Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.974
|
čitano: 3.246.199
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Meni je bilo komično kao kaže Lewis da Max nije ni provjerio da je OK, a dok je Max iza išao, ovaj "žlajdra"/gari tih 1000ks bez gornje trećine bolida. Da je uspio povući u rikverc bilo bi:

HAM: "Guys I'm struggling with tires..."
Pit: "Lewis you have a Max under your rear left"

Dobro, obojica su ok, incident koji se morao kad-tad desiti.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

.

 

 

12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Uff..dobra trka danas..odlicno za McLaren i posebno za Ricciarda...Ferrari me ugodno iznenadio danas sa brzinom..a sto se tice dva glavonja..moram opet stat na stranu Hama,Vers.. je danas opet krivac..ja bi mu dao jos par mjesta kazne u VN Rusija..

 

BTW danas sam procitao zanimljiv podatak, Vettel je vozac sa najvise pretjecanja ove sezone!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 23:14 (volegradele).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Valentin17 kaže...

Molim tvoj odgovor na ovo?

Ja molim tvoj odgovor na ovo:

 

Promster kaže...

Max nije mogao ostaviti ostaviti Hamiltonu malo mjesta u prvom krugu...? Zapravo je situacija veoma slična, uz jednu bitnu razliku, a ta je da je Hamilton toliko pametan pa je odustao od pokušaja kad je vidio da nema mjesta za prolaz, Max to naravno nije napravio (kao i uvijek) i zato je završilo kako je završilo.

 

 

 

16 godina
moderator
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Osobna prepucavanja su obrisana.

 

Držite se teme - barem se ima što komentirati.

 

...
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže..

Za prvi krug se slažem s tobom, tu je Max trebao biti kažnjen i tu nema dileme nikakve.

Ne kažem da Max nije zaje..., zaje... je jako, ali i Lewis je zaje... na Silverstonu, izbacio čovjeka iz utrke te pobjedio, dobio kaznu koju nije ni osjetio,

mogli su i njemu dat tri mjesta na sljedećoj utrci kako su sada dali Maxu, Max iz ovoga nije izvukao nikakvu korist dok je Lewis izvukao korist itekako na Silverstonu,

Max je sje.. i sebe samoga i ne kužim izjave tipa ispala su dva bolida iz utrke, a na Silverstonu je ispao samo jedan.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 15:04 (Valentin17).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mene osobno je u svemu ovome najviše zasmetalo što Max niti u jednom trenutku nije ni pokušao bilo što iskomunicirati sa Hamiltonom.

 

Makar pitanje jesi li OK. Ljudski je. Onako hladno otići nakon što si se popeo na tuđi bolid... bezobrazno, u krajnju ruku.

13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

 A to ti je objašnjenje sudaca. Takva su pravila.

Slažem se s tobom.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja ću samo reći da nisam volio Red Bull kada su dominirali jer meni nije bilo jasno zašto jedno "energetsko piće" pobjeđuje velikane auto-moto industrije!

A onda je došao Mercedes. Superioran Mercedes koji mi je 5 godina ogadio F1. Navijač sam Ferrarija. Moj tim kada tone neka tone do dna - jer Ferrari ako ne može 1-2 na vrhu nakon skoro decenije onda, neka mu bude što i treba da bude.
Na kraju i cilj prodaje Ferrarija Enzu je bilo samo da omogući pare za takmičenje. To je u DNA Ferrariju.

Sada ovo što radi Mercedes je van svake pameti.

Ajmo redom:

- Svaku utrku koju je HAM obilježio - obilježio je je riječima u na svakom portalu kao: "Kontraverzna pobjeda HAM-a".
- Red Bull ima najbolje mehaničare na svijetu, Mercedes kaže ajmo uvesti ograničenja da ne budu prebrzi, da ne zgaze mehaničara. C'mon.
- Valnetin je objasnio kaznu, -3 mjesta.. ok zašto ne 10, ili 5 ili 15 ili od kraja? -3, C'mon.
- Jutros sam ponovo od 04h ponovo odgledao utrku i sa HRV i sa SRP komentatorima - svi se slažu da tu nema ništa "prljavog". Ali Mercedesa boli jer je bio superioran u Petak i onda Epic Fail.

Miro molim te nemoj mi ovaj post brisati jer ovo je i objketivno/subjektivno mišljenje.

PS: Imam Rodicu (prvu od tetke, kćerku i njenog muža) koje rade u KTM-u prodaju ulaznice za Red-Bull Ring (50€ komad, KTM im daje).. .pa ako si zainteresovan, samo javi.. ili bilo tko.. izgleda da nitko nije, a ja bi sledeće sedmcie krenuo sa četveročlanom ekipom autom do Rusije!

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...

Ja ću samo reći da nisam volio Red Bull kada su dominirali jer meni nije bilo jasno zašto jedno "energetsko piće" pobjeđuje velikane auto-moto industrije!

A onda je došao Mercedes. Superioran Mercedes koji mi je 5 godina ogadio F1. Navijač sam Ferrarija. Moj tim kada tone neka tone do dna - jer Ferrari ako ne može 1-2 na vrhu nakon skoro decenije onda, neka mu bude što i treba da bude.
Na kraju i cilj prodaje Ferrarija Enzu je bilo samo da omogući pare za takmičenje. To je u DNA Ferrariju.

 

I mene duša boli vec gotovo 14 godina da Ferrari ne može napraviti bolid koji je sposoban za titulu, to ide njima na sramotu s obizorm na pedigre i povijest.

 

Vozačku postavu imaju, LeClerc bi obrisal pod sa svima da ima bolid pošteni u rukama ali eto mora se zadovoljiti ovom kantom, znaš koliko je sati kad su presretni jer su 4. mjesto osvojili..

 

A Mečku i pogotovo Hamiltona puno ljudi ne voli od prvog dana (i ne nema veze kaj je crn ), jednostavno su antipatični bez imalo karizme i još dok vidim onog ljigavca Wolfa, užas.

 

S druge pak strane nije Mečka kriva kaj su drugi nesposobni ali opet bi im FIA malo manje trebala iči na ruku no jebiga novac sve pokrece i to je to.

 

EDIT: I svi bi mi malo trebali na loptu stati i smiriti strasti, realno ovo je bio trkači incident koji je izgledao spektakularno pa smo svi poludjeli, a nekad smo to gledali svaki vikend.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 19:17 (dad0r).
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
#Envy
"- Jutros sam ponovo od 04h ponovo odgledao utrku i sa HRV i ..."

Gdje si gledao s komentarom na Hrvatskom? Nigdje ne nalazim... samo na SP HD gdje komentiraju na srpskom
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
dad0r kaže...
Envy kaže...

Ja ću samo reći da nisam volio Red Bull kada su dominirali jer meni nije bilo jasno zašto jedno "energetsko piće" pobjeđuje velikane auto-moto industrije!

A onda je došao Mercedes. Superioran Mercedes koji mi je 5 godina ogadio F1. Navijač sam Ferrarija. Moj tim kada tone neka tone do dna - jer Ferrari ako ne može 1-2 na vrhu nakon skoro decenije onda, neka mu bude što i treba da bude.
Na kraju i cilj prodaje Ferrarija Enzu je bilo samo da omogući pare za takmičenje. To je u DNA Ferrariju.

 

I mene duša boli vec gotovo 14 godina da Ferrari ne može napraviti bolid koji je sposoban za titulu, to ide njima na sramotu s obizorm na pedigre i povijest.

 

Vozačku postavu imaju, LeClerc bi obrisal pod sa svima da ima bolid pošteni u rukama ali eto mora se zadovoljiti ovom kantom, znaš koliko je sati kad su presretni jer su 4. mjesto osvojili..

 

A Mečku i pogotovo Hamiltona puno ljudi ne voli od prvog dana (i ne nema veze kaj je crn ), jednostavno su antipatični bez imalo karizme i još dok vidim onog ljigavca Wolfa, užas.

 

S druge pak strane nije Mečka kriva kaj su drugi nesposobni ali opet bi im FIA malo manje trebala iči na ruku no jebiga novac sve pokrece i to je to.

 

EDIT: I svi bi mi malo trebali na loptu stati i smiriti strasti, realno ovo je bio trkači incident koji je izgledao spektakularno pa smo svi poludjeli, a nekad smo to gledali svaki vikend.

 

svi se žale kako fali utrkivanja "na nož" i kada se nešto tako dogodi pa dođe i do sudara onda bi svi nešto kažnjavali...

sorry, ali kod žestokog utrkivanja su ovakve stvari normalne.

 

Isto bi se dogodilo i na početku kada je seb "zatvorio" a Hamilton usporio i žalio se preko radija... kada bi se češće dogodili ovakvi sudari bez tih nekih kažnjavanja brzo bi se vozači naučili da se protivniku ostavi nešto mjesta na stazi a ne  "ja sam bio ispred nek mi se sklanja, ja vozim kao da sam sam na stazi"... kad te neko izbaci naučio bi da ne možeš sjeći krivinu kao da nema nikog :)

 

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Darko150 kaže...
#Envy
"- Jutros sam ponovo od 04h ponovo odgledao utrku i sa HRV i ..."

Gdje si gledao s komentarom na Hrvatskom? Nigdje ne nalazim... samo na SP HD gdje komentiraju na srpskom

Preko EON Aplikacije na tabletu, može i preko WEB sučelja EON.tv. Nazvat ću ovih dana Telemach (BIH) da vidim što treba promjeniti da mogu birati komentatore.

Oprosti ali odakle gledaš? Koja država i koji grad?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 10:28 (Envy).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sainzov komentar na sudar u Monzi, za sudar potrebno dvoje. Treba li dalje? 

 

""I think two [drivers] don't crash if one doesn't want [to]."

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 11:44 (ivanoile).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...

Sainz je rekao da je za sudar potrebno dvoje. Treba li dalje? 

 

""I think two [drivers] don't crash if one doesn't want [to]."

 .

rg rg
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Ovisi kakav sudar. Za njegova dva zadnja sudara bio je potreban samo on, Sainz.

 To je Sainzov komentar na sudar u Monzi izmedu Maxa i Lewisa.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Imamo i komentar Damona Hilla.

Ovoga Damon Hilla?

 

Sainz ima dovoljno iskustva sa Maxom i Lewisom, vozeu istoj eri. Rosberg je realno zadnji (s obzirom da Schumija nema) koji bi mogao dati mjerodavno misljenje, a da nije u F1 postavi trenutno.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 13:05 (ivanoile).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...

Navijač sam Ferrarija.
- Jutros sam ponovo od 04h ponovo odgledao utrku i sa HRV i sa SRP komentatorima - svi se slažu da tu nema ništa "prljavog". Ali Mercedesa boli jer je bio superioran u Petak i onda Epic Fail.

 

S ovim navijač sam ferrarija si sve i rekao, sve si samo ne objektivan. Hamilton briše pod s vama od prvog dana kad je stao na stazu, neznam nijednog navijača ferrarija da ima 2 lijepe reć od Hamiltonu, niti jednog, pitam se zašto . Ja sam evo hejter ferrarija nemogu ih smislit na stazi i guštam u zadnjih 12-13 godina formule kako se gazi po vama crvenima.

 

btw jesi i silverstone pogledao ponovo u 3 ujutro i zaključio da i tamo nije bilo nikakve zle namjere ni ničeg prljavog kao i svi ostali vozači? ili je tamo hamilton namjerno izbacio maxa? Ustvari nemoraš ni odgovorit, mislim da je jasno koji će bit odgovor.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Da, da, ovoga Damona Hilla.

Jedan je nakon te slike postao jos 6x svjetski prvak. Drugi je...pobjedio nekog tko je tek dosao u F1, jednom.

 

 

Damon Hill koji radi za britanski Sky Sport, govori u korist Lewisa? Oh ne. 

 

Inace rekao sam, Sainz je mjerodavna osoba jer se natjece i sa Lewisom i sa Maxom (pogotovo jer je odrastao uz Maxa), ako je on rekao da su obojica kriva onda tu nema puno diskusije. A Damon Hill je jedino 96' napravio nesto zbog toga u cemu je sjedio i zbog toga tko od 94' nije sjedio pored njega, a i prezimena.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Fascinantno mi je kako FIA ništa ne poduzima povodom pitanja koje je uputio Red Bull oko hlađenja zraka koji se usisava u motor.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

 Zašto je Sainzovo mišljenje mjerodavnije od odluke ljudi kojima je to posao?

 Jer za razliku od nekoga tko sjedi u stolici, on riskira svoj zivot na stazi. I kada bi smatrao da je netko opasan za utrku, izjavio bi to. A kako je izjavio da su obojica kriva, onda duboko vjerujem da netko tko ce sljedecu utrku vozit 330km/h pored te dvojice, jasno bi dao na znanje svima da on to ne zeli raditi. Meanwhile, gospoda u stolici ne sjedi u bolidu od 1000ks, niti je usla u taj zavoj ikada s ikim u bolidu od skoro 5m. Osim toga, Sainz nema pritisak ikoga, suci imaju ogroman pritisak, javnosti, Mercedesa, FIAe, RBR...

 

 

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

To nema nikakve veze. I općinski sudac donosi odluke iz stolice, a ne sa terena. Odluku o incidentu su donijeli ljudi koji do u tančine poznaju pravila i koji imaju pravo pristupa svim podacima iz oba tabora, u ovom slučaju Mercedesa i Red Bulla tako da je mišljenje Sainza apsolutno nebitno.

Lupas gluposti, ne mogu vise. Driver meeting gdje se slusa feedback vozaca izmedu ostalog diskutira i o pravilima i mogucoj promjeni ili tumacenju pravila. Ovo sto si napisao je glupo i samo to, nazalost.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže..

 

 

Damon Hill koji radi za britanski Sky Sport, govori u korist Lewisa? Oh ne. 

 Zar misliš da je taj potez Schumachera u Adelaidu bio sportski? Nitko ne kaže da je Hill i približno dobar kao Schumacher. On je došao u priliku da osvoji titulu zahvaljujući diskvalifikacijama Schumachera zbog varanja Benettona, ali već kad je dobio tu priliku bilo je krajnje nepošteno da je izgubi na onakav način. Te godine varalice su pobijedile, a Schumacher je napravio nešto što je nažalost ponovio i protiv Villeneueva i tako nabacio ljagu na svoju karijeru koja se ne može oprati. Isto je radio i Senna dvaput protiv Prosta i to se ne može opravdati.

Martin Brundle, Jenson Button su Englezi i nije baš da favoriziraju Hamiltona.

 Govorim o tome da je Hill osvojio naslov direktno zbog bolida i niceg drugog, a i onaj iza njega... MSC je 14 godina bio u vrhu F1, kakav god da je, 14 godina u samom vrhu je vrijedno GOAT-a. Niti je Hamilton imao ciste poteze, ni MSC, ni Senna, nisu u F1 da budu sveci. Ali Hill je apsolutno jedna tockica 90-ih, naprema Senni, Hakinenu, MSC ili Prostu. 

 

A da je objektivan, nije, radi za Britanski Sky, Britanac je, a zadnji put je vozio F1 bolid iz 97, pa nema pojma uopce kakav je to danasnji bolid i sto se moze u njemu. Zato sam i napisao da je Rosberg zadnji koji eventualno moze reci nesto o tome.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 17:38 (ivanoile).
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

A bome je i Alonso reko da je to čisti racing incident... dva vozača se bore za prvenstvo i to se dogodi...

 

"They are two champions who always fight on the limit. I've just seen the incident, and it seems that their position in relation to the kerb was unfortunate," Alonso began, speaking to the Spanish branch of Motorsport.com.

 

 

Ili možda ni on nema pojma šta priča?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 19:28 (Gnjavator).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...

A bome je i Alonso reko da je to čisti racing incident... dva vozača se bore za prvenstvo i to se dogodi...

 

"They are two champions who always fight on the limit. I've just seen the incident, and it seems that their position in relation to the kerb was unfortunate," Alonso began, speaking to the Spanish branch of Motorsport.com.

 

 

Ili možda ni on nema pojma šta priča?

 Naprotiv, on ima previše pojma šta priča, takvog političara nije bilo u F1 još od Prosta.

Alonsu ni rođena majka ništa ne vjeruje. 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...

A bome je i Alonso reko da je to čisti racing incident... dva vozača se bore za prvenstvo i to se dogodi...

 

"They are two champions who always fight on the limit. I've just seen the incident, and it seems that their position in relation to the kerb was unfortunate," Alonso began, speaking to the Spanish branch of Motorsport.com.

 

 

Ili možda ni on nema pojma šta priča?

Ovdje na forumu striktno prihvacas misljenje ljudi koji potvrduju tvoje misljenje. Dakle ako Mile iz lokalne birtije kaze da je Max kriv, Max je kriv. Ali ako Sainz i Alonsko kazu da su obojica krivi, onda nisu bitni jer suci su nebesko tijelo koje se ukaze samo kada je Max kriv ili Ferrari treba kaznit. Do tada misljenje vozaca je nebitno.

 

 

I ne dao Bog LH44 okrivit ovdje. Taj ne grijesi jer je vođen istim tim sucima koji mu ukazuju put.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 20:59 (ivanoile).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

@gnjavator
Ispravka netocnog navoda..”ovdje se ne bore dva šampiona..nego jedan 7ki prvak i drugi koji zeli to postat po prvi put”!
AUDIOFIL
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nije ovo Maxu prvi put da radi tako nešto na ovaj način u prvom zavoj u Monzi. Uopće sam zaboravio, ali napravio je identičnu stvar 2017. Massi, i tad se penjao po rubnicima i pokušao prestići van staze. Naravno i to je završilo sudarom (ne velikim, letjeli su djelovi), ali obojica su nastavili.

 

 

 

Valentin17 kaže...

Za prvi krug se slažem s tobom, tu je Max trebao biti kažnjen i tu nema dileme nikakve.

Ne kažem da Max nije zaje..., zaje... je jako, ali i Lewis je zaje... na Silverstonu, izbacio čovjeka iz utrke te pobjedio, dobio kaznu koju nije ni osjetio,

mogli su i njemu dat tri mjesta na sljedećoj utrci kako su sada dali Maxu, Max iz ovoga nije izvukao nikakvu korist dok je Lewis izvukao korist itekako na Silverstonu,

Max je sje.. i sebe samoga i ne kužim izjave tipa ispala su dva bolida iz utrke, a na Silverstonu je ispao samo jedan.

Po meni ne, njegovo branjenje u prvom krugu je jako agresivno ali mislim da korektno.

 

Kažnjavati vozača u skroz drugoj utrci dok imaš priliku 'uvesti pravdu' u utrci koja još traje je po meni debilno, a niti se ikad prakticiralo. A sad dal je tih 10 sekundi ikad bila dobra/odgovarajuća kazna...To je drugi problem, ali mislim da u većini slučajeva nije. No incident iz Silverstonea je bio u prvom krugu, i to se uzima u obzir zbog veće razine kaosa na startu.

 

Masi je izjavio da bi Max dobio tih 10 sekundi da je mogao nastaviti: "You need to look at it on the basis of, if they had continued, it would have been the time penalty in the race."

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 8:37 (Promster).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
MEDO11 kaže...
Envy kaže...

Navijač sam Ferrarija.
- Jutros sam ponovo od 04h ponovo odgledao utrku i sa HRV i sa SRP komentatorima - svi se slažu da tu nema ništa "prljavog". Ali Mercedesa boli jer je bio superioran u Petak i onda Epic Fail.

 

S ovim navijač sam ferrarija si sve i rekao, sve si samo ne objektivan. Hamilton briše pod s vama od prvog dana kad je stao na stazu, neznam nijednog navijača ferrarija da ima 2 lijepe reć od Hamiltonu, niti jednog, pitam se zašto . Ja sam evo hejter ferrarija nemogu ih smislit na stazi i guštam u zadnjih 12-13 godina formule kako se gazi po vama crvenima.

 

btw jesi i silverstone pogledao ponovo u 3 ujutro i zaključio da i tamo nije bilo nikakve zle namjere ni ničeg prljavog kao i svi ostali vozači? ili je tamo hamilton namjerno izbacio maxa? Ustvari nemoraš ni odgovorit, mislim da je jasno koji će bit odgovor.

 Onda te moram razočarati, je navijam za ferrari pa ne sjećam se da sam rekao nešto gadno negativno subjektivno o njemu

11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

A Verstappenov komentar odmah nakon sudara:

 

“This is what happens when you don’t leave space”

 

Licemjerje na najjače, pa on sam to radi gotovo svaku utrku, pogotovo prethodnih sezona kad nije imao toliko dobar bolid.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice