Monitor i Graficka od 4k kn

poruka: 67
|
čitano: 10.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

Treba mi monitor i graficka, sve zajedno da je oko 4 tisuće kn.(22" minimum)

 

Evo ja sam od monitora mislio nesto ovako :

Samsung T220

Samsung T220HD

Samsung T240

I recite mi glavnu razliku, između HD i obicnog(znam već ali nabrojite i vi)

 

A od grafickih sam mislio nesto ovako:

GTX285(1 GB)

GTX275 - 896 MB

ATI R. HD4890(1GB)

 

Najvise mi treba za GAMING, editiranje videa u After Effectu, i gledanje filmova.

Samo naravno ja bih najradije uzeo T240HD i GTX285, ali mi se neuklapa, fali mi para, pa vi mi stavite najbolje sto mislite, BTW volim da je monitor sto ljepsi(zato i volim T seriju) a isto tako i za graficku(uz obe GTX-ice dobijem org FarCry 2)

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

GTX285 i T240 moj prijedlog

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30mm f1.4, FL-50R, HLD-4
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 20:27 (Oly_E3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

kakva je razlika izmedju T220 i T220HD?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
Oly_E3 kaže...

GTX285 i T240 moj prijedlog

 Rekao je da mu se ta kombinacija ne uklapa.Neka uzme taj monitor i HD4890.
15 godina
neaktivan
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

t240 i HD4890

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
Fićo_CoD 5 kaže...

kakva je razlika izmedju T220 i T220HD?

 Razlika je u imenu(HD) i u specifikacijama:-SM T220:kontrast:20000:1,odaziv:2ms,konektori:Composite,D-Sub i DVI-D i zakretno postolje.SM T22HD:kontrast:10000:1,odaziv:5ms,
 konektori: Audio In/Out,CVBS,Component,Component video,Composite,D-Sub,DVI-D,HDMI,S-Video,SCART,TV antena/cable i fiksno postolje.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
markoal kaže...

Treba mi monitor i graficka, sve zajedno da je oko 4 tisuće kn.(22" minimum)

 

Evo ja sam od monitora mislio nesto ovako :

Samsung T220

Samsung T220HD

Samsung T240

1. I recite mi glavnu razliku, između HD i obicnog(znam već ali nabrojite i vi)

 

2. A od grafickih sam mislio nesto ovako:

GTX285(1 GB)

GTX275 - 896 MB

ATI R. HD4890(1GB)

 

Najvise mi treba za GAMING, editiranje videa u After Effectu, i gledanje filmova.

Samo naravno ja bih najradije uzeo T240HD i GTX285, ali mi se neuklapa, fali mi para, pa vi mi stavite najbolje sto mislite, BTW volim da je monitor sto ljepsi(zato i volim T seriju) a isto tako i za graficku(uz obe GTX-ice dobijem org FarCry 2)

1. T220HD u usporedbi s T220 ima manji dinamični kontrast i sporiji odaziv,ali ima ugrađen TV tuner i neke dodatne ulaze tako da je i monitor i TV
2. pošto si napisao da ćeš gledati filmove uzmi T220HD (ili T200HD,jedina razlika je u 2 inča duljine dijagonale ekrana),grafičku uzmi GTX275,jer su preformanse slične kao kod 4890,a malo lošeije nego kod GTX285,ali ima tiši i bolji cooler od obje
90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
15 godina
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

Dosad mi je najbolje  T220HD i GTX275, ona mi ja malo bolja jer zahtjeva slabije napajanje (imama Corsair VX450W), samo malo mi je prešlo granicu, al najvjerojatnije cu to uzet, zahvaljujem, a za 24", mislim da mi je ipak previse, razlog je taj sto cu imat lošije performanse, a ipak je to dosta velik skos sa 17" na 22"(widescr.)

Ako netko ima još koji prijedlog i link gdje je jeftinije uzet nek samo kaže, jer pokušavam sto jeftinije proć moram još uzet i cooler i RAM(4GB=2x2)

 

@pod009, jeli to previse vazan taj kontrast, nisam dosad imao LCD Monitor pa mi objasni ako mores?

I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 22:38 (markoal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

.....t240 i hd4890....

 

imas u bugu br198....review hd4890 i gtx275...... pa procitajj

Ivan"
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
markoal kaže...

Dosad mi je najbolje  T220HD i GTX275, ona mi ja malo bolja jer zahtjeva slabije napajanje (imama Corsair VX450W), samo malo mi je prešlo granicu, al najvjerojatnije cu to uzet, zahvaljujem, a za 24", mislim da mi je ipak previse, razlog je taj sto cu imat lošije performanse, a ipak je to dosta velik skos sa 17" na 22"(widescr.)

Ako netko ima još koji prijedlog i link gdje je jeftinije uzet nek samo kaže, jer pokušavam sto jeftinije proć moram još uzet i cooler i RAM(4GB=2x2)

 

@pod009, jeli to previse vazan taj kontrast, nisam dosad imao LCD Monitor pa mi objasni ako mores?

 razlika između kontrasta 20 000:1 i 10 000:1 je jedva primjetna,inače samo kad upališ Dinamic contrast,kontrast bude 20 000:1,a inače je 1000:1,znači kontrast ti uopće nije nešto važan,najjeftinije je u Protisu,možeš uštedjeti na RAM-u,grafička je ASUS
90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn

jel odziv ima veze u nekim brzim igrama...odziv

15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
dogman kaže...

jel odziv ima veze u nekim brzim igrama...odziv

 Ima, i to dosta. Nije uzalud toliko skuplji onaj sa 2 m/s. Pazi, ipak LCD kupuješ jednom u par godina, nemoj da ti bude žao što si uštedio par stotina kuna na monitoru. Bolje (ako moraš) uštedi na nečem drugom što ćeš kasnije bezbolnije nadograditi, jer monitor jako gubi na cijeni.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
dogman kaže...

jel odziv ima veze u nekim brzim igrama...odziv

 ima,jer ako je odaziv monitora (relatvno) spor što je slučaj kod S-PVA matrice može se u igrama ili filmu pojaviti efekt Ghosting-kao npr.

90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
15 godina
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

uzmi t220 i gtx285

i7 920 @ 2,8 ghz, 2x hd 4870x2, 12 gb RAM, gigabyte ex58-ud5,xilence 1200w gaming edition,razer lycosa,razer death adder, samsung t240hd Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
ivan_1995 kaže...

.....t240 i hd4890....

 

imas u bugu br198....review hd4890 i gtx275...... pa procitajj

 E moreš li mi uslikat tu stranicu, pa je uploadat (ako mores), nisam još uzeo novi bug, po cemu je bolja hd4890 od GTX275 a pocemu ne?(vidio sam dosta usporedbi al neznam jesu li ispravne)

@pod009 e hvala, pomogao si mi!Namigiva

A kakav je T220HD, jeli njemu imalo kasni slika, taj odziv, kakav je kod njega (a na tom videu mi to slici malo kao da nije instalirao drivere od grafe)
I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 12:55 (markoal).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn

Ma nemaš toga na T220HD, on ti ima TN matricu, a ovo je uglavnom problem S-PVA matrica...

T220HD i T220 osnovna razlika ti je TV tuner... Nju prate i ostale sitnije razlike kako bi T220HD bio što bolji kao TV... Ja bih si radije uzeo T240 i TV karticu za komp nego T220HD... Jedina stvar je što bi ti onda komp trebao biti upaljen cijelo vrijeme dok gledaš TV, dok ovako ne bi...

15 godina
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
Sused kaže...

Ma nemaš toga na T220HD, on ti ima TN matricu, a ovo je uglavnom problem S-PVA matrica...

T220HD i T220 osnovna razlika ti je TV tuner... Nju prate i ostale sitnije razlike kako bi T220HD bio što bolji kao TV... Ja bih si radije uzeo T240 i TV karticu za komp nego T220HD... Jedina stvar je što bi ti onda komp trebao biti upaljen cijelo vrijeme dok gledaš TV, dok ovako ne bi...

 Moreš li reć zašto bi ti rađe tako(?).
I jeli slika imalo bolja u T220HD od obicnog ili pak ne?(prepostavljam da je ista, samo sa Tv karticom)
I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
markoal kaže...
Sused kaže...

Ma nemaš toga na T220HD, on ti ima TN matricu, a ovo je uglavnom problem S-PVA matrica...

T220HD i T220 osnovna razlika ti je TV tuner... Nju prate i ostale sitnije razlike kako bi T220HD bio što bolji kao TV... Ja bih si radije uzeo T240 i TV karticu za komp nego T220HD... Jedina stvar je što bi ti onda komp trebao biti upaljen cijelo vrijeme dok gledaš TV, dok ovako ne bi...

 Moreš li reć zašto bi ti rađe tako(?).
I jeli slika imalo bolja u T220HD od obicnog ili pak ne?(prepostavljam da je ista, samo sa Tv karticom)
 e a koju grafu sad imaš??
Odi na google i upiši SEARCH...:)
15 godina
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

HD4670 512 MB

Ima jedan problem kad bi uzima 24" monitor, na stolu za komp, imam sastrane ugrađeno na tom stolu kao za CD-je, pa između ima 55,5 cm slobodno, sad neznam točno koliko ima 24" ni 22"(zaboravio), more li netko reć koliko je širok T220 obicni ?

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn

Pa tako možeš npr. snimati TV program na HDD, što ne možeš ako ti je tv kartica u monitoru... To je u biti jedina prava prednost...
Mana je to što ti komp mora biti upaljen ako gledaš TV...

15 godina
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
markoal kaže...
ivan_1995 kaže...

.....t240 i hd4890....

 

imas u bugu br198....review hd4890 i gtx275...... pa procitajj

 E moreš li mi uslikat tu stranicu, pa je uploadat (ako mores), nisam još uzeo novi bug, po cemu je bolja hd4890 od GTX275 a pocemu ne?(vidio sam dosta usporedbi al neznam jesu li ispravne)

@pod009 e hvala, pomogao si mi!Namigiva

A kakav je T220HD, jeli njemu imalo kasni slika, taj odziv, kakav je kod njega (a na tom videu mi to slici malo kao da nije instalirao drivere od grafe)
HD4890 ima 1GB GDDR5 memorije,a GTX275 ima 896MB GDDR3 memorije.HD4890 ima 256 bitnu memorijsku sabirnicu,a GTX 448 bitnu.Naravno da je bolje da grafička ima što širu sabirnicu(kod AA i AF),ali kod HD4890 je to riješeno bržom memorijom.Memorija kod HD4890 radi na 3,9GHz,a kod GTX na nešto manje od 2,2GHz(4MHz manje).Hd4890 ima i brži grafički procesor(GPU)-850MHz,a GTX275-633MHz.Općenito, HD4890 je jača od GTX275.
Što se tiče monitora T22HD,bez brige bitno je da odaziv nije veći od 8ms.Taj monitor je odličan!
15 godina
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
markoal kaže...

Treba mi monitor i graficka, sve zajedno da je oko 4 tisuće kn.(22" minimum)

 

Evo ja sam od monitora mislio nesto ovako :

Samsung T220

Samsung T220HD

Samsung T240

I recite mi glavnu razliku, između HD i obicnog(znam već ali nabrojite i vi)

 

A od grafickih sam mislio nesto ovako:

GTX285(1 GB)

GTX275 - 896 MB

ATI R. HD4890(1GB)

 

Najvise mi treba za GAMING, editiranje videa u After Effectu, i gledanje filmova.

Samo naravno ja bih najradije uzeo T240HD i GTX285, ali mi se neuklapa, fali mi para, pa vi mi stavite najbolje sto mislite, BTW volim da je monitor sto ljepsi(zato i volim T seriju) a isto tako i za graficku(uz obe GTX-ice dobijem org FarCry 2)

 Ja ti preporučam neki full hd monitor, ništa ispod tog. 16:10, 4:3, 5:4 su stvar prošlosti, 16:9 je budućnost. Trebao sam uzet onog LG-a FULL HD!Plač

T240 + hd4890 1GB , 1GHz, ak te nema onda gtx275, zato jer je ona neznatno slabija od gtx285 a košta 500-600kn manje.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
neaktivan
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

Uzmi HD 4890 definitivno. Grafička je predobra kad uzmeš u obzir cijenu i performanse. A za monitor, ako ti nije bitna cijena uzmi T240.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
I jeli slika imalo bolja u T220HD od obicnog ili pak ne?(prepostavljam da je ista, samo sa Tv karticom)
 Moreš li reć zašto bi ti rađe tako(?).
 slika je jednaka kao i na svim monitorima T-serije,ali sve možeš namjestiti u postavkama kako želiš
markoal kaže...

Ima jedan problem kad bi uzima 24" monitor, na stolu za komp, imam sastrane ugrađeno na tom stolu kao za CD-je, pa između ima 55,5 cm slobodno, sad neznam točno koliko ima 24" ni 22"(zaboravio),

 monitor je širok mislim 54.5 cm (točnije 548 x 442 x 216 mm),znači da će stati,ali jedva
Hyperion dobro kaže da bi bilo dobro uzeti monitor sa Full HD rezolucijom,ali nije baš neki velik izbor takvih monitora za tu cijenu,ima nekih iznimkam,ode sad igrat nogometa,pozdrav
90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
pod009 kaže...
 monitor je širok mislim 54.5 cm (točnije 548 x 442 x 216 mm),znači da će stati,ali jedva
Hyperion dobro kaže da bi bilo dobro uzeti monitor sa Full HD rezolucijom,ali nije baš neki velik izbor takvih monitora za tu cijenu,ima nekih iznimkam,ode sad igrat nogometa,pozdrav
 tocnije, 52. 2, ja sad mjerio (mislim za T220HD)
15 godina
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

Znači, ovako za sad cu T220HD (ali ...mozda... i T220).

Za graficku se još mislim, kakvo napajanje treba za HD4890, može koji test ili nesto?

Benchmark?, tko sve ima te grafe nek ponešto kaze, koliko je ima FPS-a u određenim igrama i sl.

 

Moram biti siguran jer ipak to nije mala cifra za graficku!

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn

Ako planiraš kasnije Crossfire stavi si Corsair VX550.

Music is my life :)
15 godina
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
markoal kaže...

Znači, ovako za sad cu T220HD (ali ...mozda... i T220).

Za graficku se još mislim, kakvo napajanje treba za HD4890, može koji test ili nesto?

Benchmark?, tko sve ima te grafe nek ponešto kaze, koliko je ima FPS-a u određenim igrama i sl.

 

Moram biti siguran jer ipak to nije mala cifra za graficku!

 Nemoj T220 ni T220HD, uzmi ili LG-a FULL HD 21,6/24" ili Samsunga sa FULL HD-om, požalit ćeš što ti se hd filmovi neće razvuć po cijelom ekranu, a takvih je sve više i više.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
offline
RE: Monitor i Graficka od 4k kn
markoal kaže...

Znači, ovako za sad cu T220HD (ali ...mozda... i T220).

Za graficku se još mislim, kakvo napajanje treba za HD4890, može koji test ili nesto?

Benchmark?, tko sve ima te grafe nek ponešto kaze, koliko je ima FPS-a u određenim igrama i sl.

 

Moram biti siguran jer ipak to nije mala cifra za graficku!

 Napajanje bi trebalo moći izdržati,ali nisam siguran.Eventualno bi mogao uzeti ovo napajanje. Što se tiče samih performansi,to je odlična grafička kartica.Usporedbe performansi imaš u novom Bug-u.
15 godina
offline
Monitor i Graficka od 4k kn

VX450w garant vuče gtx280/275/hd4890 + quad.

 

 

Taj OCZ500w je slabiji od vx-a 450W.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 20:42 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice