Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

poruka: 33
|
čitano: 5.411
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

890fx radije :D

bolji chipset i kosta nekih 900kn

AsRock 890GX extreme3

 

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)
pandza94 kaže...

890fx radije :D

bolji chipset i kosta nekih 900kn

AsRock 890GX extreme3

 

GX ima integriranu ati hd 4290...to bi tribalo biti dovoljno za office i cs 1.6 pa da pricekan misec dana da uzmen neku novu graficku???

 

E da nisan reka da mi je plafon 7800kn

13 godina
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)
r3pka kaže...
pandza94 kaže...

890fx radije :D

bolji chipset i kosta nekih 900kn

AsRock 890GX extreme3

 

GX ima integriranu ati hd 4290...to bi tribalo biti dovoljno za office i cs 1.6 pa da pricekan misec dana da uzmen neku novu graficku???

 

E da nisan reka da mi je plafon 7800kn

Pa moze tako jer ipak izlazi 6XXX serija i niko nezna kakve ce biti zato je to lutrija!

Ja bih isao na i5 760 i GTX470 kasnije jos jednu u SLI i imas grafu koja sisa 5970 :)

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
13 godina
protjeran
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)
pandza94 kaže...
r3pka kaže...
pandza94 kaže...

890fx radije :D

bolji chipset i kosta nekih 900kn

AsRock 890GX extreme3

 

GX ima integriranu ati hd 4290...to bi tribalo biti dovoljno za office i cs 1.6 pa da pricekan misec dana da uzmen neku novu graficku???

 

E da nisan reka da mi je plafon 7800kn

Pa moze tako jer ipak izlazi 6XXX serija i niko nezna kakve ce biti zato je to lutrija!

Ja bih isao na i5 760 i GTX470 kasnije jos jednu u SLI i imas grafu koja sisa 5970 :)

SLI?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

Previse mi to struje dere i previse se grije...ipak bi rade na am3 socket radi upgrejdnja procesora dogodine

13 godina
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)
r3pka kaže...

Previse mi to struje dere i previse se grije...ipak bi rade na am3 socket radi upgrejdnja procesora dogodine

Neces moci uprgejdat procesor jer zambezi ide samo na am3+ socket znaci nemoze na am3

Ah Fermi opet  cekaj ti 6xxx seriju radi novih grafa!

Maticnu ASROCK 890GX extreme 3

Commodore:

Da SLI zato sam rekao i5 760 ;)

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
13 godina
protjeran
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

Evo, satavljeno. Necu ti na PM jer mozda jos nekoga zanima isto.

Jedna konfiguracija je AM3 platforma (iako kad kupujes konfiguraciju za 7800kn ne namjeravas mijenjat procesor za godinu dana, a to da ces necim dobrim za 3 godine nadograditi am3 platformu - zaboravi). stavio sam ti 5870 jer si je i ti stavio iako mislim da je ta kartica precjenjena i da sebi kupujem stavio bi 5850. (-500kn) Maticna je dobra za overclock a i podrzava sve nove standarde + ima integriranu grafiku + dobru regulaciju napona. x6 procesor ako iskljucivo igras ti i nije neki plus, ali biti ce u bliskoj buducnosti jer ce sigurno biti dugotrajniji od x4. Memorija se izuzetno dobro slaze sa platformom.

 

Druga konfiguracija je Intel 1156 platforma. Ovako kako je slozena je zvijer (puno jaca od ove 1.) i jedino sto bi na njoj mogao ustedjeti je da umjesto 460GTX 1GB ides na 768MB x 2 = 600kn ustede. Ako igras na FullHD malo se rastegni i kupi ove od 1GB. Sve ustimano za optimalan rad.

 

 

 

Napajanje prilagodjeno i jednoj i drugoj konfiguraciji (da, vx450 je sasvim dovoljan za 5870)

Ni jedna ni druga nemaju optiku (do 150 kn, koliko god inace ne volim LG njihove przilice su mi najdraze. CDi snimljeni prije 10 godina na LG przilici svi rade odlicno, dok od onih snimljenih na samsung ne radi skoro ni jedan). pa stavi koju hoces. gledaj da je SATA i sto jeftinija.

Ako prvu konfiguraciju mislis nadogradjivat stavi napajanje iz druge jer jedina smislena nadogradnja ti je jos jedna grafa u CF iako je SLI puno sretnije rjesenje. Ako ti nije o glavu pricekaj izlaz Radeona 6xxx (i da se postavi na trzistu, znaci mjesec dana nakon izlaska) jer ce cijene 5xxx a i Nvidija ici poprilicno dolje.

 

SSD ako ces uzimat uzmi OVAJ jer je daleko bolji od onog sto si prvi put stavio. Malo je i skuplji ali je razlika nebo-zemlja.

 

NA MIJENJANJE PROCESORA U BLISKOJ BUDUCNOSTI ZABORAVI, jer kad ti se za gaming javi potreba za novim procesorom sigurno ces mijenjati kompletnu platformu.

 

 

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

Zahvaljujen na pomoci, ustedit cu malo tako da uzmen umisto MSI od Gigabyte Gtx 460 1gb te san mislio uzeti v4 kuciste koje je kojih 300kn jeftinije....

13 godina
neaktivan
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

Usput jedno vrliko HVALA Commodoreu koji je uvelike pomogao i koji ako ikad bude u Rijeci ima pice od mene..Clan i pol i vakih ljudi triba sta vise kako u zivotu tako i na ovom forumu sta vise

13 godina
neaktivan
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)
pandza94 kaže...
r3pka kaže...

Previse mi to struje dere i previse se grije...ipak bi rade na am3 socket radi upgrejdnja procesora dogodine

Neces moci uprgejdat procesor jer zambezi ide samo na am3+ socket znaci nemoze na am3

Ah Fermi opet  cekaj ti 6xxx seriju radi novih grafa!

Maticnu ASROCK 890GX extreme 3

Commodore:

Da SLI zato sam rekao i5 760 ;)

pa kaj se neće to moći flashanjem BIOS-a rješiti da AM3 ploče podržavaju AM3+ procesore

13 godina
protjeran
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)
Jughead kaže...
pandza94 kaže...
r3pka kaže...

Previse mi to struje dere i previse se grije...ipak bi rade na am3 socket radi upgrejdnja procesora dogodine

Neces moci uprgejdat procesor jer zambezi ide samo na am3+ socket znaci nemoze na am3

Ah Fermi opet  cekaj ti 6xxx seriju radi novih grafa!

Maticnu ASROCK 890GX extreme 3

Commodore:

Da SLI zato sam rekao i5 760 ;)

pa kaj se neće to moći flashanjem BIOS-a rješiti da AM3 ploče podržavaju AM3+ procesore

po najavama hoce, ali ko zna. no i nije neko rjesenje kupiti vrhunski novi procesor pa ga staviti na staru plocu. kod stavljanja am3 procesora na am2 plocu dolazi do pada frekvencije sistemske sabirnice (ne i samog cpu-a) a pitanje je koliko su trenutni chipseti prilagodjeni novim tehnologijama koje ce donijeti AM3+ procesori. (HT,PB)

13 godina
neaktivan
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

evo vako ljudine pametne posto vi znate sve detaljno oko komponenti itd itd

 racunar kupujem sutra akobogda  konfiguracija je sljedeca:

 

MATICNA:  ASUS-P7P55D

 

procesor:  Core i5-750 2.66 Ghz 

 

hladnjak za procesor:  cooler master hyper 212 plus

 

kuciste: cooler master 690 II advanced 

 

napojna:  XFX 650W XXX edition

 

ram memorija:  DDR3 3G 1600 Mhz hyper X

 

graficka kartica:  Ati HD 5850 1Gb overclocked

 

CD citac: asus black ata 20x

 

hard disk;  500 Gb sata 16x

 

 

interesuje me sljedece vezano za napojnu.znaci napojna XFX 650 W dali moze podrzat sve ovo zajedno sa grafickom HD 5850 bez ikakvih problema cjena ove napojne je 270 KM hvala ljepo.

 

 

admir
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)
BH telecom kaže...

evo vako ljudine pametne posto vi znate sve detaljno oko komponenti itd itd

 racunar kupujem sutra akobogda  konfiguracija je sljedeca:

 

MATICNA:  ASUS-P7P55D

 

procesor:  Core i5-750 2.66 Ghz 

 

hladnjak za procesor:  cooler master hyper 212 plus

 

kuciste: cooler master 690 II advanced 

 

napojna:  XFX 650W XXX edition

 

ram memorija:  DDR3 3G 1600 Mhz hyper X

 

graficka kartica:  Ati HD 5850 1Gb overclocked

 

CD citac: asus black ata 20x

 

hard disk;  500 Gb sata 16x

 

 

interesuje me sljedece vezano za napojnu.znaci napojna XFX 650 W dali moze podrzat sve ovo zajedno sa grafickom HD 5850 bez ikakvih problema cjena ove napojne je 270 KM hvala ljepo.

 

 

ovo ti bez problema moze drzati brand napajanje od 450W (cak i 400) znaci bacas pare bez veze. pretpostavljam da corsair vx450 ili seasonic 420 kostaju oko 150KM a to ti je vise nego dovoljno.

 

RAM ti je velika greska.  1156 platforma ti podrzava samo dual channel tako da ti ova 3GB nemaju nikakvog smisla (pretpostavljam da je rijec o 3x1, ako je 2+1 onda je jos gori izbor) uzmi 2x2GB.

Mijenjaj RAM hitno!

 

i nije mi jasna ova oznaka x16 kod hard diska, no valjda je to za optiku, koju ti je besmisleno uzimati CD citac kad je normalno da uzmes DVD citac/pisac i to SATA sucelja.

Ako si ovo vec narucio, dobro si se zahebo.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

ma neznam meni nikad nije dosta i ovo sto  hocu da kupim mi je malo ma samo me napajanje interesuje sanjam ga hah jebajiga ipak hvala na pomoci al valjda je kvalitetna ova napojna sto mislim uzet XFX a sto se tice to X16 to je nemam pojma ko neka brzina veze nemam tako pise  a sto si tice ram memorije i mislim uzet 2 x 2 gb nego uspout maticna ova asus P7P55D nece bit jelde nikakvih problema sve ovo stavit na nju hvala.

admir
13 godina
protjeran
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)
BH telecom kaže...

ma neznam meni nikad nije dosta i ovo sto  hocu da kupim mi je malo ma samo me napajanje interesuje sanjam ga hah jebajiga ipak hvala na pomoci al valjda je kvalitetna ova napojna sto mislim uzet XFX a sto se tice to X16 to je nemam pojma ko neka brzina veze nemam tako pise  a sto si tice ram memorije i mislim uzet 2 x 2 gb nego uspout maticna ova asus P7P55D nece bit jelde nikakvih problema sve ovo stavit na nju hvala.

sa maticnom neces imat nikakvih problema, iako ima boljih izborra

napajanje je kvalitetno ali preskupo i prejako

13 godina
neaktivan
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

E usput da li triban uzet neko drugo hladenje za procesor,ne mislin bas  clockat ali zbog buke i zagrijavanja??

13 godina
protjeran
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)
r3pka kaže...

E usput da li triban uzet neko drugo hladenje za procesor,ne mislin bas  clockat ali zbog buke i zagrijavanja??

ako neces clockat temperatura ce ti biti ok. zavisi koju graficku uzmes, mozda od nje neces ni cut ventilator procesora. ako ti se daje 200-300 kn za malo tisi cooler mozes, ja ne bi.

13 godina
neaktivan
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

aha uredu a koju mi onda maticnu preporucujes?

admir
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

i usput ako nije problem mozeli msn adresa pa da malo porazgovaramo brze ide hvala

admir
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

 

Asrock P55 Extreme4 - kosta isto (nijansu manje), a podrzava sve nove standarde (usb3.0, sata3) i podrzava SLI te je opcenito bolja.

 

MSN je uz explorer i outlook express prva stvar koju uklonim nakon instalacije windowsa.

osim toga, uvijek neko treci iz forumske komunikacije moze procitati nesto sto ga zanima.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

hvala al naso sam nesta mnogo mnogo bolje i jace     ASUS  P7P55D-E  DELUXE  485 KM

mozda nema potrebe  ni ovliko jaku maticnu uzimat al eto kad vec kazes da ona maticna za koju sam te šito P7P55D i jes i nije losa navuklo me to tvoje misljenje na ovo sad

admir
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

ako ti mislis da se isplati dati toliko love za maticnu na kojoj je i5 samo izvoli.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

Uzeo sam konfiguraciju koja je trenutno bez graficke kartice,uzet ce se i to za 2 miseca,integrirana zasad dosta:))

 


Procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition, socket AM3, BOX,C3 DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1600MHz, 9-9-9-24,CMX4GX3M2A1600C9 HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1Tb 7200rpm 32MB cache Serial ATA II Napajanje SEASONIC 620W, SS-620GM, M12 II, aktivni PFC
DVD upisivač LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R

Thermaltake V4 Black Edition, VM30001W2Z, Middle Tower, 4,5 kg

Asrock 890GX EXTREME3 - AMD 890GX, AMD SB850, ATX, FSB2600

 

Hvala svima na pomoci a posebno Commodoreu:=)

 

Ako se pitate zasto ovaj procesor a ne 955 zato sto nije bilo 955 a opet ne mogu cekat minimalno do petka,a mozda i do sljedeceg tjedna dok im dode, pritiscu me seminari:))

 

Cujemo se za misec dva, na nekom drugom topicu kad se bude uzima graficka kartica:))

 

Moze lock

13 godina
neaktivan
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:

interesuje me  napojna COOLER MASTER SILENT PRO 850 W MODULAR   KOLKO JE KVALITETNO NAPAJANJE BEZ OBZRA NA SNAGU

 

 

admir
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:
BH telecom kaže...

interesuje me  napojna COOLER MASTER SILENT PRO 850 W MODULAR   KOLKO JE KVALITETNO NAPAJANJE BEZ OBZRA NA SNAGU

 

 

Pitanje ti je kotradiktorno.

Napajanje je između ostalog kvalitetno kolika mu je snaga

 

Prema spckama ovo napajanje izgleda odlično. 66A na 12V railovima je odlična brojčica. Tu je i 80+ bronze efikasnost.

 

Uglavnom CoolerMasterova napajanja su dobra brand napajanja i nećeš pogriješti s njima. No neću generalizirati jer ima i onih slabije kvalitete.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 22:11 (ATiGamer).
13 godina
neaktivan
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

super jer peglam se danima i danima razmisljajuci koje napajanje uzet  jer primjer ima napajanja od cooler master 750W cija je cjena 200KM a XFX napajanje 650W cija je cjena 270 KM zato i pitam za kvalitet hvala

admir
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

Imam:

  • nvidia xfx 8800gt (gpu 600, mem 900, shader 1500)...
  • core2duo e6400 OC@2.9 i mem @725 (def. proc 2.13, mem 800)
  • maticna Intel badaxe2
  • Ram 2g patriot i 2gb kingston
  • napajanje 400w (doslo s kucistem Frontier)

 

Interesira me sta je u mom slucaju bolje (za igre):

- oc proc ili oc gpu...btw proc je vec oc

- kupiti bolji proc (ako da koji za moju plocu) ili kupiti bolju graf (koju?)

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Slozena konfiguracija , pomoc oko detalja:)

zanima me precizan odgovor napojna jedinica  XFX 650W XXX Edition da li je dovoljna za sljedecu konfiguraciju:

 

 

ASUS P5E3 PRO LGA 775 DDR3 251 KM

 

Intel Core 2 Duo E8500 BOX 2x 3.16 GHz 1333 MHz 6MB Sck.775  411 KM

 

Cooler Master Hyper 212+ 61 KM

 

Kuciste Thermaltake V3 Black Edition 100 KM

 

Graficka kartica Saphire ATI HD 5850 VAPOR-X 1GB DDR5  733 KM

 

HDD  500 GB WD SATA-300 16MB 5000AAKS  110 KM

 

DVD RW LG GH22NS50 22X BLACK  44 KM

DVD RW LG GH22NS50 22X BLACK  44 KM

 

DDR3 4Gb 1600 MHz Kingston HyperX Genesis 218 KM

 

 

 

hvala.

 

 

 

 

 

admir
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice