Nokia E52

poruka: 46
|
čitano: 36.620
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia E52".
16 godina
neaktivan
offline
Nokia E52

Ima li tko ovaj mobitel da napiše svoja iskustva? hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia E52

Evo imam ga ja nekih tri tjedna, kupio ga u firmi kao službeni mobitel za 499 kuna (VIP). ZA sadasa stvarno oduševljen njime, tijelo mu je metalno i k tome stvarno kvalitetno napravljeno, a zadnja stranica je predivna - nekakav brušeni aluminij, što li...

Ekran nije touch, ali to s obzirom na veličinu nije ni bitno - svijetao je, bistar i na suncu se vidi izvrsno (za razliku od Omnije koju sam do sada imao). Mob je brz, nema cukanja i čekanja, dpad radi super, jedino što su one klackalica tipke malo preblizu, pa nije teško stisnuti dvije odjednom ali ja imam velike ruke... Tipkovnica je uz bateriju najbolji dio uređaja - dovoljno tvrda, tipke su fantastične. Baterija mi uz intenzivno korištenje (poslovni mob) traje dobra tri dana, a koristim i WiFi, i glazbeni player.

Sve u svemu - fantastičan mob, vrijedan svake lipe. Preporuka!!

16 godina
neaktivan
offline
Nokia E52

Još netko?Jer ga mislim kupiti...Namigiva

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia E52

I ja ga mislim kupiti.

Zanima me kakav mu je GPS i jel ima ugrađen Office neki u sebe da može raditi sa .doc i .xls dokumentima?

Tko rano rani, cijeli dan je pospan...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia E52

ja imam E50 i namjeravam kupiti E52 kad ovaj moj rikne. Pero, več moj E50 ima Quickoffice, sa kojim se može raditi sa .doc, .ppt i .xls dokumentima, ima i pdf reader. GPS koliko ja znam nije baš nešto posebno, ali za geotagging i kao osnovno pomagalo pri navigaciji dosta je dobar.

Plamene zore bude me iz sna Fabrička jutra, dim iz dimnjaka Pesma se ori, mladi radnici Čelicna jutra, hitam fabrici.
14 godina
offline
RE: Nokia E52

kupio sam E52 u rujnu i od tada je bio 3x na servisu da bi mi na kraju zamjenili glavnu ploču na telefonu.

Još uvijek ima tu i tamo koji bug, ali se više ne gasi kao što se gasio u početku (a na forumima je u početku jako puno ljudi imalo taj problem). valjda su ga u novijim serijama ispravili.
jednom mi se prije par dana dogodilo da me alarm nije probudio....iz nekog razloga je zaštekao i samo je blicao, ne i zvonio, niti je prikazivao sat...tako da sam morao vaditi bateriju jer se nije ništa mogloi s telefonom.

ali valjda će riješiti tih par bugova sa novim firmverom.

dosta ljudi se žalilo na njega da noise reduction ne radi kako bi trebao, da u buci ukloni i glas onoga tko razgovara s mobitelom (a ne da se isključiti).

telefon ima ugrađen QuickOffice i pdf reader.

ima jako dobru bateriju koja drži 4-6 dana, ovisno o upotrebi.

GPS je malo sporiji u lociranju...treba mu cca minutu akoliko isključite A-GPS (pomoć pri lociranju putem interneta).

sve E52 serije imaju za sada problem sa GARMIN softverom za navigaciju... telefon nakon cca pola h jednostavno izađe iz aplikacije...tako da je to malo problematinčno što se tiče navigacije...ali sam GPS radi ok.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2009 12:57 (Chilly).
16 godina
offline
Nokia E52

evo 6 dana ga imam i sve radi kao po špagi, baterija se još drži (u subotu navečer napunjena zadnji put do kraja). jedni problem je baš ko što je netko naveo GPS kojem treba malo duže (nego na 6210 navi) da odredi lokaciju ali to je bez A-GPS-a, klackalice i nisu toliki problem. Jednio što me zasad zasmetalo je onaj konfuzni music player koji iz nekog razloga odbija sačuvat playlist, al nadam se da će idući firmware to ispravit. Mob je za svaku preporuku.

There's no SAVE GAME in real life!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia E52

Pozdrav.

Trebam kupit novi mob. I tako biram između dva modela, u ponudi t-coma, biram između ovog i modela Sony Ericsson W705. Nemam posebne zahtjeve, jednostavno produžujem ugovor i uz bodove ova dva modela su slične cijene, a i marke su pouzdane. Ono što meni nosi plus, jest na nokia nije klizni model, i da do sad nikad nokiu nisam imao. Pitanje koje mene zanima, koje mi je bitno, jest je li alarm u nokie se uključuje i kad je mobitel isključen? I da li ima odbrojavanje vremena? Tj. kad namjestiš recimo 60 sec i onda on odbrojava i kad odbroji javi se alarm?

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nokia E52

Evo eko vas zanima moji dojmovi. Nabavio sam ga prije nekoliko dana i dojmovi su mi vrhunski. Mob je onakav na koji sam i ciljao, dakle znao sam od početka da kamera nebu niš posebno (nema AF) al nije mi baš ni bitno. Šta sam se malo iznenadio je da sam dobio memorijsku karticu od 2 GB u paketu i još od 1 je bila u njemu... no dobro.. GPS radi sasvim solidno uz ovi maps koji je već instaliran, ekran je zadovoljavajuće velik, baterija mi je prvi put trajala neš više od 3 dana al s obzirom da sam ga stalno neš koristio prepostavljam da će ubuduće izdržat i 5+.. software i sve to je sve kul osim kaj ga treba "hackat" jer inače dobar dio aplikacija se nemre instalirat. Brzina je predobra do sad nisam vidio da je zaštekalo na sekundu (ARM 600MHz) i to je to uglavnom ak imate pitanja pucajte.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia E52

mathmonster

 

ja bi trebao sutra je uzet, skinuo sam upute s interneta, kolko vidim puno je koplicirania nego moji dosadašnji modeli, uglavnom sony ericsson. Da te pitam, je li ima opcija kao u spomenutom modelu da se spajanje na internet potpuno isključi, tj. kod postavki za internet se može podesiti samo za MMS? Ako da, kako? Jer vidim da tu ima "brdo" programa koje trebaju interent, pa dok budem to sve istraživao po njemu da ne potrošim pola kartice na to... I da za GPS, taj interent nije potreban?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia E52

Ako baš želiš možeš "promjeniti" nešto u postavkama za spajanje tako da se ne uspije spojit recimo makneš jedan znak negdje i gotovo.. funkcija kao takva ne postoji ili do sad nisam vidio. Kak sam ja rješio problem sa internetom je da sam kod t-mobila uzeo za 15kn mjesečno 25MB što nije puno.. A tih 25 MB nečeš potrošit ako ne radiš neš kaj dere promet. GPS radi sasvim dobro bez interneta zapravo čak i ne primjetim neku razliku a kad se spoji onda skine nekih 10ak kb no ako recimo staviš rutu od zagreba do dubrovnika onda skine i dosta više.. uglavnom gps radi na otvorenom savršeno ali ak si u zgradi sa bar 2 kata iznad tebe moš zaboravit. No nije da ti treba u zgradi jeli :P

15 godina
neaktivan
offline
mathmonster

hvala na svjetima.

 

Eto drugi dan radim na njoj... i polako sam pohvatao sve, skoro, konce... Nikad nisam imao Nokiu, i je, dosta je komlicirania od drugih. Morao sam dosta kopat po instrukcijama. Odnosno opcije su duboko zakopona, i može se do njih samo ako baš to tražiš i znaš di, postavke na sony-ericssonu su u pravilu više manje na jednom mjestu, recimo ekran tamo i gotovo, dok podešavanje na ovom modelu ima svugdje... trebalo mi je da nađem i podešavanje wallpapera, screen-savera.. a di je tek ostalo. Kvaliteta slike je odlična, u odnosu na sony neusporediva, ipak tako je 256.000 boja, ovdje 16 miliona... Tako da sad kad putujem stavit film i pogledat ti ne otpadu oči... Ima stvarno brdo programa i mogučnost personalizacije, nažalost timer countdown nisam našao. Jedina veća mana ovog moba je po meni loša preglednost slika, bez kvalitetnog previewa, koja se nudi samo kod jednog načina pregleda, tj. ako ideš preko pretraživaća, inaće ga nema. Ako ne želiš gledati sve slike koje imaš, video isječke, screensavere... ako si ih podijelio po datotekama i odeš ciljano, onda ne možeš imati preview, u tome je sony miljama ispred, ipak je on syber shot. Što se tiće drugog, samog izgleda, kvalitete i ostalih programa ova Nokia je super izbor, posebno kad skineš pc suite, onda veoma lagano upravljaš, instaliraš i podesiš preko laptopa sve na mobitelu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: mathmonster
Bojko kaže...

hvala na svjetima.

 

Eto drugi dan radim na njoj... i polako sam pohvatao sve, skoro, konce... Nikad nisam imao Nokiu, i je, dosta je komlicirania od drugih. Morao sam dosta kopat po instrukcijama. Odnosno opcije su duboko zakopona, i može se do njih samo ako baš to tražiš i znaš di, postavke na sony-ericssonu su u pravilu više manje na jednom mjestu, recimo ekran tamo i gotovo, dok podešavanje na ovom modelu ima svugdje... trebalo mi je da nađem i podešavanje wallpapera, screen-savera.. a di je tek ostalo. Kvaliteta slike je odlična, u odnosu na sony neusporediva, ipak tako je 256.000 boja, ovdje 16 miliona... Tako da sad kad putujem stavit film i pogledat ti ne otpadu oči... Ima stvarno brdo programa i mogučnost personalizacije, nažalost timer countdown nisam našao. Jedina veća mana ovog moba je po meni loša preglednost slika, bez kvalitetnog previewa, koja se nudi samo kod jednog načina pregleda, tj. ako ideš preko pretraživaća, inaće ga nema. Ako ne želiš gledati sve slike koje imaš, video isječke, screensavere... ako si ih podijelio po datotekama i odeš ciljano, onda ne možeš imati preview, u tome je sony miljama ispred, ipak je on syber shot. Što se tiće drugog, samog izgleda, kvalitete i ostalih programa ova Nokia je super izbor, posebno kad skineš pc suite, onda veoma lagano upravljaš, instaliraš i podesiš preko laptopa sve na mobitelu.

 

Nisam siguran da sam najbolje shvatio ovo da ne možeš imati prewiev. Odeš u neku mapu pomoću recimo file managera i i otvoriš sliku u preview modu.. Istina da nije ne znam kako napredan taj mod al zato ima brdo programa koje možeš instalirat u tu svrhu kao što bi napravio na stolnom računalu kad instaliraš OS... countdown isto ne vidim al opet ima programa pa ak ti treba skineš i instaliraš. pozz

14 godina
neaktivan
offline
Nokia E52

Danas sam u City Centru naišao na Mobisov štand s E52 i gledam je malo pa pitam imaju li u onoj zlatnjikavoj boji. A tip kaže da su oni jedini uvoznici za Hrvatsku i da ne uvoze tu boju, pa je nigdje u zemlji nema. A na Oglasniku sam našao tipa koji prodaje takve nove mobitele u obje boje i kaže daje garanciju. Čini li vam se da bi ti preko Oglasnika mogli biti sumnjive kvalitete, možda neki s bugovima kakve opisuju neki gornji postovi?!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia E52

Evo kupio sam E52 danas i sasvim sam zadovoljan, super mi je :)

Samo me jedno živcira, a to je da mi tamo kod baterije stalno treperi ikona za poruku, kao da je došla poruka ili je pretinac pun i slično... A u porukama nema ništa, imam samo 3 poslane poruke i niti jednu nepročitanu... Zna li netko kako to maknuti ili isključiti?

Netko zna možda?

Tko rano rani, cijeli dan je pospan...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2010 18:32 (Pero Dinamit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia E52
Pero Dinamit kaže...

Evo kupio sam E52 danas i sasvim sam zadovoljan, super mi je :)

Samo me jedno živcira, a to je da mi tamo kod baterije stalno treperi ikona za poruku, kao da je došla poruka ili je pretinac pun i slično... A u porukama nema ništa, imam samo 3 poslane poruke i niti jednu nepročitanu... Zna li netko kako to maknuti ili isključiti?

Netko zna možda?

 

Poruke-opcije-sim poruke-obriši te poruke

16 godina
offline
Nokia E52

Ono je pomoglo, hvala!

I još jedno pitanje imam. Svaki puta kada se spajam na net, ulazi mi u web'n'walk pa ga ja moram "spustiti" i uključiti Operu. Mogu kako napraviti da mi ona bude defaultni browser?

Tko rano rani, cijeli dan je pospan...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia E52

Zna li netko možda? Nisam ništa našao googlajući...

Tko rano rani, cijeli dan je pospan...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia E52

Iskreno, ne znam. Možeš stavit prečac na "desktop" umjesto onog browsera kojeg si dobio s mobom ako pomaže išta. A kaj otvaraš neke linkove pa ti je to nužno il kaj?

16 godina
offline
Nokia E52

Pa evo recimo nađem neki wireless i kada se želim spojiti na njega imam samo opciju pokreni preglednik weba, ne vidim da imam samo opciju spoji se i to je to, pa me to smeta dosta... Onda moram "spustiti" web'n'walk i ući u Operu...

Tko rano rani, cijeli dan je pospan...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia E52

Ahaa to.. Dakle ne moraš. Samo uđeš u operu i ako si u blizini nekog wirelessa opera ti automatski koristi wireless. Niš drugo ne treba pokretat. S tim da ako je signal slab onda jasno neće ić pa će te pitat dal se želiš spojit prek 3g. Onda možeš stisnut ne, pa pokušat ponovno i tako..

14 godina
neaktivan
offline
Nokia E52 - Poklopac
Upravo sam kupio E52. Nisam ni kužio da ima tako iritatno hrapavi poklopac! Bio u Mobisu, nemaju nikakav drugi poklopac.
Ima li netko neko rješenje, prijedlog?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia E52

Možda n ebayu?

Meni je ok. Mene zanima ima li kakav program kojim mogu postaviti šifru da mi nitko ne otvara poruke i slike?

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia E52
Pero Dinamit kaže...

Možda n ebayu?

Meni je ok. Mene zanima ima li kakav program kojim mogu postaviti šifru da mi nitko ne otvara poruke i slike?

milion programa te vrste.

registriraj se na neki symbian forum i treba ti certifikat i ključ za potpisivanje aplikacija.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia E52
Chilly kaže...

kupio sam E52 u rujnu i od tada je bio 3x na servisu da bi mi na kraju zamjenili glavnu ploču na telefonu.

Još uvijek ima tu i tamo koji bug, ali se više ne gasi kao što se gasio u početku (a na forumima je u početku jako puno ljudi imalo taj problem). valjda su ga u novijim serijama ispravili.
jednom mi se prije par dana dogodilo da me alarm nije probudio....iz nekog razloga je zaštekao i samo je blicao, ne i zvonio, niti je prikazivao sat...tako da sam morao vaditi bateriju jer se nije ništa mogloi s telefonom.

ali valjda će riješiti tih par bugova sa novim firmverom.

dosta ljudi se žalilo na njega da noise reduction ne radi kako bi trebao, da u buci ukloni i glas onoga tko razgovara s mobitelom (a ne da se isključiti).

telefon ima ugrađen QuickOffice i pdf reader.

ima jako dobru bateriju koja drži 4-6 dana, ovisno o upotrebi.

GPS je malo sporiji u lociranju...treba mu cca minutu akoliko isključite A-GPS (pomoć pri lociranju putem interneta).

sve E52 serije imaju za sada problem sa GARMIN softverom za navigaciju... telefon nakon cca pola h jednostavno izađe iz aplikacije...tako da je to malo problematinčno što se tiče navigacije...ali sam GPS radi ok.

pa to je normalno,meni nekad mojoj 5800 treba i vise.

 

ja bi takoder uzeo ovaj mobitel i prodao 5800 jer mi se mobitel cini najboljim koji ima tipke,a ne ovo *ranje od touchscreena.

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2010 16:34 (luka_cro).
16 godina
offline
Nokia E52

Imam slijedeći problem. Nekada kada me netko zove, zvoni mi drugačije nego što sam stavio da mi zvoni. Stavio sam si neki zvuk, ali nekada kada me netko zove, mob mi zvoni po defaultnom zvuku za zvono. Nemam nikakve grupe u imeniku i slično. Netko imao sličan problem?

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia E52

Zna li netko možda rješenje mog problema?

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia E52

to ti se vjerojatno događa u landscape modu.

 

možeš isključiti akcelerometar, ali onda nemaš zakretanje slike.

16 godina
offline
Nokia E52

Ali to mi se događa dok je mobitel na stolu, nije okrenut ekran. A ne znam, vidjet ću...

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia E52

mi može netko objasnit kako se može jednostavnije na net..jer ja uvijek moram tražit bežičnu mrežu što je glupo..kad sam na ulici npr...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice