Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.990
|
čitano: 3.273.349
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)

Nebi se složija ni u jednon segmentu što si naveja

16 godina
protjeran
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
maky kaže...

Evo ferarijev pravilnikCool

 

https://www.youtube.com/watch?v=-5UnPeyzcHM&

 Prednost u zavoju ima onaj koji je prvi ušao u njega, kao Shumi na ovoj snimci i kao Kimi na utrci. Ovaj koji drugi ulazi u zavoj treba odustat kad vidi da neće moć prestić jer s time ugrožava ne samo sebe već i drugog vozača.
16 godina
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
Bara kaže...
i_rambo_plache kaže...

U formuli je glavni faktor bolid, tek onda vozač.

 Nažalost je u današnjoj F1 tako.
 Na zalost i u WRC-u je glavni faktor bolid. Cak i u kup natjecanjima gdje su vozila po specifikacijama jednaka, glavni faktor je auto - da li je dobro pripremljen, pouzdan i da li ce izdrzati utrku do kraja.
F1 je po svojoj koncepciji i ideji natjecanje u kojem je na razvoj samog automobila stavljen osnovni tehnicki akcent - i tu je osnovna snaga formule. Kroz povijest dominacija timova se mjenjala (ili bolida, kako vam je ugodnije) upravo zbog genijalnosti inzinjera i njihovoj sposobnosti unapredjenja ili stvaranja potpuno novih tehnickih rjesenja (npr. Mr. Chapman koji je potpuno recolucionarizirao sam kocept F1 bolida).
Stoga F1 nikada nece i nikada ne smije biti odvojena od tog svog glavnog faktora, jer u protivnom postaje tek obicna marketinska pozornica televizijskih i inih kompanija.

Ali, unatoc savrsenosti bolida, njega treba netko voziti. I to voziti na samoj granici njegovih mogucnosti. I to 70 krugova jedne utrke. Koliko god neki bolid bio brz i tehnicki savrsen - ako zakaze vozac ili je isti nedovoljno dobar - sve pada u vodu. Sve.
Svi vi koji postavljate pitanje da li bi Schumi bio toliko dobar vozac da Ferrari nije bio tako superioran, pogledajte drugu stranu pa se zapitajte - da li bi Ferrari bio toliko superioran da nije Schumi nije bio tako dobar?
Isto se moze reci i za Hamiltona kojeg zaista uvazavam kao vozaca.

Cak i u ovogodisnjem prvenstvu je nebrojeno puta dokazano da i zaista brilijantni bolidi jednog tima, u jednoj te istoj utrci mogu istovremeno biti vozeni sasvim prosjecno i iznimno brzo, ovisno tko s njima upravlja.
Jer dok su legende poput Senne i  Schumia nakon samo nekoliko odvozenih krugova osjetili kako se bolid ponasa i u boksu deckima znali tocno, do detalja reci gdje da sto "dostelaju" i dorade kako bi bolid bio brzi, danasnje zvijezde po  povratku u boks znaju uglavnom reci sto im se ne svidja, ali ne i sto bi to tocno trebalo napraviti da bi automobil bio brzi.

Stoga nemojte omalovazavati vrijednost danasnjeg vozaca F1. I nemojte omalovazavat Schumia niti kao vozaca niti kao covjeka. Mnogi njegovi suvremenici koji su po njemu pljuvali, danas mu "skidaju kapu" jer su poput njega i oni sami (Hill, Villenuve, Ivine...) na stazi bili jednako drski i bezkompromisni u svome putu ka uspjehu.
E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
15 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Baš zbog razloga jer je u automobilizmu prista glavni faktor za uspjeh bit vozač mi je MotoGP puno draži.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
Bara kaže...

Baš zbog razloga jer je u automobilizmu prista glavni faktor za uspjeh bit vozač mi je MotoGP puno draži.

 Da, jer je u MotoGP glavni faktor guma(Bridgestone)?Namigiva
16 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

I još nešto, svima koji se vole pozivati na mišljenja gospodina Jergovića o F1, i čak ih usvajati i proglašavati ih mjerodavnima, kao i onima što vjeruju u bajku da je smisao sudaca FIA-e zapravo da na svaki mogući način pomogne Ferrariju, preporučio bih vam da uzgojite mozak i malo počnete razmišljati svojom glavom...

15 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Evo što mislite o tome da nijedna televizijska kuća u RH ne prikazuje MotoGP ili Superbike.

 

Meni osobno je draži Superbike ali bih volio da slijedeće godine počnu prikazivat jedno ili drugo.

superbike monza superbike monza
haga haga
rossi rossi
16 godina
protjeran
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
dipsi kaže...

Evo što mislite o tome da nijedna televizijska kuća u RH ne prikazuje MotoGP ili Superbike.

 

Meni osobno je draži Superbike ali bih volio da slijedeće godine počnu prikazivat jedno ili drugo.

 Neće nitko po prenosit jer smatraju da nebi imali veliku gledanost pa nebi zaradili na reklamama, jer ako je gledanost nečega velika i reklame u to vrijeme su skuplje. HRT kao javna televizija nebi trebala se obazirat na to ali to nije tako. Tako i nisu prenosili onaj turnir košarkaša prije olimpijade jer su ima oci iz Umaga platili da prenose neki tamo treće razredni turnir. Skoro sve što je dobro oni neprenose WRC, Superbike i još puno ostalih automobilskh i moto natjecanja, ali glavno je da se sapunice vrte jer se to "gleda" i to je u interesu hrv. kulture. Evo sad je Paraolimpijada gdje nstupaju hrvatski sportaši, ali to nema na TV-u, nema ni onakvih studija kao na Olimpijadi i EP i SP.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2008 0:26 (pinkskin).
16 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

U svakom automobilističkom sportu (pritom mislim i na motore) je glavni faktor bolid/motor. Uvijek je bilo i uvijek će i biti dominantnih momčadi (u F1 Ferrari i McLaren) i nedominantnih momčadi (Force India i Honda).

Rambo is watching you!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
i_rambo_plache kaže...

U svakom automobilističkom sportu (pritom mislim i na motore) je glavni faktor bolid/motor. Uvijek je bilo i uvijek će i biti dominantnih momčadi (u F1 Ferrari i McLaren) i nedominantnih momčadi (Force India i Honda).

 Kako onda objašnjavaš onda da je Rossi 2x bija prvak sa Yamahom koja je bila inferioran motor?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
dipsi kaže...

Evo što mislite o tome da nijedna televizijska kuća u RH ne prikazuje MotoGP ili Superbike.

 

Meni osobno je draži Superbike ali bih volio da slijedeće godine počnu prikazivat jedno ili drugo.

 Pa možda i bude nešto od slijedeće godine. Naime, kako sam pročitao prije par mjeseci, ovo je zadnja sezona da Eurosport prenosi MotoGP, rakli su nešto kao da će od iduće sezone prodavati prava prenosa posebno za svaku državu zainteresiranim tv kućama...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
Bara kaže...
i_rambo_plache kaže...

U svakom automobilističkom sportu (pritom mislim i na motore) je glavni faktor bolid/motor. Uvijek je bilo i uvijek će i biti dominantnih momčadi (u F1 Ferrari i McLaren) i nedominantnih momčadi (Force India i Honda).

 Kako onda objašnjavaš onda da je Rossi 2x bija prvak sa Yamahom koja je bila inferioran motor?
 LOL
15 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Da li bi mi mogli nešto poduzet da HTV počne prenosit nekakve vijesti što se tiće hrvatskog auto moto sporta.

 

Nikad ne možemo ćuti nešto o rezultatima utrka npr. s Grobnika ili Alpe-adria prvenstva.

 

Večinom vijesti se doznaju s internet ili iz MOTO PULSA i drugih magazina.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
Bara kaže...
i_rambo_plache kaže...

U svakom automobilističkom sportu (pritom mislim i na motore) je glavni faktor bolid/motor. Uvijek je bilo i uvijek će i biti dominantnih momčadi (u F1 Ferrari i McLaren) i nedominantnih momčadi (Force India i Honda).

 Kako onda objašnjavaš onda da je Rossi 2x bija prvak sa Yamahom koja je bila inferioran motor?
 Pa ako je Yamaha inferioran motor onda je valjda i među dominantnima. Zar ne? + imaju Rossija, trenutno valjda najboljeg bikera na svijetu... = 2 naslova prvaka.. Osmijeh
Rambo is watching you!
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2008 15:12 (i_rambo_plache).
15 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Jeste čuli da će Alonso vjerojatno potpisat za BMW?

16 godina
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)

u bmw? čisto sumnjam.. ako kupuju, kupuju mlade perspektivne vozače. zasad imaju dva dobra, a alonso bi prije mogao u honi, nažalost, završiti.. nažalost za hondu, naravno Osmijeh

15 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Ma BMW se želi rješit Heidfelda, a Alonso je poznat po razvoju bolida i donija bi im dosta sponzora.

16 godina
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
Bara kaže...

a Alonso je poznat po razvoju bolida.

 E, ova ti je dobra Smijeh
E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Kolko ja znam, Alonso ide u FerrariNamigiva

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
15 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
Scuderia kaže...
Bara kaže...

a Alonso je poznat po razvoju bolida.

 E, ova ti je dobra Smijeh
 Šta oš reć da nije? Pa Renault ni ne može napridovat kad na ulaže pare, a jesi slučajno vidija kolko je McLaren napridova kad je Alonso bija u njih?
16 godina
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
Bara kaže...
Scuderia kaže...
Bara kaže...

a Alonso je poznat po razvoju bolida.

 E, ova ti je dobra Smijeh
 Šta oš reć da nije? Pa Renault ni ne može napridovat kad na ulaže pare, a jesi slučajno vidija kolko je McLaren napridova kad je Alonso bija u njih?
 McLaren napreduje posljednjih nekoliko sezona, tako da se proslogodisnji boravak Mr. Alonsa u tom timu ne moze smatrati faktorom nekakvog njihovog znatnog napretka. To dokazuje i nastavak istog tog McLarenovog napretka, jednakim intenzitetom i u tekucoj sezoni.
E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
Bara kaže...
Scuderia kaže...
Bara kaže...

a Alonso je poznat po razvoju bolida.

 E, ova ti je dobra Smijeh
 Šta oš reć da nije? Pa Renault ni ne može napridovat kad na ulaže pare, a jesi slučajno vidija kolko je McLaren napridova kad je Alonso bija u njih?
 Mclaren je prošle napredovao jer je imao Ferrarijev bolid.Osmijeh
A što se tiče Alonsa, najveći promašaj McLarena definitivno, jer po meni, snosi najveću krivicu za njihov neuspijeh prošle sezone. Idiotizam na kvalifikacijama u Mađarskoj, kako se da onako naložit. A o drugim stvarima da ne govorim...
16 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Alonso će sigurno bit u Ferrariju najkasnije za 2 godine,jer su španjolski sponzori koji su ga prošle godine dopelali u McLaren,potpisali sponzorski ugovor za Ferrari od druge godine.

A kaj se tiće kazne Hamiltonu,čelnici FIA-e,ne gledaju puno ko za koga vozi nego gledaju da do kraja sezone vozači na čelu poretka budu što bliže bodovno,tak da F1 može biti zanimljivija ljudima koji tek počinju gledati taj sport te da kao i uvijek privuku više sponzora,te time i novaca.

Da je situacija bila okrenuta dogodilo bi se isto.

2002. i 2003. godine dok su Ferrari i Schumacher F1 je jako gubila na gledanosti te,se netreba čuditi kada neko bude kažnjen zbog nekih "malih stvari".Nemojte me sada krivo shvatiti,Hamilton je napravio podgrešku,u tom zavoju jer da je zakočio i pustio Kimija naprijed on ga sigurno ne bi imao u sljedećem zavoju,tak da je kazna trebala biti ali neznam od kud su zeli baš 25 sekundi.Prolazak kroz bokseve bi bio kraći,a STOP/GO kazna duža.

Isto tak da FIA "uređuje"  prvenstvo vidimo i sa pretprošle utrke kada je Massa skoru u boksu imao sudar pa nije diobio nikakvu kaznu,osim novčane jer bi onda gubio bodove za Hamiltonom.To se mora priznati jer su se ljudi za takve stvari kažnjavali,a u pravilima je jasno napisano da bilo kakvo ugrožavanje ljudi i drugih vozača u boksu treba kazniti.

 

A je,McLaren je prošle godine iskoristio nacrte bolida od Ferrarija za poboljšanje svojeg bolida,jer u 2 utrke nisu mogli od zaostatak napraviti prednost,jer da imaju takve genije onda bi ove godine bili neuhvatljivi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2008 20:23 (toma).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
toma kaže...

Massa skoru u boksu imao sudar pa nije diobio nikakvu kaznu

 A za to je npr. Senna u GP2 di su ista pravila bija kažnjen sa prolaskom kroz boks.
15 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Alonso vjerovatno ide u Ferrari kad Kimi otiđe iz F1. Što se tiče Masse (kojega ne podnosim) i Senne nije ista stvar, Senna je skoro pogazil mehaničare iz druge ekipe, a Massa je sam skoro se zaletel u drugi bolid i onda ko idiot odbio priznat da je kriva njegova ekipa kaj su ga ranije pustili. Inače su mi motori puno zanimljiviji, puno se više dešava, F1 je već neko vrijeme uspavanka uz neke sezone koje su bile izuzetne. Ne mogu vjerovat da Eurosport više neće prenosit MotoGP, čuo sam na zadnjoj utrci da su nešto o tome govoril, al sam se nadal da sam nekaj krivo prevel.PlačŠteta, najbolji komentatorski dvojac uopće, a otkad znam za sebe prenose utrke, stvarno šteta.Plač Je... ti novac.Viče

16 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Pa kad čovjek poštuje sveto pravilo duge i uspiješne karijere u Ferrariju, nikad protiv ekipe ni riječi. Ljudi ponekad zaboravljaju, da ekipa sa par stotina zaposlenika i budžetom od nekoliko stotina milijuna, ipak ne radi za jednog vozača, već je obrnuto, makar se mnogi ego današnjih F1 vozača i vozačića ne bi složio.

Jer fakat njegova greška nije bila, oni su pogriješili što su ga onako pustili, ali protiv ekipe se ne s... , Felipe je to lijepo naučio od velikog Michaela.
A to što, meni najdraži pilot u F1, ponekad i smiješno ima problem priznati neke očito njegove greške, to je druga stvar.
I u vezi pozivanja na nejednako suđenje u F1 i GP2, ništa novo, tako je odavno, a sad se svi zakačili za to jer je za svoj slučaj (obožavatelja Hamiltona i svega što je Britansko, M.J. ) pronašao "zgodnu" usporedbu Masse i Senne, smiješno...

16 godina
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

Je neko gledal prve treninge u Monzi?

Baš me zanima kak su prošli BMWi?

Dal ima negdje online ali badava?

Neka stranica o auto-moto trkama ali da ima prijenosa.

 

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
15 godina
neaktivan
offline
Formula 1, ona prava, ne igra:)

FP1:

1. Adrian Sutil Germany Force India-Ferrari 01:32.842

2. Rubens Barrichello Brazil Honda-Honda 01:33.428
3. Giancarlo Fisichella Italy Force India-Ferrari 01:33.695
4. Timo Glock Germany Toyota-Toyota 01:36.800
5. Nico Rosberg Germany Williams-Toyota 01:36.900
6. Fernando Alonso Spain Renault-Renault 01:36.965
7. Sebastien Bourdais France Toro Rosso-Ferrari 01:37.142
8. Jarno Trulli Italy Toyota-Toyota 01:37.214
9. Kimi Raikkonen Finland Ferrari-Ferrari 01:37.392
10. Sebastian Vettel Germany Toro Rosso-Ferrari 01:37.754
11. Nelson Piquet Jr Brazil Renault-Renault 01:38.057
12. David Coulthard Britain Red Bull-Renault 01:38.303
13. Jenson Button Britain Honda-Honda 01:39.062
14. Felipe Massa Brazil Ferrari-Ferrari 01:40.233
15. Nick Heidfeld Germany BMW Sauber no time
16. Kazuki Nakajima Japan Williams-Toyota no time
17. Robert Kubica Poland BMW Sauber no time
18. Heikki Kovalainen Finland McLaren-Mercedes no time
19. Mark Webber Australia Red Bull-Renault no time
20. Lewis Hamilton Britain McLaren-Mercedes no time

 

FP2:

1. Kimi Raikkonen Finland Ferrari-Ferrari 01:23.861
2. Robert Kubica Poland BMW Sauber 01:23.931
3. Nick Heidfeld Germany BMW Sauber 01:23.947
4. Lewis Hamilton Britain McLaren-Mercedes 01:23.983
5. Nico Rosberg Germany Williams-Toyota 01:24.110
6. Felipe Massa Brazil Ferrari-Ferrari 01:24.247
7. Heikki Kovalainen Finland McLaren-Mercedes 01:24.365
8. Mark Webber Australia Red Bull-Renault 01:24.521
9. Adrian Sutil Germany Force India-Ferrari 01:24.669
10. Sebastian Vettel Germany Toro Rosso-Ferrari 01:24.773
11. David Coulthard Britain Red Bull-Renault 01:25.100
12. Sebastien Bourdais France Toro Rosso-Ferrari 01:25.192
13. Giancarlo Fisichella Italy Force India-Ferrari 01:25.204
14. Rubens Barrichello Brazil Honda-Honda 01:25.296
15. Jenson Button Britain Honda-Honda 01:25.309
16. Kazuki Nakajima Japan Williams-Toyota 01:25.330
17. Timo Glock Germany Toyota-Toyota 01:25.397
18. Fernando Alonso Spain Renault-Renault 01:25.471
19. Jarno Trulli Italy Toyota-Toyota 01:25.753
20. Nelson Piquet Jr Brazil Renault-Renault 01:26.195

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2008 17:13 (Bara).
16 godina
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)

kimi produljio ugovor s ferrarijem do kraja 2010. godine. alonso i ferrar = priča završena.

alonso nikad neće u top 3 ekipe (mcl, ferrari, bmw)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Formula 1, ona prava, ne igra:)
nixass kaže...

kimi produljio ugovor s ferrarijem do kraja 2010. godine. alonso i ferrar = priča završena.

alonso nikad neće u top 3 ekipe (mcl, ferrari, bmw)

 Bio bih jako sretan...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice