Yaba zapošljava backend programera

poruka: 23
|
čitano: 4.842
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Yaba traži backend programera

Dragi svi,

 

ne znam jeste li upoznati s našim startupom Yaba.hr; trenutno smo u public testu (rana alfa) i širimo se!

Frontend je dizaster izrezan, orijentiramo se prema korisnicima a u pozadini svega treba raditi na bazi.

Tu čekamo vas!

 

Nudimo vam budućnost. Mi smo start-up sa velikom idejom i vizijom razvoja za slijedeće 2-3 godine.

Početna plaća nije velika (u skladu s našim mogućnostima i početnim seedom), ali nudimo stock option odnosno

udio u budućoj dobiti i mogućnost integracije u team. Cijenimo i nagrađujemo svaki trud i rad, i ono što je

dogovoreno to plaćamo na dan, ako ne i prije. Mrzimo biti dužni, a pogotovo onima koji s nama aktivno rade.

 

Dakle - što tražimo?

 

Prije svega - očekujemo da imate završen diplomski studij računarskog smjera PMF-a, FER-a ili srodnog tehničkog fakulteta ili 

ste student završne godine na spomenutim fakultetima. Ako nemate akademski background a smatrate da odgovarate

propozicijama > slobodno se javite - pravila su tu da se krše.

 

Iako važne, tehničke karakteristike ne mogu zamijeniti ljudske kvalitete koje očekujemo od vas:

 

  • Da ste normalna, ugodna i komunikativna osoba > svaka majka bi vas poželjela za zeta ili snahu :-), na tulumima ne stojite u kutu i tipkate po mobitelu, u tramvaju ćete ustati baki ili djedu i ostaviti napojnicu konobaru

  • Ako naiđete na problem, pokušati ćete ga riješiti, a nećete ga ignorirati; biti ignorantan nije hendikep već svjesni izbor

  • Razumijete činjenicu da ako svinji stavite ruž za usne to je i dalje svinja

  • Volite što radite i ne osjećate se kao da idete na posao kad se kišnim i hladnim jutrima gegate prema uredu

  • Kada vam netko kaže da ste koder to shvaćate kao osobnu uvredu i čast ćete braniti svim raspoloživim sredstvima

  • Pokrenuli ste ili pokrećete svoj osobni projekt > upoznati ste s patnjama kao i radostima koje nosi mentalna trudnoća

  • Aktivni ste član open-source zajednice i razumijete da jedino dijeljenjem znanja možete naučiti nešto novo (čekamo vaš link na github)

  • Godine korištenja računala nisu utjecala na vašu pismenost > sposobni ste napisati izvještaj, poslovni e-mail ili ljubavno pismo account manageru/managerici (ovisi o vašem ukusu)

  • Software koriste ljudi > svjesni ste činjenice da stvarate za ljudska bića, a ne strojeve

  • Timski ste igrač, ali možete brijati solo > imate viziju i ne odustajete od nje

 

U pola noći ili dana:

  • PHP/MySQL

  • HTML/CSS, JS, Ajax

 

a jako je poželjno da plivate u Codeigniter frejmu i kužite PyroCMS.

 

Veeelik plus:

  • Agile development - kužite, forsirate i tupite drugima

  • Imate github account i brijete na open-source projekte

  • Nije vam stran data-informed razvoj: analitika, A/B testiranje...

 

Očekujemo da se javite do 18.1.2012. sa molbom i životopisom na

yaba@yaba.hr. Ova pozicija odnosi se na full-time rad u Zagrebu.

 

Eventualna pitanja zveknite na mejl ili meni na pm.

 

Lp i sretno!

 

EDIT


> možda nisam izabrao dobru sekciju foruma - ako imate prijedlog gdje će

ovaj oglas biti vidljiviji molim da predložite!

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2013 19:07 (konflikt).
 
8 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Yaba zapošljava backend programera

Koliko točno je početna plaća?

 

Čak bi bilo i poželjno da napišete, pa si tako filtrirate ljude koji bi možda i došli na razgovor, ali će vas odbiti zbog plaće.

 

A i mene zanima.

 

thx.

Ad astra peronospora
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Yaba zapošljava backend programera

Plaća ovisi o više faktora -  iskustvu, sposobnostima, dogovoru

oko stocka / equityu... Nažalost nemamo seed (u ovom momentu)

koji bi omogućio plaću od 1k e+ mjesečno. Ponavljam, točnu cifru

nemamo definirano kao takvu.

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Yaba zapošljava backend programera

Nisam ni mislija niš drugo nego da će prvo pitanje biti o plaći ...

Što je po mom mišljenju loše ...

Naravno da ljudi žele raditi za novac i da njihov rad bude pošteno vrednovan. Međutim, čovjek koji želi tako raditi neće postaviti pitanje o visini plaće prema startup firmi preko ovakvog foruma...

 

Usto prema ovom oglasu, rad i suradnja sa ovom firmom trebala bi biti motivirana na neki drugi način a ne novcem, bar ne u početku kada sturtup kreće ...

Po mom mišljenju entuzijazam pokretača jasno pokazuje da se otvoreno traži partnerstvo...

 

Al oke, možda sam previše subjektivan i neracionalan te idealiziran stvari s obzirom da imam posao koji je usto dobro plaćen i siguran a ne neka avantura u startup svijet ... 

 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Yaba zapošljava backend programera

Super vam je servis.

 

Sretno {#}

http://www.norgems.com
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Yaba zapošljava backend programera

@John & woodgames - hvala vam dečki!

 

Postali smo oglas ovdje baš zbog profila ljudi koji se skuplja,

oglas nije na njuškalu i sličnim servisima - koristimo linkedin,

twitter i par foruma + neke interne servise na PMF-u i FER-u.

 

Oglas je zaista napisan kroz prizmu onoga kakvi smo mi i s

kakavom bi osobom željeli surađivati - kvalitetnom osobom i

problem solverom prije svega... robota ima svugdje, fali nam

ljudi u punom smislu te riječi.

 

Avantura u startup svijetu - skočiš naglavačke i držiš fige :)

 

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Yaba zapošljava backend programera
konflikt kaže...

@John & woodgames - hvala vam dečki!

 

Postali smo oglas ovdje baš zbog profila ljudi koji se skuplja,

oglas nije na njuškalu i sličnim servisima - koristimo linkedin,

twitter i par foruma + neke interne servise na PMF-u i FER-u.

 

Oglas je zaista napisan kroz prizmu onoga kakvi smo mi i s

kakavom bi osobom željeli surađivati - kvalitetnom osobom i

problem solverom prije svega... robota ima svugdje, fali nam

ljudi u punom smislu te riječi.

 

Avantura u startup svijetu - skočiš naglavačke i držiš fige :)

 

Ajde da vam dam i ja malo boost-a. Upoznao sam Marka i baš mi je drago što se polako (ali sigurno) stvara kritična masa kvalitetnih startupova u Hrvatskoj. Pod "kvalitetnim" prvenstveno mislim na ljude koji su proučili problematiku, posložili priču, pričali s potencijalnim klijentima, odradili brainstorming, napravili planove... I krenuli. Rekao bih da je Yaba svakako jedna od njih.

 

 

Ne želim vas "braniti" (mislim da ste za to sposobni i sami), ali ipak bih želio objasniti nešto ljudima koji se raspituju za plaću. Ljudi, ovo je startup. Visina plaće NIJE prvo pitanje koje morate postaviti. Ono što se na početku morate zapitati je ovo:

a) Sviđa li mi se projekt i mislim li da ima potencijala?

b) Želim li naučiti nešto novo i steći dragocjena iskustva za dalje? (I u tehničkom, ali što je još i važnije - poduzetničkom polju)

c) Odgovara li mi cijeli tim i odgovaram li i ja njima?

d) Gdje se vidim za 3 godine i što ću imati od toga?

e) ...

 

Morate shvatiti da niti jedan startup ne može (za)živjeti na principima "doći ću u 08:00, otići u 16:00 i pokupiti svoju plaću na kraju mjeseca". Ako u startup ulazite kao netko kome se nudi equity, onda priča postaje fundamentalno drugačija. I onda morate i želite živjeti taj startup - jer druge nema. Nije cilj da vi radite za nekoga za ništa, nego je ideja da radite za sebe. I svoje kolege. Ako svi zauzmu taj stav, onda pričamo o pravom startup-u. A kada vam draga ujutro prigovori da ste opet sinoć buncali o Executive Summary ili XYZ metrici, skužite da ste definitivno u tome 150%.

 

Problem u Hrvatskoj je što ljudi uglavnom ne razumiju kompletan koncept startup-a. Misle da razumiju, ali to što ljudi misle je najčešće potpuno pogrešno. Situacija se počela popravljati zadnjih godina, ali ima tu još dosta posla. Treba još puno edukacije, pojašnjavanja i objašnjavanja kako bi ljudima "kliknulo". Tako da... Yaba-ekipa, svi zajedno ćemo zajedno morati još puno raditi na tom polju. Ali kao što rekoh - stvari idu na bolje. Želim vam puno sreće i nadam se da ćete pronaći najnovijeg člana tima koji se uklapa u cijeli koncept!

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
12 godina
neaktivan
offline
Yaba zapošljava backend programera

Vlado - puno puno ti hvala na ovome! :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Yaba zapošljava backend programera

@Vlad0

 

Sve to stoji. Ali u danšnjoj "ekonomiji" čovjek (dobar programer) si jednostavno ne može dopustiti da "živi" za neki startup koji bi potencijalno mogao propasti. Da budemo jasni, ne želim to nikome, i yaba-i želim svu sreću :)

 

Onaj koji si to može priušiti jest onaj koji je financijski stablilan i može se upustiti u avanture. 

 

 

Ad astra peronospora
 
3 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Yaba zapošljava backend programera
Bypass kaže...

@Vlad0

 

Sve to stoji. Ali u danšnjoj "ekonomiji" čovjek (dobar programer) si jednostavno ne može dopustiti da "živi" za neki startup koji bi potencijalno mogao propasti. Da budemo jasni, ne želim to nikome, i yaba-i želim svu sreću :)

 

Onaj koji si to može priušiti jest onaj koji je financijski stablilan i može se upustiti u avanture. 

 

Startup pretpostavlja da osnovni članovi tima (founderi, early equity shareholderi, investitori itd.) preuzmu na sebe određene rizike. Ali sukladno tome idu i nagrade ako se startup uspije probiti. A ovo što spominješ je upravo osnovni problem u razmišljanju kojeg sam primjetio kod ljudi u Hrvatskoj. Nitko ne bi preuzeo rizik na sebe, ali svi bi već u startu željeli "brati debelo vrhnje". To ne ide tako. Riskiraj, pa onda profitiraj. A ako dolaziš tek nakon što je profitabilnost već ostvarena, onda ćeš vjerojatno i raditi za (dobru) plaću. Ali to je u konačnici znatno manje nego equity u uspješnom statrupu.

 

Ne mogu govoriti u ime Yaba tima, ali dopusti da ti ispričam svoj primjer. Ja sam se za svoj trenutni startup dosad već odrekao cjelokupnog slobodnog vremena, dodatnih +4,000 kn mjesečnih primanja, dobrog automobila i ljetovanja bilo gdje dalje od neke prč*je na Jadranu ove godine. A slično je i s ostalim članovima tima. Jedan je odlučio odgoditi odlazak iz roditeljskog stana i kupovinu bilo kakvog automobila, drugi zatvara tvrtku koju ima i priključuje se nama (+ dogovorio se sa ženom da i ona uloži u startup i to bez prava na ikakakav equity!), treći odgađa renoviranje stana u kojem bi konačno trebao početi živjeti s dugogodišnjom curom i kompletnu extra lovu koju ima ulaže u tim... Itd. itd. A ovo su samo neki primjeri (ono što mi je prvo palo na pamet) s dugačkog popisa.

 

Ovo možda na prvu baš i ne zvuči privlačno... Ali iskreno? Ništa od toga nam nije problem. Potencijalna nagrada (kako materijalna, tako i ona nematerijalna) je višestruko veća od bilo kojeg rizika u kojeg sada ulazimo. Barem smo zajedno tako procjenili.

 

Moraš biti spreman na takve stvari jer ti prvi u svakom trenutku moraš stajati iza onoga što radiš. Ako nije tako, radije nemoj ni ulaziti u startup - jer to znači da ili:

a) ne vjeruješ u ideju

b) ne pristupaš startupu ozbiljno

c) pristupaš startupu iz krivih razloga

 

U sva tri slučaja samo trošiš i svoje i tuđe vrijeme. Ali ako je situacija obrnuta - ako znaš što želiš i zbog čega to želiš, onda je to prava stvar! I preostaje "samo" jako se potruditi da priča uspije.

 

@Yaba:

Oprostite što vam kradem thread. Samo pokušavam ljudima objasniti da je zarada važna, ali prava zarada zapravo ne leži u plaći. I to definitivno nije prvi korak o kojem se pregovara.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 17:36 (vlad0).
12 godina
neaktivan
offline
Yaba zapošljava backend programera

Vlado - samo kradi thread ;)

 

Slažem se u potpunosti sa svakom riječi. Iako moj nickname

govori suprotno, ne želim ulaziti u konflikte pa čekam pravu

priliku da nešto napišem .)

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Yaba zapošljava backend programera

@Vlado,

 

ja se isto u potpunosti slažem s tobom, samo kod mene je slučaj da nemam još "muda" da uletim u startup,

iako vjerujem da imam par dobrih koncepata u glavi (od ideje do business plana)...

 

Međutim, pustit ću još par godina da me proguta korporacija, da steknem dosta kontakata

(vjerova ili ne i na ovaj način se može upoznati dosta dobrih kontakata, po cijelom svijetu, a ne samo kroz sturtup srijede i ostale lokalne evente kao GOAP itd... )

pa onda tko zna... Možda izađem iz svega pametniji...

 

U svakom slučaju, divim se svakome tko na ovakav način ulazi u posao... Još jednom svaka čast i tebi Vlado i ekipi iz Yaba-e...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Yaba zapošljava backend programera

sviđa mi se servis...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Yaba zapošljava backend programera

Svi bi danas neke bijesne pare s 0kn ulaganja i 8h radnim vremenom / dan. Nejde to tako :)

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Yaba zapošljava backend programera

Neki bi bili presretni i sa ~4k kn, sto su nazalost postale pomalo bijesne pare XD

13 godina
offline
Re: Yaba zapošljava backend programera

Meni ova rijec "yabati" izgleda kao jedna malo perverznija rijec{#}

 

 

Inace,mislim da je ovo odlican servis samo treba se truditi ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 12:39 (ivanoile).
12 godina
online
Yaba zapošljava backend programera

Vidim da ste probali na raznim faksevima... Probajte i na FOI u Vž. Vidio sam da imaju dosta dobrih programera...

 

P.S. ne, ne studiram tamo xD

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Yaba zapošljava backend programera
ivanoile kaže...

Meni ova rijec "yabati" izgleda kao jedna malo perverznija rijec{#}

 

 

Inace,mislim da je ovo odlican servis samo treba se truditi ;)

 

Vidiš - zaboravio sam staviti da tražimo BACKEND YABAČA ;)

 

http://www.yaba.hr/404

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 12:43 (konflikt).
12 godina
neaktivan
offline
Yaba zapošljava backend programera

Danas imamo testiranje - hvala Vam na svim prijavama.

Selekciju smo mukom napravili budući da se javilo čak troje ljudi.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Yaba zapošljava backend programera
konflikt kaže...

Danas imamo testiranje - hvala Vam na svim prijavama.

Selekciju smo mukom napravili budući da se javilo čak troje ljudi.

 

 

 

 

Trebali ste staviti na moj posao oglas. Onda bi ih bilo više. {#}

Ad astra peronospora
11 godina
neaktivan
offline
Re: Yaba zapošljava backend programera
konflikt kaže...

Danas imamo testiranje - hvala Vam na svim prijavama.

Selekciju smo mukom napravili budući da se javilo čak troje ljudi.

 

Koliko si očekivao kandidata koji bi željeli nekome "yabati backend"?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Yaba zapošljava backend programera

Više od troje :)

 

Oglas namjerno nije išao na moj posao ili slično - probali smo s jednim

krugom tako i to jednostavno nije to. Mislim da se kvalitetnog developera ili

dizajnera ne može tražiti kroz takav kanal.

 

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Yaba zapošljava backend programera
konflikt kaže...

Više od troje :)

 

Oglas namjerno nije išao na moj posao ili slično - probali smo s jednim

krugom tako i to jednostavno nije to. Mislim da se kvalitetnog developera ili

dizajnera ne može tražiti kroz takav kanal.

 

 

Misliš krivo. Samo treba znati napraviti oglas, kao i proces odabira. Nije da kvalitetni developeri i dizajneri izbjegavaju moj-posao.

Ad astra peronospora
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice