Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 802.669
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pa potrošnja se i mjeri u kWh.

Samo kaj kolega koristi taj izraz za snagu koju klima vuče, pa onda taj broj pomnožen s vremenom daju potrošnju, ali nije isto, samo to ljudi u narodu vole brkat, ali bolje se ne svađat oko termina, jer ljudi to namjerno rade jedni drugima u inat da ispadnu "meritorni" i tak se onda krivi izrazi koriste u narodu.

Ko i ovo kaj kolega svaki plin koji ide u klimu naziva freon, premda plinova iz skupine freona (tj. to je bio samo komercijalni naziv jedne firme) u upotrebi nema već odavno, ali im je tak lakše na poslu funkcionirati, jer da netko kaže općenito plin samo bi im se upitnici upalili iznad glave.

Tak je u svakom poslu, svi koriste "seljačke" nazive, em se smatraju onda "uzvišenom" grupom za koju smatraju da ih običan puk vidi kao neke genije jer koriste izraze koji zvuče SF, em im je to jedini oblik zabave kad se iscrpe aktualne dnevnopolitičke teme i teorije zavjere.

Uglavnom, glupa tema, ajmo opet nastaviti s pitanjima kakva je xxxyyyxxxx-857758849842-hjjk-78558 klima, jer se čini bolja nego xxxxyyyyy-5538745-o55756 i xxxyyyyxxx667389-55568 zajedno, a košta više (pa kako to?) i u specifikacijama piše a zapravo... ( i na plotu piše)...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 14:50 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Htio sam, na temelju cca petstotinjak klima po stanovima koje bi mi netko reklamirao da ne valjaju (u zadnjih 10 godina), reći da ne treba oko klime raditi preveliku dramu. 

 

Izaberite nešto za novce koje mislite potrošiti i to je to. Na kraju su bitnije stavke izolacija, pozicija u zgradi, visina stropa itd. U suterenu vam možda klima i ne treba.. Ako nemate izolaciju - nije isto kao i kad netko ima 15-20cm izolacije. Orijentacija stana je također bitna. I koja je onda klima bolja i koja troši više struje? Pored 15 nepoznanica - šta da itko odgovori? Troši li više struje ova u Dubrovniku u kući sa lošom izolacijom ili neka u Lici u kući sa vrhunskom izolacijom?

 

Ako želite baš točno znat koja snaga hlađenja i grijanja vam je potrebna - energetski certifikat i to je to. Tamo vam pišu svi podaci i sve preporuke. Meni je na 100 kvadrata stana (Krk) jedna jedina klima Mitsubishi zen crna od 2.5KW ispala taman dovoljna jer sam u prizemlju, imam dobru izolaciju i kako su ispred natkrivene terase prema jugu - nemam direktnog sunca s južne strane, tek tamo oko 18h u office i sobu uđe zapadno sunce. Zelenilo oko kuće također pomaže, travnjaci, masline itd.

 

Nazovite lokalni klima servis, svi ugrađuju pristojne klime. Ja imam iskustva sa desetak tih klima servisa od Zagreba do Istre i Kvarnera, ugrađivali smo doslovce sve, Daikin, Gree, Fujitsu, Midea, Samsung, LG, Mitsubishi, Toshiba, Vivax, Panasonic.. kompletne ventilacijske sustave za pasivne kuće, fenkojlere, dizalice topline, multisplit po 2, 3, 5 unutarnjih na jednu vanjsku jedinicu itd. Nikad nitko nije zvao da reklamira klimu.   Mogu preporučiti nekoliko servisa za ugradnju i održavanje, ali nisam baš s nikim imao loše iskustvo. Jedino imajte na umu da su ljeti gužve pa nemojte očekivati isporuku u 2 dana 15.07. usred toplinskog vala.

 

Sve će vam otić u kurac al klime će vam i dalje raditi normalno. Mijenjat ćete 5 puta one nosače za vanjsku jedinicu ali klima će ostat ista, prije će požutiti plastika nego šta će se pokvariti. Samo je redovito čistite.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Prva klima Panasonic mi je trajala 25 godina,sad sam je zamijenio sa Mitsubishi HR43 ,trenutno radi 24/7 na prvoj ili drugoj brzinu 21C..stan 80 m2..tiha vrlo dobro hladi..cak je i u sobama ugodno.Sigurno trosi puno manje od stare,koliko bumo videli na kraj obracuna struje
AUDIOFIL
2 godine
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

Kako me bas interesiralo to što je kolega forumas naveo malo sam istražio  i našao sam na ovu informaciju

 

Air conditioner power consumption trumps that of most appliances. The power consumption of air conditioners averages 318 watts (hourly, for a 24,000 BTU unit) in most American households. The power draw of a unit that size ranges from 1,800 to 2,500 watts in most cases.

The average is only 318 watts because air conditioning units automatically cycle their compressors on/off as needed throughout the day.

The 318-watt average mentioned (source: U.S. DOE) adds up to 228 kWh per month. That would cost:

Currency: USD.

$27.36 at an electricity rate of $0.12/kWh (this is the average electricity rate in the U.S.).

$45.60 (€41.87) at a rate of $0.20/kWh. $0.20 is a common rate in Europe (many European countries are in the range of $0.19 to $0.25/kWh).

$79.80 at a rate of $0.35/kWh.

$102.60 at a rate of $0.45/kWh.

 

Sad to je prosjek bez uzimanja u obzir kvalitetu stana površinu koju hladi i slično svakako zanimljivi rezultati... 

Aut inveniam viam aut faciam
8 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Nije mi jasno zbog čega toliko rasparave oko energetske učinkovitosti klima uređaja POGOTOVO ZA HLAĐENJE jer istu koristimo cca 30 dana na kontinentu, a na moru otprilike 60 dana tako da je meni osobno taj trošak skoro nebitan. Što se tiče osnovnog grijanja to je več druga stvar ali i to ovisi NAJVIŠE o kvaliteti izolacije prostora kojeg zagrijavamo. Naravno i kvalitetna klima za osnovno grijanje po mogućnosti sa 2 grijača na vanjskoj jedinici.

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

Ne znam tko ti je rekao da se varenjem gubi garancija, ja to radim odavno, kao i moj prijatelj koji me je naučio sve o klimama, inače radi klime 17 godina. 

 

Svega sam se nagledao, ali su mi Maxon klime ostale u pamćenju ko ni jedna klima, morali smo "popraviti" 3 Maxon klime, dan prije nego što smo došli na teren, su montirane od strane drugih majstora.

Na dvije klime su tvorničke greške, nisu dobro spojevi zavareni u unutarnjoj jedinici, gdje je puštao freon, užas kvaliteta bakra i sve ostalog. Prijatelj i ja smo se kasnije uhvatili za glavu jer nismo znali u što se upuštamo, izgubili smo cijelo popodne za te 2 klime, a kod treće nije bila sama klima problem, već bakrena cijev koju je "profesionalac" majstor savio i naravno gdje će prolaziti freon kroz savijenu cijev. 

 

Osim tog Maxona nisam imao problema sa ostalim klimama. Korel klime ne bih isto preporučio, nisu baš neko veselo riješenje, nekoliko je ljudi bilo nezadovoljno s njima, ali opet ništa strašno.

 

Uglavnom montiram Panasonic, Mitsubishi, Dakin(samo nekoliko komada), Vivax, Midea, Gree, Azuri, Sinclair.

 

Kod strica sam montirao 11 Vivaxa sve inverter, u dvije faze. Nešto stariji i noviji modeli, ni s jednom nikad problema, već 4 godine imaju neke. Samo se koriste ljeti za hlađenje. Kod njega su M - design 7 komada i 4 R - design.

 

A i ja sam uzeo prije 3 godine 2 Vivaxa najjeftinije klime, tada su bile AERI 2.5kW, to je R - design i evo nikakvih problema. Koriste se samo za hladenje ljeti. Nekad ih zimi uključim na grijanje, i dobro griju za tu cijenu.

 

Daikin je odličan, ne treba ga ni slučajno izbjegavati, samo kao što kažem cijena mu je paprena. 

 

Krivo sam se izrazio nisu sve klime, kod Beko klima samo jedan model i to onaj najjeftiniji je isti ko Vivax. Samo su unutarnje jednice različite, oplata ili ti plastika je različita. Prijatelj i ja smo baš jednu bili otvarali, sve je isto.

 

 

 

Vjerujem ti sve. Tako da ti preuzmi kormilo za ovaj dio foruma. Imaš više iskutva.

Ja sam nešto malo bio brži pa se polako shiftujem na Kasetne klime i Čilere. Evo par slika od neki dan na +38

 
 
 
  

Najača kompanija u BiH ne može da zamjeni Čiler star 20 godina.

Hint: Klime i ugradnja su poskupile u ovom toplotnom udaru, kao i sav potrošni materijal tipa cijevi i nosači. Lik je neki dan pola miliona € kupio sav Gree za Bosnu i Hercegovinu, tako da ih nema nigdje.. Mislim ima ali ne više po starim cijenama.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
darijuco kaže...
Fujitsu asyg 12 kmcc,iskustva s klimom?Kakva je buka vanjske jedinice u grijanju,napomena da temperatura vanjskog zraka rijetko ide u minus.

 Razina buke za klima uređaj https://www.europrodaja.hr/trgovina/fujitsu-super-eco-inverter-3-4-kw-klima-uredaj/ vanjske jedinice u grijanju je 50 do max 61 dB.

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Envy kaže...
CPU kaže...

Ne znam tko ti je rekao da se varenjem gubi garancija, ja to radim odavno, kao i moj prijatelj koji me je naučio sve o klimama, inače radi klime 17 godina. 

 

Svega sam se nagledao, ali su mi Maxon klime ostale u pamćenju ko ni jedna klima, morali smo "popraviti" 3 Maxon klime, dan prije nego što smo došli na teren, su montirane od strane drugih majstora.

Na dvije klime su tvorničke greške, nisu dobro spojevi zavareni u unutarnjoj jedinici, gdje je puštao freon, užas kvaliteta bakra i sve ostalog. Prijatelj i ja smo se kasnije uhvatili za glavu jer nismo znali u što se upuštamo, izgubili smo cijelo popodne za te 2 klime, a kod treće nije bila sama klima problem, već bakrena cijev koju je "profesionalac" majstor savio i naravno gdje će prolaziti freon kroz savijenu cijev. 

 

Osim tog Maxona nisam imao problema sa ostalim klimama. Korel klime ne bih isto preporučio, nisu baš neko veselo riješenje, nekoliko je ljudi bilo nezadovoljno s njima, ali opet ništa strašno.

 

Uglavnom montiram Panasonic, Mitsubishi, Dakin(samo nekoliko komada), Vivax, Midea, Gree, Azuri, Sinclair.

 

Kod strica sam montirao 11 Vivaxa sve inverter, u dvije faze. Nešto stariji i noviji modeli, ni s jednom nikad problema, već 4 godine imaju neke. Samo se koriste ljeti za hlađenje. Kod njega su M - design 7 komada i 4 R - design.

 

A i ja sam uzeo prije 3 godine 2 Vivaxa najjeftinije klime, tada su bile AERI 2.5kW, to je R - design i evo nikakvih problema. Koriste se samo za hladenje ljeti. Nekad ih zimi uključim na grijanje, i dobro griju za tu cijenu.

 

Daikin je odličan, ne treba ga ni slučajno izbjegavati, samo kao što kažem cijena mu je paprena. 

 

Krivo sam se izrazio nisu sve klime, kod Beko klima samo jedan model i to onaj najjeftiniji je isti ko Vivax. Samo su unutarnje jednice različite, oplata ili ti plastika je različita. Prijatelj i ja smo baš jednu bili otvarali, sve je isto.

 

 

 

Vjerujem ti sve. Tako da ti preuzmi kormilo za ovaj dio foruma. Imaš više iskutva.

Ja sam nešto malo bio brži pa se polako shiftujem na Kasetne klime i Čilere. Evo par slika od neki dan na +38

     

Najača kompanija u BiH ne može da zamjeni Čiler star 20 godina.

Hint: Klime i ugradnja su poskupile u ovom toplotnom udaru, kao i sav potrošni materijal tipa cijevi i nosači. Lik je neki dan pola miliona € kupio sav Gree za Bosnu i Hercegovinu, tako da ih nema nigdje.. Mislim ima ali ne više po starim cijenama.

 Jesu li originali kompresori ili su već mjenjani u tih 20god??

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...
* * *

 Jesu li originali kompresori ili su već mjenjani u tih 20god??

Iskreno ne znam, moje je bilo da odem da ga restartujem, da riješim grešku FE1 ili šta već voda umjesto 12 bila je 28°C. Ja znam u čemu je problem ali neću da im kažem jer me ne plaćaju dovoljno. Krenuo u zoru ranu i krenuo kući sa 4 pack's Beck'sa a šef me zove kao gdje sam a ja rekao evo za 5 minuta kući.. a on idi tu i tu pa vidi kompresor šta mu je "ako mi nije mrsko".

Zovu me sutra ljudi da im radim klime (jednom sam u 02h počeo da postavljam klimu) u tržnim, ili točnije kako naši znaju reći FAN KOJELERE na +35°C i na +38 prekosutra i ne pitaju koliko ću para uzeti - ne pada mi na pamet. 

Sa svojom djevojkom i na kupanje.

11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Kakve su vox klime, po 2000 kn.3.5 kw

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
GSP kaže...

Kakve su vox klime, po 2000 kn.3.5 kw

 Za te novce dobre pogotovo ako Vam treba samo za hlađenje,

7 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Kad je najpovoljnije ugraditi klimu? Jesen/zima? Naravno sad nisam lud da je kupujem.

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Za bozic.sad klimu koriste samo budale,a za bozic ima da ustedis 80 kn

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
It'sMe932 kaže...

Kad je najpovoljnije ugraditi klimu? Jesen/zima? Naravno sad nisam lud da je kupujem.

 Svi koji su mislili navaliti već su navalili, do kraja ljeta imaš bar 50 toplih dana, stoga imaš opciju ili provjeriti sa 2-3 firme rok isporuke i ugradnje (mislim da je unutar 10 dana) ili grilat jajca na 32 stupnja.

 

Mobitel - loko servis za ugradnju klima uređaja - dobar dan - 20.07 klima na zidu.

 

Za 4-5 tisuća kuna nađe se dobra "home unit" klima, praktički bilo koja "bolja" marka nudi klime u tom rangu cijene. Za manje prostore dosta je 2.4KW ako imate ogromne dnevne boravke onda jaču, 3.4kw su oko 500 kuna skuplje, sada nude i 5 godina garancije.

 

Fujitsu, Mitsubishi, Daikin, Gree, LG, Toshiba, bez nekakvih dodatnih high tech drangulija (smart home, app, wifi, LED RGB..) stisneš botun kad se želiš hladit i amen.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
offline
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ja imam takvu 3.godinu nikakvih problema.Kupio također u tom dućanu.To mi je prva klima tako da neznam kakve su druge u tom rangu.
Sve da i imam,otkud mi
16 godina
odjavljen
offline
Klima uređaj - pitanje

Ja sam uvijek zazirao od klime kod kuce jer su me na poslu uvijek vrat i ledja mucili kad netko nakuri klimu. Ali kad smo 2015 otisli za irsku onda sam dao ugraditi klimu kod kuce jer odlazak sa irskih 16-17 stupnjeva na slavonskih 35 nije bas lako podnosljiv. Ugradili smo Gree klimu od 3.4 kw mislim i njome hladimo cijelu kucu od kojih 80-ak metara kvadratnih. Ja sam uglavnom ljeti u HR 3-4 tjedna, zena sa klinkama bude cijelo ljeto. Klima radi stvarno jako puno - dok sam ja dolje onda se doslovce gasi na 15 minuta dnevno. Ujutro kad se ustanem ugasim ju, pootvaram sve prozore i ostavim 15 minuta da udje drugi zrak unutra, zatvaram i palim opet klimu. Cak i kad znamo da nas nece biti cijeli dan kod kuce klima radi (uvijek je podesena na 25 stupnjeva). Kuca nije izolirana od nigdje i svejedno je unutra super-ugodno jer klima izuzetno dobro odradjuje posao. Ono sto je meni zapravo iznenadjujuce i zbog cega ovo pisem je racun za struju koji je zapravo smijesno malen. Prve godine smo poprilicno oprezno ocekivali racun za struju nakon jesenskog ocitanja brojila. Stigla neka mizerna razlika za platiti. Klima ocito cijelo vrijeme radi sa poprilicno malenom snagom i to me bas odusevljava. Nije nikakva smart klima u pitanju niti mi nesto od toga treba.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Friday kaže...

Ja sam uvijek zazirao od klime kod kuce jer su me na poslu uvijek vrat i ledja mucili kad netko nakuri klimu. Ali kad smo 2015 otisli za irsku onda sam dao ugraditi klimu kod kuce jer odlazak sa irskih 16-17 stupnjeva na slavonskih 35 nije bas lako podnosljiv. Ugradili smo Gree klimu od 3.4 kw mislim i njome hladimo cijelu kucu od kojih 80-ak metara kvadratnih. Ja sam uglavnom ljeti u HR 3-4 tjedna, zena sa klinkama bude cijelo ljeto. Klima radi stvarno jako puno - dok sam ja dolje onda se doslovce gasi na 15 minuta dnevno. Ujutro kad se ustanem ugasim ju, pootvaram sve prozore i ostavim 15 minuta da udje drugi zrak unutra, zatvaram i palim opet klimu. Cak i kad znamo da nas nece biti cijeli dan kod kuce klima radi (uvijek je podesena na 25 stupnjeva). Kuca nije izolirana od nigdje i svejedno je unutra super-ugodno jer klima izuzetno dobro odradjuje posao. Ono sto je meni zapravo iznenadjujuce i zbog cega ovo pisem je racun za struju koji je zapravo smijesno malen. Prve godine smo poprilicno oprezno ocekivali racun za struju nakon jesenskog ocitanja brojila. Stigla neka mizerna razlika za platiti. Klima ocito cijelo vrijeme radi sa poprilicno malenom snagom i to me bas odusevljava. Nije nikakva smart klima u pitanju niti mi nesto od toga treba.

Gree Invert sa R32 plinom juče ju ja ugradio. Smiješno je kako se od 50W penje na 1100W pa spušta na 700W. Još "12-tka" Ima i Wi-Fi tako da možeš sa mobitela (vidi ima li tvoja taj modul) 

Ali pogodio si top klimu. Kao da si me pitao za procesore 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Envy kaže...

Gree Invert sa R32 plinom juče ju ja ugradio. Smiješno je kako se od 50W penje na 1100W pa spušta na 700W. Još "12-tka" Ima i Wi-Fi tako da možeš sa mobitela (vidi ima li tvoja taj modul) 

Ali pogodio si top klimu. Kao da si me pitao za procesore 

 

Ma ne zelim nikakve smart pizdarije na njoj. Upalim ju na 25 i ostavim tako. Sjecam se da nije bila bas jeftina ali sam izuzetno zadovoljan

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Friday kaže...
Envy kaže...

Gree Invert sa R32 plinom juče ju ja ugradio. Smiješno je kako se od 50W penje na 1100W pa spušta na 700W. Još "12-tka" Ima i Wi-Fi tako da možeš sa mobitela (vidi ima li tvoja taj modul) 

Ali pogodio si top klimu. Kao da si me pitao za procesore 

 

Ma ne zelim nikakve smart pizdarije na njoj. Upalim ju na 25 i ostavim tako. Sjecam se da nije bila bas jeftina ali sam izuzetno zadovoljan

Gle, nekada ti ne treba uopće hlađenje (ne znam koliko je sada u Osijeku ali u Tuzli je od jučerašnjih +35, spalo na +25) nego deovlažavanje. Vlaga je ta koja smeta. Kod mene može biti +30 ako nema vlage nema potrebe za klimom.. ali na +25 ako je ogromna količina vlage - meni se noge znoje.

Ali kao što si i sam rekao, prvo kratko si u HR, a drugo i ne trebaju ti te budalaštine, ali ako si tu korisne su. Primjerice ti si cijeli dan na kupanju u Bizovačkim toplicama sa suprugom i djecom, što bi klima radila.. upališ je preko mobitela sat vremena kada krenete i onda sve fino hladno.

 

Ajde možda tebi i ne treba to, ali ima ljudi kojima treba ali ne znaju za to. Tri su moda na klimi: Pahuljica (hlađenje), Sunce (grijanje) i meni najzanimljiviji Kap (deovlažavanje). Kap upravo drži na +25, najveća ušteda na struji a sasvim ugodno u kući. Win-Win kako god da okreneš.

Uhvati me jeza kada vidim lik ili dućan neki stavili na +16 (prvo nikada ne može nabiti toliko, ne može ni 18) a kompresor se ne gasi a struju triši.

Pisao bih o krađi struje ili bolje reći "krađi", kako BiH posuđuje dalmaciji npe 50MW jer dole klime ubiše preko ljeta a onda HR daje BiH isto toliko snage zimi kada u BiH jača industrija... ali to je druga priča. Tako je Njemačka krala struju od Francuske i prodavala je Belgiji :-D

14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, nov sam u ovom topicu. Gledam da si uzmem klima uredaj. Trebalo bi hladiti juznu suncanu sobu od cca 15m2. Volio bi da ima wifi modul, odnosno ako sam skuzio, pomocu njega se moze pristupiti paljenju klime i van stana?

Gdje gledati, kakvu klimu kupiti, sta da pripazim jos?

Pretpostavljam da ugradnja nije ukljucena u cijenu, tako da me zanima koliko dode ugradnja prosjecne klime?

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Gdje si, u HR ili BiH?
Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Dobra je ova 5kw Hisense klima...

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
DiRT kaže...

Dobra je ova 5kw Hisense klima...

Hisense osvaja svijet, gledaj nogometno prvestvo i sve će ti biti jasno. Mislim generalno kinezi u svemu. Samo to crveno dugme ti služi za mijenjanje iz °F u °C pa mi nije logično tih -44 a na display piše °C (ili dobro ne vidim). 45°F odgovara 7,2°C pa me buni i taj znak minus i na display °C. Stisni to crveno dugme da se prešaltaš iz F u C.

Ali generalno novo je novo. Evo imam jednu novu zapakovanu 18-tku Invert iz Telefunkena (nema mi mrže marke) ali jedna je otišla i trnci te hvataju od hladnoće.
Ugradio bih ju za 3700 kuna u BiH ako je gdje blizu.

Inače sam mislio (jedno vrijeme jedva da su imali web stranicu) da je Value alat Kineska firma, a zapravo je osnovana nedavne 1996. Kvaliteta - VRH! Tvrde da su najbolji na svijetu - ne bi me čudilo da jesu. Mada Japan je Japan, i to je planet za sebe pa ne treba oko toga razbijati glavu.

Ako ćeš što od njihovg alata najbolje bi ti bilo da odeš u Šabac, najfetiniji su na Balkanu + imaš povrat poreza.

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Envy kaže...
Gdje si, u HR ili BiH?

 Rijeka

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Envy kaže...

Hisense osvaja svijet, gledaj nogometno prvestvo i sve će ti biti jasno. Mislim generalno kinezi u svemu. Samo to crveno dugme ti služi za mijenjanje iz °F u °C pa mi nije logično tih -44 a na display piše °C (ili dobro ne vidim). 45°F odgovara 7,2°C pa me buni i taj znak minus i na display °C. Stisni to crveno dugme da se prešaltaš iz F u C.

 Ma, krivo kolega mjeri, nemreš to mjerit IR termometrom, dobiješ nebulozne rezultate.

IR je samo za specifične situacije, jer mjeri površinsku emisivnost u IR spektru, pa em milijun faktora utječe na preciznost mjerenja, a i ne možeš mjeriti uopće strujeći zrak jer tu ni nema klasične smisivnosti, i nema zapravo površine na kojoj bi uopće mjerio emisiju, itd.

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Majstori pomoc

 

Kupio sam onaj hisense gore sa linka,i rastavim kutiju i vidim da nema nikakvih kablova unutra cak ni za strujju....jel to majstor onda treba ponijeti ili?

 

I u uputstvima pise da udaljenost unutarnje i vanjske jedinice treba biti od 5 do 15 m max...ja sam to zamislio na vanjski dio zida vanjsku jedinicu a unutarnji, unjtarnju jedinicu sto bi bila medjusobna udaljenost cca 1 m....jer tu mi najvise pashe

 

 

Znam da treba posebno uzeti nosace za klimu,to sam rijesio

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 9:12 (GSP).
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Da, majstor donese kabele.

A i nosači su ti uključeni u cijenu ugradnje, bezveze si kupovao...

A udaljenost vanjske i unutarnje je nebitna, sve dok nije veća od maksimalno dopuštene.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Dobro i koje marke onda preporucujete? Za 15-20 m2 i jedini uvjet da ima wifi

I najvaznije gdje kupiti?

11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

@fer de lance hvala ti

 

@ruske

 

Evo ja sam uzeo hisense,evo ti model sa wifi

 

https://www.elipso.hr/rashladni-uredaji/stacionarni-klima-uredaji/HISENSE-KB35YR3EG/

 

 

Trenutno je akcija i to je ok cijena

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice