Kontroler punjenja akumulatora

poruka: 6
|
čitano: 9.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kontroler punjenja akumulatora

Dakle napravio sam svoju male home made vjetrenjaču tako da sam u alternator umjesto pobude stavio trajne magnete ...

 

i sad na izlazu prilikom cca 150-200   o/min iman 13-14v i bice jedno 5-6 ampera ugl na dobrom vjetru neznam koliko okretaja sam mjerio 50 v ...

 

ali sad bi meni trebao neki regulator   koji bi mi održao konstantan napona pri vecim okretjaima da je napon barem jedno 14 v ..,a da struju mogu sam regulirati ali niej m ipotrebno vise od 15 a ....


Pa ako netko ima kakvu shemu neka se slobodno javi bio bih mu zahvalan

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kontroler punjenja akumulatora

ne mogu ti pomoci oko regulatora, ali zanima me kako si napravio ovo? imas kakav link? neki tutorial?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kontroler punjenja akumulatora
ante5656 kaže...

i sad na izlazu prilikom cca 150-200   o/min iman 13-14v i bice jedno 5-6 ampera ugl na dobrom vjetru neznam koliko okretaja sam mjerio 50 v ...

 

ali sad bi meni trebao neki regulator   koji bi mi održao konstantan napona pri vecim okretjaima da je napon barem jedno 14 v ..,a da struju mogu sam regulirati ali niej m ipotrebno vise od 15 a ....

Regler je sastavni dio alternatora. On upravo regulira napon pri većim okretajima. Vrtio ti alternator vjetrom koliko hoćeš, uvijek ćeš imati 13-14V..

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kontroler punjenja akumulatora

 

 

bed....u jednoj temi je bial rijec o regulatorima i bas san je jucer cita   tvoje postove u kojim pokazuješ neznanje o temi o kojoj se pricalo.....molim te nemoj mi govoriti nešto što neznaš...   ..mislim stvarno pricas gluposti bez uvrede .. ...ja kažem da sam stavio magnete   i da sam sam spojio svaki namotaj tako da pri cca 150 -200   iman 14 v ..a kod vise okretaja naravno eci i napon i struju i ja tražim regulator za to ... regulator nije sastavni dio alternatora jer   on služi za punjenje baterija u automobilu kod kojeg   su okretaji od 1000-do 5000 dizel,a benzinaca jos veci...

 

 

i znaj alternator je generator samo što pri velikim okretajima daje mali napon a struju ovisi od izvedbe (npr agregat on ima konstantan broj okretaja pa daje stalno jednak napon u našem europskom slučaju 210-250v i 50 hz )   ali alternator u automobuilu ili na vjetrenjači nema konstantan broj okretaja pa mu je potreban reuglator ... da bi se akumualtor punio ..akumulator ima svoj odreženi napon kojim se puni i struju ...napon je uvjek za 1 do 2 veči od napona akumulatora a struja punjenja je 1/10 kapaciteta akumulatora u ampersatima (Ah) te je meni potreban regulator .

 

 

Pozdrav ..nadam se da te nisam uvrijedio...

 

 

 

reebeech kaže...

ne mogu ti pomoci oko regulatora, ali zanima me kako si napravio ovo? imas kakav link? neki tutorial?

 

uskoro ce biti nekakav tutorijal ali evo reci cu ti ukratko kako sam rado:

 

kupio obicni alternator od nekog motora mislim suzuki ...   te sam mu skinuo rotor i dao ga istokariti ... nakon sto san ga istokario na rotor sam zaljepio 16 malih neodimijskih magneta(magneti su jaki tako da dva površine 1 cm kvadratni ako staviš prst između njih mogu te jako stitnuti tj učepiti) naravno ljepio sam ih tak oda sam obrčao plove NSNSNSNSN... alternator ima tri namotaja te sam ih spojioparalelno pa na gratez   ....   lopatice vjetrenjače sam napravio od fiberglassa (nije staklo nije plastika a ima svojstva i stakla i plastike ) te se ta vjetrenjača sad vrti vrti na vejtru i radi bezvezejer bez regualtora mogu plakat ...

 

jos ce biti i slika i poruka pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2012 12:53 (ante5656).
13 godina
offline
Re: Kontroler punjenja akumulatora

svaka cast...i ja imam zelju tako nesto napraviti, ali niksko da se odvazim...jedva cekam da vidim tutorial..sretno sa nastavkom {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kontroler punjenja akumulatora

EDIT FAIL

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2013 10:39 (ante5656).
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice