Eset vs. Avira

poruka: 66
|
čitano: 21.569
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Eset vs. Avira
Imam trenutno Eset Smart Security sa fixom. Sad se puntam da instaliram aviru, ali mi treba i neki firewal uz nju. Napominjem da imam 1gb rama pa mi je eset drag zbog toga što nezauzima puno radne memorije. Kaj velite, da li mi se isplati zamjenit eset s fixom za aviru + firewall? Ako da odmah mi uparite aviru s nekim free firewalom.
15 godina
neaktivan
offline
Eset vs. Avira

Mišljenja su različita i uvijek će biti tako da ćeš dobiti puno različitih odgovora!

Ja ti savjetujem da ostaviš Eset na kompu i da uz njega imaš Malwarebytes!Malwarebytes ti služi za skeniranje i brisanje gamadi,a Eset za detekciju virusa i firewall.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2009 22:00 (Tomislav95).
15 godina
neaktivan
offline
Eset vs. Avira

MAKNI TAJ ESET SA FIXOM ODMAH, fixevi su sami po sebi virusi i samo donose probleme. Stavi ti aviru free i miran si. Ako oces firewall stavi Comodo, samo iskljuci AV iz comoda i sve 5, jos bolje nego prije i da je eset bio originalni... Stavi i MBAM, da i on proskenira i nađe ono sta avira propusti (to je rijetkost)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2009 22:07 (Fowix).
15 godina
offline
Eset vs. Avira

Avira free + Outpost free, odlicna free zastita sa kojojom nema gamadi.

 

 

Imam slavni dvojac na netbooku, onda znas da ne trosi puno resursa (1gb rama, ima).

 

not here ... not scene
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2009 22:31 (BORG).
15 godina
neaktivan
offline
Eset vs. Avira

Evo ti zaštita najbolja moguća,besplatnaCool

Avira Free+Outpost Free+Malware bytes+C cleaner+Super Anty Spyware.

15 godina
offline
RE: Eset vs. Avira
Big_guy upotpunosti mi se sviđa tvoj prijedlog. Samo me zanima da li je outpost naporam kao komodo. Znate one situacije da nesmijete ni *rdnut bez da kliknete alow.
15 godina
offline
RE: Eset vs. Avira

jedno vrijeme sam koristio i eset smart security i nod32 nisam baš bio zadovoljan. sad sam na aviri free koja se pokazala odličnom

 

moja linija obrane: Avira Free + COMODO Internet Security + Malwarebyte's AntiMalware

 

Pero kaže...
Big_guy upotpunosti mi se sviđa tvoj prijedlog. Samo me zanima da li je outpost naporam kao komodo. Znate one situacije da nesmijete ni *rdnut bez da kliknete alow.

ti misliš na defense+? pa samo ga isključi

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
offline
RE: Eset vs. Avira
Pero kaže...
Big_guy upotpunosti mi se sviđa tvoj prijedlog. Samo me zanima da li je outpost naporam kao komodo. Znate one situacije da nesmijete ni *rdnut bez da kliknete alow.

Nije ni blizu naporan, imao sam comodo prije njega pa sam morao smanjivat razinu (kao sto je Jurluk rekao) da

sacuvam zivce. Ovaj outpost mi je puno drazi nego comodo.

not here ... not scene
16 godina
offline
Eset vs. Avira

Svaki Host Protection ili HIPS ima vise razina na koje se moze podesit, kod Outpost je on postavljen na Optimal na pocetku tj po defoltu a inace postoje cetri razine LOW, OPTIMAL, ADVANCED i MAXIMUM. Podesenje LOW je pogodno za pocetnike ili one koji se jos nisu naviknuli ili se ne zele zamarat previse s upozorenjima no to znaci i manju razinu zastite. No kad je Host Protection postavljen i na LOW on normalno stit sve vitalne dijelove systema  i nije preporucljivo ga iskljucivat uopce ovu su slike kak stvari stoje kod Outpost ja uvijek imam na MAXIMUM kaj drugo!Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: Eset vs. Avira
jurluk kaže...

 

ti misliš na defense+? pa samo ga isključi

ne preporučam isključivanje D+ nikako, rađe fino iskonfigurirat, ako neznaš... nauči, upotrebom D+ ili bilo kojeg drugog HIPSa može se samo naučiti ponešto o operativnom sistemu i načinu na koji radi..., iskjučivanjem D+ imat ćeš čisti packet filter i apsolutno te ništa neće zaštititi od internetskog smeća, tu i tamo ćeš vidjeti da nešto što je prethodno trebalo biti riješeno sa D+ želi telefonirat kući...

 

HINT: ljudi naučite koristit wildcardse "*, ?" te varijable: %USERPROFILE%, %ProgramFiles%, %SystemDrive%, %windir% etc. u konfiguraciji HIPSa puno će vam koristiti

ex biljna uš, puknite me toljagom po lusteru možda ugledam zvjezdicu više
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2009 0:38 ((s)izgoreo).
14 godina
neaktivan
offline
Eset vs. Avira

Mozda ovo nije prava tema za ovaj forum ali neznam sta da radim nigde nisam nasao forum na ovu temu!!Ovako imam antivirus NOD32 i stalno brise neki virus!!Pa ako neko zna kako da se resim tog virusa nek javi!!Pozz

15 godina
offline
RE: Eset vs. Avira
To se i meni događa. Stavi ga u karantenu i ja ga tamo obrišem. Kad tamo opet se pojavi. Vjerojatno ga ne obriše do kraja, a on se množi.
14 godina
protjeran
offline
Eset vs. Avira

Preporučio bi ti rađe Aviru i Comodo vatrozid.

15 godina
offline
RE: Eset vs. Avira
Ovako. Instalirao sam Outpost firewall free i odmah mi se komp ubrzal za 20%. :d Pa sam uinstal Eset i instal Avira koja mi je našla 2worma i back door. Eset ih je jednostavno zaobišao.
14 godina
protjeran
offline
Eset vs. Avira
15 godina
neaktivan
offline
Eset vs. Avira
Evo,ja sad izbrisao Nod32 i instalirao Aviru Outpost firewall.Zasad je sue dobro osim toga što kad Avira nađe virus čuje se bip iz kućišta!Jelí se to nekome dogodilo?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Eset vs. Avira
Tomislav95 kaže...
Evo,ja sad izbrisao Nod32 i instalirao Aviru Outpost firewall.Zasad je sue dobro osim toga što kad Avira nađe virus čuje se bip iz kućišta!Jelí se to nekome dogodilo?

Da,to je normalno,ne briniCool

15 godina
offline
RE: Eset vs. Avira
Ja sad imam free verzije Avire i Outposta. Koliko su i po čemu bolje pro verzije tih programa. Koliko se pro verzije isplate.
ps. Vidio sam da Avirina pro verzija donosi zaštitu emaila.
pps. Kod Avire sam primjetio jednu zgodnu stvar. Ima ko zbirku virusa pa mi mozemo unesti ime neke nama sumljive datoteke, a on nam kaže da li je to virus ili ne.
15 godina
offline
RE: Eset vs. Avira
Pero kaže...
Ja sad imam free verzije Avire i Outposta. Koliko su i po čemu bolje pro verzije tih programa. Koliko se pro verzije isplate.
ps. Vidio sam da Avirina pro verzija donosi zaštitu emaila.
pps. Kod Avire sam primjetio jednu zgodnu stvar. Ima ko zbirku virusa pa mi mozemo unesti ime neke nama sumljive datoteke, a on nam kaže da li je to virus ili ne.

Avira free je gotovo identicna premium verziji, premium verzija ima Web guard i email scaner.

Te jos jedna manja razlika, premium verzija se updatea svakih sat vremena dok free jednom dnevno.

 

Outpost pro je takđer gotovo identican free verziji, ima antispyware zastitu koja nicemu ne sluzi zapravo, jer nista

ne detektira te jos ima web control koji je kod mene isto beskoristan, sluzi sa kreiranje dopustenja za svaku stranicu

posebno. Te jos napredna verzija outposta pokazuje ip osobe koja izvrsava napad na tvoje racunalo

Ja mislim da je piratstvo super. Dobiješ za 0kn sve.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 20:29 (BORG).
16 godina
offline
RE: Eset vs. Avira
The Wall kaže...

To zapravo nije test firewallova vec njihove HIPS ili Host Protection ili po naski Zastite Domacina tj kako oni mogu zastitit racunalo od nepoznatih prijetnji. To se moze vec zakljucit i po naslovu Proactive Security Challenge jer tamo nema samo firewall-ova na testu ima i drugih programa isto tak koji nemaju nikakav firewall u sebi zapravo ko Threatfire i Malware Defender recimo. Normalno vecina programa tamo na testu ima firewall u sebi no tu se ne testira firewall zapravo uopce osim jednog malog dijela koji je vezan za Host Protection!Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: Eset vs. Avira
rambox kaže...
The Wall kaže...

To zapravo nije test firewallova vec njihove HIPS ili Host Protection ili po naski Zastite Domacina tj kako oni mogu zastitit racunalo od nepoznatih prijetnji. To se moze vec zakljucit i po naslovu Proactive Security Challenge jer tamo nema samo firewall-ova na testu ima i drugih programa isto tak koji nemaju nikakav firewall u sebi zapravo ko Threatfire i Malware Defender recimo. Normalno vecina programa tamo na testu ima firewall u sebi no tu se ne testira firewall zapravo uopce osim jednog malog dijela koji je vezan za Host Protection!Cool

ispravak, MD ima packet filter ali vrlo rudimentaran...., jedan (čini mi se) DNS tester, testira isključivo packet filter, međutim neki od HIPSova imaju zaštitu MSovog DNS APIa, ukoliko se ovaj windowsov servis (DNS) isključi aplikacija će ionako zatražit resolve info od DNS servera sama bez posredstva servisa, pa taj test možemo svrstat u isključivo packet filter (FW) testove

 

EDIT: ECHO testovi testiraju isključivo FWovu mogućnost filtriranja ICMP protokola "per application" tako da su i oni isključivo "firewall" testovi

ex biljna uš, puknite me toljagom po lusteru možda ugledam zvjezdicu više
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2009 2:37 ((s)izgoreo).
16 godina
offline
RE: Eset vs. Avira
(s)izgoreo kaže...
rambox kaže...
The Wall kaže...

To zapravo nije test firewallova vec njihove HIPS ili Host Protection ili po naski Zastite Domacina tj kako oni mogu zastitit racunalo od nepoznatih prijetnji. To se moze vec zakljucit i po naslovu Proactive Security Challenge jer tamo nema samo firewall-ova na testu ima i drugih programa isto tak koji nemaju nikakav firewall u sebi zapravo ko Threatfire i Malware Defender recimo. Normalno vecina programa tamo na testu ima firewall u sebi no tu se ne testira firewall zapravo uopce osim jednog malog dijela koji je vezan za Host Protection!Cool

ispravak, MD ima packet filter ali vrlo rudimentaran...., jedan (čini mi se) DNS tester, testira isključivo packet filter, međutim neki od HIPSova imaju zaštitu MSovog DNS APIa, ukoliko se ovaj windowsov servis (DNS) isključi aplikacija će ionako zatražit resolve info od DNS servera sama bez posredstva servisa, pa taj test možemo svrstat u isključivo packet filter (FW) testove

 

EDIT: ECHO testovi testiraju isključivo FWovu mogućnost filtriranja ICMP protokola "per application" tako da su i oni isključivo "firewall" testovi

Da ima tu i firewall testova ali su u velikoj manjini zapravo u odnosu na druge testove. Kad smo vec kod firewall-ova PrivateFirewall je od nedavno besplatan pa imamo onda jos jedan jako dobar proizvod na raspolaganju za 0 kuna i s tim jos veci izbor normalno!Cool

 

http://www.privacyware.com/personal_firewall.html

16 godina
neaktivan
offline
Eset vs. Avira

E da, mogao bh ga ponovno probat... treba biti u toku Namigiva

ex biljna uš, puknite me toljagom po lusteru možda ugledam zvjezdicu više
15 godina
offline
Eset vs. Avira

Ja koristim eset smart security otkad je izašao i nikad nikakvih problema a za svaki slučaj tu je i Malwarebytes. Probao sam i Aviru, jako dobra stvar ali nekako mi više leži ESS.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
14 godina
neaktivan
offline
Eset vs. Avira

Eset smart security i zdrav razum je sve sta prosjecnom korisniku treba, AV i firewall u jednom, samo treba update-at redovito i to je to. Nema potrebe trosit resurse na puste antiviruse, antispyware i firewallove...

16 godina
offline
Eset vs. Avira

dakle, izuzetna mi je čast proglasiti sebe samoga, kretenom kakvog nema u ovom dijelu svemira jer idem čitat ovaj forum i nasjedati ....ma nemam prikladnog izraza za svoj kretenizam...instaliral sam frišku Vistu i prije nego sam instaliral antivirus, kretenčina naletim na ovaj podforum...nikad do sad nisam imal problema dok sam koristil eset smart security, i umjesto da isto tak nastavim dalje, pročitam ovo ovdje ponad ovog napisano...ne želim ulaziti u dobro (ili zlo)namjernost ovdje napisanog, ali kad sam instaliral kombinaciju avire i oovg malvare...itd shita, ne preostaje mi ništ drugo, nego opet friško instalirat vistu...pa hvala Vam na savjetima, uvijek ćete ovdje naći idiota, poput mene, koji će vas poslušat...ja sam prošao lijepu školu, da bi napravil ono kaj sam znal  i dosad- držat se eset smart security-ja...onima koji žele probat nekaj drugo želim puno sreće.....

http://www.youtube.com/user/hoggar001
15 godina
neaktivan
offline
RE: Eset vs. Avira
hogar strašni kaže...

dakle, izuzetna mi je čast proglasiti sebe samoga, kretenom kakvog nema u ovom dijelu svemira jer idem čitat ovaj forum i nasjedati ....ma nemam prikladnog izraza za svoj kretenizam...instaliral sam frišku Vistu i prije nego sam instaliral antivirus, kretenčina naletim na ovaj podforum...nikad do sad nisam imal problema dok sam koristil eset smart security, i umjesto da isto tak nastavim dalje, pročitam ovo ovdje ponad ovog napisano...ne želim ulaziti u dobro (ili zlo)namjernost ovdje napisanog, ali kad sam instaliral kombinaciju avire i oovg malvare...itd shita, ne preostaje mi ništ drugo, nego opet friško instalirat vistu...pa hvala Vam na savjetima, uvijek ćete ovdje naći idiota, poput mene, koji će vas poslušat...ja sam prošao lijepu školu, da bi napravil ono kaj sam znal  i dosad- držat se eset smart security-ja...onima koji žele probat nekaj drugo želim puno sreće.....

Ja imam ORIGINALNU VISTU HOME PREMIUM 32-bit, i imao sam prvo norton internet security, pa onda AVG free, pa nod32 (isti k kao i eset ss) i sadm iman aviru i MBAM. I SVAKI J*BENI PUT SA SVAKOM KOMBINACIJOM SAM IMAO VIRUSE NA KOMPU A DA NISAM ZNAO ZA NJIH, OSIM SA OVOM. Ocito ti nemas pojma, pa zas*res windows bez ikakvog razloga. 

 

I sve ovo sto sam napisao je isitna, i btw windows firewall je ON i da imam para na bacanje imao bih KIS bez ikakve druge zastite.

MRZIM kad se ljudi žale na probleme s NEORIGINALNIM igrama!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2009 16:14 (Fowix).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Eset vs. Avira
hogar strašni kaže...

dakle, izuzetna mi je čast proglasiti sebe samoga, kretenom kakvog nema u ovom dijelu svemira jer idem čitat ovaj forum i nasjedati ....ma nemam prikladnog izraza za svoj kretenizam...instaliral sam frišku Vistu i prije nego sam instaliral antivirus, kretenčina naletim na ovaj podforum...nikad do sad nisam imal problema dok sam koristil eset smart security, i umjesto da isto tak nastavim dalje, pročitam ovo ovdje ponad ovog napisano...ne želim ulaziti u dobro (ili zlo)namjernost ovdje napisanog, ali kad sam instaliral kombinaciju avire i oovg malvare...itd shita, ne preostaje mi ništ drugo, nego opet friško instalirat vistu...pa hvala Vam na savjetima, uvijek ćete ovdje naći idiota, poput mene, koji će vas poslušat...ja sam prošao lijepu školu, da bi napravil ono kaj sam znal  i dosad- držat se eset smart security-ja...onima koji žele probat nekaj drugo želim puno sreće.....

Meni sve normalno radi

Malwarebytes i Avira Malwarebytes i Avira
15 godina
neaktivan
offline
RE: Eset vs. Avira
Tomislav95 kaže...
hogar strašni kaže...

dakle, izuzetna mi je čast proglasiti sebe samoga, kretenom kakvog nema u ovom dijelu svemira jer idem čitat ovaj forum i nasjedati ....ma nemam prikladnog izraza za svoj kretenizam...instaliral sam frišku Vistu i prije nego sam instaliral antivirus, kretenčina naletim na ovaj podforum...nikad do sad nisam imal problema dok sam koristil eset smart security, i umjesto da isto tak nastavim dalje, pročitam ovo ovdje ponad ovog napisano...ne želim ulaziti u dobro (ili zlo)namjernost ovdje napisanog, ali kad sam instaliral kombinaciju avire i oovg malvare...itd shita, ne preostaje mi ništ drugo, nego opet friško instalirat vistu...pa hvala Vam na savjetima, uvijek ćete ovdje naći idiota, poput mene, koji će vas poslušat...ja sam prošao lijepu školu, da bi napravil ono kaj sam znal  i dosad- držat se eset smart security-ja...onima koji žele probat nekaj drugo želim puno sreće.....

Meni sve normalno radi

NEEEEEE. Imas ukljucene 2 real time zastite, jedna drugu usporavaju, dovoljna je 1 (avira) i MBAM FREE. Iskljuci real-time zastitu od MBAM-a, neka ti sluzi samo za povremeno skeniranje.

MRZIM kad se ljudi žale na probleme s NEORIGINALNIM igrama!
14 godina
neaktivan
offline
Eset vs. Avira

moj glas ide aviri jer ju trenutno koristim i nikakvih problema do sada. Dok je na drugu stranu s esetom stalno nesto...

This is usually the part where people start screaming
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice