Web developmnet zaključana tema

poruka: 21
|
čitano: 5.763
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Web developmnet

Moja se firma bavi razvojem web aplikacija.... trenutno sve sto radimo je u php-u (uz mysql bazu)..... u skorijoj buducnosti planiramo siriti lepezu programskih jezika u kojima radimo...... sta vi predlazete i da li se to isplati....


za sad bez potpisa....
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet

Ovisi što programirate. Pogledajte google Api. Napravis sa open sourceom portal za druženje a oni te kupe za milijune. LOL. Zvuči jednostavno.

16 godina
moderator
offline
RE: Web developmnet
inosense kaže...

Ovisi što programirate. Pogledajte google Api. Napravis sa open sourceom portal za druženje a oni te kupe za milijune. LOL. Zvuči jednostavno.

 Da, zvuči toliko jednostavno da odmah tisući malih develeoperskih timova ide raditi istu stvar. Ali kome će se oni prodati kada su samo dva-tri velika kupca na sceni?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet

Možda da se okreneš i windows poslovnim aplikacijama? C#, C++, Java?


Ko tebe kamenom, ti njega starim kruhom!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet

Java, C#, ali prije svega, bitno je vidjeti u kojem području razvoja želite biti aktivni. Nema potrebe dodavati nove jezike ako vam to neće donijeti nove projekte i nove klijente.


www.cartmanlee.net
16 godina
neaktivan
offline
Web developmnet

Mozda da se orjentirate na Siverlight primjerice. To je relativno novo područje i valjalo bi ugrabiti prednost pred konkurencijom

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Web developmnet

Web dev: PHP ili ASP.NET (sto bolje znate, vise-manje je svejedno iako ja osobno vise volim pravi OOP i C# ASP.NET:)

Web+Win dev: .Net ili Java, veci dio kod-a mora biti reusable.

Win dev: .NET ili Java (.Net ima vrlo jak Framework - vise od 10 000 dostupnih klasa, Java radi i na štednjaku. Neko je rekao ovo za javu: java je primjer kako moraju izgledati programski jezici. Java programi su primjer kako nesmiju izgledati aplikacije. Nešto sporija od .Net-a)

Linux dev: Java ili .Net sa Mono Frameworkom (komp. sa .Net Framework 2.0)

 

Stvar je da se radi u onome u cemu se najbolje zna. Vecina danasnjih platformi za razvoj moze 99% programskih problema rijesiti.

 


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Web developmnet

Mislim da prvo treba pogledati za što će  ta tehnologija služiti tj. jel ti treba nešto novo što PHP ne pokriva. Ako da onda pogledaj koje su to stvari koje ti fale i gdje ih ima, ali ako ne, čemu onda nova tehnologija? Larpurlartizam? Namigiva
Ja sam osobno koristio do sad PHP i ASP te ASP.NET i svaka od njih ima rezona za korištenje, no ako želiš nešto novo pogledaj Ruby, čini mi se dosta moćno i zgodno. Ako želiš da ti nikad ne bude dosadno onda pogledaj i Flex koji je stvarno efektan, a ponekad možeš danima istraživati poneki bug ili specifičnost. Zabava zajamčena!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet

Mislim da će eventualnu dosadu najbolje riješiti upotrebom nekog asemblera! :)

16 godina
offline
RE: Web developmnet
easy kaže...

Moja se firma bavi razvojem web aplikacija.... trenutno sve sto radimo je u php-u (uz mysql bazu)..... u skorijoj buducnosti planiramo siriti lepezu programskih jezika u kojima radimo...... sta vi predlazete i da li se to isplati....


 Ok imam jedno pitanje..
Planirate širiti lepezu programskih jezika u kojima radite?

Pitanje je sada, zašto to činite?
1) traže klijenti
2) nemate dovoljno poslova sa trenutnim jezicima
3) želite naučiti još jezika iz čistog gušta?!

Po meni jedino prva opcija ima smisla. Zato što klijneti od vas traže nešto što se ne može / nije lagano, riješiti s "trenutnom lepezom". Druga opcija mi se ne čini dobrom iz jednostavnog razloga, zato što se prvo treba odlučiti što sve želite raditi i zatim pronaći odgovarajuće "jezike" gdje se te stvari mogu riješiti. Za izradu web aplikacija, IMHO, PHP/MySQL je sasvim dobra kombinacija.
Treća opcija (ako vam je gušt) samo naprijed, možda vam se i isplati.. :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet
sh00le kaže...
easy kaže...

Moja se firma bavi razvojem web aplikacija.... trenutno sve sto radimo je u php-u (uz mysql bazu)..... u skorijoj buducnosti planiramo siriti lepezu programskih jezika u kojima radimo...... sta vi predlazete i da li se to isplati....


 Ok imam jedno pitanje..
Planirate širiti lepezu programskih jezika u kojima radite?

Pitanje je sada, zašto to činite?
1) traže klijenti
2) nemate dovoljno poslova sa trenutnim jezicima
3) želite naučiti još jezika iz čistog gušta?!

Po meni jedino prva opcija ima smisla. Zato što klijneti od vas traže nešto što se ne može / nije lagano, riješiti s "trenutnom lepezom". Druga opcija mi se ne čini dobrom iz jednostavnog razloga, zato što se prvo treba odlučiti što sve želite raditi i zatim pronaći odgovarajuće "jezike" gdje se te stvari mogu riješiti. Za izradu web aplikacija, IMHO, PHP/MySQL je sasvim dobra kombinacija.
Treća opcija (ako vam je gušt) samo naprijed, možda vam se i isplati.. :)
 
Potpisujem. Vidi se da govori netko tko je očito prošao par klimavih grana :)

http://www.gemstudio.hr - Hosting - Game servers
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet
GEM_Edi kaže...
sh00le kaže...
easy kaže...

Moja se firma bavi razvojem web aplikacija.... trenutno sve sto radimo je u php-u (uz mysql bazu)..... u skorijoj buducnosti planiramo siriti lepezu programskih jezika u kojima radimo...... sta vi predlazete i da li se to isplati....


 Ok imam jedno pitanje..
Planirate širiti lepezu programskih jezika u kojima radite?

Pitanje je sada, zašto to činite?
1) traže klijenti
2) nemate dovoljno poslova sa trenutnim jezicima
3) želite naučiti još jezika iz čistog gušta?!

Po meni jedino prva opcija ima smisla. Zato što klijneti od vas traže nešto što se ne može / nije lagano, riješiti s "trenutnom lepezom". Druga opcija mi se ne čini dobrom iz jednostavnog razloga, zato što se prvo treba odlučiti što sve želite raditi i zatim pronaći odgovarajuće "jezike" gdje se te stvari mogu riješiti. Za izradu web aplikacija, IMHO, PHP/MySQL je sasvim dobra kombinacija.
Treća opcija (ako vam je gušt) samo naprijed, možda vam se i isplati.. :)
 
Potpisujem. Vidi se da govori netko tko je očito prošao par klimavih grana :)

 I moj potpis na ovo...ako mislite da su vam uratci prestatični, Javascript (AJAX) je way to go. Ako baš želite fora stvari, Flex mi se čini jako jako dobar

A si mislio na desktop aplikacije, onda bih ti preporučio C#...u svakom slučaju. Ima mnogo zgodnih stvarčica (WPF, XNA...)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet

Potpisujem evo i ja sh00leov post. Mislim da je sa serverske strane PHP/MySQL sasvim kvalitetna kombinacija za izvest bilo kakvu web aplikaciju. Ako to vec ne radite, onda bi se trebali malo pozabavit AJAXom i javascriptom opcenito, jer je to ono sto posjetitelji vide.


What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet

Shoole je dobro napisao. Problem većine developera je taj što ljudi imaju entuzijazam, žele naučiti neki programski jezik, no pravo je pitanje, da li to može dati nekakav napredak firmi? Problem većine developera je što ne znaju razmišljati tržišno.

 

Što se tiče Flexa, kolega i ja smo počeli razvijati jedan projekt, na pola smo puta, ali kada smo krenuli s njim, razmišljali smo kako će tržište reagirati na taj projekt, tko su nam ciljne skupine, tko nam je konkurencija, koje su naše prednosti i nedostaci, tko bi se mogao reklamirati kroz našu aplikaciju, te da li postoji šanse da takav projekt, kada se uhoda, pošteno unovčimo i prodamo nekom većem igraču, uz mogućnost ostavljanja našeg udjela u razvoju aplikacije. Trenutno imam jako puno potencijalnih "udavača", projekt sigurno napreduje i ne bojimo se za njegovu budućnost. No tu ima kvaka. Projekt razvijamo u naše slobodno vrijeme, ne ovisi nam život firme o tome.

 

U početku smo mislili razviti projekt  korištenjem PHP/MySQL kombinacije, onda smo shvatili kako ćemo trebati koristiti web servise, što je vrlo nezahvalno raditi u PHPu. Mislili smo koristiti Javu, no na kraju smo odabrali ASP.NET kao serversku platformu. Da je Silverlight u 2.0 fazi, onda bi sigurno odabrali njega umjesto Flexa, ali osobno nisam zadovoljan Silverlightom, ima jako puno potencijala, trenutno je odličan alat za video i audio streaming, no za ostale stvari je Flex daleko bolji, brže se izvodi i komponente su puno razvijenije. Vjerujem da će se obje tehnologije kroz narednih godinu dvije "izjednačiti" po stupnju razvoja.

 

Ruby mi se u početku činio simpatičnim i alatom koji ima perspektivu, no pogledajmo stanje na tržištu. Kakva je raširenost Rubyja? Koliko hostinga podržava Ruby? I da li postoje šanse da Ruby nađe svoje mjesto na tržištu pored jakog Microsofta, snažnog PHP "lobija" i sve jače Java zajednice koju guraju i IBM i Oracle? Bojim se da će Ruby ostati alat entuzijasta.

 

Eto, prijatelju, napisao sam svašta, na ništa ti nisam odgovorio, ali opet, kao što su neki naveli, za svaki odabir jezika treba pogledati - da li ima kruha od svega toga.


www.cartmanlee.net
16 godina
offline
RE: Web developmnet
GEM_Edi kaže...
sh00le kaže...
 Ok imam jedno pitanje..
Planirate širiti lepezu programskih jezika u kojima radite?

Pitanje je sada, zašto to činite?
1) traže klijenti
2) nemate dovoljno poslova sa trenutnim jezicima
3) želite naučiti još jezika iz čistog gušta?!

Po meni jedino prva opcija ima smisla. Zato što klijneti od vas traže nešto što se ne može / nije lagano, riješiti s "trenutnom lepezom". Druga opcija mi se ne čini dobrom iz jednostavnog razloga, zato što se prvo treba odlučiti što sve želite raditi i zatim pronaći odgovarajuće "jezike" gdje se te stvari mogu riješiti. Za izradu web aplikacija, IMHO, PHP/MySQL je sasvim dobra kombinacija.
Treća opcija (ako vam je gušt) samo naprijed, možda vam se i isplati.. :)
 
Potpisujem. Vidi se da govori netko tko je očito prošao par klimavih grana :)


Hm, zapravo, nekako i nisam prošao par klimavih grana..
Kada sam se počeo baviti webom, počeo sam sa perlom, zamijenio ga sa PHP/MySQL kombinacijom (uz javascript) i još sam uvijek u tome.  Za sada doista nisam imao razloga raditi nešto drugo (a da budem iskren, nije bilo ni motiva).

Znam što želim, a to je web development, a isto tako znam da moje trenutno poznavanje jezika zadovoljava veliku većinu stvari koje želim raditi.
16 godina
offline
Web developmnet

Treba se paziti Rubya, jer usprkos nekim zgodnim stvarcicama koje nudi, zahtjevnije aplikacije jednostavno ne rade na rubyu - ruby web server nije thread safe i svako toliko se restarta sto uzrokuje gubitak sessiona.

Stvari koje ruby ima su dostupne i na drugim platformama - php ima svoje MVC frameworke (jel to CakePHP?), a na ASP.NETu tu je vec duze vrijeme odlican MonoRail, a veliki MS ce sada izdati ASP.NET MVC koji je vec u preview verziji vise nego odlican! Takodzer, postoji i Scoffolding podrska unutar asp.net mvc-a, isto u preview fazi radi dobro, i jako je templateabilna sto je najbitnije.

Kod Flexa i Silverlighta treba napomenuti da su to samo client-side aplikacije, samo UI, bez poslovne logike i data access layera!

 


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Web developmnet
hudo kaže...

Treba se paziti Rubya, jer usprkos nekim zgodnim stvarcicama koje nudi, zahtjevnije aplikacije jednostavno ne rade na rubyu - ruby web server nije thread safe i svako toliko se restarta sto uzrokuje gubitak sessiona.

Stvari koje ruby ima su dostupne i na drugim platformama - php ima svoje MVC frameworke (jel to CakePHP?), a na ASP.NETu tu je vec duze vrijeme odlican MonoRail, a veliki MS ce sada izdati ASP.NET MVC koji je vec u preview verziji vise nego odlican! Takodzer, postoji i Scoffolding podrska unutar asp.net mvc-a, isto u preview fazi radi dobro, i jako je templateabilna sto je najbitnije.

Kod Flexa i Silverlighta treba napomenuti da su to samo client-side aplikacije, samo UI, bez poslovne logike i data access layera!

 


 Glede Rubya (odn. Railsa), informacija o čestim restartovima baš i ije potpuno točna. Zapravo, sve ovisi o tome na koji način podigneš svoju aplikaciju na web. Ukoliko pokreneš mongrel server koji sakriješ iza apachea - nemaš takvih problema. Ukoliko pak koristiš mod_ruby, takvi se problemi navodno javljaju. Navodno jer nisam nikada probao no na više sam mjesta naišao na taj podatak.
 Kod PHP-a postoji podosta MVC frameworka no niti jedan se ni izbliza nije približio slavi Railsa. O razlozima drugom prilikom.
 Što se tiče ASP.NET MVC-a, imao sam priliku na nekoj prezentaciji pogledati o čemu se tu radi, i iako mi se neke ideju sviđaju, očigledno je da je razvoj toga djelom pod uticajem Railsa. Osobno se ne mogu žaliti na to, no čini mi se da u MS-u nisu shvatili kako sav taj "hype" oko Railsa nije samo radi MVC pristupa već je tu puno više toga u igri. Također, neki se dosadašnji korisnici ASP.NET-a žale na odustajanje od nekih principa koji su do sada vrijedili, no teško je sve zadovoljiti :).
 Kada već nabrajamo konkurentske tehnologije, nije zgorega spomenuti ni Django (http://www.djangoproject.com/), pisan je u Pythonu i navodno je najbliži Railsima (whatever it means).
16 godina
moderator
offline
RE: Web developmnet
Miro kaže...
inosense kaže...

Ovisi što programirate. Pogledajte google Api. Napravis sa open sourceom portal za druženje a oni te kupe za milijune. LOL. Zvuči jednostavno.

 Da, zvuči toliko jednostavno da odmah tisući malih develeoperskih timova ide raditi istu stvar. Ali kome će se oni prodati kada su samo dva-tri velika kupca na sceni?

Nikome, bit će uspješni ko Yahoo!. Osmijeh


drpetric
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet
E drpetric kaj nisi ti onaj uredni u BUGu ????
meni ssi zakon na bug tvu samo nastavi
i nabavi još bolje fore petric rules!!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web developmnet
unknown kaže...
E drpetric kaj nisi ti onaj uredni u BUGu ????
meni ssi zakon na bug tvu samo nastavi
i nabavi još bolje fore petric rules!!!!
 Je Je to je taj...
Veliki radisa...loaklni multipraktik i najveci "slut" u urednistvu Smijeh
Mnogo daje a malo dobiva...najzesci "bender" u urednistvuSmijeh
Samo tako nastavi, mnogo si zestok...We love YouSmijeh
NHFSmijeh!!!

...moj PTSP je jači od tvog...
16 godina
moderator
offline
RE: Web developmnet

"Rasprava" je potpuno otklizila u nekom drugom smjeru, pa je smatramo zaključenom...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice