Pvc cijevi

poruka: 37
|
čitano: 30.230
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

zanima me gdjemogu kupiti pvc cijevi (ne kanalizacijske nego ove na slikama)

ovo bi htio napraviti

-http://www.instructables.com/id/Air-Powered-Potato-Cannon/

-http://www.instructables.com/id/End-Around-Pneumatic-Cannon/

 

u pevecu i koliko ja znam u bauhausu imaju samo ove kanalizacijske

također mi teba pvc cement i temeljni sloj (e sad nezz kak se kod nas zove al na engleskom je pvc primer)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

Ja mislim da bi to trebalo biti u svim građevinskim centrima, jer to su obične cijevi za odvod i dovod vode, jesi li pogledao još u merkuru jer znam da ovaj pevec u rijeci ima svu tu opremu; cijevi, cement...

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pvc cijevi

To su vodovodne cijevi i cijevi za centralno grijanje, a ne odvod. Ovisno o namjeni su pvc, pe, pex, ... a spajaju se alatom koji se zagrijava i rastapa cijevi i tako ih spaja. To je običan grijač s temperaturnom regulacijom i različitim nastavcima za različite promjere cijevi. Jedini je bad što alat košta oko 2.000 kn (kad sam zadnji puta gledao), ali mislim da sam u bauhausu vidio da ga ima za iznajmiti po danu.

16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

BUMP

 

trebam cijevi ko što npr u ovom

ili u

 

nemogu koristiti obične kanalizacijske je su ovo "schedule - 40" označene za visoki tlak

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

pa samo u trgovini pitaš za pvc cijevi koje su namjenjene za rad pod tlakom i na njima potražiš šta ti piše do koliko pritiska mogu izdržat

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Pvc cijevi

Zašto ne bi koristio metalnu cijev. Vjerojatno možeš tamo gdje kupuješ cijev tražiti da ti ispilaju na željenu duljinu i narežu krajeve. U sami top uvućeš najdeblju kanalizacijsku cijev zalijepiš (na toliku duljinu će ljepilo dovoljno držati), a ako je previše prostora za lijepljenje zaliješ plastičnom masom ili rasiječeš drugu pvc cijev po duljini i staviš između. Možeš i bez PVC-a ali je pitanje koliko su metalne cijevi glatke iznutra.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Pvc cijevi

ma metak je tezak.

 

neznam koliki je tlak ali je je najbolje uzeti kanalizaciske cijevi.

 

caca mi je vodoinstalater pa znam o cemu pricam.nema nikakve cijevi tolkog promjera da drze veliki tla(osim metala).

 

 

reci koliki ti promjer triba pa da vidim sta jos mos napravit

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

a ove ako su dobro spojene mogu do 7 bara držat a i lagane su

 

ustalom nemožeš naći metalne cijevi tolikoga promjera

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Pvc cijevi
Nekuzim ovo tvoju poruku.o čemu ti?možda sam nešto propustio ali ako bi moga pojasnit.

Kako nema zeljeznih cijevi takvog promjera?koliki ti uopće promjer triba?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

koliko će to težit da stavi željezne cijevi, teško je i sa plastičnim

uzmi bilo koje cijevi (promjer koji ti odgovara) samo traži da ti daju one koje podnose veći pritisak

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

oko10-20 cm

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

To radis top za mlacenje susjeda? Pa znas ti sto znaci kad nesto 20cm siroko izleti iz cijevi?

Ali zasto nebi pokusao kanalizacijske cijevi staviti pod tlak, pa vidis, ako pukne pukne.Namigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Pvc cijevi
Pita sam cacu i on kaže da će ti kanalizaciske cijevi izdržat tlak ali će ti pucat na spojevima.tribas te spojeve dobro napravit.imaš one kanalizaciske cijevi koje idu u zemlju koje su tvrđe od običnih
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

dio od 20 cm mi treba kao spremnik za zrak pod tlakom a 10 za ispucavanje

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pvc cijevi

To ti je jako teško napravit.Ja sam neš slično radio za fiziku i crko sam.Zrak će ti uvijek nać neku rupicu i gubit ćeš tlak.NamigivaSretno !

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Pvc cijevi
dantex kaže...

dio od 20 cm mi treba kao spremnik za zrak pod tlakom a 10 za ispucavanje

Možeš koristiti već gotovu bocu 2 - 2,5 litre, naravno metalnu. Možda na kakvom otpadu možeš naći od kamiona od kočnica ili nešto slično.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

vi čoviku govorite kako da se ubije ili teško ozljedi

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

Nebrini niš navikao sam ja na ozljede Belji se

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pvc cijevi
dantex kaže...

Nebrini niš navikao sam ja na ozljede Belji se

potražit ću ti ja do kraja tjedna cijevi i di ih ima kupit pa tako i nacrte i cementno ljepilo

 

edit: jel mora sve bit nabavljivo u hrvatskoj

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 22:48 (P4k1).
16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

@P4k1

aj hvala ti

bilo bi ljepo da bude nabavljivo u hrvatskoj

ne kupujem previše  izvana

 

al ako nema nema - što bliže tim bolje

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pvc cijevi
dantex kaže...

@P4k1

aj hvala ti

bilo bi ljepo da bude nabavljivo u hrvatskoj

ne kupujem previše  izvana

 

al ako nema nema - što bliže tim bolje

sredim do petka

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

BUMP

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pvc cijevi
dantex kaže...

BUMP

Sutra sve postam ima sam posla preko glave pa nisam stiga

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
13 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

to je to ... imam to u glavi napraviti već duže vrijeme ali mi je garaža zatrpana s tim weekend projektima i nhrpom ostalih tako da se pokušavam tog riješiti pa ću onda 

 

imaš cijevi u svim baumax trgovinama mislim ja sam tamo kupio malokraće nego što tebi trebaju za 7 kn/kom kad sam radio prvi gatling gun,

 

 

ako dobro napraviš spojeve neće biti problema  ... jest da je moj gatling gun bio nefunkcionalkana replika s rotacionim prvim dijelom i nije trpio nikakvu štetu ali je zato moj frend eksperimentirao s airsoft gunom ... i korosstio je te obične PVC cijevi iz baumaxa  ... i mogu ti reći da razvaljivao ,a gun radi i dan danass  .. nako godine gađanja s njim 

 

postaj o napretku svakako .. i nemoj odustati ... 

 

instructables ftw

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2010 23:15 (MovieMaker).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

Sorry šta si ovoliko čeka pa evo:

 

U ovoj firmi imaš kupit PVC cijev baš za vodu. Mogu izdržat tlak od 6,10,16 bara. Ovdje ti je katalog.

Znači možeš koristiti bilo koju cijev koju kupiš sam moraš tražit da ti daju baš za provod vode po kući, ali će poslužit i oni za kanlizaciju, samo treba pogledati koliki pritisak mogu izdržati.

Za PVC cement nažalost u nas nema nigdi za kupit(barem ja nisam naša) pa ih imaš veliki izbor na ovoj stranici.

Na ovoj imaš razne vrste PVC cementa i PVC primera, po pristupačnim cijenama. ako to ne odgovara uvjek imaš ebuy.Također na njoj imaš i razne ventile i ventile od prskalica koje su potrebni za funkcioniranje.

 

Sad što se tiće vrste koju ćeš koristit. Imaš potato canon koji djeluje na zrak i spud gun. Koji se bazira na eksploziji.

 

Za spud gun  njegove dijelove pogledaj ovdje i ovdje,  i ovdje. Ali za paljenje možda možeš upotrijebiti od upaljaća dio koji daje iskru, samo zapamti da trebaš po njemu poprskati i ne više od 3 sekunde.

 

Za potato canon pogledaj ovdje, ovdje

 

Za više o njima i o njihovim svim djelovima pogledaj ovdje.

 

Ako želiš kupiti već napravljeni i testiran primjerak na zrak ili eksploziju idi na ovu stranicu, na njoj imaš i dijelova koji su ti potrebni.

 

 

To je za sada to, izgubija sam na kompu neke linkove i nacrte pa ću ako ih nađem samo ovdje dodat.

 

 

 

PAMET U GLAVU I PAZI ŠTO RADIŠ I KAKO OVO KORISTIŠ, KORISTI RAZUM!

 

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 13:28 (P4k1).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Pvc cijevi

Eee puuuuno ti hvala!!!!!

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pvc cijevi

da dignem topic iz zaborava...

 

da li znate gdje kod nas naci pvc (PP) cijevi vanjskog promjera 55-60mm, debljine stjenke barem 4-5mm, BEZ ikakvih prosirenja za umetanje jedna u drugu, odnosno da se spajaju odgovarajucim T profilima + kutevi od 90 i 45 istih specifikacija (55-60mm unutarnji promjer)?

 

treba mi za izradu ovako necega:

 

https://preview.redd.it/ziquxpcv0i341.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=b0031f528aba79851b28f706c784107a80ca0a38

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pvc cijevi
Ppr cijevi, 63mm vanjski, debele stijenke, vare se.....

Pvc-u 2" (63mm), ali stijenka je tanja, oko 2-3mm, lijepe se ljepilom.

Prvo svaka trgovina vodoinstalacijama, drugo bazenska oprema.

No kako se vidi i na slici, svaki spoj je nesto siri od samog promjera cijevi, neizbjezno.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 23:42 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pvc cijevi

Svaki tutorial na kojeg sam naisao nije spominjao varenje, nego ljepljenje ljepilom.

Ti spojevi jesu deblji jer ide T ili kutni preko tih ravnih cijevi i to ne smeta, al mislio sam da ne budu cijevi kao klasicne za vodu sa onim sjedistem tj prosirenjem za iducu cijev u spoju

Al ako je stjenka 2 3 mm, a vanjski promjer 63mm, onda nije 2". Jer 2" je 51mm cca + 2x3mm je 57mm, a ti kazes 63. Moguce da je deblja stjenka ipak?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 9:39 (RuskeGTT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice