Pomoć za vikendicu

poruka: 25
|
čitano: 26.853
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć za vikendicu

Pozdrav svima koji će mi pomoći ili bi pomogli ali neće znati,

 

(Nadam se da sam na dobro mjesto podstavio pitanje, ako nisam molim Vas uputite me na pravo mjesto)

 

da kažem o čemu se radi, kupio sam neku zemlju, izgradio sam si neku kućicu, bezveze nekaj malo, tak toliko da se maknem iz grada.

E sada, problem je što uzimanje strujnog priključka je skupo, pa sam odlučio za drugi nači da dobijem neku muziku i rasvjetu... 

 

Treba mi struje za jednu žarulju i neki radio... :-p, prvo sam si kupio agregat, ali je ispalo da je stvarno preglasan i da od njega nema neke koristi. Pa mi je palo na pamet da si kupim auto radio, zvučnike i neku led rasvjetu i to spojim na akomulator. I tu dolazi do problem.

 

Pa ako mi možete pomoći, koliko bi neki auto radio sa 2 zvučnika i nekom led rasvjetom radio na akomulatoru (nekom klasičnom akomulatoru)? Dali bi uopće to moglo raditi?

 

 

Hvala!!!

 

P.S. Ako netko ima bolju ideju slobodno predloži (ali sa time da bi me ovo gore ispalo cca 1000kn)!!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 16:48 (Mystic01).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć za vikendicu

Na vikendici imam 10W LED-icu na (12V) koja obasjava cijelu prostoriju s time da nije dobro gledati direktno u nju jer oslijepiš na desetak sekundi. Što se tiče autoradija, to je super ideja + zvučnici, morat ću vidjeti sa starim da i mi to riješimo :) Akumulator je od automobila, negdje 45Ah. Imam sliku što sam slikao rasvjetu na vikendici, ali na laptopu mi je. Budem kasnije uploadao.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 17:02 (Najbrži).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć za vikendicu

Probaj slozit nekak prek bicikla, dok bus gazil da ti svira , a usput se i rekreiras{#}  !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Mystic01 kaže...
Pa ako mi možete pomoći, koliko bi neki auto radio sa 2 zvučnika i nekom led rasvjetom radio na akomulatoru (nekom klasičnom akomulatoru)? Dali bi uopće to moglo raditi?

 

sve ovisi kakav akumulator, koji radio, koji zvučnici i kakva rasvjeta...

bez detalja nitko nemože znat kako dugo bi radilo...

 

al radilo bi

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Najbrži kaže...

Akumulator je od automobila, negdje 430Ah.

negdje si fulao...automobili imaju akumulatore do 100Ah

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
16 godina
offline
Re: Pomoć za vikendicu
XXX-Man kaže...

negdje si fulao...automobili imaju akumulatore do 100Ah

Fulao sam, ispravljeno je. Akumulatori nisu u području mojih interesa

 

10W LED-ica, pitaj samo dali ima sa kučištem uz to (cijena naravno ide gore) jer bez kučišta se LED-ica vrlo brzo užari. To ja koristim na vikendici, imam tri komada, ali samo jednu koristim.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 17:20 (Najbrži).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć za vikendicu

probaj si nabavit neku solarnu plocu da ti puni akumulator il napravi si neku vjetrenjacu ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć za vikendicu

Solarni panel bi dušu dao za tu vikendicu-on napuni akumulator, i ti prašiš.

SK crew
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Solarna ploca ko stvorena za tu kucicu, ali i akumulator posluzi.
AMD u <3 Intel u C===3
13 godina
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Solarna ploca ko stvorena za tu kucicu, ali i akumulator posluzi.
AMD u <3 Intel u C===3
14 godina
offline
Pomoć za vikendicu

Ja sam prije u vinogradu imao neki ispravljac i 2 neonke (one klasicne) i drzalo je na akumulatoru od auta 2 dana bez prestanka (jos je radio taj akumulator bez punjenja nekoliko godina, ali ono na 1-2 sata svakih 5-6 dana, a ovih 2 dana je bilo u komadu, tako da je dosta stedljivo.), tako da bi ti to preporucio, samo neznam di bi se takav ispravljac mogao nabaviti, ja ga vise nemam jer se u meduvremenu napravio prikljucak i stari je to nekom poklonio.

 

:D
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za vikendicu
XXX-Man kaže...

sve ovisi kakav akumulator, koji radio, koji zvučnici i kakva rasvjeta...

bez detalja nitko nemože znat kako dugo bi radilo...

 

al radilo bi

Pa evo otprilike linkova i liste šta bi si uzeo:

Ova led rasvjeta,

http://www.ebay.com/itm/New-10W-High-Power-LED-Flood-Wash-Light-Lamp-Bulb-12V-Cool-White-800LM-Outdoor-/230724938883?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35b8472c83

ovaj radio,

http://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/auto-radio-usb-denver-4x40w-oglas-4355498

i ovi zvučnici:

http://www.njuskalo.hr/auto-zvucnici-pojacala/auto-zvucnici-rogers-rsp-2163-120w-oglas-3034781

i bilo koji akomulator.

 

 

Znači jedino ova led rasvjeta je siguran, ovo ostalo sam bezveze izvuka sa neta. 

 

 

 

E NAJBRŽI volio bih vidjet  slike od te rasvjete, ako nije problem!

12 godina
offline
Pomoć za vikendicu

Za rasvjetu postoje plinske lampe, kartuše nisu tako skupe a večernja rasvjeta na terasi se složi od baklji na petrolej i eto ti i romantike.

Za radio kupi neki najeftiniji na baterije+ punjač i punjive baterije koje puniš doma i imaš sve.

Bdw još se zna naći i plinski frižider koji radi na plinsku bocu kakvu imamo doma.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Tiby kaže...

Za rasvjetu postoje plinske lampe, kartuše nisu tako skupe a večernja rasvjeta na terasi se složi od baklji na petrolej i eto ti i romantike.

Za radio kupi neki najeftiniji na baterije+ punjač i punjive baterije koje puniš doma i imaš sve.

Bdw još se zna naći i plinski frižider koji radi na plinsku bocu kakvu imamo doma.

 

 

Ma sve je to ok... ali imam loša iskustva sa bakljama... (tako da sam od njih odmah odusta) a i nedaju baš puno svjetla, što se tiče radija na baterije, to imama sada i baš nije da može dugo raditi na baterije (a uz to, one velike su skupe za poluditi),

 

a što se tiče frižidera to je dobra idea, i to bi si trebao pogledat.. hvala!

14 godina
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Tiby kaže...

Za rasvjetu postoje plinske lampe, kartuše nisu tako skupe a večernja rasvjeta na terasi se složi od baklji na petrolej i eto ti i romantike.

Za radio kupi neki najeftiniji na baterije+ punjač i punjive baterije koje puniš doma i imaš sve.

Bdw još se zna naći i plinski frižider koji radi na plinsku bocu kakvu imamo doma.

 

Radio na baterije nikako nemoj kupovati, daleko je to od kvalitete, ja imam auto radio u vinogradu (na adapeter 12V, neznam kolko A da je odmah preracunamo u snagu i max potrosnju) i 2 zvucnika od kucnog kina.

Al ubiti mislim da ne trosi jako puno.(Al ipak ne gledas bas tolko na to dok imas stalan izvor struje za koji znas da nece prestati...)

:D
16 godina
offline
Pomoć za vikendicu

Uploadam 2 videa gdje ćeš najbolje vidjeti kako izgleda. Sjećam se i da sam slikao, ali ne mogu naći slike na laptopu.

 

VIDEO 1:

 

VIDEO 2:

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 20:39 (Najbrži).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Mystic01 kaže...

Pozdrav svima koji će mi pomoći ili bi pomogli ali neće znati,

 

(Nadam se da sam na dobro mjesto podstavio pitanje, ako nisam molim Vas uputite me na pravo mjesto)

 

da kažem o čemu se radi, kupio sam neku zemlju, izgradio sam si neku kućicu, bezveze nekaj malo, tak toliko da se maknem iz grada.

E sada, problem je što uzimanje strujnog priključka je skupo, pa sam odlučio za drugi nači da dobijem neku muziku i rasvjetu... 

 

Treba mi struje za jednu žarulju i neki radio... :-p, prvo sam si kupio agregat, ali je ispalo da je stvarno preglasan i da od njega nema neke koristi. Pa mi je palo na pamet da si kupim auto radio, zvučnike i neku led rasvjetu i to spojim na akomulator. I tu dolazi do problem.

 

Pa ako mi možete pomoći, koliko bi neki auto radio sa 2 zvučnika i nekom led rasvjetom radio na akomulatoru (nekom klasičnom akomulatoru)? Dali bi uopće to moglo raditi?

 

 

Hvala!!!

 

P.S. Ako netko ima bolju ideju slobodno predloži (ali sa time da bi me ovo gore ispalo cca 1000kn)!!

 

 

MOguce je autiradio spojiti na akumulator, radilo bi, zasto ne?

No na kraju ostaje problem kako to sve spojiti?
Nabavi si neki akumulator od cca 75Ah , to ce dovoljno dugo moc furat autoradio.
Sad neke osnove, akumulator ima dva pola, pozitivni(+) i negativni(-). Autoradio za napajanje koristi takodjer dva pola, a to su pozitivni i negativni.
Sada spajanje ovisi o kojem je autoradiu riječ,
Inače je to ovako, na jacku koji izlazi iz radia sad ima dosta zica, nadjes dvije zice, Crvenu i crnu, ili Sivu i crnu.
Crvena/Siva - Pozitivna (+)
Crna - Negativna (-) GND ili Masa
Umjesto crne mozes koristiti i kućište autoradia, jer je to masa i povezano je direktno sa svim negativnim vodovima pa tako i sa crnom zicom.


Sada se spoji Crvena ili SIva (ovisno koju imas) na + pol akumulatora. Crna ili kuciste autoradia je potrebno spojiti s - polom autoradia.
PAZI, ako imas crvenu zicu i sivu zicu, samo crvenu koristi, siva je vjerojatno u tom slucaju za front-L+ zvucnik. A siva s crnom crtom je front-L GND.

Zvucnici:
Imas npr 2 zvucnika, ako zelis stereo, 
Svaki zvucnik ima + i - pol.

Iz autoradia ostaje jos brdo neiskoristenih zica, to su zice za zvuk i jos mozda pokoju glupost.
Nadji zelenu zicu i zelenu zicu s crnom crtom. To su + i - za desni prednji zvucnik.
Zelena zica: +
Zelena zica , crna crta: -  (GND)

Sada to spoji na zvucnik kako je oznaceno.

Nadji ljubicastu zicu i ljubicastu s crnom crtom. To su + i - zs lijevi prednji zvucnik.
Ljubičasta zica: +
Ljubičasta zica, crna crta: - (GND)
Spoji na drugi zvucnik kako je oznaceno. 

I to bi bilo to. Sad ti samo preostaje di ces sve to smjestiti i kako ces puniti akumulator.

P.S. Kupi si DC/AC inverter, koji pretvara struju s 12V u 220V, kupi si neki od barem 200W, pa si mozes dofurat laptop i spajat punjac preko invertera. Punit mobizel i slicno. Cak i neki slabiji TV upogonit. Naravno pripremi auto, da mozes povremeno dopunjavat akumulator. Najbolje je da nabavis dva akumulatora, pa kad se jedan vec skoro isprazni preopcas na drugi i za to vrijeme ovog stavis punit, i obrnuto.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za vikendicu

xZero hvala puno na detaljnom odg., dali bi još znao koliko bi odprilike to moglo raditi na tom akomulatoru od 75Ah?

16 godina
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Mystic01 kaže...

xZero hvala puno na detaljnom odg., dali bi još znao koliko bi odprilike to moglo raditi na tom akomulatoru od 75Ah?

Meni ona LEDica već dugo vremena radi na akumulatoru. Više puta je bilo u dugu noć veselica i nije čak ni osvjetljenje oslabilo. Što se tiče autoradija i zvučnika, mislim da nisu to veliki potrošači (ako naravno nećeš sada stavljati pojačalo i ozvučenje od 1kW). Budem sutra vidio sa starim da i mi sebi to napravio, ionako mi se bliži b-day i ako sredim muziku onda budem slavio na vikendici, daleko od staraca :P

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
14 godina
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Najbrži kaže...
Mystic01 kaže...

xZero hvala puno na detaljnom odg., dali bi još znao koliko bi odprilike to moglo raditi na tom akomulatoru od 75Ah?

Meni ona LEDica već dugo vremena radi na akumulatoru. Više puta je bilo u dugu noć veselica i nije čak ni osvjetljenje oslabilo. Što se tiče autoradija i zvučnika, mislim da nisu to veliki potrošači (ako naravno nećeš sada stavljati pojačalo i ozvučenje od 1kW). Budem sutra vidio sa starim da i mi sebi to napravio, ionako mi se bliži b-day i ako sredim muziku onda budem slavio na vikendici, daleko od staraca :P

Pa radilo bi nekoliko dana, nekad zna u autu ostati radio upaljen kroz noc pa opet auto pali ujutro...

Spojis mu 1 niskotonac i 1 visokotonac za auto i to je to...

 

 

EDIT: ovo u vezi ledica ne mozes usporedivat jer ledica skoro pa da nista ne trosi...

:D
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2012 16:06 (CroNk3r).
12 godina
offline
Pomoć za vikendicu

po meni je bolje uzeti solarni panel ili cak ici na vjetrenjacu nego koristit akumulator.jednog dana ces moci prikljucit i druge uredaje a ne samo radio i rasvjetu,plus nemas zafrkanciju oko punjenja akumulatora

 

artas ti prodaje ako te zanima.imas i forum pa se mozes raspitat ili kupit polovno

http://www.slike.com/slike/screenkfk.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za vikendicu

Ja ti savjetujem home made vjetrenjaču...neznam koliko si spretan ali najbolje ti je izraditi vjetrenjaču od alternatora ..samo ubaciš neo magnete riješiš regulator i puniš akumulator... naj jeftinje ti je to

14 godina
odjavljen
offline
Pomoć za vikendicu

A da koristiš akumulator, i inverter, tj. pretvarač 12 > 220 V? Po meni iz iskustva najbolje i najprihvatljivije riješenje. Tu i tamo napuniš akumulator, a inverter napraviš doma sam ako si spretnijie. Provjereno {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za vikendicu

Eh da ovo što sam ti ja napisao za vjetrenjaču+akumulatore naravno da sve to inverterom pretvaraš u ac 230/50 hz ali opet   inverteri su skupi a home made su pre slabi ...mislim neznam koliko ti watti triba ali iznat 500-800W radije ga kupi

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za vikendicu
Pozdrav
Ja sam u vikendici imao sijalicu 65 w koja mi je akumulator spiskala za 2 najvise 3 dana dok nisam cuo da male led svetiljke mnogo malo trose
Ako mi verujes vec 10-12 dana mi svetli bez problema i u dvoristu vikendice koje sam sproveo i u vikendici znaci to je spas
Sve je lepo prikaceno nikakvi spliteri sto kazu pokvari se ako nema splitere nema od tog nosta pola godine koristim to bez problema
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice