Telefunken (konzum)

poruka: 86
|
čitano: 57.711
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Telefuken(konzum)
ovako zanima me sta mislite o tabletu koji je trenutno u konzumu ovo su detalji neki ako neznate o cemu se radi.

Telefuken 7" ekran, 5-point Touch ekran TFT, Android 4.0.4, rezolucija 800x480 - 16:9, 1.2 GHz procesor, 8GB Flash memorija i 512MB RAM.

Uglavnom tablet je jako lijep i najbolje od svega 500kn je cijena. Mislim da je 1 god garancija. Dali se ovo isplati kupiti i dali ima netko iskustva sa ovim? Ako mi mozete pomoci jer sutra ga mislim uzeti a da se ne shebem
veky
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Telefuken(konzum)

Telefunken ti je jedna njemacka firma, proizvode televizore, audio sustave, telefone, i te stvari.

Nikad nisam imao iskustva s njima, ali vjerovatno to nije neka kvaliteta

 

Prema specifikacijama jako dobar uređaj za cijenu ja bi ga uzeo pa što bude garanciju imas tako da nemas brige

http://www.benss.net/proinfo.asp?id=106 mozda pomogne nađeno na drugom forumu

 

Never let a computer know you're in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 16:37 (IVOX).
 
0 9 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Telefuken(konzum)
IVOX kaže...

Telefunken ti je jedna njemacka firma, proizvode televizore, audio sustave, telefone, i te stvari.

BOLD: {#}

 

živiš u zabludi...

uređaje proizvodi kineska firma, po licenci i nema nikakve veze s njemačkom

 

EDIT jer niste shvatili: nisam rekao da je Telefunken kineska firma, nego da uređaje proizvodi kineska firma...tlf je turski već dugo...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2012 20:22 (XXX-Man).
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken (konzum)
aj mi samo recite dali tko ima kakva iskustva? da znam sta da radim? Posto ga sutra namjeravam kupit
veky
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Telefunken (konzum)

sa navedenim tabletom nemam, ali imam s drugim njihovom proizvodima i sva su loša...

 

tablet sam vidio, ali nisam ga koristio pa nemogu reći...

na pogled djeluje kao jeftina plastika i ko da će se raspast...ali možda samo izgleda tako, a ustvari je ok

 

 

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 18:42 (XXX-Man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telefuken(konzum)
XXX-Man kaže...
IVOX kaže...

Telefunken ti je jedna njemacka firma, proizvode televizore, audio sustave, telefone, i te stvari.

BOLD: {#}

 

živiš u zabludi...

uređaje proizvodi kineska firma, po licenci i nema nikakve veze s njemačkom

Zapravo firma nije nit kineska,Izlanuo se več Egipatska(ali proizvodi se u Kini ) oni vjerojatno imaju licencu na ime kaj drugo normalno. No kolko ja vidim ovi u Konzumu opet muljaju, jer po izgledu a niti specifikacijama to uopče nije taj 7 Telefunken kojeg nudi/proizvodi spomenuta Egipatska firma na dolnjem linku.{#}

 

http://www.accm-tech.com/UI/Visitor/Main.aspx?UC=./Series/SeriesList&CategoryID=8&SubCategoryID=7&SubCategoryName=TELEFUNKEN%20Tablet%20PC

 

http://www.accm-tech.com/UI/Visitor/Main.aspx?UC=./Product/ViewProduct&CategoryID=8&SubCategoryID=7&SeriesID=12&SeriesSubCategoryID=&ProductID=54

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
protjeran
offline
Telefunken (konzum)

Nemoj kupovati takve stvari u Konzumu. To je ko da ides kupiti kompjutor u Pevec ili gedore kod mesara?! 

daniel
Moj PC  
19 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Telefunken (konzum)
daniel.hajdinjak666 kaže...

Nemoj kupovati takve stvari u Konzumu. To je ko da ides kupiti kompjutor u Pevec ili gedore kod mesara?! 

ha ha ,   ,, zašto ne kupit u konzumu ili u intersparu ? Ja sam kupio PC u intersparu prije 5 godina radi kao švicarski sat. A imam i lcd tv telefunken, 3. godina i nikakvih problema.  Mislim da je telefunken dobra marka

franc
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 19:49 (franc_32).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Telefunken (konzum)
a gledaj po njegovim spec je odlican tablet. Znaci sve ima ok. A vjerujem da je garancija negdje godinu dana sta je isto dobro
veky
16 godina
offline
Re: Telefunken (konzum)
vekyyy kaže...
a gledaj po njegovim spec je odlican tablet. Znaci sve ima ok. A vjerujem da je garancija negdje godinu dana sta je isto dobro

Možeš li ga isprobati prije kupnje?

Ako možeš svakako provjeri kvalitetu izrade i "domet" wifi modula.

Prije tjedan i pol sam kupio ovaj tablet za cca. 2000kn, po specifikaciji je solidan, ali kvaliteta izrade je nikakva, zaslon strši iz kućišta, plastika kućišta se uvija i škripi, kad ga malo jače pritisneš po sredini kućišta na zaslonu se to vidi, WiFi modul je katastrofa, radi OK samo u prostoriji u kojoj je router, odem 3 metra dalje (i tri zida), nema signala, dok mi 2 LG, jedan SE i jedan Huawei mob normalno imaju signal po čitavom stanu.

Četeri puta su mi ga mijenjali, na kraju sam tražio povrat novca jer su svi takvi.

Zato, ako možeš, svakako ga isprobaj prije kupnje {#}

13 godina
offline
Re: Telefunken (konzum)
daniel.hajdinjak666 kaže...

Nemoj kupovati takve stvari u Konzumu. To je ko da ides kupiti kompjutor u Pevec ili gedore kod mesara?! 

Ova teza se stalno povlaci na forumu. Objasni mi molim te, zasto nije dobro kupiti novi HP laptop (primjerice) u konzumu, nego  je bolje kupiti isti model u (primjerice) Linksu (podrazumijeva se da znas tocno sto zelis kuppiti)?

Uvoznik je isti, garancija je ista, u slucaju kvara zavrsit ce na istom servisu, HP worldwide podrska je ista, uvjeti skladistenja su slicni (i ovisni o ljudskom faktoru).

12 godina
protjeran
offline
Telefunken (konzum)

1. Iz razloga jer mi to izgleda kao usputna kupnja. Idem po grincajg i ajvar, i spazim jeftini tablet dobrih specifikacija.

2. Druga stvar je ta da ocekujem od takvih stvari dobru tehnicku podrsku koju mi nece dati baba sa salame i sira.

 

Da, istina je ako se kupuje sa ciljem da nije bitno gdje je dok god postoji uredna garancija. Ali... meni je draze kupovati IT uređaje u spec. prodavaonicama gdje se takve stvari mogu isprobati, usporediti s konkurencijom i gde ce mi covjek reci ako me zanima malo vise od specifikacija sa ambalaze. 

 

EDIT; nebitno za sam uređaj, ali rađe cu kupiti bilo kaj  bilo gde drugde, nego u sugavom Todoricevom Konzumu.

daniel
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 20:41 (daniel.hajdinjak666).
Moj PC  
9 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telefunken (konzum)
daniel.hajdinjak666 kaže...

1. Iz razloga jer mi to izgleda kao usputna kupnja. Idem po grincajg i ajvar, i spazim jeftini tablet dobrih specifikacija.

2. Druga stvar je ta da ocekujem od takvih stvari dobru tehnicku podrsku koju mi nece dati baba sa salame i sira.

 

Da, istina je ako se kupuje sa ciljem da nije bitno gdje je dok god postoji uredna garancija. Ali... meni je draze kupovati IT uređaje u spec. prodavaonicama gdje se takve stvari mogu isprobati, usporediti s konkurencijom i gde ce mi covjek reci ako me zanima malo vise od specifikacija sa ambalaze. 

 

EDIT; nebitno za sam uređaj, ali rađe cu kupiti bilo kaj  bilo gde drugde, nego u sugavom Todoricevom Konzumu.

Dakle, slazemo se da ako netko kupuje ciljan IT proizvod, koji je tog dana u konzumu jeftiniji nego u Linksu, nema razloga da ne ucini tako (na stranu neslaganje sa Todoricem).

13 godina
neaktivan
offline
Telefunken (konzum)
i sta sada da napravim.. Dal da dam za njega tih 500kn ili se ne isplati?
veky
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Telefunken (konzum)

Jel se može kaj pročitat na tom ekranu? Čini mi se mala rezolucija za neko komotno čitanje PDF-a i surfanje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Telefunken (konzum)

Ma nije stvar u rezi, ona je takva na svim 7" tabletima tog ranga, samo ne znam ko ima Telefunken tab, ni kakve su reakcije na kvalitetu. Protegni ako mozes za neki Prestigio, jer o njemu mozes na forumu procitati iskustva korisnika i samim time odabrati kaje najbolje za tebe. Ne kazem da ne valja, samo kolko para, tolko muzike.

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Telefunken (konzum)

Boxchip a13 na 1.2GHz (mislim da je i Mali 400 gpu unutra) i 512 megabajta RAM-a, 5-point kapacitivni ekran itd. za 500kn. Sumnjam, mozda je muljaza. Nista cudno za Konzum, pogotovo za te njihove letke gdje na kraju uvijek pise "Za stamparske greske ne odgovaramo". I nikako na stranicama Telefunkena nemogu naci taj tablet. Treba netko otici tamo i isprobati jer 500kn za takav hardware nije puno i sluzi svrsi - igre, video, surfanje itd.

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Telefunken (konzum)

ja bih kupio taj tablet u konzumu, garancija je tu i mislim da ne budeš pogriješio. još ako imaš onaj kupon (od skupljanja bodova) 10% popusta , prođeš skroz povoljno. idealna stvar da pokloniš nekom ili sebi za božić novi tablet.

franc
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken (konzum)
uzeo sam tablet. Na prvu ruku mogu reci sve je onako kako su napisali jedino nije memorija.. Memorija je njegova 3gb + 5gb je minisd.. Tako da su na tome smuljali.. Android je koji pise i sve ostalo navedeno. Uglavnom zadovoljan sam ekran je jako osjetljiv na dodir i nema nikakvih problema.
veky
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: Telefunken (konzum)

ajde ga poslikaj malo sa svih strana kad uloviš vremena

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
offline
Re: Telefunken (konzum)

S obzirom na moguću netočnost specifikacija, molim, ako može, provjeri ima li podršku za USB OTG (tj. radi li neki 3G stick na njemu).

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
Re: Telefunken (konzum)


nazalost nemam 3g nikakav stick.Evo testirao sam brzinu downloada i ona iznosi 3177kbps. Nemam ga sa cim poslikat imam mob na kojem je jako jako losa kamera tako da nece se bas vidjeti.
veky
16 godina
neaktivan
offline
Telefunken (konzum)

Jel stvarno i taj procesor u njemu (1,2 GHz), jer su dosta suprotne specifikacije po netu. Neki kažu jedno, neki drugo..

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Telefunken (konzum)
12 godina
protjeran
offline
Re: Telefuken(konzum)
XXX-Man kaže...
IVOX kaže...

Telefunken ti je jedna njemacka firma, proizvode televizore, audio sustave, telefone, i te stvari.

BOLD: {#}

 

živiš u zabludi...

uređaje proizvodi kineska firma, po licenci i nema nikakve veze s njemačkom

Telefunken je njemacka firma, a sad di se proizvodi je nebitno u ovom slucaju.

 

EDIT:

 

@rambox 

trenutno je vlasnik Telefunken brenda jedna turska kompanija, ne egipatska :-).

 

-In August 2006, it acquired the Turkish company Profilo Telra, one of the largest European manufacturers of TV-devices, with Telefunken GmbH granting a license for the Telefunken trademark rights and producing televisions under that name.

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2012 18:17 (Bugzapper).
13 godina
offline
Re: Telefuken(konzum)
Bugzapper kaže...
XXX-Man kaže...
IVOX kaže...

Telefunken ti je jedna njemacka firma, proizvode televizore, audio sustave, telefone, i te stvari.

BOLD: {#}

 

živiš u zabludi...

uređaje proizvodi kineska firma, po licenci i nema nikakve veze s njemačkom

Telefunken je njemacka firma, a sad di se proizvodi je nebitno u ovom slucaju.

Haha, ipak sam bio onda u pravu , offtopic

 

ONTOPIC:

Kakav je tablet? Plastika?

Never let a computer know you're in a hurry.
15 godina
offline
Telefunken (konzum)

koliko god bio los, za 500kn dobit nesto takvo je {#}

poslikaj malo kako izgleda

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Telefunken (konzum)
kazem da nemam fotoaparat hebi ga.. A nije plastika neko aluminijsko kuciste ima. Ekran ima odlican odaziv na prste stvarno sam zadovoljan
veky
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telefuken(konzum)
Bugzapper kaže...
XXX-Man kaže...
IVOX kaže...

Telefunken ti je jedna njemacka firma, proizvode televizore, audio sustave, telefone, i te stvari.

BOLD: {#}

 

živiš u zabludi...

uređaje proizvodi kineska firma, po licenci i nema nikakve veze s njemačkom

Telefunken je njemacka firma, a sad di se proizvodi je nebitno u ovom slucaju.

 

EDIT:

 

@rambox 

trenutno je vlasnik Telefunken brenda jedna turska kompanija, ne egipatska :-).

 

-In August 2006, it acquired the Turkish company Profilo Telra, one of the largest European manufacturers of TV-devices, with Telefunken GmbH granting a license for the Telefunken trademark rights and producing televisions under that name.

To je možda bilo u prošlosti,Nevinašce no sad Telefunken Tablete(pa i televizore) ili licencu pod svoje ima Egipatska firma kolko ja vidim. Dakle šta onda radi Telefunken tableti pa i televizori, na popisu proizvoda Egipatske firme osim ak ti misliš da su se Turci zamaskirali u ove dole Egipčane.{#}{#}

 

http://www.accm-tech.com/UI/Visitor/Main.aspx?UC=./AboutCompany/AboutCompany

 

http://www.accm-tech.com/UI/Visitor/Main.aspx?UC=./Category/Category

 

 

Treba imat na umu jednu činjenicu, Telefunken kao i Grunding pa i Blaupunkt itd više ne postoje ostalo je samo staro ime koje više ništ ne znači u praksi.Oni imaju veze s njemačkom/kvaliteta samo kao dašak prošlosti, i kroz ime ništa tu više nema Njemačkog recimo Grundig drže i proizvode Turci kolko znam i to je to.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Re: Telefuken(konzum)
XXX-Man kaže...
IVOX kaže...

Telefunken ti je jedna njemacka firma, proizvode televizore, audio sustave, telefone, i te stvari.

BOLD: {#}

 

živiš u zabludi...

uređaje proizvodi kineska firma, po licenci i nema nikakve veze s njemačkom

 Nije ni kineska nego - http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/151294.aspx

Dakle, da citiram samog sebe: "telefunken" koji viđamo po televizorima u konzumu je Turska firma Profilo-Telra, vlasnik Halim Ramazanoglu.
::::::::::::::::
inače jedan za elektroničke uređaje zanimljiv podatak: sutra Konzum ima crni petak, rasprodaju elektronike
sa do 70% popusta. Pa kome se da tiskati i trgati, možda i ovo bude još povoljnije. Koliko vrijedi, neznam.
Valjda ako ima neke standardne komponente i OS, nije toliko loše?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice