Bočni ventilator glasan

poruka: 5
|
čitano: 4.411
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Bočni ventilator glasan

Bok imam problem,kada montiram 120mm vent na bocnu stranicu od kucista dosta se glasno cuje a kada je montiran na straznjem dijelu onda je necujan.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 19:53 (Tigera22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bočni ventilator glasan

Možda ti vibracija proizvodi buku, probaj ovako nešto stavit.

Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bočni ventilator glasan
Tigera22 kaže...

Bok imam problem,kada montiram 120mm vent na bocnu stranicu od kucista dosta se glasno cuje a kada je montiran na straznjem dijelu onda je necujan.

 

 

To i mene muci cila bocna stranica postaje neka vrsta rezonantne kutije. Ona guma sto predlaze kolega pomogla mi je malo al i dalje se cuje tako da vridi pokusat. Probaj pa javi
nista mi se neda
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bočni ventilator glasan

to sam vec stavio i ne pomaze,i jos nesto cudno kada stavim da bočni vent ispuhuje zrak onda je necujan a kada je intake onda se cuje.

da nije do kucista(resetke)?

12 godina
neaktivan
offline
Bočni ventilator glasan

To je vjerojatno do blizine motora ventilatora sa ventilacijskim rupama stranice (a i opća nekvaliteta stranice isto igra ulogu odnosno pretanki lim i mali kapacitet usisa zraka kroz rupice). Probaj napraviti mali odstojnik debljine ~2 milimetra između stranice i ventilatora te bi to trebalo pomoći iako nikada neće biti nečujan kao kad ima prazni prostor na usisu. 

 

Edit: Neka kučišta baš zbog tog problema imaju rupe za montažu ventilatora u razini stranice dok su otvori za zrak "izbačeni" par milimetara prema van odnosno odmaknute od ventilatora.

 

Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 9:47 (Blacklord).
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice