Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.193
|
čitano: 6.472.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Supewr forme, vidi se trud rad.

 

Ajde da bude zabavnije da stavimo forme one jutarnje, koje svi fitness influenceri skrivaju.

 

one jutarnje na lošem svjetlu, one realne :)

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Što se tiče upala. Najviše me razara upala nogu,prsa,tricepsa. Onako srednja upala leđa prednjeg ramena. Nikad se ne pali srednje rame i biceps... 

 

Kalifornijska pastrva na meniu dns. 

 dalmatinac/gurman u meni je upravo umra 

prestanite jest ribu sa pekarskim krumpirom, vec je netko ima par stranica netko stavia slicnu splacinu

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

plot twist: bellicius treninira 15 godina, zadnjih 5 je na kemiji i trola nas da se loše osjećamo zbog sebe 

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

Supewr forme, vidi se trud rad.

 

Ajde da bude zabavnije da stavimo forme one jutarnje, koje svi fitness influenceri skrivaju.

 

one jutarnje na lošem svjetlu, one realne :)

 Cak ta jutarnja mi izgleda bolje nego ostale

Cordas kaže...

plot twist: bellicius treninira 15 godina, zadnjih 5 je na kemiji i trola nas da se loše osjećamo zbog sebe 

 Eee da mi je takav zivot da se radi tog mogu lose osjecat i razmisljat o necijem izgledu,treningu,svom izgledu itd....platio bi za to.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
Cordas kaže...

plot twist: bellicius treninira 15 godina, zadnjih 5 je na kemiji i trola nas da se loše osjećamo zbog sebe 

 Eee da mi je takav zivot da se radi tog mogu lose osjecat i razmisljat o necijem izgledu,treningu,svom izgledu itd....platio bi za to.

Šalio sam se malo naravno, ali btw zašto bi platio nekom da imaš takav život? Svi se mi uspoređujemo (netko više netko manje), tko kaže drugačije taj laže. 
Mi ljudi (pogotovo muškarci) smo prirodno kompetitivni i to je sasvim normalno. 

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...

Šalio sam se malo naravno, ali btw zašto bi platio nekom da imaš takav život? Svi se mi uspoređujemo (netko više netko manje), tko kaže drugačije taj laže. 
Mi ljudi (pogotovo muškarci) smo prirodno kompetitivni i to je sasvim normalno. 

 To bi znacilo da nemam nijedne brige u zivotu i da se mogu s "glupostima" zamarat (a tko to nebi)....to sam htio rec,ako je ispalo drukcije sorry.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2024 10:12 (hrka11).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
hrka11 kaže...
Cordas kaže...

plot twist: bellicius treninira 15 godina, zadnjih 5 je na kemiji i trola nas da se loše osjećamo zbog sebe 

 Eee da mi je takav zivot da se radi tog mogu lose osjecat i razmisljat o necijem izgledu,treningu,svom izgledu itd....platio bi za to.

Šalio sam se malo naravno, ali btw zašto bi platio nekom da imaš takav život? Svi se mi uspoređujemo (netko više netko manje), tko kaže drugačije taj laže. 
Mi ljudi (pogotovo muškarci) smo prirodno kompetitivni i to je sasvim normalno. 

 Ma i žene su iste, znam po svojoj, prođe neka mačka sređena moja žena ju odmjeri od glave do pete i prokomentira, zato se šminkaju,idu na nokte, frizure,kvarcanja, extenzije. Nijedna žena ne može na ništa biti ljubomorna kao što može na drugu ženu :D

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 Ma i žene su iste...

Nisu iste, nego su još i gore :D

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
hrka11 kaže...
Cordas kaže...

plot twist: bellicius treninira 15 godina, zadnjih 5 je na kemiji i trola nas da se loše osjećamo zbog sebe 

 Eee da mi je takav zivot da se radi tog mogu lose osjecat i razmisljat o necijem izgledu,treningu,svom izgledu itd....platio bi za to.

Šalio sam se malo naravno, ali btw zašto bi platio nekom da imaš takav život? Svi se mi uspoređujemo (netko više netko manje), tko kaže drugačije taj laže. 
Mi ljudi (pogotovo muškarci) smo prirodno kompetitivni i to je sasvim normalno. 

 Pa jasno, uvijek se nekako, slučajno namjerno uspoređuješ s nekime, no kako idu godine realniji si i zreliji pa lakše to podnosiš.

ja recimo belikusu zavidim šta ima tako posloženo sve, stiže i na plažu vidim da je crn već dok ja imam bosanske rukave, može spavat do 09 ujutro i trenira svaki dan u gymu di nema gužve.

SUper je to, + naravno količina rada i truda,. motivacije koje više nemam, i nerealno bi bilo reć ili se staviti u isti koš s njim ili petrom našpricanim.

 

Količina testosterona ovdje je uvijek jaka i bude svakakvih rasprava, ali se svašta pročita i nauči i to je super.

Moram kad stignem odradit neki form check, ove godine više idem na nogomet kad stignem i veseli me više malo istrčat se i potuć tamo nego u gym. Raspala mi se dobra ekipa, tj. kad sam ja počinjao zajednički život sa ženom, oni su bili samci, i uvijke neko drkanje ajde jebote ne smiješ od žene ništa, a ja sam dolazio i iz noćnih i svakakav da bi trenirao. Sad kad su ih žene uhvatile za muda, ne treniraju više, liče na kurac. Ja i dalje udaram, manje puno, ali držim formu i ostao sam sam na treningu i to mi fali, uvijek je bio netko za spot i da te pogura, a sad nemam.

 

Trening je pao sve niže na listu prioriteta i to je sasvim ok, bez obzira što će neki opet pisati da si tako opravdavam nedostatak motivacije i volje za radom, kakogod, manje bitno.

 

u svakom slučaju nadam se da ste spremni za ljeto sa formama, i da ćete ove god skupljati poglede muškaraca na plaži 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koliko cu sporije napredovati ako svaki drugi dan pogodim

Istu misicnu skupinu ali samo 2 - 4 seta ne full do otkaza da ne dobijem upale vs zgazit do otkaza jednom tjedno?

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

oni najbolji tj oni sta su ostvarili najbrze rezultate (tj "najbrze" - opet se radi o periodu 1-2god) su gazili misic 1x tjedno (izuzev listova, kod njih se cini da ne djeluje progressive overload nego cista frekvencija pogađanja, ne moze ih se tretirati kao ostale misicne skupine, pitao sam one sta su actually dobili centrimetre u opsegu potkoljenice, znam da je tebi nebitno ali sve sto pisem je da vecina citatelja nesto nauci)

 

oni sta godinama ostaju isti ili presporo napreduju (10god da lice na nesto) pogađaju misic vise puta u tjednu pomalo - nikad ga ne napumpavsi i izbjegavaju otkaz i imaju 101 znanstveni razlog zasto tako rade

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

btw evo vam potencijalno nesto interesantno, iz worda copy paste lista pitanja koju sam pripremio pro bb-u, platio 50eur 45min, vise tjedana sam zapisivao sve sto me zanima pa smo prosli

 

neda mi se ispravljati gramaticke greske i smisao recenice

 

vecina toga ce vecini ovdje biti sci-fi ali ajde

 

 

 

-GHRP6, KOJA DOZA? KOLIKO BRZO POCINJE I KOLIKO TRAJE DJELOVANJE, JEL TO ZA JEDAN OBROK?

-koje su jos supstance dobre za povecavanje apetita li supresiju apetita

 -ZA SPORI INZULIN OKVIRNA SMJERNICA JE 1IU ZA 20UH JEL TAKO

-zasto si radio koronografiju, jesi li se raspitao jel UZV dovoljan

-sto ako unesemo previse secera a premalo inzuliuna, odradi li gusteraca svoj posao unatoc prisutnom vanjskom inzulinu

-KOLAGEN SUPLEMENT, JEL SE ISPLATI, JEL RADI, KOLIKO UZIMATI

-jel glutamin beskoristan

-ima li hormon rasta osjećaj

-dlake

-od inzuliuan mogu krepati ako dobijem trbusni virus kad se ubode?

-planiram mozda 2 treninga dnevno kao na prvoj kuri, da li oba puta uzimati ins i gh i anadrol

-kreatin, do sada nisam osjetio ali u shakeu uz inzulin

-valja li izbjegavati secere u during workout shakeu zbog uznemiravanj zelucanih bakterija

-utjece li hormon rasta na oporavak cnsa

-ima li supresije od hormona rasta i inzulina, dugorocne posljedice

-jesi li radio spermiogram

-depresija ako je muskarac ugasen predugo vremena

-omega 3 misljenje

-jel nuzan t3 uz GH, male doze gh

-prostata

-bb alone life

-anadrol 25mg

-kako ti izgleda split

 -jel stopa supresije ovisi o dozi nor19 ili je mala doza doovljna da se ugasi skroz

-ako je u pitanju plodnost, treba li uopce hcg ili je bolje samo menopur obzirom ima fsh i lh

-citao sam da ukoliko osoba ima stanice raka i uzmemo hormon rasta da ce stanice sigurno metastazirati, odnosno moze se reci da je bildersko uimanje hormona rasta raniji pokazatelj hoce li imati rak u budunosti kao stariji (((koliko brzo rak moze doci, jesi li se brinuo za to i vadio nalaze, koje nalaze, bi li bilo pametno nakon par mjeseci na hormonu rasta obaviti preglede za rak))))

-osjecaju li se propionati brzo

-zasto je vecina naprednih bb na propionatu ili sustanonu, rijetko koga vidim na enantatu, jel sustanon za vece doze bolji

-tren acetart kao preworkout, koliko ranije, odnosi li se isto na npr npp

-tren kasalj, dogada li se samo od acetata, utjece li na kasalj ukoliko se tren acetat zamiksa sa drugim sporim esterom u istoj sprici

-kolicina ejakulata na nor19

-primobolan jel obavezno boli

-jel eventualni problem sa potencijom od deke durabolina iskljucivo od prolaktinskog skoka? Dogada li se isto od trenbolona

-utjece li na half life inzulina onih 20min ovisno jel se ubrizgava potkozno ili u misic

-koje su ono supstance sto ce mu doci zena davati intravenozno za oporavak unutar tezeg ciklusa, zatim sto smatra pod to tezi ciklus

-zasto mu zena daje intravenski a ne sam, jel se jos neka supstanca bilderska daje intravenski

-jesi li izrazito gladan sada na pripremama, koji su sve efektivni blokatori apetita kao dobar anavar 50mg

-koliko naplacujes trening, jel 20ili50eur, sonline vođenje 100eur, spomenuti marka loncara, moze li se zivjeti od ovoga imati 5 ili 10k eur

-jel istina da se od inzulina ostari

-moze li se po pracenju secera u krvi testerom dobiti intuiciju za razinu secera u krvi po osjecaju

-GH 3iu samo za trening ili dva puta dnevno po 3iu

-GH svaki drugi dan

-CPAP

-za listove jso jednom, jel to jedina misicna skupina koja reagira na frekvenciju a ne na povecanje radnih kilaza

-sta mislis o beef proteinu vs whey

-najpovoljniji cyclic dextrin, 15eur 1kg jel to ok

-aakg za pump, theanin za fokus, ghrp za glad, nac za obranu, beta alanin snagu i pump

-mildronate misljenje

-melanotan misljenje jesi li probao

-jel se fejka hcg, postane li beskoristan ako je covjek lose skladistio

-jel se fejkaju ostle stvari, clomid, nolvadex

-ima li smisla inzulin u deficitu ili je inzulin samo za masu

-injektivni anadrol

-ima li uocljive razlike primobolan vs masteron

-dugorocne posljedice uzimanj inzulina i hormona rasta

 -da li nizak bodyfat jamci dobru inzulinsku osjetljivost, jel moguce biti ful zdefkan a imati losu osjetljivost stanica

-da li aspiriras svaki put, koliko cesto pogodis zilu

-q10 suplement

-zbog cega ne postoji nandrolone enantat vec samo deka i propionat

-jel dakle samo kod nppa vs deka vidljiva razlika u djelovanju zbog estera

-jel istina da se od trenbolona moze poluditi seksualno, postati homoseksualac

-za nekoga sa problemom potencije, npr zbog visokog prolaktina od nor19, da li viagre i sl uvijek rade?

-kad je prolaktin visok da je jako tesko svrsiti, dode se blizu i onda tesko

-nisam mogao spavati od metana, zasto, mehanizam djelovanja

-koji sve steroidi jako utjecu na potenciju pozitivno ili negativno

-da li je depresija od boldenona ili trnbolona zauvijek ili samo dok smo na tome

-sp labs ima sustanon forte 500mg, jel to znaci 500mg u 1ml

-jesi li primjetio povecanje saka glave i ostalog od GH, treba li se bojati toga na malim dozama 3iu

-koliko opadnes za tih 2mj sto kruzas na 250mg

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2024 22:43 (Petar hw).
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...

Evo neki direktan primjer, ista poza skoro 8kg manje danas na ovoj desnoj slici naspram ove u zelenoj slikano prije gotovo 2 mjeseca. Jel vidite kakvu razliku? 

 

 

 ti da se shusnesh nakon defke sad na jesen krenes sa minimalnom efektivnom kolicinom vanjskog testosterona 250-300mg (1x ubod tjedno, youtube how to inject trt) i malo metana samo prije treninga (oral), uz to odradis reverse diet postepeno podizes hranu od 3500kcal na pocetku pa do 5-6k kcal na kraju 3-4mjeseca - skocio bi 15-20kg i postao jedan od istaknutijih hrv bildera, siguran sam

 

slj god u ovo vrijeme bi imao ovakvih 90-95kg

 

ako si rijesio potomstvo i imas bilderskih aspiracija, kontaktiraj me pa procakulamo kako da to izvedes

 

jer vidim imas u zivotu sve poslozeno, volja slobodno vrijeme spavanje financije sve je tu

 

negativnih nuspojava nebi imao (osim gasenja jaja, zato spominjem potomstvo), toksicnost na tijelo od malo testa i metana na pripremljeno tijelo je minimalna

 

 

Ja kad sam počeo sa teretanom, tamo nakon 3mj treninga meni je radnik prišao riječima "a što imaš genetiku ja bolju u životu nisam vidio, a nagledo sam se svega" i još je par puta onako komentirao "ti da se ubodeš ti nisi svjestan kakav bi ti bio" ja sam uvijek na to govorio koji smisao tek sam par mjeseci u treningu, i tako te njegove riječi su mi se urezale u pamćenje. Otišao je na drugi posao nedugo nakon toga.

 

Što se mene tiče imam dvoje male djece da, drugo dijete mi se sad rodilo prije 2 mjeseca. U bodybuldingu sam se totalno pronašao i uživam u tome. Na jesen će biti 2 godine kako treniram, razmišljam i ja na isti način o kemiji, zanima me kakav bi bio nakon ciklusa kad izgledam jako dobro prirodno. Tjedna proizvodnja testa u najboljem slučaju nam je 40mg/tjedno, ne mogu zamisliti kad to digneš vanjskim unosom na 250mg. 

 

Ja naravno dosta čitam o tome, realno nitko od influencera i svih ovih poznatih nebi bio tamo bez da nije uzeo nešto. Tako danas to funkcionira. E da te pitam nešto, vidim spominješ shusnesh što asocira na sustanon jedan od oblika testa zašto baš on, koliko vidim najpopularniji u bb je Enanthate jer ima najduži half life, i kao this means that it provides a steadier flow of testosterone into the body compared to other testosterones. 

 

I da zašto metan koji je dosta poznat po toksičnosti pogotovo za jetru i da dosta navlači vode... Zašto ne recimo nandrolon decanonat aka deca durabolin sa testom kad si na bulku? Thx na odgovorima, dobro je imati nekoga tko zna ovakve stvari iz prve ruke.

Mene to sve malo nervira jer oko toga je cijela strka,zbrka, uzmeš test pa dali trebaš nešto za estrogen da ne dobiješ ginekomastiju, pa što kad završiš ciklus od 8-12 tjedana, ići na one tablete za PCT ili raditi cruise sa malom dozom tipa 120mg, pa opet na ciklus, pa kad ideš na cut opet se uzimaju totalno drugi derivati, primobolan,anavar... Nije to zajebancija, zdrav sam, ni ne prehladim se preko zime, uredno jedem,spavam,treniram,radim, obitelj je tu sve je ok. Ali opet debelo razmišljam o tome i šta bi bilo kad bi bilo. Svakako ću odluku donjeti ovo ljeto. Sad uživanje u ljetu,suncu,treninzima...

 

I hvala na lijepim riječima 

 

shusnesh, mislio sam šusneš, rokneš, ubodeš... 

 

gdje si nasao 40mg? da ne trazim sada ali davno sam procitao 70mg i to mi je ostalo urezano + odgovara svuda preporucenim testosteron replacement therapy dozama od 100-125mg (70% supstance je iskoristivo u tijelu pa taman ispada oko 70mg)

 

testosteron je testosteron, ali su razlicitih vremena aktivacije u tijelu i vremena izlaska iz tijela;

testosteron enantat: half life 8-10 dana, za apliciranje 1-2x tjedno

testosteron cipionat: isto kao enantat

testosteron propionat: half life 2-3 dana, za apliciranje min 3x tjedno

testosteron sustanon: mix svega pomalo, apliciranje min 2x tjedno

 

ima ih jos ali ovo su najcesci

 

half life je poluzivot lijeka, npr ako 250mg ima half life 10 dana znaci nakon 10 dana ima polovicu (125mg) u krvotoku odnosno na polovici half lifea (5 dana) ima najvecu (250mg) koncentraciju u krvi i onda polako pocinje opadati

 

svi lijekovi imaju half life pa koga zanima moze nabrzaka google za lijek koji trenutno koristi npr normabel klavocin aspirin itd half life pa vidjeti kada mu lijek zaista pocinje djelovati i kada je izasao iz sistema

 

nandrolon dekanoat je jaci aas i nije za pocetak, kad iscrpis sto mozes iz laksih stvari (test, metan, anavar, turinabol, primobolan) onda razmisljaj o nandrolonima

 

nandroloni su 100%tni gasitelji proizvodnje spermatozoida i nisu za igranje (na svemu ostalom moze ostati dijelic spermatogeneze i pokoji spermij u cirkulaciji i vecina osoba se lako oporavi nakon upotrebe, nandroloni bas ugase muskarca i tezak je oporavak), to se vidi po npr atrofiji testisa, na nandrolonima jaja se smanje doslovno na velicinu graska, prazne mosnjice, mnogi imaju problem sa podizanjem testisa u trbuh*

 

*ovo ne znam iz prve ruke, osobno nisam prelazio 300mg testosterona i malo tih laksih pocetnih orala, ali sam ispitivao okolo

efektivno sam odradio samo prvu kuru 2019god, pripremam se za dalje ali nikako da poslozim stvari u zivotu da se sve odradi doktorski jer u suprotnom nema smisla uzimati jer nece biti gejnova

 

sve je to toksicno vise-manje, metan je mala beba naspram anadrola ili trenbolona npr, ne budes imao problema sa vodenosti jer si niskog postotka tjelesne masti i jedes clean, mozes ocekivati lean muscle gains (ali samo ti, nitko drugi u ovoj temi, ne uvaljujem ti se u guzicu niti ne pokusavam vrijeđati ostale nego direkt u bulju pisem kako stvari stoje)

 

neces imati problema sa estrogenom niti ginekomastijom na tako niskim kolicinama i niskom bodyfatu

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2024 23:14 (Petar hw).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Koliko cu sporije napredovati ako svaki drugi dan pogodim

Istu misicnu skupinu ali samo 2 - 4 seta ne full do otkaza da ne dobijem upale vs zgazit do otkaza jednom tjedno?

 brze ces napredovati ako poslozis sve kako treba, misic vec poslije 2-3 dana mozes ponovno pogoditi, totalno je kontraproduktivno odmarati jos 4 dana

 

naravno, kao sto rekoh, ako sve poslozis kako treba

 

postoje slucajevi gdje ces s 1x tjedno bolje napredovati nego 2-3, ali samo ako lose poslozis trening

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

oni najbolji tj oni sta su ostvarili najbrze rezultate (tj "najbrze" - opet se radi o periodu 1-2god) su gazili misic 1x tjedno (izuzev listova, kod njih se cini da ne djeluje progressive overload nego cista frekvencija pogađanja, ne moze ih se tretirati kao ostale misicne skupine, pitao sam one sta su actually dobili centrimetre u opsegu potkoljenice, znam da je tebi nebitno ali sve sto pisem je da vecina citatelja nesto nauci)

 

oni sta godinama ostaju isti ili presporo napreduju (10god da lice na nesto) pogađaju misic vise puta u tjednu pomalo - nikad ga ne napumpavsi i izbjegavaju otkaz i imaju 101 znanstveni razlog zasto tako rade

 nesto si zabrijao

 

opet pises gluposti koje namaju nikakvu podlogu, nego jednostavno tvoje misljenje....

 

Znaci list je poseban misic? zbog cega? zasto ostale skupine ne bi mogao trenirati jednako?

 

1. trening do otkaza ne znaci i 5 ponavljanja do otkaza.. 

  vecina ljudi ne napreduje zato sto ne idu do otkaza, ali nije problem u  tome, nego u tome sto su daleko od otkaza. Urade 10 ponavljanja, a mogli bi realno jos bar 5-7 da ih netko natjera, dakle kriva percepcija otkaza

zato je sigurnije ako ides do otkaza nego da imas jos 6 ponavljanja u rezervi (ti mislis da imas 2)

 

2. nitko nije rekao da pumpa nije dobra, zapravo i jeste (iako nije glavni faktor)

 

isto tako, s previse volumena mozes i unistit pumpu, ,sigurno si dozivio da vec poslije par serija imas brutalnu pumpu, ali nastavis s treningom iste misicne skupine, i jednostavno pumpa nestane, to znaci da je previse. 

ima do bar video od mikea gdje je sve objasnio

 

i pumpa, i upala mogu biti dobar pokazatelj da li je trening bio dobarw ili ne, ali isto tako ne moraju

 

uostalom ti si na kemiji, napredovat ces sta god radio. .sinteza proteina je na kemiji dosta duza nego kod naturalca, sto znaci jednu stvar :

 

kod naturalca zaista traje 2-3 dana, i tada vise nemas benefita od vise odmora, osim ako imas upalu ili sta vec.. radije stalno pogadjas misic i stalno imas benefita

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2024 4:15 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

btw evo vam potencijalno nesto interesantno, iz worda copy paste lista pitanja koju sam pripremio pro bb-u, platio 50eur 45min, vise tjedana sam zapisivao sve sto me zanima pa smo prosli

 

 

Ne kužim, zalijepio si listu pitanja, ali nisi napisao odgovore. Što bi točno trebali izvući iz pitanja? 

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
Petar hw kaže...

oni najbolji tj oni sta su ostvarili najbrze rezultate (tj "najbrze" - opet se radi o periodu 1-2god) su gazili misic 1x tjedno (izuzev listova, kod njih se cini da ne djeluje progressive overload nego cista frekvencija pogađanja, ne moze ih se tretirati kao ostale misicne skupine, pitao sam one sta su actually dobili centrimetre u opsegu potkoljenice, znam da je tebi nebitno ali sve sto pisem je da vecina citatelja nesto nauci)

 

oni sta godinama ostaju isti ili presporo napreduju (10god da lice na nesto) pogađaju misic vise puta u tjednu pomalo - nikad ga ne napumpavsi i izbjegavaju otkaz i imaju 101 znanstveni razlog zasto tako rade

 nesto si zabrijao

 

opet pises gluposti koje namaju nikakvu podlogu, nego jednostavno tvoje misljenje....

 

Znaci list je poseban misic? zbog cega? zasto ostale skupine ne bi mogao trenirati jednako?

 

1. trening do otkaza ne znaci i 5 ponavljanja do otkaza.. 

  vecina ljudi ne napreduje zato sto ne idu do otkaza, ali nije problem u  tome, nego u tome sto su daleko od otkaza. Urade 10 ponavljanja, a mogli bi realno jos bar 5-7 da ih netko natjera, dakle kriva percepcija otkaza

zato je sigurnije ako ides do otkaza nego da imas jos 6 ponavljanja u rezervi (ti mislis da imas 2)

 

2. nitko nije rekao da pumpa nije dobra, zapravo i jeste (iako nije glavni faktor)

 

isto tako, s previse volumena mozes i unistit pumpu, ,sigurno si dozivio da vec poslije par serija imas brutalnu pumpu, ali nastavis s treningom iste misicne skupine, i jednostavno pumpa nestane, to znaci da je previse. 

ima do bar video od mikea gdje je sve objasnio

 

i pumpa, i upala mogu biti dobar pokazatelj da li je trening bio dobarw ili ne, ali isto tako ne moraju

 

uostalom ti si na kemiji, napredovat ces sta god radio. .sinteza proteina je na kemiji dosta duza nego kod naturalca, sto znaci jednu stvar :

 

kod naturalca zaista traje 2-3 dana, i tada vise nemas benefita od vise odmora, osim ako imas upalu ili sta vec.. radije stalno pogadjas misic i stalno imas benefita

 

 e mali dyel bato vec sam ti pisao 2 puta za istu stvar, premotaj par stranica nazad procitaj opet, instaliraj primijeni napreduj, razumijes progressive overload ali u isto vrijeme se sekiras oko tjedne frekvencije

 

ali evo jos jednom cu i onda vise necu, ne toliko zbog tebe nego ostalih da ih ne uvaljas u svoju demagogiju

 

nije bitna tjedna frekvencija (osim spomenutih listova) nego dugorocni napredak u snazi

 

npr masa 6mj= 25 tjedana u kojoj nabacis 5kg bodyweighta, ako imas 25 treninga 1x tjedno u tom periodu i dodas 10kg na upright row vise ce misicne mase zavrsiti na srednjem ramenu nego da si u tom periodu imao imao 75 treninga srednjeg ramena (3x tjedno) a dodao 5kg na upright row. nema sinteze proteina samo jer si odradio misicnu skupinu nego samo kad si napravio neki napredak u odnosu na prosli trening

 

valja se brinuti oko dugorocnog napretka u snazi a ne oko tjedne frekvencije

 

precesto pogađanje misica moze biti stetno jer ne odmaras niti misic a pogotovo CNS kojem je potrebno znatno duze da opet kvalitetno upogoni odredenu misicnu skupinu

 

bolje imati 4 dana odmora vise nego ne odmarati kako treba i non stop ponavljati iste treninge

 

nije moje misljenje nego kako stvari jesu, imam 15god kontinuiranog treniranja (to je moja podloga, dok si ti mali jazavac koji nit trenira niti jede nego samo cita) i u tom periodu je isprobavano svasta (ono jedne god trening upper lower i masa +10kg i analizira dobivenog, zatim defka pa sljedece godine druga masa +10kg bodybuilderskim splitom i analizira dobivenog) i tijekom svih tih godina skenirana je okolina i razgovarano tko je napredovao i sto je kako radio, znatno vise je misicne mase bilo u ukupnom dobivenom bodyweightu od bro splitova sa gazenjem misica nego od pomalo upper lower i fullbody ekipe

 

list je poseban misic da

 

ne napreduje se na kemiji "stogod radio"

 

i ne traje sinteza proteina samo 2-3 dana, to su takve besmislene tvrdnje da nemam rijeci, bez obzira kakav mr sc phd to pisao. ovisi sta je rađeno i koliko zgazena misica skupina

 

nema se benefita ako se stalno pogađa misicna skupina, moze se zavrsiti u zacaranom krugu ponavljanja istih treninga i shodno nenapretka u misicnoj masi

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
Petar hw kaže...

btw evo vam potencijalno nesto interesantno, iz worda copy paste lista pitanja koju sam pripremio pro bb-u, platio 50eur 45min, vise tjedana sam zapisivao sve sto me zanima pa smo prosli

 

 

Ne kužim, zalijepio si listu pitanja, ali nisi napisao odgovore. Što bi točno trebali izvući iz pitanja? 

 puno je toga, nisam zapisivao odgovore nego samo mu u wordu ta pitanja pripremio za interview, odgovore imam u glavi

ako netko nađe sto ga izricito zanima moze izdvojiti pitanje pa odgovorim 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2024 19:47 (Petar hw).
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
Petar hw kaže...

btw evo vam potencijalno nesto interesantno, iz worda copy paste lista pitanja koju sam pripremio pro bb-u, platio 50eur 45min, vise tjedana sam zapisivao sve sto me zanima pa smo prosli

 

 

Ne kužim, zalijepio si listu pitanja, ali nisi napisao odgovore. Što bi točno trebali izvući iz pitanja? 

 pa piše ti cijena gore,50e je 45min odgovaranja na pitanje, moraš brzo pričat i pitat šta više da se isplati.

jebga, daj otvori onaj fund nekakav da skupimo 50e i otključamo odgvore na pitanja.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

oskudno nabildani provokatori

 

pojedem vas za dorucak obojicu

 

prvo dobro uvaljam u brasno pa isprzim 20ak min

 

butevi su vam klasika 21g p 5g m a trbusi 13g p 15g m jel?

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pa ozbiljno sam pitao, nije mi jasno jesi zaboravio odgovore zalijepiti ili što. Zanimljiv je topic i pitanja
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

oskudno nabildani provokatori

 

pojedem vas za dorucak obojicu

 

prvo dobro uvaljam u brasno pa isprzim 20ak min

 

butevi su vam klasika 21g p 5g m a trbusi 13g p 15g m jel?

 mozak ti je kompletno spržen od smeća koje si ubrizgavaš...opusti se, zajebavam se.

 

boli me kifla za tebe i tvoje steroidaške priče, dobro je kolega komentirao, šta si stavio ta pitanja ako nisi stavio odgovore, kakav je smisao općenito tog posta.

 

Akjo nešto želiš nekome reći, reci, linkaj, snimi video ili nešto, a ne tu lijepit svoja pitanja nekom bilderu za 50e.

Ne znam što očekuješ u temi, na informatičkom forumu, rast mišića i visina, di dolazi 100% rekreativaca.

 

Chill m8, dobro je, nemoj da te jako roid rage ponese i ne prijeti se bezveze, to je za djecu, budi kulturan i iskuliraj brate 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
50€ za odgovore koji plutaju javno dostupni na netu i u literaturi... Ali dobro, svakome nešto. 😁
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

zajebavo sam se i ja, vidis brasno i przenje

 

kordas tebi na pm cu odg soon

 

to dostupno na netu i literaturi je cesto oprecno i ne donosi rezultate, najbolje je iskustvo iz prve ruke nekog tko je probao vise pristupa i postigao rezultat

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

jel tko ovdje uzimao ashwagandhu i jel imao kakve benfiete ili išta primjetio?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

uzimao davno, nista nisam osjetio, dok se neki kunu da ih smiruje, fokusira ili cak sređuje hormone, pa vrijedi probati sto da ne

 

ovisi sto ocekujes

 

ono sto jesam osjetio za smirenost jest l-theanin 400-600mg dnevno, bas smanjuje nervozu

 

maca powder 5g dnevno nakon 2tj sam imao duplo sjemene tekucine

 

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koristim je no zanimala me priča  tom smjeru i simptomima koje ste ili niste doživjeli.

 

Hvala.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Koristio, isto tako apsolutno ništa nisam osjetio. Ciljaš na negativne simptome koje neki spominju ili?
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
Koristio, isto tako apsolutno ništa nisam osjetio. Ciljaš na negativne simptome koje neki spominju ili?

 općenito. nekako lakše zaspem no tu je i svaku noć zma tak da nezz jel do toga ili ashwe.

ne mogu potvrditi da mi pomaže kod fokusiranja i učenja trenutno. Što se smirenosti tiče, pa možda malo i blagotvornije djeluje, imam više strpljenja, ne planem toliko, ako nije neki placebo.

 

što se tiče afrodizijačnih simptoma mogu potvridti da djeluje 

tak da nezz slušao sam o njoj, nitko konkretno nije ništa rekao. 

Jedan lik uzimao., kaže da je imao noćne more i odustao...i tak, zanimalo me jel tko s njom još šta eksperimentirao.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
Cordas kaže...
Koristio, isto tako apsolutno ništa nisam osjetio. Ciljaš na negativne simptome koje neki spominju ili?

 općenito. nekako lakše zaspem no tu je i svaku noć zma tak da nezz jel do toga ili ashwe.

ne mogu potvrditi da mi pomaže kod fokusiranja i učenja trenutno. Što se smirenosti tiče, pa možda malo i blagotvornije djeluje, imam više strpljenja, ne planem toliko, ako nije neki placebo.

 

što se tiče afrodizijačnih simptoma mogu potvridti da djeluje 

tak da nezz slušao sam o njoj, nitko konkretno nije ništa rekao. 

Jedan lik uzimao., kaže da je imao noćne more i odustao...i tak, zanimalo me jel tko s njom još šta eksperimentirao.

Pa ashwagandha je trenutno jedan od najpopularnijih suplemenata. Navodno ima benefita, trpaju ju u sve i svašta. Meni osobno nula bodova, ništa nisam osjetio. 

Inače, preporučio bih da povremeno praviš pauze i da ne koristiš konstantno jer neki likovi na redditu su krenuli pisati kako izaziva anhedoniu nakon dugoročnog korištenja. Iako nije ništa potvrđeno nikakvim studijima, i ti redditovci su malo shady likovi, ali svejedno za svaki slučaj je najbolje ciklirati ashwagandhu s obzirom da je to adaptogen.

 

Btw prošao sam uzduž i poprijeko brdo suplemenata, ako te još što zanima slobodno pitaj.

 

Što petar kaže, L-theanin je dobra stvar. Ja ga kombiniram uz kavu/kofein ujutro (doduše nikad tako velike količine, tipa 100-150mg kofeina i 200mg l-theanina). Dodaje taj neki calming efekt, a kava alertness state, super kombo. 

 

Za sami stres nisam pronašao ništa što osjetno pomaže. Navodno megadosing Vitamina C snižava kortizol, ali nisam primijetio taj efekt. Valerian root ima solidan calming effect i dobar je prije spavanja, ali više za koristiti povremeno jer brzo izgubi efekt (barem kod mene). 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2024 21:05 (Cordas).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice