ili tako nekako) i još neke kombinacije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 15:37 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Teško je razumjeti da je ista tarifa na bonbonu jeftinija 29kn, ali vidiš da ima ljudi kaj tvrde da je ustvari lošija jer je nema na glavnoj stranici.

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

mislim da ste vi svi ovdje promašili fudbal s posebnom ponudom bonbona - prosječni korisnik upiše u google "operater" tarife i klikne prvi rezultati i vidi što mu se nudi

nitko nije lud i osporava da je telemachova ponuda najjeftinija, ali masa će vidjeti reklamu s najviše giga a najmanjom cijenom na glavnoj stranici operatera i odlučiti se, za, u ovom slučaju, telemach

neće sigurno kopati pod uvjetima korištenja

 

prosječni korisnik želi u dva klika vidjet što je najjeftinije i s obzirom da se na naslovnoj telemacha to jasno vidi, to će korisnici i odabrati

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
axor kaže...

mislim da ste vi svi ovdje promašili fudbal s posebnom ponudom bonbona - prosječni korisnik upiše u google "operater" tarife i klikne prvi rezultati i vidi što mu se nudi

nitko nije lud i osporava da je telemachova ponuda najjeftinija, ali masa će vidjeti reklamu s najviše giga a najmanjom cijenom na glavnoj stranici operatera i odlučiti se, za, u ovom slučaju, telemach

neće sigurno kopati pod uvjetima korištenja

 

prosječni korisnik želi u dva klika vidjet što je najjeftinije i s obzirom da se na naslovnoj telemacha to jasno vidi, to će korisnici i odabrati

 

I u Konzumu postoji podjela svake trgovine po vrstama artikala. Pa ti treba deterdžent. I odeš tamo gdje su deterdženti. I platiš punu cijenu. A par polica dalje postoji izdvojena ponuda s 50% popusta na taj isti deterdžent. Nedavno sam kupio Ariel 2.2L za 30 kuna. Inače se nudi po 60 kuna (Konzum EDIT: sada je i tamo 90 kuna) i po 90 kuna (Spar). A trebalo je samo odšetati par metara dalje do izdvojene ponude na kraju trgovine i pronaći Ariel s 50% popusta (ili još i više u slučaju Spara).

 

I sada sam ja promašio fudbal jer nisam lijen. Kako? Zašto? Tko šiša ove koji gledaju samo početnu stranicu operatera. Neka plate više.

 

Nitko ne može spriječiti nikoga da neki proizvod ili uslugu plati previše. 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 22:02 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
JohnMatrix kaže...

Teško je razumjeti da je ista tarifa na bonbonu jeftinija 29kn, ali vidiš da ima ljudi kaj tvrde da je ustvari lošija jer je nema na glavnoj stranici.

Nitko nije rekao da je ponuda iz Bonbona loša. Svaka tarifa je dobra i svaka ima svog kupca. Kao što sam rekao, osobno sam na Telemachu iz više razloga, jedan od njih je što su mi članovi obitelji na istoj mreži, pa svi imamo popust. Da, s popustom me tarifa izađe 14 kn skuplje, ali kad uzmem fiksnu uslugu, sve skupa će me ispast jeftinije nego ijedna kombinacija s Bonbonom. Da ne planiram preći na fiksnu uslugu, da nemam nikoga na Telemachu, Bonbon bi bio moj prvi izbor. 5G mi je najmanje bitan, ali neograničen MMS mi je koristan jer isti mogu primiti svi, pa i obični glupi mobiteli. Još jedan od razloga zašto mi Bonbon otpada.

 

Ali činjenica je da prosječni korisnik, čak i ako želi tarifu dobiti za što manje novca, teško će pronaći opciju koju spominjete po toj jeftinoj cijeni. U jednoj sam temi spomenuo tu Bonbon promotivnu ponudu; dobio sam više privatnih poruka u kojima me se pita da li im mogu poslati link na tu ponudu jer je na njihovoj stranici jednostavno nisu mogli pronaći. Samo će 1% korisnika otvorit ogroman cjenik i tražit promocije; 99% drugih će otić na stranicu operatera, vidjet što se nudi od tarifa i po kojoj cijeni, te odabrat ono što njima paše. Telemach tako ispada najjeftiniji za 99% ljudi, dok za 1% ljudi najjeftiniji privremeno ispada Bonbon.

 

Ukratko rečeno; Telemach nudi više, Bonbon manje; Bonbon je privremeno jeftiniji ako se gleda promocija. Ako se gleda redovna ponuda, Telemach daje više i najjeftiniji je.

zelenapaprika kaže...

I u Konzumu postoji podjela svake trgovine po vrstama artikala. Pa ti treba deterdžent. I odeš tamo gdje su deterdženti. I platiš punu cijenu. A par polica dalje postoji izdvojena ponuda s 50% popusta na taj isti deterdžent. Nedavno sam kupio Ariel 2.2L za 30 kuna. Inače se nudi po 60 kuna (Konzum) i po 90 kuna (Spar). A trebalo je samo odšetati par metara dalje do izdvojene ponude na kraju trgovine i pronaći Ariel s 50% popusta (ili još i više u slučaju Spara).

 

I sada sam ja promašio fudbal jer nisam lijen. Kako? Zašto? Tko šiša ove koji gledaju samo početnu stranicu operatera. Neka plate više.

 

Nitko ne može spriječiti nikoga da neki proizvod ili uslugu plati previše. 

Ne može isti proizvod (isti barkôd) imat dvije različite cijene. Ako je proizvod na akciji, on je na akciji u cijeloj trgovini, ne bitno gdje si ga uzeo. Rekao bih da radnice nisu promijenile cijenu na mjestu gdje se nalazi puna cijena ili da se ne radi o identičnim proizvodima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 21:56 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

 

Ukratko rečeno; Telemach nudi više, Bonbon manje; Bonbon je privremeno jeftiniji ako se gleda promocija. Ako se gleda redovna ponuda, Telemach daje više i najjeftiniji je.

 

Telemach je kod mene i dalje najlošija mreža, kao što je to oduvijek bio Tele2. Pa može svoje usluge nuditi i besplatno, ali kakva korist od toga?

Da Bonbonu ta ponuda nije u interesu da privuče korisnike na pretplatu, ne bi ju držali aktivnom već 7 i pol mjeseci. Ti se ne daj navuči na jeftinije. Sumnjivo je to...

 

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 

Ukratko rečeno; Telemach nudi više, Bonbon manje; Bonbon je privremeno jeftiniji ako se gleda promocija. Ako se gleda redovna ponuda, Telemach daje više i najjeftiniji je.

 

Telemach je kod mene i dalje najlošija mreža, kao što je to oduvijek bio Tele2. Pa može svoje usluge nuditi i besplatno, ali kakva korist od toga?

Da Bonbonu ta ponuda nije u interesu da privuče korisnike na pretplatu, ne bi ju držali aktivnom već 7 i pol mjeseci. Ti se ne daj navuči na jeftinije. Sumnjivo je to...

To što je kod tebe signal lošiji, ne znači da je kod svih. I bez obzira na to, nude više za najmanje.

zelenapaprika kaže...

Da Bonbonu ta ponuda nije u interesu da privuče korisnike na pretplatu, ne bi ju držali aktivnom već 7 i pol mjeseci. Ti se ne daj navuči na jeftinije. Sumnjivo je to...

Možda je uprava zaboravila na nju. A i nakon dvije godine, opet ćeš se selit kod nekog drugog jer je to ponuda samo za nove korisnike. Nije mi tih 14 kn nešto zbog čega bi išao u drugu mrežu samo da bi se vratio nakon dvije godine.

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

nisi ni ti ni uprava konzuma promašila fudbal, ti si zabio gol jer si se potrudio i zapamtio da je dvije police dalje Ariel bio skuplji, i vratit ćeš taj skuplji i uzet Ariel s jeftinijom cjenom,  i tu će konzum primiti gol, no 9 kupaca nakon tebe će zaboraviti to do druge police i platiti ga po skupljoj cjeni i tu je uprava konzuma zabila gol, a prosječni kupac ga je dobio

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

To što je kod tebe signal lošiji, ne znači da je kod svih. I bez obzira na to, nude više za najmanje.

Možda je uprava zaboravila na nju. A i nakon dvije godine, opet ćeš se selit kod nekog drugog jer je to ponuda samo za nove korisnike. Nije mi tih 14 kn nešto zbog čega bi išao u drugu mrežu samo da bi se vratio nakon dvije godine.

Ništa neće promijeniti činjenicu da je Tele2, a sada Telemach oduvijek imao najmanje zakupljenog bandwitdha, da su imali zagušenu mrežu, da na hrpi lokacija nisu ni imali signal. Tu i tamo se dogodilo da su negdje bili najbolji. Nemaju badava druge dvije mreže više korisnika

 

Radnica nije promijenila cijenu u Konzumu, uprava Bonbona je zaboravila na promotivnu ponudu... Za dvije godine SVI će promijeniti tarife i to više puta. Najviše zbog 5G jer su sadašnje tarife neadekvatne za 5G (3GB, 6GB prometa...). Sigurno će biti novih ponuda u svim mrežama. poskupile u zadnje 3-4 godine, tako da je ovo dar s neba. 70 kuna, pregršt minuta i gigabajta. Ne može bolje i neće biti bolje uz inflaciju, investicije u opremu za 5G i želju vlasnika za profitom niti na jednoj mreži.

 

Meni promjena mreže uz zadržavanje broja nije nikakav problem. Hvala bogu da su to uveli prije x godina. Zadnji prijelaz sam izveo od doma, bez ikakvog odlaska operateru u poslovnicu. Ne može biti lakše i komotnije od toga.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
axor kaže...

nisi ni ti ni uprava konzuma promašila fudbal, ti si zabio gol jer si se potrudio i zapamtio da je dvije police dalje Ariel bio skuplji, i vratit ćeš taj skuplji i uzet Ariel s jeftinijom cjenom,  i tu će konzum primiti gol, no 9 kupaca nakon tebe će zaboraviti to do druge police i platiti ga po skupljoj cjeni i tu je uprava konzuma zabila gol, a prosječni kupac ga je dobio

 Da si jučer slušao npr. radio, čuo bi kako se trgovci otvoreno žale na pad prometa zbog poskupljenja i inflacije. Ljudi troše manje jer se boje što budućnost donosi. Danas možeš zbog jednog neplaćenog računa ostati bez imovine, ako se vjerovnik i fiškali potrude. Ljudi itekako gledaju na svaku kunu i kruže trgovinama. Uđi u neki veći centar, pa pogledaj. Ja bih rekao, 7 od 10 kupaca će naći tu drugu policu (i nađu ju, jer roba s nje brzo ode), a 3 od 10 kupaca ne gleda na cijenu. Ili 2 od 10. Neki dan je u kvizu bilo pitanje o starosti automobila u Hrvatskoj. Odgovor je bio 13 godina. A više nije 13 godina, sada je 14.3 godine. Nekada se govorilo da vozač prosječno godišnje prijeđe 15 000 km, sada je to 11 000+ km. Takva je situacija. Kupovna moć je niska, gleda se na svaku kunu.

 

Pa će se ljudi potruditi pronaći najbolju tarifu za sebe. Oni kojima je to nebitno ionako ovo ne čitaju i nije ih briga ni za koga i ni za što. Mi ostali ćemo kopati pod Webovima operatera i gledati svaki popust. Kada ga već operater daje, zašto ga ne iskoristiti? A ovo Markovo plakanje da popust traje 2 godine je besmisleno. Jer niti jedna ponuda ne traje vječno. Zar ste zaboravili sve ukinute tarife na Tele2? Zar ste zaboravili poskupljenje jedne od najjeftinijih tarifa Smart? Ništa nije vječno.


Pa da završimo s ovim komentarima, jer se vrtimo u krugu.

4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Zelenapaprika lijepo od tebe kaj se trudiš objasniti,ja sam odustao,ovaj Marko radi kao pas čuvar u Telemachu ili je osoba sa posebnim potrebama s obzirom na količine gluposti kakve piše samo da obrani Telemach.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 11:47 (JohnMatrix).
 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
JohnMatrix kaže...

Zelenapaprika lijepo od tebe kaj se trudiš objsniti,ja sam odustao,ovaj Marko radi kao pas čuvar u Telemachu ili je osoba sa posebnim potrebama s obzirom na količine gluposti kakve piše samo da obrani Telemach.

Odustajem i ja, što se tiče ove teme.

 

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

To što je kod tebe signal lošiji, ne znači da je kod svih. I bez obzira na to, nude više za najmanje.

Možda je uprava zaboravila na nju. A i nakon dvije godine, opet ćeš se selit kod nekog drugog jer je to ponuda samo za nove korisnike. Nije mi tih 14 kn nešto zbog čega bi išao u drugu mrežu samo da bi se vratio nakon dvije godine.

Ništa neće promijeniti činjenicu da je Tele2, a sada Telemach oduvijek imao najmanje zakupljenog bandwitdha, da su imali zagušenu mrežu, da na hrpi lokacija nisu ni imali signal. Tu i tamo se dogodilo da su negdje bili najbolji. Nemaju badava druge dvije mreže više korisnika

Najmanje zakupljenog bandwidtha? Otkud ti to? Baš gledam koliko su kapaciteta uzeli u CIX-u; 40 Gb/s na dvije lokacije. Isto toliko ima i A1, a HT ima samo 30 Gb/s i to na jednoj lokaciji.

Zagušenu mrežu svake sezone imaju HT/Bonbon i A1/Tomato; odi bilo gdje na more i okini koji speedtest, vidjet ćeš uslugu po kvaliteti daleko od one koju imaš doma.

 

Druge dvije mreže su i prije počele s radom, zar ne? U druge dvije mreže se konstantno ulagalo iz vana, jel tako? Šveđani su u našu podružnicu Tele2 ulagali daleko manji iznos od DT za HT i Telekom Austria za Vip. Tek sad kad ih je kupila United Grupa, tek sad su doživjeli neko veće ulaganje i krenuli se masovno širit, te poboljšavat mrežu. Mislim da je pitanje vremena kad će Telemach prestić A1 po broju korisnika.

zelenapaprika kaže...

Radnica nije promijenila cijenu u Konzumu, uprava Bonbona je zaboravila na promotivnu ponudu... Za dvije godine SVI će promijeniti tarife i to više puta. Najviše zbog 5G jer su sadašnje tarife neadekvatne za 5G (3GB, 6GB prometa...). Sigurno će biti novih ponuda u svim mrežama. poskupile u zadnje 3-4 godine, tako da je ovo dar s neba. 70 kuna, pregršt minuta i gigabajta. Ne može bolje i neće biti bolje uz inflaciju, investicije u opremu za 5G i želju vlasnika za profitom niti na jednoj mreži.

 

Meni promjena mreže uz zadržavanje broja nije nikakav problem. Hvala bogu da su to uveli prije x godina. Zadnji prijelaz sam izveo od doma, bez ikakvog odlaska operateru u poslovnicu. Ne može biti lakše i komotnije od toga.

Pa hoće, tarife će se još milijun puta promijeniti u roku od dvije godine. Ali Telemach će uvijek ostat najjeftiniji kao što je to bio slučaj s Tele2. Kažem ti, odi na stranicu Telemacha Slovenije i pogledaj kakve tarife su stigle ovaj mjesec kod njih i po kojim cijenama. Ne sumnjam da će iste kad tad doć u Hrvatsku, samo što prvo moraju nadogradit mrežu u cijeloj državi, a to je velik posao.

 

Ovim duplanjem gigabajta su si htjeli kupit malo vremena što su i napravili. Imaš web arhivu, pogledaj kako su s vremenom napredovale tarife u Sloveniji, tako će napredovat i kod nas.

JohnMatrix kaže...

Zelenapaprika lijepo od tebe kaj se trudiš objasniti,ja sam odustao,ovaj Marko radi kao pas čuvar u Telemachu ili je osoba sa posebnim potrebama s obzirom na količine gluposti kakve piše samo da obrani Telemach.

Samo da te obavijestim. Nisam zaposlenik Telemacha, ne dobivam nikakvu naknadu za obranu Telemacha. No sve što iznosim u njihovu obranu su samo činjenice koje svatko može provjeriti.

zelenapaprika kaže...
JohnMatrix kaže...

Zelenapaprika lijepo od tebe kaj se trudiš objsniti,ja sam odustao,ovaj Marko radi kao pas čuvar u Telemachu ili je osoba sa posebnim potrebama s obzirom na količine gluposti kakve piše samo da obrani Telemach.

Odustajem i ja, što se tiče ove teme.

Ekipa, da vam pomognem. Bonbon podforum je ovdje.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

U osnovnoj školi sam bio zaljubljen do ušiju u svoju školsku kolegicu, ali je to nemjerljivo s tvojom ljubavi prema mobilnom operateru.

U Tele2 smo uložili moji frendovi i ja, od prve minuta njihovog dolaska. Svi smo kupili SIM kartice i uzeli pretplatu kako bi ta mreža opstala i kako bismo imali niže cijene. Tu SIM karticu i račune Tele2 imam i dan danas. Dobili smo niže cijene telefoniranja (0,39/1,39), ali ništa više od toga, jer Tele2 nikada nije postao prava konkurencija HT-u i VIP-u.

Slovenija je u fiksnim i mobilnim uslugama uvijek bila ispred nas. I tako će biti i dalje. Nemam ništa od toga što se nudi u Sloveniji, Portugalu, SAD-u i drugdje. Tarife za naše tržište se kroje za maksimalni profit, a ne za ugodu korisniku. U toj Sloveniji (mreža Bob) imaš mobilnu tarifu za 5EUR-a.

"No sve što iznosim u njihovu obranu su samo činjenice koje svatko može provjeriti." - jako često pišeš netočne ili nepotpune činjenice. Pa lijepo provjeri koliko je Tele2, a sada Telemach zakupio MHz u 4G i 5G mreži. Zašto ljudi na 4G u A1 i HT-u imaju visoke brzine, a na Telemachu nemaju. I još se ovdje u porukama pozivaš na nacionalni roaming u HT-u.

Ovo je neograničeni internet u Telemachovoj tarifi po 169 kune: "*Neograničeno korištenje po maksimalno dostupnoj brzini nakon potrošenih 10 GB u danu omogućeno je slanjem SMS poruke NASTAVI neograničeni broj puta." Smeta ti trajanje popusta 2 godine, ali ti ne smeta ovakvo loše DNEVNO ograničenje.

I zašto Telemach skriva brzine u tarifama na mobilnom mreži? Niti uz jednu tarifu ne piše brzina. Hvalio si Telemach i kako kod njih uz tarife piše sve i kako nije potrebno tražiti skrivene stranice s detaljima. Ne piše sve. Tek u pokrivenosti signalom piše: "- 4G+/4G (LTE) – do 150 Mb/s za skidanje podataka (download), do 50 Mb/s za slanje podataka (upload); oznaka na uređaju: 4G ili LTE"

Do 150 megabita dok HT nudi puno više: "Maksimalna brzina do 600 Mbit/s na 4G mreži za sve tarife. Ako odaberete tarifu L ili Unlimited, do 1. travnja 2022. uživajte u maksimalnim brzinama koje omogućava 5G mreža".

 

I A1 nudi više brzine: "*Nakon potrošenih 100GB internet prometa u Savršenoj, odnosno 200GB u Bezbrižnoj, brzina se spušta na 2 Mbit/s, a za nastavak korištenja dodatnih 50 GB po brzini do 400 Mbit/s na 4G+/LTE mreži, odnosno do 1 Gbit/s na 5G mreži, potrebno je poslati SMS na 13125 s ključnom riječi SURFAJ."

 

Pročitaj u temi "T-Com Internet" ovdje na forumu jednu od najnovijih današnjih poruka što je čovjek uspio ugovoriti u A1 za mobilni internet i mala+ tarifu.

 

Mislim da sam ti već ranije napisao, a ako nisam, pišem sada - uživaj u Telemachovoj mobilnoj mreži ali ju nemoj uspoređivati s HT-om i A1.

 

Neću ti više odgovarati ovdje na poruke, jer je to čisti gubitak vremena.

 

 

 

15 godina
online
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...

U Tele2 smo uložili moji frendovi i ja, od prve minuta njihovog dolaska. Svi smo kupili SIM kartice i uzeli pretplatu kako bi ta mreža opstala i kako bismo imali niže cijene. Tu SIM karticu i račune Tele2 imam i dan danas. Dobili smo niže cijene telefoniranja (0,39/1,39), ali ništa više od toga, jer Tele2 nikada nije postao prava konkurencija HT-u i VIP-u.

 

 

Pa da je i samo rušio cijenu nacionalnih razgovora, dovoljno je napravio.

Dovoljno sam star da se sjećam cijene razgovora kad je bio samo HT, pa onda pomaka na bolje kad je doašo A1, pa zastoja i onda opet pomaka na bolje kad je došao TELE2.

 

Naravno da nije svaka mreža za svakoga. Meni doma je jedno vrijeme bio očajan signal A1, pa mi nije padalo na um pričati da A1 ima očajan signal.

Prošao sve 3 mreže i sada fino privatno koristim Smart tarifu od 4GB za 40 kuna, dok je ne ukinu ili dok ne vidim nešto bolje po onome što mislim da mi treba. Svrbilo me da pređem na Bonbon zbog njihove promocije za nove korisnike (55kn za 6GB) ali eto još uvijek nisam.

Ne pada mi napamet glorificirati TELE2, ali jednako tako je smiješno napisati da nisu konkurencija.

Kamo sreće da su nam došla još bar 3 operatera kao TELE2, da još više prodrmaju tržište,.

Bonbon, Tomato i Simpa su posljedice dolaska TELE2.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
deda-cro kaže...

Ne pada mi napamet glorificirati TELE2, ali jednako tako je smiješno napisati da nisu konkurencija.

Kamo sreće da su nam došla još bar 3 operatera kao TELE2, da još više prodrmaju tržište,.

Bonbon, Tomato i Simpa su posljedice dolaska TELE2.

 Nažalost, nisu postali prava konkurencija. I to su HT i A1 itekako osjetili (da Tele2 kaska infrastrukturom) i opet su počeli formirati cijene po svome. Tako da su u zadnje 2 godine nekoliko puta dignuli cijene za bonaše. Dok sam bio na A1 promijenio sam u godinu i pol nekoliko tarifa i svaki put su bile sve skuplje. Srećom su dali popuste, pa sam mjesečno plaćao manje. Kada je ta promocija završila, vidio sam da bih plaćao puno previše, pa sam otišao. Paralelno sam imao SIM karticu Tele2 i to je bilo stvarno jadno iskustvo, od nedostatka signala na nekim mjestima (i cestama) u Hrvatskoj do niske brzine surfanja..

 

Neće nam doći nitko. Svojedobno je trebao doći Western Wireless International (brand Vega) koji se jedno vrijeme motao po Sloveniji, pa se povukao 2006. nakon 5 godina borbe na slovenskom tržištu ("Western Wireless calls it a day in Slovenia; Tus Mobil acquires spare licence"), a nama  nije nikada došao. Mali smo, tržište je već podijeljeno.

 

Simpa je prastara i nema nikakve veze s Tele2. Simpa je nastala kao odgovor na VIPme VIPNeta, a ne na Tele2 koji tada još nije ni bio ovdje. VIPme je bio prvi prepaid u Hrvatskoj i ja sam ga uzeo 2000. godine (još uvijek imam originalni CD BOX u koje je došla SIM kartica s uputama). Tadašnji HT je potom zanemario Simpu i korisnike su pretvorili u "korisnike mreže HT-a na bonove", a da bi prije nekoliko godina ponovno vratili Simpu kao brand u život (nije baš par godina ali nije niti predavno). U familiji imam veterana Simpe i to skroz prve Simpe.

 

Za Tomato se ne sjećam kada je startao, a Bonbon je najnoviji.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
CPU kaže...
Duple gige, po meni je to pun pogodak, čini mi se da su sada najpovoljniji.
Start 6GB - 79kn
Top 40GB - 129kn
Svaka čast!

 

Ja sam na ugovornoj obvezi na promo tarifi "čisto tristo" i s obzirom da mi je račun manji od ovih 79kn mislio sam da ću se bez većih problema prebaciti na tarifu "start" koja će mi za nešto malo veći račun donijeti više GB i minuta/sms jer dopuštaju unutar ugovorne obveze prebacivanje na pakete istog, ili višeg cjenovnog ranga. Međutim, prevario sam se, oni na moju tarifu gledaju kao regularnu, odnosno, da plaćam više nego što je ovaj "start" paket, iako u praksi plaćam manje, tako da mi bez da plaćam penale nude jedino "top" i "unlimited", pa eto, kao dugogodišnji korisnik sad imam lošiju tarifu nego svi ovi koji su odlučili po prvi put doć u Telemach. 

15 godina
online
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
U pravu si za simpu i vipme. Skroz sam smetnuo da je A1 jedno vrijeme stvarno radio promjene, dok nisu skužili da ne moraju previše talasati. Tada je na scenu stupio tele2.
Ako se ne varam negdje sam vidio podatak da su trzisni udjeli 2020. godine bili 45,35,20 u postotcima, ali ocito su ovih skoro 20% naivci i nepostojeci, jer tele2 po tebi nije vrijedan spomena.
Ne pretjeruj.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Jedno vrijeme je tele2 bio dostojna konkurencija, nesjećam se kojih je to bilo godina ali se sjećam da su tada organizirali "Rokaj Tele2" koncert na jarunu u trajanju 3 dana i 3 noći. Signal i kvaliteta su bili na rangu konkurencije no po cijenama usluge su bili daleko povoljniji.


Nađoh, 2008...

https://www.racunalo.com/tele2-graeanima-daruje-tri-dana-rocka-na-rokaj-festu/amp/
Bunker
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2022 19:30 (bunker).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
deda-cro kaže...
U pravu si za simpu i vipme. Skroz sam smetnuo da je A1 jedno vrijeme stvarno radio promjene, dok nisu skužili da ne moraju previše talasati. Tada je na scenu stupio tele2.
Ako se ne varam negdje sam vidio podatak da su trzisni udjeli 2020. godine bili 45,35,20 u postotcima, ali ocito su ovih skoro 20% naivci i nepostojeci, jer tele2 po tebi nije vrijedan spomena.
Ne pretjeruj.

 Na HAKOM-ovim stranicama uvijek možeš pronaći udio korisnika po operaterima. Tako da se to uvijek da provjeriti (Q3 2021.): 44,9% HT, 35,3% A1 i 19,8% Telemach.

 

Ne kažem da su naivci niti da Tele2 nije bio vrijedan spomena. Njihova je najveća zasluga da su utjecali na sniženje cijena telefoniranja putem mobitela. Ponudili su i pokućni internet i time su privukli korisnike ali i ugušili mrežu gotovo do neiskoristivosti (pun ti je forum tih poruka). Da ne spominjem routanje prometa preko Švedske i sl.

 

Ljudi su bili privučeni određenim tarifama i uslugama ali ta mreža kapacitetom i kvalitetom nije bila ravnopravna HT-u i A1. Možda Telemach to promijeni.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice