Web projekt - društvena mreža

poruka: 8
|
čitano: 2.344
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Web projekt - društvena mreža

Ideja je tu, ali ju nema tko realizirati.

Okupljam tim: par ljudi koji bi radili na izradi web društvene mreže (znači programer, dizajner i jedana osoba za marketing i oglašavanje). Što nas je manje to bolje {#}.

 

Ovako, izrada je zahtjevna, znači trebao bi nam neki CMS koji je siguran (i koji se neće biti lako srušiti) - uglavno ja se ne razumijem u izradu. Trebalo bi nam par stranica, galerija slika i vide-a te forum. Tu je i također par modula koji su obvezni.

Za izradu se ne bi tražilo veliko vrijeme - znači radilo bi se kada bi svi mogli (u naše slobodno vrijeme) - po dogovoru.

Dizajn ćemo morati izraditi naš, vlastiti.

 

U igri je lova. Nije tipa ono: kada se napravi stranica ako što zaradimo podijelit ćemo. U igri je lova od sponzora. Važno: morat će se napraviti nešto, kao prototip tako da sponzori vide da mi njihove pare nećemo spremiti u đep i ništa ne napraviti. Nije ništa veliko ali imat ćemo kapital koji će ići isključivo programerui dizajneru za izradu. Nakon izrade ste već isplaćeni i možete odustati iz tima ili ostati u timu. Nakon izrade više nema para, nove pare ćemo dijeliti kada se zaradi (ako se zaradi, jel? {#})

 

 

Eto, sve je rečeno.

I još nešto: ekipu bih trebao koji su mlađi - znači neko doba faksa (18-25 god.) jer je tim dosta mlad.

Trebamo programera za CMS (bilo koji) te jednog dizajnera i jednu osobu za merketing (ali netko tko je sposoban i po mogućnosti studira to i netko tko će odraditi vrhunski posao, a osoba koja samo misli da zna i da će uspjeti bez iskustva)- od marketinške osobe se očekuje skoro pa najviše. 

Bit ćemo podjeljeni u 2 skupine:

1. Tehnički tim- programer (1) i dizajner (1)

2. Ekonomski tim- marketing (1), inovacije(1)

 

Tijekom izrade pare idu samo tehničkom timu {#}.

 

Ako ispunjavate kriterije = zainteresirani p.p! Svi koji ne bih htijeli sudjelovati a samo žele znati o čemu se radi molim da se ne javljaju jer imam jako puno posla i ne bi htio gubiti vrijeme da svima odgovaram.

We come to love not by finding a perfect person, but by learning to see an imperfect person perfectly !
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Web projekt - društvena mreža

Ok, vidim da ste razmišljali kako zaraditi, pošto se u postu barem 10 puta spominje riječ pare, a socijalna mreža ili projekt samo jednom. Trebaš malo više informacija o samom projektu. Danas postoji na tisuće socijalnih mreža, nekoliko i hr, i tu ne vidim baš neku priliku za proboj na tržište, skupljanje korisnika, i definitivno nigdje ne vidim kako bi se tu moglo nešto zaraditi (ne kažem da nije nemoguće, ali ovako gledajući tvoj post to ne vidim). U tvom postu vidim samo jako puno posla (za barem 5 programera i 2-3 dizajnera) i jakoooo punooo truda i muke. Tako da ako već imaš ideju onda prezentiraj. Jasno da uvijek postoji strah od krađe ideje i slično, ali to je rizik koji moraš preuzeti ako tražiš suradnike preko foruma.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 12:49 (Nilturion).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Web projekt - društvena mreža
PanDragon kaže...

Ideja je tu, ali ju nema tko realizirati.

Okupljam tim: par ljudi koji bi radili na izradi web društvene mreže (znači programer, dizajner i jedana osoba za marketing i oglašavanje). Što nas je manje to bolje {#}.

 

Ovako, izrada je zahtjevna, znači trebao bi nam neki CMS koji je siguran (i koji se neće biti lako srušiti) - uglavno ja se ne razumijem u izradu. Trebalo bi nam par stranica, galerija slika i vide-a te forum. Tu je i također par modula koji su obvezni.

Za izradu se ne bi tražilo veliko vrijeme - znači radilo bi se kada bi svi mogli (u naše slobodno vrijeme) - po dogovoru.

Dizajn ćemo morati izraditi naš, vlastiti.

 

U igri je lova. Nije tipa ono: kada se napravi stranica ako što zaradimo podijelit ćemo. U igri je lova od sponzora. Važno: morat će se napraviti nešto, kao prototip tako da sponzori vide da mi njihove pare nećemo spremiti u đep i ništa ne napraviti. Nije ništa veliko ali imat ćemo kapital koji će ići isključivo programerui dizajneru za izradu. Nakon izrade ste već isplaćeni i možete odustati iz tima ili ostati u timu. Nakon izrade više nema para, nove pare ćemo dijeliti kada se zaradi (ako se zaradi, jel? {#})

 

 

Eto, sve je rečeno.

I još nešto: ekipu bih trebao koji su mlađi - znači neko doba faksa (18-25 god.) jer je tim dosta mlad.

Trebamo programera za CMS (bilo koji) te jednog dizajnera i jednu osobu za merketing (ali netko tko je sposoban i po mogućnosti studira to i netko tko će odraditi vrhunski posao, a osoba koja samo misli da zna i da će uspjeti bez iskustva)- od marketinške osobe se očekuje skoro pa najviše. 

Bit ćemo podjeljeni u 2 skupine:

1. Tehnički tim- programer (1) i dizajner (1)

2. Ekonomski tim- marketing (1), inovacije(1)

 

Tijekom izrade pare idu samo tehničkom timu {#}.

 

Ako ispunjavate kriterije = zainteresirani p.p! Svi koji ne bih htijeli sudjelovati a samo žele znati o čemu se radi molim da se ne javljaju jer imam jako puno posla i ne bi htio gubiti vrijeme da svima odgovaram.

 

Nakon prvog čitanja mogu ti reći sljedeće:

 

a) Ideja sama po sebi ne vrijedi ništa.

b) Ovakva prezentacija ideje ne vrijedi ništa.

c) Ako želiš startati neki projekt - moraš ga živjeti. Kao i ostatak tima.

d) Dizajn je važan tek u koraku broj 2 ili 3. Poradi na ideji i tehničkoj realizaciji prvo.

e) Što znači lova? 5kn, 800kn, 100.000kn? I što znači "ako se zaradi"? Nije li sponzor u igri?

f) Članovima tima u startu ponudi jasne uvjete rada (..."ili"... to nije!). Ovo je važno i zbog tebe i zbog njih.

g) Od marketinga očekuješ najviše, ali lovu ćeš dati samo tehničkom timu? Zanimljiv način razmišljanja.

h) I otkada to "inovacije" spadaju pod ekonomsko područje? Osim ako ne misliš na ekonomske inovacije....?

i) Ovo zvuči kao i sve ostali projekti tog tipa. Ali slobodno me pokušaj uvjeriti da nije tako.

j) Ne, ne zanima me projekt - samo sam ti želio dati nekoliko dobronamjernih savjeta.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
odjavljen
offline
Web projekt - društvena mreža

Izuzetna ideja!

Gdje mogu uplatiti 7kn da si odeš sjest na kavu i smisliš nešto pametno... 

Ove godine sam mislio provest perje kod bake na selu, ali mislit i srat nije isto, pa mi mama nije dopustila jer je babu prošle godine proždro vuk, te se prerušijo u baku, ali to je već druga priča
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Web projekt - društvena mreža
vlad0 kaže...
PanDragon kaže...

Ideja je tu, ali ju nema tko realizirati.

Okupljam tim: par ljudi koji bi radili na izradi web društvene mreže (znači programer, dizajner i jedana osoba za marketing i oglašavanje). Što nas je manje to bolje {#}.

 

Ovako, izrada je zahtjevna, znači trebao bi nam neki CMS koji je siguran (i koji se neće biti lako srušiti) - uglavno ja se ne razumijem u izradu. Trebalo bi nam par stranica, galerija slika i vide-a te forum. Tu je i također par modula koji su obvezni.

Za izradu se ne bi tražilo veliko vrijeme - znači radilo bi se kada bi svi mogli (u naše slobodno vrijeme) - po dogovoru.

Dizajn ćemo morati izraditi naš, vlastiti.

 

U igri je lova. Nije tipa ono: kada se napravi stranica ako što zaradimo podijelit ćemo. U igri je lova od sponzora. Važno: morat će se napraviti nešto, kao prototip tako da sponzori vide da mi njihove pare nećemo spremiti u đep i ništa ne napraviti. Nije ništa veliko ali imat ćemo kapital koji će ići isključivo programerui dizajneru za izradu. Nakon izrade ste već isplaćeni i možete odustati iz tima ili ostati u timu. Nakon izrade više nema para, nove pare ćemo dijeliti kada se zaradi (ako se zaradi, jel? {#})

 

 

Eto, sve je rečeno.

I još nešto: ekipu bih trebao koji su mlađi - znači neko doba faksa (18-25 god.) jer je tim dosta mlad.

Trebamo programera za CMS (bilo koji) te jednog dizajnera i jednu osobu za merketing (ali netko tko je sposoban i po mogućnosti studira to i netko tko će odraditi vrhunski posao, a osoba koja samo misli da zna i da će uspjeti bez iskustva)- od marketinške osobe se očekuje skoro pa najviše. 

Bit ćemo podjeljeni u 2 skupine:

1. Tehnički tim- programer (1) i dizajner (1)

2. Ekonomski tim- marketing (1), inovacije(1)

 

Tijekom izrade pare idu samo tehničkom timu {#}.

 

Ako ispunjavate kriterije = zainteresirani p.p! Svi koji ne bih htijeli sudjelovati a samo žele znati o čemu se radi molim da se ne javljaju jer imam jako puno posla i ne bi htio gubiti vrijeme da svima odgovaram.

 

Nakon prvog čitanja mogu ti reći sljedeće:

 

a) Ideja sama po sebi ne vrijedi ništa.

b) Ovakva prezentacija ideje ne vrijedi ništa.

c) Ako želiš startati neki projekt - moraš ga živjeti. Kao i ostatak tima.

d) Dizajn je važan tek u koraku broj 2 ili 3. Poradi na ideji i tehničkoj realizaciji prvo.

e) Što znači lova? 5kn, 800kn, 100.000kn? I što znači "ako se zaradi"? Nije li sponzor u igri?

f) Članovima tima u startu ponudi jasne uvjete rada (..."ili"... to nije!). Ovo je važno i zbog tebe i zbog njih.

g) Od marketinga očekuješ najviše, ali lovu ćeš dati samo tehničkom timu? Zanimljiv način razmišljanja.

h) I otkada to "inovacije" spadaju pod ekonomsko područje? Osim ako ne misliš na ekonomske inovacije....?

i) Ovo zvuči kao i sve ostali projekti tog tipa. Ali slobodno me pokušaj uvjeriti da nije tako.

j) Ne, ne zanima me projekt - samo sam ti želio dati nekoliko dobronamjernih savjeta.

 

a) Ideja je dobra, jer nisam vidio negdje dobru stranicu kao što sam mislio. A i kako možeš reći da ideja ne vrijedi ništa kada ne znaš o čemu se radi ?! Ideja nije samo društvena mreža nego puno više od toga.

b) Naravno, ako itko hoće sudjelovati neka se javi, uđe u tim i čuti će cijeli plan i program - kojega ne mislim tu pisati !

c) ?

d) Ideja je tu, a ako je dizajn 2. korak onda je vrijeme da ga realizira.

e) To znači da će ovi u izradi dobiti koliko su zaslužili. Sponzori su tu (skupilo se 2.500,00 kuna). Vidim da nisi u potpunosti pročitao moj post. Pročitaj opet pa ćeš shvatiti pojmove: ako se zaradi, sponzori, lova {#}

f) Ponuđeni su. Ako itko želi ući u time  neće ostati samo na ovome postu, nego će dobiti puno više detalja u p.p. ili negdje drugdje...

g) Marketing je ključ uspjeha, love se nema. Naravno da bih nagradio koliko bih mogao.

h) Otkada ne spadaju? Dali možda programeri smišljaju inovacije ili im inovator da da oni realiziraju? Promisli malo...

i) Nemam te ja šta uvjeravati, niti se želim ovdje prepirati sa tobom.

j) Ako te ne zanima nemaš što pisati ovdje. Već sam napisao da mi se samo zainteresirani jave. Kada budem htio nečije savjete pitat ću za njih!

 

Nemoj se naljutiti, ovo je dobronamjeran odgovor. {#}

We come to love not by finding a perfect person, but by learning to see an imperfect person perfectly !
11 godina
neaktivan
offline
Re: Web projekt - društvena mreža
Sabbathian kaže...

Izuzetna ideja!

Gdje mogu uplatiti 7kn da si odeš sjest na kavu i smisliš nešto pametno... 

 

Ne znam samo kako možeš napisati: "izuzetna ideja" ?!

Pa čovječe, ni ne znaš o čemu se radi, a došao si ovdje pisati gluposti da dobiješ TU-ove ili nešto slično?

 

{#}

 

 

Molio bih te da ako nisi zainteresirani da zaobiđeš ovu temu u širokom luku! Hvala.

We come to love not by finding a perfect person, but by learning to see an imperfect person perfectly !
14 godina
odjavljen
offline
Re: Web projekt - društvena mreža
PanDragon kaže...
Sabbathian kaže...

Izuzetna ideja!

Gdje mogu uplatiti 7kn da si odeš sjest na kavu i smisliš nešto pametno... 

 

Ne znam samo kako možeš napisati: "izuzetna ideja" ?!

Pa čovječe, ni ne znaš o čemu se radi, a došao si ovdje pisati gluposti da dobiješ TU-ove ili nešto slično?

 

{#}

 

 

Molio bih te da ako nisi zainteresirani da zaobiđeš ovu temu u širokom luku! Hvala.

Posjeti ovaj topic za cca godinu dana.... ponuda za 7kn će i dalje stajati ;)

P.s. - sretno (uistinu), ali svaka ideja koja samo gleda pare već u početku je osuđena na propast... pare,pare, samo pare... u današnjem svijetu jako naprednih i raširenih socijanih mreža... jako teško... morala bi biti uistinu neka wow uber turbo kul ideja... nekako ne vjerujem... ali opet, ak ti upali, ja sretan zbog tebe... 

Ove godine sam mislio provest perje kod bake na selu, ali mislit i srat nije isto, pa mi mama nije dopustila jer je babu prošle godine proždro vuk, te se prerušijo u baku, ali to je već druga priča
14 godina
neaktivan
offline
Re: Web projekt - društvena mreža
PanDragon kaže...
vlad0 kaže...
Nakon prvog čitanja mogu ti reći sljedeće:

 

a) Ideja sama po sebi ne vrijedi ništa.

b) Ovakva prezentacija ideje ne vrijedi ništa.

c) Ako želiš startati neki projekt - moraš ga živjeti. Kao i ostatak tima.

d) Dizajn je važan tek u koraku broj 2 ili 3. Poradi na ideji i tehničkoj realizaciji prvo.

e) Što znači lova? 5kn, 800kn, 100.000kn? I što znači "ako se zaradi"? Nije li sponzor u igri?

f) Članovima tima u startu ponudi jasne uvjete rada (..."ili"... to nije!). Ovo je važno i zbog tebe i zbog njih.

g) Od marketinga očekuješ najviše, ali lovu ćeš dati samo tehničkom timu? Zanimljiv način razmišljanja.

h) I otkada to "inovacije" spadaju pod ekonomsko područje? Osim ako ne misliš na ekonomske inovacije....?

i) Ovo zvuči kao i sve ostali projekti tog tipa. Ali slobodno me pokušaj uvjeriti da nije tako.

j) Ne, ne zanima me projekt - samo sam ti želio dati nekoliko dobronamjernih savjeta.

 

a) Ideja je dobra, jer nisam vidio negdje dobru stranicu kao što sam mislio. A i kako možeš reći da ideja ne vrijedi ništa kada ne znaš o čemu se radi ?! Ideja nije samo društvena mreža nego puno više od toga.

b) Naravno, ako itko hoće sudjelovati neka se javi, uđe u tim i čuti će cijeli plan i program - kojega ne mislim tu pisati !

c) ?

d) Ideja je tu, a ako je dizajn 2. korak onda je vrijeme da ga realizira.

e) To znači da će ovi u izradi dobiti koliko su zaslužili. Sponzori su tu (skupilo se 2.500,00 kuna). Vidim da nisi u potpunosti pročitao moj post. Pročitaj opet pa ćeš shvatiti pojmove: ako se zaradi, sponzori, lova {#}

f) Ponuđeni su. Ako itko želi ući u time  neće ostati samo na ovome postu, nego će dobiti puno više detalja u p.p. ili negdje drugdje...

g) Marketing je ključ uspjeha, love se nema. Naravno da bih nagradio koliko bih mogao.

h) Otkada ne spadaju? Dali možda programeri smišljaju inovacije ili im inovator da da oni realiziraju? Promisli malo...

i) Nemam te ja šta uvjeravati, niti se želim ovdje prepirati sa tobom.

j) Ako te ne zanima nemaš što pisati ovdje. Već sam napisao da mi se samo zainteresirani jave. Kada budem htio nečije savjete pitat ću za njih!

 

Nemoj se naljutiti, ovo je dobronamjeran odgovor. {#}

 

a) Nije bitno je li ideja dobra ili ne. Ja npr. možda imam ideju napraviti bolji pretraživač od Google-a. Vrijedi li ta ideja nešto? Ne. Tako je i s tvojom idejom. Dakle, ideja sama za sebe ne vrijedi baš ništa. (Dodatno: Ako nisi pronašao konkurenciju, to znači ili da nisi tražio dovoljno dobro ili da uopće ne postoji tržište za to što misliš raditi.)

b) Nisi me shvatio - ovakva prezentacija ideje neće privući nikoga. Ne traži se od tebe da ulaziš u detalje, nego da zainteresiraš potencijalne suradnike. Da sam ja npr. tvoj potencijalni suradnik, sve što si rekao mi ne bi bilo ni najmanje zanimljivo. I nije stvar u tome što kažeš već kako to kažeš. Budi jasan i koncizan.

c) Što u izjavi "Ako želiš  startati neki projekt - moraš  ga živjeti. Kao i ostatak tima." nije jasno? Referencirao sam se direktno na tvoju "Za izradu se ne bi tražilo veliko vrijeme - znači radilo bi se kada bi svi mogli (u naše slobodno vrijeme) - po dogovoru.".

d) Ideja nije prvi korak. To je nulti korak (praktički se ni ne računa kao korak).

e) "To znači da će ovi u izradi dobiti koliko su zaslužili." - OK, a kako će se i tko će to odrediti? Buzzwords zaraditi, sponzori, lova me ni najmanje ne zanimaju ako iza toga ne stoji jasni revenue model i posložena work for hire priča (ako ciljaš na to, a čini mi se da da).

f) Tražiš od ljudi da ulože svoje vrijeme kako bi saznali više, a nisi im ponudio niti jedan dobar razlog zbog kojeg bi to željeli napraviti. Vrati se na a) i b).

g) Ja sam mislio da je ključ uspjeha imati up-to-date vremensku prognozu na mobitelu. :\ "Naravno da bih nagradio koliko bih mogao." - Vidi e).

h) Stvaraš li ti tehničke ili ekonomske inovacije? Za ovo drugo ti ne treba tehnički tim. Tako da pretpostavljam kako se ipak radi o tehničkim...? Pokušaj se dogovoriti sam sa sobom što očekuješ od developera i CTO-like osobe (to bi bio profil ljudi koje ti tražiš). S time da to može biti i jedna osoba, dapače.

i) Vidi b).

j) Vjeruj mi da je puno korisnije ako ti netko odmah na početku kaže da je priča koju pokušavaš prodati loša, nego da kreneš u to i izgubiš vrijeme, novac i živce. Pazi, ja nisam rekao da je ideja loša (to ne znam zato jer ju nisi iznio) već da je očito kako nisi uložio trud u research, project evaluation ili razradu poslovnog modela. Ideja je jedno, a realizacija i sve ovo o čemu ti govorim nešto posve drugo.

 

Ne pišem čak sve ovo možda ni toliko zbog tebe (jer sam svjestan da vjerojatno uopće "ne slušaš" što ti govorim - na temelju tvojih odgovora)... Ali možda među ostalima koji ovo čitaju bude netko kome će se upaliti pokoja lampica. Vidiš, odnedavno sam se odlučio puno aktivnije uključiti u promicanje startup scene u Hrvatskoj. Nažalost, glavni problem se sastoji u tome da je prvo potrebno educirati ljude i objasniti im kako moraju iz temelja mijenjati ustaljeni način razmišljanja. Stavovi u stilu "Ja imam najbolju ideju na svijetu koje se nikad nitko nije dosjetio i koju će svi koristiti i koja će mi omogućiti da dobijem puno novaca. Uz minimalno uloženog truda. I imat ću super marketing. I sajt će biti zelene boje. I bit će baš cool." su pogrešni na toliko mnogo razina da je gotovo apsurdno ulagati trud čak i u ismijavanje istih.

 

No jasno mi je kako treba pomoći mladima da preslože moždane sinapse (ako to žele i ako su doista spremni na to). I samo zato trošim svoje vrijeme na kuckanje ovog teksta. Iako me čeka i hrpa vlastitog posla oko organizacije najnovijeg startupa u kojega sam ušao. Možda je najbolji savjet kojeg mogu dati svima ovaj: Ako vam netko iskusniji od vas u startup svijetu pokušava pomoći i ukazati na greške onda šutite, slušajte i na kraju se zahvalite na utrošenom vremenu i savjetima. Ako uspijete svladati tu "prepreku" (a svojevremeno je i meni osobno predstavljala prilično velik problem - sve dok nisam konačno shvatio što se doista krije iza toga) onda postoji dobra šansa da ideju čak i pretvorite u proizvod. Ako to ne možete, vjerojatno će sve propasti već na prvoj prepreci. Uvijek naravno možete učiti o svemu i na vlastitoj koži, ali to uvijek najviše "košta".

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice