Hackintosh do 5000-5500

poruka: 40
|
čitano: 8.016
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Hackintosh do 5000-5500

Mislim si do ljeta kupiti novi PC, a mislio sam da bih mogao napraviti hackintosh. Komp mi služi za sve(internet, Minecraft, office programi, učim programirati...), OS X 10.6 bi mi bio glavni OS, a na drugom disku Win 7. Cijena MAX. 5500kn. Monitor je 22" 1680x1050. Na rabljeni Mac ne bih išao, a Mac Mini za više novaca nudi puno manje.

 

Slagao sam nešto po komponentama s osx86wikia(Diskont24):

 

Intel i5 760

Asus P7P55D-E

Palit GTX460 768MB

Kingmax 2x2GB RAM

WD Caviar Blue 1TB

Corsair CX430

Thermaltake V3

 

 

Sve ostalo imam(monitor, DVD burner, miš, tipkovnica, zvučnici, disk za Windowse...). Volio bih kada bi mi neko rekao da li je MB O.K. za OS X, uzeo sam je iz Lifehacker tutoriala za koji se nadam da će mi biti od pomoći.

 

Hvala!

Volim jabuke :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2011 21:59 (power_user).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hackintosh do 5000-5500

Nitko?

Kakav je barem kao obični Windows PC?

Volim jabuke :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
power_user kaže...

Nitko?

Kakav je barem kao obični Windows PC?

nisam neki profi ovdje, jer sam trenutno okupiran laptopima, ali mislim da je ok konfiguracija. e sad vidio sam da misliš igrati minecraft... za njega ako se ne varam ne treba neka extra grafa, a ti si stavio ponešto bolju. znači ako ti je komp primarno za rad, onda možeš staviti i nešto slabiju, pa time uštedjeti za npr. bolji procesor.

također ako ti je to komp na dulje vrijeme možeš razmisli o malo više memorije.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
14 godina
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
max1919 kaže...
power_user kaže...

Nitko?

Kakav je barem kao obični Windows PC?

nisam neki profi ovdje, jer sam trenutno okupiran laptopima, ali mislim da je ok konfiguracija. e sad vidio sam da misliš igrati minecraft... za njega ako se ne varam ne treba neka extra grafa, a ti si stavio ponešto bolju. znači ako ti je komp primarno za rad, onda možeš staviti i nešto slabiju, pa time uštedjeti za npr. bolji procesor.

također ako ti je to komp na dulje vrijeme možeš razmisli o malo više memorije.

Minecraft sam napisao ovako, igram i zahtjevnije(BFBC2, F1 2010, AC2/Brotherhood) pa ne bih slabije od toga. CPU mi je definitivno dovoljan(sada je Athlon X2 400+, a još mi je OK), a RAM nije problem ubacit još jedan kit 2x2. Ovo mi je optimalna konfa, a i ovako košta 5200kn što mi je već rastegnuto(5500kn bi dao samo ako puno dobivam). Znam da bi se moglo bolje, možda neki Phenom II X4 i 6870/6950, ali za ploču imam ovaj post s Lifehackera koji će mi pomoći.

Volim jabuke :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
power_user kaže...
max1919 kaže...
power_user kaže...

Nitko?

Kakav je barem kao obični Windows PC?

nisam neki profi ovdje, jer sam trenutno okupiran laptopima, ali mislim da je ok konfiguracija. e sad vidio sam da misliš igrati minecraft... za njega ako se ne varam ne treba neka extra grafa, a ti si stavio ponešto bolju. znači ako ti je komp primarno za rad, onda možeš staviti i nešto slabiju, pa time uštedjeti za npr. bolji procesor.

također ako ti je to komp na dulje vrijeme možeš razmisli o malo više memorije.

Minecraft sam napisao ovako, igram i zahtjevnije(BFBC2, F1 2010, AC2/Brotherhood) pa ne bih slabije od toga. CPU mi je definitivno dovoljan(sada je Athlon X2 400+, a još mi je OK), a RAM nije problem ubacit još jedan kit 2x2. Ovo mi je optimalna konfa, a i ovako košta 5200kn što mi je već rastegnuto(5500kn bi dao samo ako puno dobivam). Znam da bi se moglo bolje, možda neki Phenom II X4 i 6870/6950, ali za ploču imam ovaj post s Lifehackera koji će mi pomoći.

gle ako želiš dulje imati sve na max idi na amd i phenom x4 i pokušaj ubaciti i tu 6950. to bi bila  brutalna konfiguracija

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
14 godina
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
max1919 kaže...
power_user kaže...
max1919 kaže...
power_user kaže...

Nitko?

Kakav je barem kao obični Windows PC?

nisam neki profi ovdje, jer sam trenutno okupiran laptopima, ali mislim da je ok konfiguracija. e sad vidio sam da misliš igrati minecraft... za njega ako se ne varam ne treba neka extra grafa, a ti si stavio ponešto bolju. znači ako ti je komp primarno za rad, onda možeš staviti i nešto slabiju, pa time uštedjeti za npr. bolji procesor.

također ako ti je to komp na dulje vrijeme možeš razmisli o malo više memorije.

Minecraft sam napisao ovako, igram i zahtjevnije(BFBC2, F1 2010, AC2/Brotherhood) pa ne bih slabije od toga. CPU mi je definitivno dovoljan(sada je Athlon X2 400+, a još mi je OK), a RAM nije problem ubacit još jedan kit 2x2. Ovo mi je optimalna konfa, a i ovako košta 5200kn što mi je već rastegnuto(5500kn bi dao samo ako puno dobivam). Znam da bi se moglo bolje, možda neki Phenom II X4 i 6870/6950, ali za ploču imam ovaj post s Lifehackera koji će mi pomoći.

gle ako želiš dulje imati sve na max idi na amd i phenom x4 i pokušaj ubaciti i tu 6950. to bi bila  brutalna konfiguracija

 

ma kužim to, da ne mislim staviti OS X i uzeo bih tako, ali AMD nije OS X friendly

Volim jabuke :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
power_user kaže...

ma kužim to, da ne mislim staviti OS X i uzeo bih tako, ali AMD nije OS X friendly

nisam nikada bio na US X-u pa ne bi znao...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
14 godina
offline
Hackintosh do 5000-5500
Raspitao sam se po drugim forumimam za MB i kažu da je OK, ali sad me zanima hoće li napajanje biti dovoljno?
Možda lagano OCam CPU, ali ništa ekstremno. I pretpostavljam da nije dovoljno za neki budući SLI?
Volim jabuke :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
power_user kaže...
Raspitao sam se po drugim forumimam za MB i kažu da je OK, ali sad me zanima hoće li napajanje biti dovoljno?
Možda lagano OCam CPU, ali ništa ekstremno. I pretpostavljam da nije dovoljno za neki budući SLI?

Za SLI ni blizu dovoljnog. I ovako s OC ce biti taman dovoljno (ako ces OC-at procesor i graficku). Svakako bi uzeo drugo napajanje jer ovo je corsairov najgori model. CX 400(bolji i jaci od CX430) ili VX 450. (Bez SLI)

14 godina
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
Commodore kaže...
power_user kaže...
Raspitao sam se po drugim forumimam za MB i kažu da je OK, ali sad me zanima hoće li napajanje biti dovoljno?
Možda lagano OCam CPU, ali ništa ekstremno. I pretpostavljam da nije dovoljno za neki budući SLI?

Za SLI ni blizu dovoljnog. I ovako s OC ce biti taman dovoljno (ako ces OC-at procesor i graficku). Svakako bi uzeo drugo napajanje jer ovo je corsairov najgori model. CX 400(bolji i jaci od CX430) ili VX 450. (Bez SLI)

SLI sam pitao samo informativno, ne mislim to, a VX450 je skoro 250kn skuplji(za toliko mogu uzeti i7 870)

Gledao sam po forumima i odustao od GTX460 i odlučio sam uzeti 5850, bolje je podržana u OS Xu, nešto brža, a 70kn skuplja

 

Volim jabuke :)
14 godina
offline
Hackintosh do 5000-5500
Stigao mi je pred 3 dana(isto kao u prvom postu, samo su Corsair RAMi i Thermaltake Dokker kućište) i radi odlično. Poslije starog Athlona X2 4000+ i HD4670 radi nevjerojatno brzo. Još su Windowsi na njemu, a rezultate s OS X-om javim u ponedjeljak kad mi dođe(orginal sam kupio). Kasnije cu staviti i slike, sad sam na mobitelu.
Volim jabuke :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Hackintosh do 5000-5500

Zasto original? OS-X se po EULA ne smije instalirati na nijedno racunalo osim na Mac pa si pirat i ovako i onako. Istina da nije skup, ali cemu to? Ko da u ukradeni auto neces lijes plavi diesel jer je to protuzakonito.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
Commodore kaže...

Zasto original? OS-X se po EULA ne smije instalirati na nijedno racunalo osim na Mac pa si pirat i ovako i onako. Istina da nije skup, ali cemu to? Ko da u ukradeni auto neces lijes plavi diesel jer je to protuzakonito.

 

Iz jednostavnog razloga što su svi pirati koji se skidaju normalnom brzinom u .dmg formatu koji Windowsi ne mogu otvoriti, a oni u .iso se uopće ne skidaju(0.1kbps max). A i radit ce mi xCode.
Volim jabuke :)
14 godina
offline
Hackintosh do 5000-5500

Evo ga! Malo previše svijetli za moj ukus, ali imali su samo svijetleće 20cm ventilatore.

 

Kablovi su katastrofa, nisam ih još složio, a moram nabaviti i neki bolji CPU cooler.

S ventilatorom S ventilatorom
Volim jabuke :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 19:11 (power_user).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Hackintosh do 5000-5500

Skini te naljepnice i sretno. Dobar stroj!

 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
a kaj ne može radit se u xCodeu i na "piratskom" os x-u?
Goconja
14 godina
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
Goconja kaže...
a kaj ne može radit se u xCodeu i na "piratskom" os x-u?

nisam siguran, kazu da ne

Volim jabuke :)
14 godina
offline
Hackintosh do 5000-5500

Sorry za offtopic, ali zanima me moze li se instalirati hackintosh bez formatiranja hard diska?

Imam samo jedan hard i na kojem imam dosta vaznih stvari.

Mozda se to moze pravljenjem zasebne particije na kojoj se onda instalira hackintosh??

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
EZY-E kaže...

Sorry za offtopic, ali zanima me moze li se instalirati hackintosh bez formatiranja hard diska?

Imam samo jedan hard i na kojem imam dosta vaznih stvari.

Mozda se to moze pravljenjem zasebne particije na kojoj se onda instalira hackintosh??

moze, na netbooku sam to napravio, samo pazi da ne kliknes krivu tipku, ako nisi naučen na OS X Disk Utility te može lako zbuniti

Volim jabuke :)
14 godina
offline
Hackintosh do 5000-5500

Evo, jučer sam instalirao Snow Leoparda, proradio je isprve i bez kernel panica(nevjerovatno za hackintosh). Radi odlično, jedino sam zabunom formatirao cijeli disk(i Windowse), ali nema još ničega pa nije tako strašno.

 

EDIT: grrrrr, jučer sam sve napravio da stavim 10.6.6, a sada je izašao 10.6.7 {#}

Volim jabuke :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 15:48 (power_user).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Hackintosh do 5000-5500

Zam isli da nije jos izasao i vozi dalje :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Hackintosh do 5000-5500

Kako ti je prepoznao komp ? Što govori koji "Macintosh" imaš ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
nick_01 kaže...

Kako ti je prepoznao komp ? Što govori koji "Macintosh" imaš ?

MacPro3,1, Multibeast kojeg sam koristio daje izbor, a iz nekog razloga tako daje najbolje performanse(na TonyMacu kažu da ako se se stavi MacPro5,1 usporava 50%)

Volim jabuke :)
16 godina
neaktivan
offline
Hackintosh do 5000-5500

cestitam na prijelazu na "tamnu stranu"

kakvi su dojmovi?

edit "ostani na 10.6.6 ako ti nije bas do app centra, pricekaj lion za upgrade, nista bitno ne propustas.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 23:49 (bistri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hackintosh do 5000-5500

Trebao bih pomoc, zanima me bi li ja mogao od Unallocated prostora na hardu napraviti posebnu particiju za mac i tamo ga instalirati(vidi sliku)?

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
bistri kaže...

cestitam na prijelazu na "tamnu stranu"

kakvi su dojmovi?

edit "ostani na 10.6.6 ako ti nije bas do app centra, pricekaj lion za upgrade, nista bitno ne propustas.

Odlično je sve, ali već sam znao jer imam i hackintosh netbook. App store je već na 10.6.6, nisam ni mislio upgradeati, ali je lijepo imati najnoviju verziju.

EZY-E kaže...

Trebao bih pomoc, zanima me bi li ja mogao od Unallocated prostora na hardu napraviti posebnu particiju za mac i tamo ga instalirati(vidi sliku)?

Napravi običnu NTFS pa iz OS X installera promjeni u Mac OS Extended(Jurnaled) (tako piše za HFS+) ili bootaj live CD Ubuntua pa s gpartedom formatiraj.

Volim jabuke :)
14 godina
offline
Hackintosh do 5000-5500

Ako je netko zainteresiran za tutorial neka mi da TU pa ću ga napisati. Bolestan sam, dosadno mi je, a imam puno vremena(a neću pisati ako nikome ne treba)

Volim jabuke :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hackintosh do 5000-5500

imam i ja hackintosh koji savršeno radi :) no zanima me, kad izađe lion, kako napraviti upgrade?

ili moram sve kompletno dolje pa posebno lion instalirati i bla bla

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hackintosh do 5000-5500
Iohannes kaže...

imam i ja hackintosh koji savršeno radi :) no zanima me, kad izađe lion, kako napraviti upgrade?

ili moram sve kompletno dolje pa posebno lion instalirati i bla bla

vidjet ćemo, zavisi o hardwareu koji bude podržan

Volim jabuke :)
16 godina
neaktivan
offline
Hackintosh do 5000-5500

Pravac na tonymacx86.blogspot.com i tamo imaš već složenih konfiguracija, i to koje rade ko urica

 

Tamo ćeš naći i iBoot i Multibeast.... programe koji su pod mus za bilokojeg hackintoshera

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice