Manchester United - nogometna institucija izdvojena tema

poruka: 534
|
čitano: 108.352
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Vidim teme za mnoge velike klubove na forumu, a za najveći nema takve. To se odsada mijenja!

 

Manchester United najveći je klub u povijesti engleskog nogometa sa 19 osvojenih naslova, 11 kup naslova i 3 europska naslova.

 

Klub je osnovan daleke 1878.godine, a dom ovog velikana je Old Trafford, stadion kapaciteta 76.212 mjesta, koji je u prosjeku najposjećeniji stadion u Engleskoj u zadnjih 50 godina.

 

Manchester je u svojoj bogatoj povijesti imao dvije ekstra uspješne "zlatne ere", a u obe ere treneri su bili genijalni škoti Sir Matt Busby (1945.-1969. + 1970.-1971.) i Sir Alex Ferguson (1986. - ? =) )

 

Sir Matt Busby je vjerojatno najveći trener u povijesti nogometa zbog trenerske revolucije koju je proveo 1940-ih. Naime godine 1945. Matt Busby postaje trener kluba s Old Trafford i tada postavlja, za to vrijeme neuobičajene zahtjeve: zahtijevao je da sam bira ekipu, odlučuje koje igrače će dovesti, te da sam vodi treninge. Zbog tih zahtjeva već je bio izgubio mjesto trenera Liverpoola, jer su u klubu smatrali da su to poslovi uprave. Međutim, United je prihvatio njegove, tada inovativne ideje. Prvo pojačanje koje je Busby doveo nije bio igrač već pomoćni trener Jimmy Murphy. U njegovom razdoblju klub je osvojio: 5 prvenstava, 2 FA kupa i 1 europski naslov uz 5 Charity Shield-a.

 

Sir Alex Ferguson  vjerojatno će biti zapamćen kao najveći trener novije nogometne povijesti. Što reći o čovjeku koji je bio ismijan kad je rekao da mu je san prestić liverpool po broju titula, jer je zaostajao 10 komada..  Već u svom prvom klubu Aberdeenu čini čudo, i plasira se u ligu prvaka nakon osvojenog škotskog kupa. U ligi prvaka pobjeđuje redom velikane europskog nogometa poput bayerna te Real Madrida u finalu sa 2-1 i osvaja naslov europskog prvaka. O njemu se puno ne treba pričati, on je živuća legenda, njegove brojke u Unitedu svi znamo al evo za one koji ne znaju:

 

 

 

12 English Premier League Titles 1993,1994,1996,1997,1999,2000,2001,2003,2007,2008,2009,2011
10 Charity/community Shields 1990,1993,1994,1996,1997,2003,2007,2008,2010,2011
5 English F.A. Cups 1990,1994,1996,1999,2004
4 English League Cups 1992,2006,2009,2010
2 European Cups 1999,2008
1 European Cup Winners Cup 1991
1 European Super Cup 1991
1 Intercontintal cup 1999
1 Fifa club World Cup 2008 .

 

Klupske legende:

 

Sir Bobby Charlton, Denis Law, George Best, Eric Cantona, Ryan Giggs, Paul Scholes, Roy Keane, Ruud van Nisterlooy, Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo, ...

 

Ovo će još biti dorađeno naravno.

 

 

Unatoč Fergusonoj genijalnosti bojim se da će idućih godina rezultati izostat zbog Glazerove gladi za profitom. No to je preduga tema sad za raspravu, evo ode je par osnovnih stvari o unitedu. Sad mi slijede kolokviji i u strci sam s vremenom, bit će ovo još detaljnije i preglednije kad uvatim malo vremena.

 

Evo prikladan video (u iščekivanju 20. titule :D )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Support the software developers. If you like their products buy them !
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2012 16:11 (cecenac).
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija

Ovakva tema a avatar od Tottenhama hahaha

 

Al da, definitivno je falila tema :D Btw u mom potpisu možete skoknut na forum udruge navijača Uniteda iz Hrvatske, to je službena udruga priznata od RH, a radi se na tome da se prinza i od kluba.

 

Za kraj da se pohvalim, idem na tekmu vs Swansea na kraju sezone :D Can't wait :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
12 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Evo jedne teme za tim koji otvoreno posluje sa Howardom Webbom,Jeli igrate u Ligi Prvaka danas ili sutra?

Chelsea sutra igra ali neznam kada vi igrate xD

Lets Rooooooooooooock
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...

Evo jedne teme za tim koji otvoreno posluje sa Howardom Webbom,Jeli igrate u Ligi Prvaka danas ili sutra?

Chelsea sutra igra ali neznam kada vi igrate xD

23 boda razlike, 23 boda ;-)

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
12 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Villas Boas nam je s*ebao sezonu,mi smo se više fokusirali na LP,

ali još uvijek mi nisi odgovorio na pitanje jeli igrate danas ili sutra

Lets Rooooooooooooock
12 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

ajme sto bi volio da se ronaldo vrati...{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...

Villas Boas nam je s*ebao sezonu,mi smo se više fokusirali na LP,

ali još uvijek mi nisi odgovorio na pitanje jeli igrate danas ili sutra

daj šta si si ti zabrijo? jel te mama doma nevoli

Na sreću nitko nije preživio (c) Saša Kopljar@@@@@@@@ http://www.youtube.com/user/0rdreSacre?feature=mhum
12 godina
neaktivan
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...

Villas Boas nam je s*ebao sezonu,mi smo se više fokusirali na LP,

ali još uvijek mi nisi odgovorio na pitanje jeli igrate danas ili sutra

  Stvarno al stvarno mi nije jasno kako neko zavoli umjetnu tvorevinu od kluba ka sta je chelsea ili ka sta je city sada... ne poznajem nikoga u svom drustvu da je navijac chelsea-ija, cak nikome ni drag nije!

Support the software developers. If you like their products buy them !
13 godina
offline
Manchester United - nogometna institucija
Osobno mi je u Premiershipu naj klub, jelte, naravno FC Liverpool, ali ne priznati da je MU Institucija + Sir Alex Ferguson, bila bi vrlo teška pogreška!
Makar ponekad i sam "imam ponekad" u svojim mislima sukobe sa vrlim trenerom, kada vidim kako igraju, jednostavno im mogu vjerovati koliko su konkretni i.
Rekao tko god što želi i neka se ne složi samnom, ali po mojem skromnom subjektivnom razmišljanju, Ferguson i Big Mou su trenutno najveći treneri na svijetu, doduše Fergy sa malom prednošću, pa ipak on traje, koliko ono, over 25 i kusur godinica, makar, makar je Big Mou postigao puno sa više klubova, a Fergy samo sa Aberdeen-om i Manchester United-om, a to pak u tom obliku u dogledno vrijeme, jedno 100 do 200 godina, SIGURNO NITKO neće dostići!
Evo sada prestižu i Liverpool u ukupnom zbroju trofeja pobjednika u glavnim engleskim prvenstvima, 20 dijete, stvarno impresivno, svaka pohvala starom Liscu!!!!
ATJ Lučko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
ATJLučko kaže...
Osobno mi je u Premiershipu naj klub, jelte, naravno FC Liverpool, ali ne priznati da je MU Institucija + Sir Alex Ferguson, bila bi vrlo teška pogreška!
Makar ponekad i sam "imam ponekad" u svojim mislima sukobe sa vrlim trenerom, kada vidim kako igraju, jednostavno im mogu vjerovati koliko su konkretni i.
Rekao tko god što želi i neka se ne složi samnom, ali po mojem skromnom subjektivnom razmišljanju, Ferguson i Big Mou su trenutno najveći treneri na svijetu, doduše Fergy sa malom prednošću, pa ipak on traje, koliko ono, over 25 i kusur godinica, makar, makar je Big Mou postigao puno sa više klubova, a Fergy samo sa Aberdeen-om i Manchester United-om, a to pak u tom obliku u dogledno vrijeme, jedno 100 do 200 godina, SIGURNO NITKO neće dostići!
Evo sada prestižu i Liverpool u ukupnom zbroju trofeja pobjednika u glavnim engleskim prvenstvima, 20 dijete, stvarno impresivno, svaka pohvala starom Liscu!!!!

  Već su prestigli, liverpool ima 18, a united 19, sad ce im utec 2 titule. Mourinho je fantastičan trener, al nije veći od fergiea, uzea mu je ferguson više titula isprid nosa sa lošijom ekipom.

 

Support the software developers. If you like their products buy them !
15 godina
neaktivan
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...

Evo jedne teme za tim koji otvoreno posluje sa Howardom Webbom,Jeli igrate u Ligi Prvaka danas ili sutra?

Chelsea sutra igra ali neznam kada vi igrate xD

A jesi nasa s kojim klubom ces se rugat, da Chelsea...mogu pogodit druga najdraza momcad ti je ManC ?

 

Anyhow Glory ManU! Uz Arsenal najdrazi klub iz Premier lige.

Float like a butterfly, sting like a bee. His hands can't hit what his eyes can't see. Now you see me, now you don't. George thinks he will, but I know he won't.
14 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...

Evo jedne teme za tim koji otvoreno posluje sa Howardom Webbom,Jeli igrate u Ligi Prvaka danas ili sutra?

Chelsea sutra igra ali neznam kada vi igrate xD

Kad smo kod LP-a i Chelsea kolko ste ih ono osvojili? {#}

 

Nego ak nemate nis normalno za raspravu(Ako vec ocete jednu) laganini fck off iz teme {#}

LoL nick: Strongtoni R.I.P EP
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2012 20:15 (Don Strongtoni).
12 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Evo utakmice iduce united-a i city-a:

 

City (boldano doma, normalno gosti)

 

Arsenal,     West Brom,   Norwich City,   Wolves,   Manchester United,   Newcastle United,  QPR 

 

United:

 

QPR,   Wigan,   Aston Villa,   Everton,   Manchester City,  Swansea,   Sunderland

 

Nezgodne tekme za united su QPR doma (90% da ce dobit), Everton doma (opet 90% da ce dobit) i City gosti to ce ovisit koliko bodova prednosti cemo imat.

 

A City ima odma tekmu koju nece dobit ovaj vikend, United i QPR doma i gostovanje kod svraka di ce se borit za bodove.

 

Mislim da je vec odlucena sezona, al treba isto pricekat jos ovo malo do kraja da ne pocnemo kiksavat, sad smo u nizu od 7 pobjeda :D

Support the software developers. If you like their products buy them !
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija

Uživajte u novom EPL rekordu uspješnih dodavanja u akciji za gol... divota :D

Gif
Slika

 

Samo Welbeck nije dirao loptu, 2 minute se držala i spojena su 37 pasa. Sjajno :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Ne mogu vjerovati da netko navija za Chelsea. Ako već hoćeš neko rivalsko prepucavanje onda dođi sa nekim klubom, a ne Chelsea-em.

 

Pohvale na pokretanju teme.

14 godina
offline
Manchester United - nogometna institucija

bas mi je drago sto je konacno netko tovorio temu

veliki sam navijac manchestera jos od 2000. zlatna vremena kad je barthez bio na golu a van nistelrooy u sredini ak me sjecanje sluzi hehe

15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...

Evo jedne teme za tim koji otvoreno posluje sa Howardom Webbom,Jeli igrate u Ligi Prvaka danas ili sutra?

Chelsea sutra igra ali neznam kada vi igrate xD

E,koje godine je Chelsea osvojio LP?Ne mogu se sjetiti.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija

Jedna od rijetkih snimljenih utakmica Busbyjevih beba, obavezan materijal za svakog tko se naziva navijačem Uniteda.

 

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
15 godina
online
Manchester United - nogometna institucija

Pozdravljam temu i sve dobronamjerne sudionike.Provokatorima udijelit prijavu kao i na drugim temama iste tematike.

 

Od svih engleskih momčadi,ManU mi je najdraža ekipa.

 

Zbilja sam fan,ali nedovoljno tehnički u mogućnosti za ozbiljnijim praćenjem zadnjih par sezona otkako su naše vrle televizijske kuće

prestale prenositi Premier Ship:(

 

Meni najdraža tekma:

 

 

 

 

Iako volim i Real Madrid, ManU  mi je najdraži strani klub.

Old Insomniac
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija

Ako ti trebaju linkovi na live stream tekmi samo reci :D Nisam popustio nijednu tekmu zadnjih 2 godine otkako imam adsl... računajući i one sa američkih turneja :D Čekat 2,3 ujutro da bi se gledo United - neprocjenjivo :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2012 23:56 (Luuka).
15 godina
online
Manchester United - nogometna institucija

Hvala Luka,ali nisam ni tehnički potkovan za live streaming,bar ne još.

Čekam "gospodu" iz Iskona da se smiluju i da mi prebace konačno net

na novu adresu.Bitno da znaju naplatiti uredno promet iako ga nije bilo,pas mater!

 

A i komp mi je žalost živa,ako bude sreće da uskoro upogonim E8400,onda će to bit ok.

Ovako s ovim Athlon Single Core sam u banani.

 

Javim se kad riješim to sve,onda ćemo derat streaming:)

Old Insomniac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
emerik kaže...
Davidl42 kaže...

Evo jedne teme za tim koji otvoreno posluje sa Howardom Webbom,Jeli igrate u Ligi Prvaka danas ili sutra?

Chelsea sutra igra ali neznam kada vi igrate xD

E,koje godine je Chelsea osvojio LP?Ne mogu se sjetiti.

2009.smo trebali

Pokrani smo od strane Penalone za po Beusanu bar 6. penala,a ta ista Barca je vas u finalu ubila(izgledali ste jadno)

a 2008. je teren bio sklizav i Teryy se poskilznuo za titulu...(GLUPA MOSKVA)

Lets Rooooooooooooock
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2012 7:40 (Davidl42).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...
emerik kaže...
Davidl42 kaže...

Evo jedne teme za tim koji otvoreno posluje sa Howardom Webbom,Jeli igrate u Ligi Prvaka danas ili sutra?

Chelsea sutra igra ali neznam kada vi igrate xD

E,koje godine je Chelsea osvojio LP?Ne mogu se sjetiti.

 

A svi vi pričate o nekim titulama iz šezdesetih i sedamdesetih,govorite da je Chelsea umjetno napravljen klub(a igra već 50-ak godina u Premiershipu)a istih tih godina je United isto počeo kao umjetan klub sa puuuuuuno novaca i imao je najbolje igrače

MALO SE ZAMISLITE.....

EDIT:sry zbog duplog posta

Lets Rooooooooooooock
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2012 7:42 (Davidl42).
14 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...
Davidl42 kaže...
emerik kaže...
Davidl42 kaže...

Evo jedne teme za tim koji otvoreno posluje sa Howardom Webbom,Jeli igrate u Ligi Prvaka danas ili sutra?

Chelsea sutra igra ali neznam kada vi igrate xD

E,koje godine je Chelsea osvojio LP?Ne mogu se sjetiti.

 

A svi vi pričate o nekim titulama iz šezdesetih i sedamdesetih,govorite da je Chelsea umjetno napravljen klub(a igra već 50-ak godina u Premiershipu)a istih tih godina je United isto počeo kao umjetan klub sa puuuuuuno novaca i imao je najbolje igrače

MALO SE ZAMISLITE.....

EDIT:sry zbog duplog posta

te tko zvao u temu?
odj... 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Sheeva kaže...
Davidl42 kaže...
Davidl42 kaže...
emerik kaže...
Davidl42 kaže...

Evo jedne teme za tim koji otvoreno posluje sa Howardom Webbom,Jeli igrate u Ligi Prvaka danas ili sutra?

Chelsea sutra igra ali neznam kada vi igrate xD

E,koje godine je Chelsea osvojio LP?Ne mogu se sjetiti.

 

A svi vi pričate o nekim titulama iz šezdesetih i sedamdesetih,govorite da je Chelsea umjetno napravljen klub(a igra već 50-ak godina u Premiershipu)a istih tih godina je United isto počeo kao umjetan klub sa puuuuuuno novaca i imao je najbolje igrače

MALO SE ZAMISLITE.....

EDIT:sry zbog duplog posta

te tko zvao u temu?
odj... 

Tko je zvao fanove MANU u Chelsea temu pa spammaju

Lets Rooooooooooooock
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...

A svi vi pričate o nekim titulama iz šezdesetih i sedamdesetih,govorite da je Chelsea umjetno napravljen klub(a igra već 50-ak godina u Premiershipu)a istih tih godina je United isto počeo kao umjetan klub sa puuuuuuno novaca i imao je najbolje igrače

MALO SE ZAMISLITE.....

EDIT:sry zbog duplog posta

Aj se informiraj malo dečko. United je osnovan dobrih 30 godina prije Chelsea, a što se tiče povijesti klubova nema se o čemu raspravljat. United je jedan od prvih koji je počeo sa odgajanjem vlastitih igrača, počevši sa Sir Mattom Busbyjem i njegovom slavnom generacijom Busbyjevih beba 50tih i 60tih godina. Nakon njega je bila suša od 30ak godina bez trofeja dok nije došao Fergie, a s njim dolaze i ogromni uspjesi. Govoriš o LP, a United u zadnjih 6 godina bio 4 puta u polufinalu, 3 put u finalu, a jednom osvojio (baš protiv Chelsea). Kupuju se mladi igrači i njih se odgaja kako bi postali najbolji na svijetu, za razliku od Abramoviča koji je kad je došao doveo sve zvijezde kooje su mu htjele doć u klub. Zatvori usta, mislit će netko da si pametan.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Luuka kaže...

Ako ti trebaju linkovi na live stream tekmi samo reci :D Nisam popustio nijednu tekmu zadnjih 2 godine otkako imam adsl... računajući i one sa američkih turneja :D Čekat 2,3 ujutro da bi se gledo United - neprocjenjivo :D

  Ti si jos luđi od mene :P, ja sam pogleda u zadnjih 5 godina bar 95% ligaskih utakmica. prije streamovi sad uglavnom maxtv sportski paket pokrije sve. neprocjenjiv gust, ja sam tako smiren i opusten kad gledam fergieve bebe. fantastican nogomet igramo vec jako jako dugo.

Support the software developers. If you like their products buy them !
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija

Valencia is the fastest with the ball.

In the game, "Blackburn" - "Manchester United" set a new record. Antonio Valencia, becoming the fastest player in the world in the run with the ball.

His record was 35.4 km / h, thus the result of the player he beat Madrid "Real" Cristiano Ronaldo, which was 33.6 km / h A third result is due to winger "Arsenal" Theo Walcott 32.7 km / h

 

Black Messi :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Davidl42 kaže...

A svi vi pričate o nekim titulama iz šezdesetih i sedamdesetih,govorite da je Chelsea umjetno napravljen klub(a igra već 50-ak godina u Premiershipu)a istih tih godina je United isto počeo kao umjetan klub sa puuuuuuno novaca i imao je najbolje igrače

MALO SE ZAMISLITE.....

EDIT:sry zbog duplog posta

nemožeš mi uspoređivati United i Chelsea, sigurno je da nije bilo Abramovića da ti sad nebi navijao za njih. Imali bi jedino lokalne navijače u Engleskoj,a u svijetu baš i nebi imali navijača (nemaju ih ni sad mnogo). United je klub sa ogromnom tradicijom,što se nemože reći za Chelsea.

 

btw.želim Unitedu svu sreću u osvajanju Premiershipa ove godine,slomite taj City. {#}

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2012 19:42 (antimadridista).
12 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

u 19:00 se svi pretvaramo u žestoke navijače Arsenala i molimo da onaj nesposobni francuz dobije jednu utakmicu.

Support the software developers. If you like their products buy them !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice